İçeriğe Yönlendir

Ford Puma 1997 1.7 VCT - Car of the Year 97

Saim Ulaş Yılmaz

Recommended Posts

Kadir Pulat

ford böyle bişey işte bi alıştınmı hep geri dönüyorsun güzel ve farklı bir araba ALLAH güle güle kullanmak nasip etsin....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bi jant lazım. Bı de yay. Sonra catara patara egsoz

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Jantta var yayda. Egzoz ah o egzoz ?

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
9 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Aga bu racing puma. Bunda dünyanın fabrikasyon ekstrası var. Wide body kit, spacer, jant, eibach yay vs. vs. 

Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan

hayırlı olsun,sakıncası yoksa ne kadara aldınız aracınızı öğrenebilirmiyiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
2 saat önce, Ufuk Kılınçarslan yazdı:

hayırlı olsun,sakıncası yoksa ne kadara aldınız aracınızı öğrenebilirmiyiz.

Teşekkür ederim. Aldığım fiyat bende kalsın istiyorum. 

Fiyat kimine göre çok pahalı, kimine göre bedava. Bakış açısına bağlı.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Çok güzel...

Güzel günlerde kullanın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
14 saat önce, V.Ceyhun Emir yazdı:

Çok güzel...

Güzel günlerde kullanın :)

Teşekkür ederim

8 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Cok guzel kazasiz belasiz.

Teşekkür ederim

Puma'nın 1.7 motorunun bir güzel yanı şöyle,

Aracın akslarında problem vardı. 85'i geçince kasayı sallamaya başlıyordu. Bu nedenle 80-85 km hızla İstanbul-Ankara-Antalya yolunu gittim. Aracın bu hızlardaki yakıt tüketimi beni çok şaşırttı. Akslar salladığı için doğal olarak çok hızlanamadım. Geldiğimde 950 KM yol yapmıştım. Döndüğümde fişleri karşılaştırdım. 43 litre benzin tükettiğimi gördüm. Bu 100km'de 4,5 litre gibi bir değere denk geliyor. Bu yaşta bir araç için inanılmaz bir değer. 

Yolculuk sonrası park yerine park edildi ve 3 ay burada bekledi. 3 ay sonra akü bitmiş, kapılar açılmıyor kapılar açılmayınca kaputta açılmıyordu :(

O an kendime çok kızdım. :angry: Aslında elimin gitmemesinin nedeni yürüyen aksamdaki sorunlar ve henüz ilk bakımını yaptırmamış, trigerini değiştirmemiş olmamdan kaynaklanıyordu. 

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

69Zya9.jpg

3 ay burada bu şekilde bekledi  :blush:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Güle güle kullanın, cesurmuşsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan

19 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Teşekkür ederim. Aldığım fiyat bende kalsın istiyorum. 

Fiyat kimine göre çok pahalı, kimine göre bedava. Bakış açısına bağlı.

Sizin gibi keyfime göre hareket edebilmeyi çok isterdim.Ama bizde o cesaret nerdeeee...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
3 saat önce, Ufuk Kılınçarslan yazdı:

Sizin gibi keyfime göre hareket edebilmeyi çok isterdim.Ama bizde o cesaret nerdeeee...

Düşündüğünüz kadar yüksek değildir fiyat. Bu araba işlerinde bir miktar borçlanarak almak iyidir diye düşünüyorum. Üstünü borçlanarak aldım, kasımdan beri ödüyorum. Ödemeseydim gidecekti o para gereksiz başka yerlere. Ödemeler bitince giriş seviyesi motosikleti nadir bakanın bir daha baktığı bir araca dönüştüreceğim. Bazen çok düşünmemek lazım :)

2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

@Saim Ulaş Yılmaz bey, hala merakla iç foto'ları bekliyoruz. Şöyle detaylı detaylı gözümüz bi Puma görsün :wub:

Dün akşam çekeceğim diye indim aşağı. Karanlıktan hiçbir şey belli olmuyor. Sildim tekrar çektiklerimi. Gündüz gözü daha iyileriyle geleceğim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ufuk Kılınçarslan
43 dakika önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Düşündüğünüz kadar yüksek değildir fiyat. Bu araba işlerinde bir miktar borçlanarak almak iyidir diye düşünüyorum. Üstünü borçlanarak aldım, kasımdan beri ödüyorum. Ödemeseydim gidecekti o para gereksiz başka yerlere. Ödemeler bitince giriş seviyesi motosikleti nadir bakanın bir daha baktığı bir araca dönüştüreceğim. Bazen çok düşünmemek lazım :)

Dün akşam çekeceğim diye indim aşağı. Karanlıktan hiçbir şey belli olmuyor. Sildim tekrar çektiklerimi. Gündüz gözü daha iyileriyle geleceğim.

Bizler aracı almadan satmayı düşündüğümüz için anca sizin gibi cesur yüreklilerin paylaşımlarını takip ederiz.Çok pis gaza getiririm haberiniz olsun :)

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

İşten eve geç saatte döndüm, yine içini çekemedim. Onun yerine şimdilik bunu atayım.

Boyut karşılaştırması şöyle.

r3gkyP.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
İşten eve geç saatte döndüm, yine içini çekemedim. Onun yerine şimdilik bunu atayım.
Boyut karşılaştırması şöyle.

r3gkyP.jpg

Araba ufaktı biliyoruz ama böylede çok ufakmış abi :D :D :nazar:
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
On 03.03.2017 at 13:29, Ufuk Kılınçarslan yazdı:

Bizler aracı almadan satmayı düşündüğümüz için anca sizin gibi cesur yüreklilerin paylaşımlarını takip ederiz.Çok pis gaza getiririm haberiniz olsun :)

Birazdan savaşa gireceğiz gibi hissettim :D    Satmayı düşünmediğim için rahatça aldım. İç-dış motor kondisyonu klasik olmaya aday 

16 saat önce, Görkem Karakaş yazdı:

Araba ufaktı biliyoruz ama böylede çok ufakmış abi :D:D:nazar:

Fordun ağa baba sedanı ile tek kapı haylazı olunca ancak yarısı kadar görünüyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Ulaş hayırlı olsun, akslardaki sorun ne oldu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
8 saat önce, Ayhan Sırtıkara yazdı:

Ulaş hayırlı olsun, akslardaki sorun ne oldu?

Ayhan Abi Aks tamir edildi sıkıntı çözüldü. Sağ arka amortisör patlaktı çift olarak değişti. Sağ sol ön salıncaklar değişti. Alt takımda birkaç burç birkaç kol değişti. Yürüyenin bir kısmı çözüldü.

GBYogy.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
Çağlar Bayur

spor pumaya 4 kapılı aile kasası jantı nasıl durur bilemedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...