İçeriğe Yönlendir

Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Osman Bilgin

Eskişehir in kalabak suyu güzel içimi, tadı. gerçi eski tadı yok, bir çok rivayet başka kaynak su karıştırıldığı yönde neyse bizimkiler sadece içmeye değil yemeğe çaya şuna buna da kullanıyorlar, o yüzden içmeye yine kalabak alacaksakta diğer şeylere su arıtma cihazı alsak diyorum. bir çok marka ( hiç aşina olmadığım daha çok) var o yüzden kullananlar ve tecrübeli arkadaşlardan konuyla ilgili bilgilendirme rica ediyorum,

bir de filtrelerde domuz jelatginiydi, şamdrel lastiğiydi strafordu vs diye suyu bulandıranlar var :unsure2:..  http://www.milliyet.com.tr/su-aritma-cihazlarina-dikkat-eskisehir-yerelhaber-867505/ 

saygılar...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

waterbox var bizim okulda. 7 senedir tık demedi. yılda bir filtre değişiyoruz. ettiğimiz tasarrufun haddi hesabı yok.

Benim işyerinden arkadaşım evinde -bilmediğim bir marka-kullanıyor. Cihazı satan firma, ev tanıtımlarıyla satış yapıyor.4 ayda bir filtreleri değiştirmeye geliyorlar. 4 kişilik bir ailede su tüketimi ne kadar olur, 4 ayda o filtre gerçekten değişim ister mi bilemiyorum. İçme suyundan yaptığı tasarrufu filtreye ödüyor gibi geliyor bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Su arıtma sektöründe 20 yıldan beri hizmet veriyoruz http://www.ihlaspazarlama.com.tr/tr/urunlerimiz/aura-cebilon-su-aritma-cihazi bu cihazın kalbindeyiz her aşamasını bizzat takip ediyoruz aynı zamanda imalatını yapıyoruz ilgili linkte tüm bilgiler mevcut bir araştırın derim oldukça memnun kalınan bir cihaz düşünürseniz yardımcı olabilirim.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

BMS su arıtma cihazları tavsiye ederim akrabam ve eşim dostum olan ortalama 10 hanede değişik versiyonları mevcuttur .öle her yıl filitre değişecek diye bir sistemi yok gerekli periotlarda bakımını yapıp testini yapıyorlar gerekirse değişiyor.Ben 2.5 yıl sonra değiştirtim ek filitre geldi alkalinli su filitresi . bu 2 yıl içinde suda hiç bir sorun yaşamadım .incele derim gardaş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
3 saat önce, Erol Güven yazdı:

Su arıtma sektöründe 20 yıldan beri hizmet veriyoruz http://www.ihlaspazarlama.com.tr/tr/urunlerimiz/aura-cebilon-su-aritma-cihazi bu cihazın kalbindeyiz her aşamasını bizzat takip ediyoruz aynı zamanda imalatını yapıyoruz ilgili linkte tüm bilgiler mevcut bir araştırın derim oldukça memnun kalınan bir cihaz düşünürseniz yardımcı olabilirim.  

fiyatlar nasıl? yüksek diye biliyorum.

cihazlarda 400-2500 arası değişen çizgi var gördüğüm kadarı ile, yorumlara da bakıyorum farklı yerlerde, 400 lük iş görüyor ne gerek var diyen var tersini söyleyenler var, filtrelerin de pahalı olmasından yakınanlar var, gel de işin içinden çık..

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Osman bey elbette piyasada çok değişken kalitesiz servisin ne olduğu belli olmayan markalar var. Hepsine baktığınızda kendilerine göre bir numara derler fakat iş satış olasıya kadardır. Satıştan sonra muhatap olabilecek ne servisi vardır nede satan kişi bu yüzden fiyatlar kim tutarsa modunda gidebiliyor. Kendilerine bakıldığında servisin olduğunu söylerler fakat tek markaya değil bir çok markaya bakarlar bu da sıkıntı olabiliyor. Memran kalitesi filtre kalitesi  ve en önemlisi servisi bunlara bakarak değerlendirme yapabilirsiniz. Not : Kimse iyi bir markayı uzuz vermez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

içilebilir suyun dünyadaki temini konusu gün geçtikçe büyük sıkıntı,beraberinde hangi su içilmeli sorusuna çok cevap çıkar sanırım,damacana su kullanıyoruz onda bile binbir türlü marka var petmi? cammı? sorusu beraberinde+maliyet..markalara güven ne kadar mantıklı? bugun piyasada bilinen en iyi markanın su kalite sıralamasında en diplerde oldugunuda görüyoruz,keza arıtma cihazları ne kadar güvenilir?...neresinden bakarsanız çıkmaz sokak.....ben damacana su kullanıyorum gecenlerde arkadaşıma ziyarete gittim amway marka su arıtma cihazı kullanıyorlar gerçekten güzel tadı var maliyeti 1600 tl civarında uzun zamandır bu konuda kararsızım ne yapam diye..ortalama 2-3 günde 1 damacana su tüketimi var yemek çay şebeke suyu malesef güvenemiyorum,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
32 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Belediyeler dikkatli olsa çeşme suyu içilir. Modern ülkeler öyledir.

