İçeriğe Yönlendir

Almanya'dan Uygun Fiyata Cep Telefonu Nereden/Nasıl Alınır?

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı
www.idealo.de
www.geizhals.de
?

Geizhals. Budur. Çok sağol :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Dün arkadaşım almanyada siteden iyi durumda çiziksiz sorunsuz iphone 6s+ (16 gb,gold) aldı. 316 EURoya. bence iyi fiyat. 150 tl kayıt parası verirse 1600 tlye gelmiş olacak.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Dün arkadaşım almanyada siteden iyi durumda çiziksiz sorunsuz iphone 6s+ (16 gb,gold) aldı. 316 EURoya. bence iyi fiyat. 150 tl kayıt parası verirse 1600 tlye gelmiş olacak.

Hangi siteden?
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
18 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
4 saat önce, Zafer Ayvacı yazdı:

Geizhals. Budur. Çok sağol emoji4.png

Kaşınma

Öğyro çok pahalı. Hiç çekici fiyatlar çıkmıyor zaten... 10 işi de yattı zaten. Neyse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

katma değeri Türkiyede olmasını tercih ederdim

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
katma değeri Türkiyede olmasını tercih ederdim

Aynı hesaba geliyor zaten abi ya. Aradaki garanti, alış kolaylığını düşününce zaten çok da bir fark yok diyorsun.
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Ben de bundan onceki iki telefonumu Ebay.de uzerinden aldim. Sifir paketinde ama ikinci eldi. Bilirsiniz ulkemizde hayal olan ama yurtdisinda yaygin bir uygulama var. Operator yillik sozlesme yaptiginizda size son model bir cihazi sembolik bir ucrete veriyor. Iste bazi Alman arkadaslarimiz da, ya eski duzenleri bozulmasin telefon degismesin diye ya da havadan para kazanmak adina bu cihazlari acik arttirma ile satiyorlar. Tum Alman halki operatorden bu sekilde cihaz alma hakkina sahip oldugu icin, acik arttirmadaki bi cihazlar da asiri ilgi cekmiyor, cok yuksek fiyatlara gitmiyor.

Peki ne yapmak lazim? Birkac tane acik arttirmayi izleyip ortalama fiyati gormek, ardindan yurtdisina cikacaginiz tarihe gore bir acik arttirmaya katilmak ve iyi bir teklif yapmak gerek. Iki ulkenin sartlarini dusundugunuzde, genelde Almanlardan iyi teklif yapmis oluyorsunuz. Bu arada bitmesine daha saatler, gunler olan acik arttirmalara teklif vermeyin. Yani kartlarinizi gostermeyin [emoji4] Bosuna fiyat yukselir. Ebay'de otomatik arttirma diye bir sistem vardir. Arttirmanin bitmesine saniyeler kala herkes maksimum teklifini verir, diyelim siz 200 euro vereceksiniz, diger maksimum teklifse 180 euro. Sistem iki teklifi yaristirir ve urun 181 euro gibi bir fiyatta sizde kalir. 200 yazdiniz diye kesin 200'e alacaksiniz diye birsey yok. Ama ornegin 199'luk bir teklif varsa, sistem sizin adiniza 200 verir.

Otel rezervasyonunuz onceden yapildiysa, acik arttirmanin siz oraya gitmeden bitmesinin de bir zarari yok. Otele gonderin, bir de mail yazin otele, paketi siz gelmeden teslim alip depoya kaldiriyorlar.

Ben bu sekilde cok fazla urun aldim. Ozellikle elektronik urunlerde cok cazip fiyatlar olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Turkiyedeki 2. El ile almanyadaki 2. El arasinda cok fark oluyor mu gercekten?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Ben de bundan onceki iki telefonumu Ebay.de uzerinden aldim. Sifir paketinde ama ikinci eldi. Bilirsiniz ulkemizde hayal olan ama yurtdisinda yaygin bir uygulama var. Operator yillik sozlesme yaptiginizda size son model bir cihazi sembolik bir ucrete veriyor. Iste bazi Alman arkadaslarimiz da, ya eski duzenleri bozulmasin telefon degismesin diye ya da havadan para kazanmak adina bu cihazlari acik arttirma ile satiyorlar. Tum Alman halki operatorden bu sekilde cihaz alma hakkina sahip oldugu icin, acik arttirmadaki bi cihazlar da asiri ilgi cekmiyor, cok yuksek fiyatlara gitmiyor.

