İçeriğe Yönlendir

Ford Puma 1997 1.7 VCT - Car of the Year 97

Saim Ulaş Yılmaz

Recommended Posts

Sani Gerşon
6 saat önce, Musa Değerli yazdı:

Ukim i hala anlayamadım :) İspat et bunun fiyatını.....whatsapp mesajı gösteriyorum tamam diyor :) Mesaj kimden gelmiş doğrumu bakmıyor bile.

Normalde web sitesi istiyorlar ama, ne diyeyim ki :D

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
8 saat önce, Musa Değerli yazdı:

Ukim i hala anlayamadım :) İspat et bunun fiyatını.....whatsapp mesajı gösteriyorum tamam diyor :) Mesaj kimden gelmiş doğrumu bakmıyor bile.

Ukim ilk defa el koydu ürüne. Ben de tam anlayamadım :)

Belge istemişler, belgeye boğdum. Arıyorum tamam çözeceğiz diyorlar hala çözüm yok. Spoiler bi gelse rahat nefes alacağım.

2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

oyhhss nerden düştü bu kuzu

Malum sitedeydi, biraz durdu. O durunca ben duramadım :)

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

POjb0v.jpg

g9Q1qL.jpg

7yjGqm.jpg

Çabalarla spoileri teslim almayı başardım. Sevincim yarım kaldı. Tam köşesinde şöyle bir hasar mevcut. Bunu nasıl çözebilirim ? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Tam köşesinde şöyle bir hasar mevcut. Bunu nasıl çözebilirim ? 

fiber macunu ile zımba gibi olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saim Ulaş Yılmaz

Yabancının malının ve hizmetinin arkasında durduğunu görmek, sistemimizi sorgulattı.

Çatlağı ve fotoğrafları gerekli yerlere gönderdim. Paketlemeye dikkat edilmediğini belirttim.

Aldığım özür mailinin üzerine ürünün ve shipping bedelinin tamamının karta iade edildiği haberi aldım...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim Android box in da kumanda kırık gelmişti büyük ihtimal PTT kargo yüzünden ama sayıcı 10 dolar iade yapmıştı, kumanda 5-6 dolar. Adamlar acayip arkasında işlerinin

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Bagaj amortisörleri mk4-5 fiesta amortisörleri ile değiştirdim. Ayaklar farklıymış. Eski amortisörün ayakları kullanıldı.

Mesafe eşit, güç olarak 100 newton kadar fark var arada. Bagaj epey kuvvetli oldu. İleriye dönük sıkıntı yaşatır mı ?

V34kBR.jpg

nJ1Xya.jpg

Sinyal, stop, geri vites, yan sinyal, ön park lambaları led ile değiştirildi.

vJMOyD.jpg

Öncesi, sonrası.

Ayrıca 4 lü yaktığımda sinyal eskisi gibi, sağ sol sinyal verdiğimde kesik kesik ve hızlı sinyal veriyor. Kısa devre ampulün yerine oturmaması gibi bir durum değilde sanki LED kullandığım için yapıyor bunu. Nasıl çözebilirim fikri olan var mı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sinyaller için direnç kullanmanız gerekiyor. Ayrıca ELO'nun led sinyal rölesi de mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bagaj amortisörü güçlü olursa montaj yerleri eğilebilir. Deneyin, salınım fazla ise değiştirin

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Saim ledlerin yanıp sönme hızı sorun çıkarmadı mı ?

Bagaj amortisörü konusunda Servet'e katılıyorum. Otomatik açılma yapmak için güçlü amortisör takanlar montaj yerlerinin eğildiğini gördü.. 

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
19 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Saim ledlerin yanıp sönme hızı sorun çıkarmadı mı ?

Bagaj amortisörü konusunda Servet'e katılıyorum. Otomatik açılma yapmak için güçlü amortisör takanlar montaj yerlerinin eğildiğini gördü.. 

Ledler biraz sorun çıkardı :) Kullanmıyorum aracı bekliyor, o derece...

Sani Bey'in önerdiği rölelerden aracıma uyan modelini tespit edip siparişini geçtim. Bu şekilde canım trafiğe çıkmak istemiyor.

Bagaj konusunda pandizot takılı değildi. Pandizotu taktım onunda bir miktar ağırlığı bindi üstüne. Dün test ettim, kabul edilebilir sınırlar içerisinde gibi duruyor gibi. Henüz eğilme yapmamış, milim oynama yok. Hatta araca bağlanılan nokta o kadar sağlam görünüyor ki aracı oradan çektirebilirim diye düşündüm :D

Bir iki hafta daha takip etmeyi düşünüyorum. Kendi amortisörünü takınca bagaj kafama düşüyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Yabancının malının ve hizmetinin arkasında durduğunu görmek, sistemimizi sorgulattı.
Çatlağı ve fotoğrafları gerekli yerlere gönderdim. Paketlemeye dikkat edilmediğini belirttim.
Aldığım özür mailinin üzerine ürünün ve shipping bedelinin tamamının karta iade edildiği haberi aldım...

Adam gibi adam.Sonra bicim dölerimis yürtdiçine keçiyör.
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Saim Ulaş Yılmaz
On 13.02.2018 at 22:34, Mehmet Ozyurek yazdı:

Özel yapım galiba

Evet abi normalde 4 ten direk tek çıkışa düşüyor. Burada 4-2-1 şeklinde gidiyor. Ses ve performansta biraz artısı mevcut.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Manifold elime ulaştı. Dün akşam değişime başladık.

D7Dlk1.jpg

8YzlEr.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Biraz ekstra uğraş ile yerine yerleşti. Somun deliklerini biraz genişletmemiz gerekti. Dar delmişler.

Orjinal egzoz borusu biraz ince geldi. Orta susturucuyu iptal edip son susturucuyu yenileyeceğim gibi görünüyor. Daha karar veremedim.

Yg6v5a.jpg

azYoBR.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Alt devirlerin kötüleşir.

Eğer orta susturucu iptali ve spor son susturucu ile devam etme kararı alsaydım tork beygir grafikleri böyle olacaktı.

etec_power_graph_combo1.jpg.jpg

Orta susturucuyu ve son susturucuya dokunmadım. Sadece manifold montajı yapıldı. Bu durumda aşağıdaki grafikteki gibi bir güç kazanımı sağladık. Mavi güç hattında şu an araç.

1500-5000 devir aralığında fark edilir artış sağlandı.

6276659946_ab19c92385_o.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...