İçeriğe Yönlendir

Almanya'dan Uygun Fiyata Cep Telefonu Nereden/Nasıl Alınır?

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Özellikle Almanya'da yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilir sanırım. Oraya gittiğimizde Türkiye fiyatlarına göre değecek kadar farkla cep telefonunu nasıl alabiliriz?

Örneğin HTC10, Huawei P10, iPhone 7 gibi ürünlerden kaç tane alabiliriz?

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Tam aradığım konu :) nasipse ben de bu ay 1 haftaligina Almanya ve Hollandada olacağım. Konuyu takipteyim :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

konuya tam hakim degilim. Bildigim kadariyla aciklayayim. Telefonu herhangi bir teknoloji marketten veya internetten alabilirsiniz. fiyat karsilastirmasi icin www.geizhals.de internet sitesini kullanabilirsiniz. Arama yapmak icin yukarida "suche" yazan yere telefonun modelini yazip enter tusuna basin. Cikan sonuclarda asadiga "preis DE" altindaki linklere tiklayinca telefonun özellikleri ve nerede ne kadar oldugu cikiyor

Telefonu aldiktan sonra Türkiyede kullanabilmeniz icin pasaport kayidi gerekiyor. bunun icinde yanlis hatirlamiyorsam vergi dairesine 140 tl gibi bir rakam yatirmaniz gerekiyor. Türkiyeye giris yaptiktan sonra 3 ay (6aya cikmis da olabilir) icinde kayit yaptirmazsaniz, telefonunuz Türkiyedeki gsm operatörleri tarafindan kapatiliyor. sanirim 1 kisi sadece 1 telefon getirebiliyor. 

Bu yasa zirt pirt degisiyor diye biliyorum o nedenle kayit hakkinda verdigim bilgiler güncel olmayabilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Bir saat önce, Zafer Ayvacı yazdı:

Sektör değişikliği iyidir bebe. Memuriyet nereye kadar :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir
8 saat önce, Zafer Ayvacı yazdı:

Özellikle Almanya'da yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilir sanırım. Oraya gittiğimizde Türkiye fiyatlarına göre değecek kadar farkla cep telefonunu nasıl alabiliriz?

Örneğin HTC10, Huawei P10, iPhone 7 gibi ürünlerden kaç tane alabiliriz?

Ne lazım ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
14 dakika önce, Hayrettin Bahadir yazdı:

Ne lazım ?

Mesela hTC 10.

8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Satürn uygun Zafer

Oraya gidince bakılacak abi.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

HTC o zaman trye göre 600 TL ucuzdu ama pek satışı yok. Huawei sebil ama

Benim htc yi kepirteyim uğraşma boşuna

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Almanya'dan Samsung S8 alınsa garanti durumu nasıl oluyor?

Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz

Tax free fatura kestirmeyi unutmayın .

Vergi iadesi hesabınıza yada kk ya yatıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Almanya'dan Samsung S8 alınsa garanti durumu nasıl oluyor?

Kaç para s8? Burada 4400 lira gördüm öeh dedim valla.
Yorum bağlantısı
Murat Birinci
1 saat önce, Sezgin Yılmaz yazdı:

Tax free fatura kestirmeyi unutmayın .

Vergi iadesi hesabınıza yada kk ya yatıyordu.

Tax free olayında mümkünse cash alın. Diğer türlü hesabınıza yatmama riski var. Cash biraz daha düşük oluyor ama en azından garanti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

tax free alinirsa, almanya gümrügünde geri aldiginiz vergiyi katlanmis bir sekilde Türkiyede ödemeniz gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Ben almanya hamburg apple storeden iphone 7 128gb almıştım ilk çıktığı zaman 869 euroya 101 euro tax free olarak geri aldım

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
2 dakika önce, Tuna İşgören yazdı:

Ben almanya hamburg apple storeden iphone 7 128gb almıştım ilk çıktığı zaman 869 euroya 101 euro tax free olarak geri aldım

o zaman Türkiyede ekstra gümrük vergisi ödenmiyor. Iyiymis bu. Peki pasaport kayit islerini nasil yaptiniz? kac para tuttu?

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

121 tl pasaport kayit olmasi gerekli tam

hatirlamiyorum tutari 114 lirada olabilir ?

22 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

tax free alinirsa, almanya gümrügünde geri aldiginiz vergiyi katlanmis bir sekilde Türkiyede ödemeniz gerekmez mi?

Turkiyede vergi ödenmiyor .. globalblue adresinden tax free tutarlarini hesaplayabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kim veriyor bu 101 euroyu geri? Ne zaman ne şekilde iade oluyor yani?
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Almanyadan gelirken havaalanında taxofficeler oluyor. Aldığın cihazi ve cihazla beraber verilen faturayı ofise veriyorsunuz. Ofisteki görevli faturada yazan vergi tutarından ufak bir komisyon alarak size iade ediyor. Örneğin Faturada cihazın 130 eurosu vergi bana 101 euro geri verdi olay bu . Globalblue sitesinden hangi ülkelerde faaliyet gösteriyor bakabilirsiniz.  Türkiyeye girişte sorun yaşamazsınız çünkü yolcu yanında cihaz getirebilir. Bavul ticareti hariç :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kim veriyor bu 101 euroyu geri? Ne zaman ne şekilde iade oluyor yani?

Cihazı nakit alırsan daha iyi. Kart ödemesi uzun oluyor taxfree de
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Almanyadan gelirken havaalanında taxofficeler oluyor. Aldığın cihazi ve cihazla beraber verilen faturayı ofise veriyorsunuz. Ofisteki görevli faturada yazan vergi tutarından ufak bir komisyon alarak size iade ediyor. Örneğin Faturada cihazın 130 eurosu vergi bana 101 euro geri verdi olay bu . Globalblue sitesinden hangi ülkelerde faaliyet gösteriyor bakabilirsiniz.  Türkiyeye girişte sorun yaşamazsınız çünkü yolcu yanında cihaz getirebilir. Bavul ticareti hariç [emoji4]

Ben televizyon getirmistim. (Tax free olmadan) Turkiye girisinde tam hatirlamiyorum ama 50 euro mu 100 euro mu ne odemistim. Televizyon kutusunda sifirdi. Telefonu da kutusunda yakalarlarsa harc ucreti alabilirler
Şöyle bir yazi buldum baya aciklamali
http://www.hurriyet.com.tr/bavuldaki-cepe-harc-bandrol-40315904
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Zafer Ayvacı

Bu Almanya'daki ürünlerin fiyatlarını çat çat bulan bir site vardı. Her şeyin fiyatı yazıyordu. Bilen çıkar mı acaba?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
4 dakika önce, Zafer Ayvacı yazdı:

Bu Almanya'daki ürünlerin fiyatlarını çat çat bulan bir site vardı. Her şeyin fiyatı yazıyordu. Bilen çıkar mı acaba?

www.idealo.de

www.geizhals.de

?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...