İçeriğe Yönlendir

Passat - 1.6 Dizel ve 1.4 Tsi Yakıt Tuketimi

Erkan Uygur

Recommended Posts

Erkan Uygur
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar 2011 model ve üzeri Passat için  özellikle İstanbul şehir içi yakıt tüketim değerleri nedir?

Broşürde yazan rakamlardan ziyade gerçek kullanıcı değerlerini referans almak istiyorum.

1.6 dizel manuel/otomatik  Ş.içi Yakıt tüketimi

1.4 tsi   manuel/otomatik Ş.içi Yakıt tüketimi

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

tsi jetta 7 gün kullandım 9.8  ortalama yaktı pompada daha yüksek çıktı. forumda 6.5 yaktığını söylüyor mehmet hoca uzun dönemde ama ben yanından bile geçemedim lakin 1 hafta kullandım.

kendi arabam 6.5 litre yakıyor aynı işe git gel güzergahında

dizel klasik 6-7 litre yakar

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur
14 dakika önce, Ali Gök yazdı:

tsi jetta 7 gün kullandım 9.8  ortalama yaktı pompada daha yüksek çıktı. forumda 6.5 yaktığını söylüyor mehmet hoca uzun dönemde ama ben yanından bile geçemedim lakin 1 hafta kullandım.

kendi arabam 6.5 litre yakıyor aynı işe git gel güzergahında

dizel klasik 6-7 litre yakar

fluence az yakar en az yakan modellerden birisidir.  10 lt ise epey yuksekmiş yeni nesil benzinli araçlar için 7-8 lt yakar deniyor.Özellikle 1,4 tsi leon dsg için güzen yorumlar var

Yorum bağlantısı
Misafir
2 saat önce, Erkan Uygur yazdı:

fluence az yakar en az yakan modellerden birisidir.  10 lt ise epey yuksekmiş yeni nesil benzinli araçlar için 7-8 lt yakar deniyor.Özellikle 1,4 tsi leon dsg için güzen yorumlar var

1.4 Tsi 150 lik dsg leon fr ile şehir içi 7.5 ortalama ile gezebiliyorum karışık trafikte

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Tsi bile olsa İstanbulda şehir içi ( ortalama hız 18 ile 23 arası )  8 litreden aşağı yakması çok zor. Üstü var ama altı yok litre olarak. Yakanda zaten trafiğe girmeyip sürekli çevre yollarını kullanandır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir
Bir saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

Tsi bile olsa İstanbulda şehir içi ( ortalama hız 18 ile 23 arası )  8 litreden aşağı yakması çok zor. Üstü var ama altı yok litre olarak. Yakanda zaten trafiğe girmeyip sürekli çevre yollarını kullanandır.

Valla ben 29 km ortalama ile yakıyorum abi başkasını bilemem 

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur
28 dakika önce, Doğuş Bağ yazdı:

1.4 Tsi 150 lik dsg leon fr ile şehir içi 7.5 ortalama ile gezebiliyorum karışık trafikte

bence 150 bg için çok iyi değer

Şimdi, Hakan Gürsu yazdı:

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
36 dakika önce, Doğuş Bağ yazdı:

Valla ben 29 km ortalama ile yakıyorum abi başkasını bilemem 

Sende çok trafikte kullanmıyorsun demek oluyor 29 km ortalama hız ile. O yüzden normal, ortalama hızın 20 lere düşse en az 1 litre eklenir üzerine.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

tsi arabam olsa trafik olmayan yerde  daha fazla yakarım o ne güzel bir motor sesidir yahu bastıkça basasın gelio

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer
tsi arabam olsa trafik olmayan yerde  daha fazla yakarım o ne güzel bir motor sesidir yahu bastıkça basasın gelio

Kendini V8 zanedden Alaman[emoji4]
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Misafir
2 saat önce, Ali Gök yazdı:

trafik olmayan yerlerdeki ortalamamı burada hiç yazmayayım Alicim :seytan:

Yorum bağlantısı
Ali Gök
20 dakika önce, Doğuş Bağ yazdı:

trafik olmayan yerlerdeki ortalamamı burada hiç yazmayayım Alicim :seytan:

o arabayla az yakılmaz 150 hp fr :nazar::nazar::D

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Bizde 122 beygirliği var yaklaşık 3-4 aydır kullanıyoruz şuan satışta yakıt olarak kısa mesafede benzini yakıyor:))Eğer dendiği gibi çevre yolları trafik olmadığında 8 litre ve altı yakabiliyor.Motor olarak gerçekten çok güzel uzuyor:)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

1.6TDİ her türlü candır avantajlıdır basarsın kısmazsın 7L yi geçmez şehiriçinde basmazsın yakıtı koklar uzun yolda.. benim arabayı kullandığım gibi TSI motorlu bir arabayı şehiriçi kullansam 8-9L nin altında yakacağını sanmıyorum okuduğum yorumlar sonucunda o yüzden bütçe varsa kesinlikle TDI derim heleki 2.0TDİ olursa tadından yenmez