Peki ne yapmak lazim? Birkac tane acik arttirmayi izleyip ortalama fiyati gormek, ardindan yurtdisina cikacaginiz tarihe gore bir acik arttirmaya katilmak ve iyi bir teklif yapmak gerek. Iki ulkenin sartlarini dusundugunuzde, genelde Almanlardan iyi teklif yapmis oluyorsunuz. Bu arada bitmesine daha saatler, gunler olan acik arttirmalara teklif vermeyin. Yani kartlarinizi gostermeyin [emoji4] Bosuna fiyat yukselir. Ebay'de otomatik arttirma diye bir sistem vardir. Arttirmanin bitmesine saniyeler kala herkes maksimum teklifini verir, diyelim siz 200 euro vereceksiniz, diger maksimum teklifse 180 euro. Sistem iki teklifi yaristirir ve urun 181 euro gibi bir fiyatta sizde kalir. 200 yazdiniz diye kesin 200'e alacaksiniz diye birsey yok. Ama ornegin 199'luk bir teklif varsa, sistem sizin adiniza 200 verir.

Otel rezervasyonunuz onceden yapildiysa, acik arttirmanin siz oraya gitmeden bitmesinin de bir zarari yok. Otele gonderin, bir de mail yazin otele, paketi siz gelmeden teslim alip depoya kaldiriyorlar.

Ben bu sekilde cok fazla urun aldim. Ozellikle elektronik urunlerde cok cazip fiyatlar olabiliyor.

eBay.de 'de tarifine uygun ürünleri nasıl bulabiliriz? Sıfır ama ikinci el dediğin, operatörden gelip kullanılamayan. Özel bir arama kelimesi veya kategorisi var mı?
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Bu arada pahali aletler pek de sembolik ucretlerle satilmiyor su anda vodafoneda online alinca kampanya varmis. Normal fiyatlari uzeri cizili olanlar, cizgisiz olan 12 ay gecerli sonraki 12 ay cizgili fiyat odeniyor + ustteki fiyat baslangicta odeniyor

https://www.vodafone.de/privat/handys/iphone-8.html?icmp=home:iphone8:link

11 dakika önce, Zafer Ayvacı yazdı:

eBay.de 'de tarifine uygun ürünleri nasıl bulabiliriz? Sıfır ama ikinci el dediğin, operatörden gelip kullanılamayan. Özel bir arama kelimesi veya kategorisi var mı?

Acilmamis kutu icin: ungeöffnet

Yeni gibi: wie neu veya nagel neu

Hediye gelmis: als geschenk veya als geschenk bekommen

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Su sekilde aranabilir. Oncelikle telefon modeline gore normal arama yapin. Sonra filtreleme yapmaniz gerek. Filtrede Artikelzustand (Urun durumu) kismindan "Neu" ve "Neu:Sonstige (siehe Artikelbeschreibung)" secilir.

"Gebraucht" secmeyin, kullanilmis demektir.

Acik arttirma icin de Angebotsformat altindan "Auktion" sececeksiniz.

"Neu" olanlar genelde dukkan satisi olabilir ve tam aradiginizi bulamazsiniz.

Ama "Neu:Sonstige (siehe Artikelbeschreibung)" genelde bahsettigim tipte urunlerdir. "Yeni (urun aciklamasina bakin)" anlamina gelir.

Ornek bir ilan :

https://m.ebay.de/itm/Samsung-Galaxy-Note8-SM-N950-64GB-Midnight-Black-Ohne-Simlock-Smartphone-/112614578334?epid=239000154&hash=item1a385a189e%3Ag%3AZn4AAOSwESNZ7iez&_trkparms=pageci%253Aee48dd2d-b826-11e7-8666-74dbd1802be4%257Cparentrq%253A4aabe5c815f0ab19f24e5904fffe7175%257Ciid%253A2

Bu aciklamalarda genelde "Su operatorden aldim, paketi sadece fotograf icin actim" gibi aciklamalar olur.

Dikkat etmeniz gereken baska bir detay da, "Ohne Vertrag" yani sozlesmesiz olmasidir. Boylece Turkiye'de kullanabilirsiniz.

Kategorie --> Handys ohne Vertrag filtresi de bunu yapar.

Euro/TL kurunun ucmus olmasi sizi biraz zorlar ama yeni cikmis bir telefon yerine bir onceki modelini almayi dusunurseniz uygun fiyatlara denk gelirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bugun haberlede vardi iphone 7 su anda daha cok satiyormus. 8 cok onemli bir yenilik getirmedi. X de piyasaya ne zaman cikacak belli degil. Ciktiktan sonrasi da belli degil.

iphone kullanicisi da akillandi demekki. Darisi samsungcularin basina...