Hocam doğru tespit. Ama su pazarlamacıları ne kadar izin verir acaba. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
40 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Eskişehir su işlerine yani Eski ye göre içilebilir öyle diyorlar ama içemiyoruz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Liman
5 dakika önce, Osman Bilgin yazdı:

Eskişehir su işlerine yani Eski ye göre içilebilir öyle diyorlar ama içemiyoruz..

Buski'ye göre de öyle ama nedense belediye kendi binasına arıtma sistemi kurdurmuş.
Buski'ye güvenmiyor sanırım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yurt dışında içme ve banyo için çift hat olduğu söyleniyor, sizin gitmediğiniz ülke yok gibi. Gerçek mi yalan mı? Bu arada, carton network tv kanalında Gumball isimli çizgi dizi var. Orada geçen bir sahne çok etkileyici. Kahramanımız lağım kanalına düşüyor, su hattı niyetinde bir arıtma sistemine kadar geliyor. Orada çalışana: ne yani biz bunları mı içiyoruz diye sorunca çalışan; ne sandın gökten bedavaya indiğini mi diyor. Adamlar yapıyor

8.27'den itibaren

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Amerikan dizi ve filmlerinde hep görürüz musluktan su içen aile babalarını, çocuklarını vs. Yapılan son testlerde muslukların kirliliği kabul edilebilir seviyelerin çok çok üstüne çıkmış.

Bence en doğrusu, bu işin fabrika ortamında yapılmasıdır.

21 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yurt dışında içme ve banyo için çift hat olduğu söyleniyor, sizin gitmediğiniz ülke yok gibi. Gerçek mi yalan mı? Bu arada, carton network tv kanalında Gumball isimli çizgi dizi var. Orada geçen bir sahne çok etkileyici. Kahramanımız lağım kanalına düşüyor, su hattı niyetinde bir arıtma sistemine kadar geliyor. Orada çalışana: ne yani biz bunları mı içiyoruz diye sorunca çalışan; ne sandın gökten bedavaya indiğini mi diyor. Adamlar yapıyor

8.27'den itibaren

Doğal su kaynakları neredeyse sıfır olan İsrail, deniz suyunu arıtarak içilebilir ve sulama suyu elde ediyor. Arıtma sağlam olduktan sonra, neden olmasın ki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Yıllardır arıtma cihazı kullanıyorum belki 15 olmuştur birçok kişiye farklı marka ve model montajları da yaptım.İhlasın ve Bms markalarını kullanan kişilere de bedava servis hizmeti verdim.Sonuç hepsi aynı şeyi farklı isimlerle satıyor temelde 5 adet filtreyi farklı etiket ile satıp diğer markalara kaka diyorlar.Yok servis yok garanti diyorlar arızalanacak adam gibi parçası olmayan ürünün garantisinden ne olacak. Bugüne kadar arızalanan bir tek ihlasın ürününde su pompası oldu onuda garantiye sokmadılar filtreleri onlardan almadığımız için.Bende pompayı iptal edip pompasız modele çevirdim.İhlas ve bms 1500 liralardan sattıkları ürünlerin filtrelerini 300-400 lira lardan satıyorlar.Ayni filtreleri 150-200 civarında zorlarsan daha da düşük bulabilirsin.Standart bir cihazın filtreleri ise 150 civarında.7 aşamalı bir cihaz alırsan ancak 250 civarını buluyor sorun detox ve alkalin filtrelerde onlarda herkes etiketleme yapıyor ve genelde hiç biri resmi uluslar arası marka değiller.Bu neden ile Metro marketlerde Bmb adında bir marka var orda fiyatı en düşük onu alabilirsiniz 450 liralar mertebesinde idi bir ara şimdi tam fiyatını bilmiyorum.Sebil kullanıyorsanız ufak damacana satılıyor internet üzerinden alıp birkaç metre hortumla cihaza bağlayabilirsiniz sürekli sıcak ve soğuk suyunuz da olur senede bir defa filtre değiştirirsiniz oda zaten basit bir işlem servis hikaye .arızalanan en pahalı parça her halde tank dır oda pahalı bir şey değil ben arızalıya rastlamadım henüz.arada kontrol ederim yeterli basınç sağlamıyorsa ve birkaç litreden sonra su bitiyorsa bisiklet pompası ile su deposuna hava basıyorum.atık su hortumunu birkaç ayda bir kontrol ederim kullanmasam dahi su akıtıp akıtmadığını.bu şekilde valfin çalıştığından emin olurum tüm bakım bukadar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