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Zaten sorunda bütçe tdi zorluyor biraz jetta tdi da ben fazla beğenmiyorum.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Litre olarak söyleyemem ama şunu söyleyebilirim tsi ile tdi kilometrede 10 kuruş fark oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Fluence EDC dizel ile istanbulda kışın 6.5 altına inemiyorum, uzun yolda ise devirli kullanmazsam 5'in üstüne çıkamıyorum :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

golf tdi manuel chipli ş.içi 7.5 ş.dışı sakin kullanım 4-4.5 normal kullanım 5.5

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

manuel vitesli passat 1.6 tdi variant kullanıcısı olaraktan istanbul içinde 19-20 km li hızlarda 7-8 litre arasında gezmektedir. sabah 1 km den kısa mesafelerde kışın soğuk motor ile 10 litrelere yaklaşmaktadır. uzun yolda 6. vites 2000 devir civarı 140 km hızlarda gezerseniz 6.7 den fazla yakmaz. uzun yol dip gaz giderseniz (160+) 7.7 yi geçmiyor.max 8 litre olarak düşünün. gaza basarken mazotu kaç yaktı diye düşünmem. dip gaz da yapmam ama tın tın da gitmem. forumda bir hocamızın da 1.4 tsi passat ı var. o motor ile 6 litre civarı yaktığını söylüyordu kendisi. istanbul da.kış ayında şehir içi olaraktan 1.4 tsi 140 beygir jetta 6 dsg 9.5 litre den aşağı yakmıyordu. 1.5 dci edc clio aynı şartlarda 5.9 ortalama ile geziyordu. 2011 model 1.6 benzinli focus 2.5 aracımda 10 litreden aşağı düşmüyordu.

passat ile defalarca uzun yol yaptım. en uzunu 3200 km idi. ortalama 6.7 litreydi. az yakar mı. evet yakar. ama asla uzun yolda 5 litrelere düşmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
11 saat önce, Erkan Uygur yazdı:

Merhaba arkadaşlar 2011 model ve üzeri Passat için  özellikle İstanbul şehir içi yakıt tüketim değerleri nedir?

Broşürde yazan rakamlardan ziyade gerçek kullanıcı değerlerini referans almak istiyorum.

1.6 dizel manuel/otomatik  Ş.içi Yakıt tüketimi

bluemotion ıstanbul trafiğinde 10lt yakıyor.. .

Yorum bağlantısı
Ali Gök
14 saat önce, Gökhan Tuna yazdı:

Fluence EDC dizel ile istanbulda kışın 6.5 altına inemiyorum, uzun yolda ise devirli kullanmazsam 5'in üstüne çıkamıyorum :-)

ben hiç uzun yolda 5 yaktıramadım yahu 5.5 6 devamlı kaç km ile gidersiniz genelde ortalama 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
6 saat önce, Ali Gök yazdı:

ben hiç uzun yolda 5 yaktıramadım yahu 5.5 6 devamlı kaç km ile gidersiniz genelde ortalama 

Istanbul Amasya arasında geçen sene bayram ziyaretine giderken çok radar var dedikleri için hız limitleyici ve cruise kullanarak 100 ortalamayı geçmedim, 4.8 gördüm; arabanın 2500 devir üzerine çıkmasına sebep olacak ani gazlamalardan ve viteş düşürmelerinden kaçındım.  Tabir sanırım şöyleydi, gaz pedalının altında yumurta varmışcasına kullandım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben Jetta 1.2 tsi ile tek depo 55lt benzine Gebze den Adana'ya gittim 950km üstüne de orada 220km şehir içi kullandım depoyu tekrar doldurduğumda 55 lt almıştı. Yol bilgisayarı 4.7 gibi gösteriyordu. Hızım ise 110-130 arası idi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur
On 3/15/2017 at 18:26, Mert Yeldan yazdı:

Ben Jetta 1.2 tsi ile tek depo 55lt benzine Gebze den Adana'ya gittim 950km üstüne de orada 220km şehir içi kullandım depoyu tekrar doldurduğumda 55 lt almıştı. Yol bilgisayarı 4.7 gibi gösteriyordu. Hızım ise 110-130 arası idi.

Bahsetmiş olduğunuz değerler cok iyi ama malum sitedeki ilanlara baktığımda 1.2 arac sayısı cok az 1.4 e göre satılmıyormu acaba 2. eli nasıl gibi sorular aklıma geliyor.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

1.4 TSI ların yenileri ve eskileri arasında (2011-2016) tüketim anlamında kayda değer fark var. Kullanım şekline bağlı olarak TSI motorda min-max değerleri arasındaki fark çok fazla.

Şehiriçi şartları çok farklı olduğu için verilen değer yanıltır. Ancak 1.6 TDI DSG 120Hp şehirdışı için net konuşabilirim. 80 Km/h sabit hızla en ekonomik şartlarda kullanırsanız 3,8-4,0 Litre/100Km görürsünüz. 110 Km/h sabit hızla bu değer 4,6-4,8 olur.. 150 Km/h sabit hızda ise 6,0 Litre civarında kullanırsınız. Benim şehiriçi şehir dışı karışık uzun dönem 15 bin km ortalamam 5.8-6,0 Litre civarında gerçekleşiyor.

Bu arada ekonomik sürüş şartlarında 2.0 TDI 170Hp DSG (2009 B6) ile 1.6 TDI 120Hp DSG (2016 B8) arasında tüketim açısından fark yok diyebilirim, tecrübeyle sabit...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...