Bence de en mantikli secenek ya bir onceki model ya da çin isi japon isi :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Çok teşekkür ediyorum, her yerde bulunmayacak detaylar bunlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
Bu arada pahali aletler pek de sembolik ucretlerle satilmiyor su anda vodafoneda online alinca kampanya varmis. Normal fiyatlari uzeri cizili olanlar, cizgisiz olan 12 ay gecerli sonraki 12 ay cizgili fiyat odeniyor + ustteki fiyat baslangicta odeniyor

https://www.vodafone.de/privat/handys/iphone-8.html?icmp=home:iphone8:link

Acilmamis kutu icin: ungeöffnet

Yeni gibi: wie neu veya nagel neu

Hediye gelmis: als geschenk veya als geschenk bekommen

Benzer bir kampanyaya O2'de baktigimizda fiyatlar daha uygun.

https://www.o2online.de/e-shop/?intcmp=epo2p_quick-links-teaser_alle-smartphone-tarife-nk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
8 dakika önce, Mustafa Yenigün yazdı:

Benzer bir kampanyaya O2'de baktigimizda fiyatlar daha uygun.

https://www.o2online.de/e-shop/?intcmp=epo2p_quick-links-teaser_alle-smartphone-tarife-nk

Evet O2 daha uygun. 

Cogu zaman telefonu medimarkttan alip, taahhutsuz/telefonsuz tarife almak daha ucuza geliyor. Ama almanlar buna alismis gidip operatore bir ton para dokuyorlar.

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
Evet O2 daha uygun. 

Cogu zaman telefonu medimarkttan alip, taahhutsuz/telefonsuz tarife almak daha ucuza geliyor. Ama almanlar buna alismis gidip operatore bir ton para dokuyorlar.

Dogru, kimisi de satmak icin aliyor. Mesela gormussunuzdur, O2 Iphone7'yi tarife yaninda 1 Euro'ya veriyor. Almanya'da operator savaslari bir sekilde vatandasa yariyor [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
3 dakika önce, Mustafa Yenigün yazdı:

Dogru, kimisi de satmak icin aliyor. Mesela gormussunuzdur, O2 Iphone7'yi tarife yaninda 1 Euro'ya veriyor. Almanya'da operator savaslari bir sekilde vatandasa yariyor emoji4.png

Simdi baktim da o bir operator icin cidden iyi kampanyaymis. Aylik 50 euro...

Almanyada telefonsuz, taahhutsuz tarifeler nasil asagi yukari?

Mesela ben avusturyada 20gb intenet ile sinirsiz konusma, eu icinde de belli bir internet ve telefon kullanimina 15 euro ödüyorum. 

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Mahmut Yıldız

18-20 Temmuz'da Münih'te olacağım. Bir telefon almak istiyorum, o da hep istediğim oneplus marka bir telefon. Ancak 5g ile ilgili bir patent davası sebebiyle Almanya'da oneplus ve oppo satışı yasakmış. Bu sebeple mağazadan alamayacağım. Ben de online satış yapan sitelerden almayı araştırdım biraz. Bir kaç alternatif yer buldum. (mediamarkt'ta satış yok, amazon fiyatı da çok yüksek).

Bu siteler hakkında bilginiz var mı?  Ve bu şekilde alsam otele kargolatabilir miyim. Özellikle 3 ve 4 nolu seçenekler fiyat olarak uygun ama güvenirlilik ve Almanya'ya kargolama işi muamma.

1- https://www.gomibo.de/oneplus-11-16-gb/256gb-gruen?utm_source=4095&cntd=1

2- https://www.coolblue.nl/en/product/922179/oneplus-11-256gb-green-5g.html (Hollanda)

3- https://www.teknozone.it/shop/oneplus/11188/oneplus-11-5g-256gb-16gb-ram-dual-sim-green-europa (İtalya)

4- https://www.tecnosell.com/it/oneplus-11-16gb-256gb-titan-black-europa-no-brand.html (İtalya)

Ya da mağazadan gidip alabileceğim bir yer var mı? Nisan'da Amsterdam işi  olsaydı orada gidip nereden alacağım falan hep ayarlamıştım. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Bu siteleri hic duymadim. Amsterdam da resmi olarak satiliyorsa adrese siparis etmek daha iyi olabilir. Yakin olsa gidip alirdiniz, biraz da gezmis olurdunuz. 
kleinanzeigen sitesinden bakin, bulundugunuz bölgede yeni cihaz satiliyorsa elden teslim alabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Erdem Doğan yazdı:

Bu siteleri hic duymadim. Amsterdam da resmi olarak satiliyorsa adrese siparis etmek daha iyi olabilir. Yakin olsa gidip alirdiniz, biraz da gezmis olurdunuz. 
kleinanzeigen sitesinden bakin, bulundugunuz bölgede yeni cihaz satiliyorsa elden teslim alabilirsiniz. 

Amsterdam'da satılıyor ama çok uzak. 

İlk sıradaki site geizhals.de sitesinde aratınca ilk sırada çıkan site. 

kleinanzeigen sitesine bakayım. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Erdem Doğan yazdı:

En yakın 73 km var, o da sıfır fiyatına satıyor. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mahmut Yıldız yazdı:

En yakın 73 km var, o da sıfır fiyatına satıyor. 

O zaman cevre ülkelerin resmi sitesinden kalacaginiz adrese siparis edin gittiginizde hazir olur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...