İçeriğe Yönlendir

Ford Puma 1997 1.7 VCT - Car of the Year 97

Saim Ulaş Yılmaz

Recommended Posts

Tolgahan Doğru
On 21.05.2018 at 09:56, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Güneşli ve bulutlu havada farklı karakteri var rengin.

Boya çok guzel. Farların yukarı sağ köşesine siyah bir uygulama mı yaptınız yoksa oyle miydi normalde. Bir de farlar sararmadan cizilmeden dolayı işlem bekliyor gibi😀

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
12 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:
Teşekkürler. Tamam 10 cm geri aldım [emoji4] rüzgarı ne yapacağız

Aganin eli tutulmaz [emoji16]

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

sakın haaaaaa

Parçası yurtdışında bile yok :) katılıyorum

17 saat önce, Tolgahan Doğru yazdı:

Boya çok guzel. Farların yukarı sağ köşesine siyah bir uygulama mı yaptınız yoksa oyle miydi normalde. Bir de farlar sararmadan cizilmeden dolayı işlem bekliyor gibi😀

Orjinali böyle. Farlar için yapacak pek birşey kalmadı. Çok dikkatli bakınca görülen mikro çatlaklar var. Sol farın sıfırı var sağı bir şekilde elime geçse çift olarak değiştireceğim :)

17 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ah catara patara fiestam geldi aklıma. Egsozda ne var. Ya da ne Yok diyeyim

Katalizör yok yerine 4-2-1 manifold var, orta susturucu yok yerine düz boru var, son susturucu var ancak 2.0 opel susturucusu.

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
4 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Parçası yurtdışında bile yok :) katılıyorum

Orjinali böyle. Farlar için yapacak pek birşey kalmadı. Çok dikkatli bakınca görülen mikro çatlaklar var. Sol farın sıfırı var sağı bir şekilde elime geçse çift olarak değiştireceğim :)

Katalizör yok yerine 4-2-1 manifold var, orta susturucu yok yerine düz boru var, son susturucu var ancak 2.0 opel susturucusu.

Demek ki fotoda bulanık gözükmus bana farlar. Umarım bulursun☺

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Şahin Topaloğlu

harika olmuş harikaaaaaa.  Ama havada durması yokmu şu arabanın leylek gibi kahrediyor beni.....:kafa:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Saim Ulaş Yılmaz

Triger gergisi ses yapmaya başladı. Değişmişken kayışla birlikte değiştireyim dedim. Kayışı buldum, gergi sadece bu araca özel. Binbir eziyetle ancak yurtdışından getirebildim.

Araca taktık sıkıntı çözüldü

X64DN0.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun, özel araçlara sahip olmak kolay değil Türkiye'de maalesef.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hiç sorma, sırf bu yüzden bazen abd de yaşayasım geliyor, bırak parça bulmayı, parça yoksa arıyorsun firmanın birini özel yapıyorlar, onuda bırak özel tasarım yapıyorsun onuda yapıyorlar, nerede bizde böyle sanayi....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Qaahqainin yağ filtresini bulamadım Nevşehir’de :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Qaahqainin yağ filtresini bulamadım Nevşehir’de :)

Renault servisine sormaıdn mı??

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Renault servisine sormaıdn mı??

Yok sormadım :)
Sipariş verdi parçacım :)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok sormadım :)
Sipariş verdi parçacım :)

Sorsaydın abi, onlar getirirdi bulamazsan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Ama öyle herşey kolay bulunsa ne tadı kalır :) Böyle daha bir kıymetli oluyor insanın gözünde aracı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

qvBWlV.jpg

Boya işinin ardından 3 ay geçti. Bu haftasonu vakit bulabilirsem boya düzeltme ve koruma işlemlerini yapacağım. Hazırlıklarım tam 😊

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
37 dakika önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Boya işinin ardından 3 ay geçti. Bu haftasonu vakit bulabilirsem boya düzeltme ve koruma işlemlerini yapacağım. Hazırlıklarım tam 😊

Harika bişey oldu bu... Maşallah.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ön farlardaki sararma gözüme battı ama gerisi için diyecek lafım yok, nazar boncuğu gibi olmuş ,süper:)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saim Ulaş Yılmaz

Dün yoğun bir mesai harcadım. 

Rengi ruhsata işletmek için muayene zorunluluğu getirmişler. Egzozla ilgili işlemler için egzozcuya uğradım. Ardından park ampülü temassızlığını giderdim. Muayeneden geçtik. Yaz aylarında Antalya sıcağında baya zorlandım. Noterde ruhsatı yeniledim. Yeni Rengimiz Mavi(Metalik).

Aracı köpükle güzel bir yıkadım. Ardından çift kova ile yıkadım. Kil ile pütürlerini aldım. Çift kova ile tekrar yıkadım.

Farlarını elden geçirdim. 800-1500-2000-2500-3000 zımpara ardından Plastix. 

Üstüne bir kat Chemical Guys Jet Seal uyguladım. Kürleşmeye bıraktım. Akşam serinliğinde bir kat daha atıp arkama yaslanıp keyifle izleyeceğim.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
4 dakika önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Rengi ruhsata işletmek için muayene zorunluluğu getirmişler. Egzozla ilgili işlemler için egzozcuya uğradım. Ardından park ampülü temassızlığını giderdim. Muayeneden geçtik. Yaz aylarında Antalya sıcağında baya zorlandım. Noterde ruhsatı yeniledim. Yeni Rengimiz Mavi(Metalik).

Aracı köpükle güzel bir yıkadım. Ardından çift kova ile yıkadım. Kil ile pütürlerini aldım. Çift kova ile tekrar yıkadım.

Üstüne bir kat Chemical Guys Jet Seal uyguladım. Kürleşmeye bıraktım. Akşam serinliğinde bir kat daha atıp arkama yaslanıp keyifle izleyeceğim.

Elinize sağlık, Antalya sıcağında yapılan bu işler hem zor hemde bir o kadar değerli olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
2 saat önce, Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Tespit yerine, komple muayeneye mi girmek zorunda artık ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...