o da bir şey mi?! Eskişehirde bundan 50-60 sene önce odunpazarı mevki civarında;normal şebekeden günün belirli saatlerinde kalabak (kaynak su) belirli saatlerinde ise sıcak su (termal) akarmış, diğer zamanlarda normal çeşme suyu. 50-60 sene önceki teknolojiyi yakalayamadık:=)
rivayete göre Eskişehirin 1/3 nün ısınmasını karşılayacak kadar sıcak su rezervi var. bu hamamlarda kullanılan su soğutularak veriliyor, yoksa kullanıma uygun değilmiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Cartoon? Derken.. İlgili gördüm?

Favori kanal bizde.. Sebebini göndereyim mi bir kaç günlüğüne?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

@osman bilgin

Bu konu benim için önemli hemen arzedeyim osman bey,

Piyasadaki filtrelerin tümünü elinizin tersi ile itin ama sadece 2 sini ayırın bms ve ihlas şimdi bms yi az kenara çekin tam önünüzde ihlas kalsın gönül huzuru ile kullanın ama fiat yüksek olabilir. Peki sağlık ucuzmu ?

Bms yi bilemem ama ihlas filtreler konusunda çok hassas nerden biliyorsun dersen söyliyyim başındaki adama benim hitabım (temizlik robotu ve bu arıtma yüzünden) bunlarda senin diger nikahlılarındır yönünde bu ürünleri araştırırsanız bir cok ödül aldığı nı görürsünüz. Ben oğluma bile, evlendirirken piyasadan arıtma alıp hemen filtrelerini atıp ihlas filtreleri taktım ve bildigım bir seyi tekrar gözlemledim ihlasın kartuşları tam dolu iken digerleri yarım idi bunun sebebini başındaki adamdan biliyorum zaten. Piyasadaki kartuşlar hep çin malı yani güvenilirliği tartışılır hele birde MEMBRAN filtresi çookkkk farklı, ben böbrek diyaliz eğitiminde makine kursuna bir yazımı dönemimi verdim ve o filtrenin önemini vede rewerse osmosis su arıtma sisteminde filtrenin önemini iyi ögrendim .

Gelelim bms yi kenarda tutun dememe bms iyi dir ancak başlarda tank sistemleri basit ve kullanışsızdı ama filtre nerden alırlar nedir bilgim yok .

İhlas da bunları gayet iyi biliyorum çünkü dedigim şahıs ile hep konuşuruz bunları ve o şahıs da Vebal den korkar. Hatta temzlk robotunda da bazı parçlarda fikri katkım olmuştur makineci olmam hasebiyle

Bu arada birde burda ki dostlara bir tiyo vereyim hani standlara koyalar bir bardak su ve içinde anot ile katod ve su bir müddet sonra kararır bu o su pis demek degildir BU O SU MİNERAL YÖNÜNDEN ZENGİN DEMEKTİR.

Arıtma cihazları bu mineralleri tam arındırır . Kaliteli bir servis elemanı arıtmadan çıkan suyun TDS metre ile ölçdügünde 30/35 seviyesini ister bende ayar yaparken tds metremde bunu görüp ayarlıyorum gerçi sıfır olsada sorun değil zira yiyeceklerden o minerali alıyoruz dostlar.

Kalın sağlıcakla...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 saat önce, Servet Aydın yazdı:

8.27'den itibaren

Benim gittiğim yerlerde çeşme suyu içiliyordu hep ve tek hat idi. Amerika, Fransa, Almanya, Avusturalya, Endonezya, Kanada.. böyle gider.

dubaide bile içilebilir deniyor.  Bazı otellerde duş suyunu içmeyin ama lavaboyu içebilirsiniz yazısı görmüştüm. Banyoyu tuvaleti ayrı hat çekmişler arıtmadan veriyorlar galiba. Otelin kendi operasyonu olabilir.

44 dakika önce, Hayrettin Gücin yazdı:

.. bunları ve o şahıs da Vebal den korkar. ..

1992 de geldi adamlar terazi ile bana. (hocama). Ellerinde motorola işlemcili bir terazi. Sıfır eklenecek enflasyon nedeniyle fiyatı gösteremiyor.

Kod nerde dedik yok dediler. EPROMdaki kodu disassemble ettik. baktık ispanyol firmasından kopya. böyleydi yani. Bi terazi yazılımı yapmaya üşenmişler. Kendileri yapmayınca da sıfır ekleyememişler tabi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...