İçeriğe Yönlendir

Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Osman Bilgin

açıkça ne düşündüğümü yazayım;
kafam karışık ve artık incelemek içimden gelmiyor, o kadar çok cihaz ve haklarında yorum var ki; ha bu iyiymiş dediğini bir başkası kötülüyor. 5 di 6 idi 8 idi aşamalı filtreler, organik ti çindi, sertifikalı idi, minarelli idi alkalinli idi vs. sistem aynı ama her kesin dediği şey malzeme kalitesi!
İhlas ve benzeri ürün tanıtımı sistemi ile çalışma prensibini az çok biliyorum, tahminim; cihaz 1500 ise en az 200 lirası sahada ki elamanın primi, onun üstü, onun amiri, onun müdürü, bölgesi, geneli, bürosu, servisi  vs vs  bir çok kişi para kazanıyor, demem o ki ürün 500 lira ise bütün bunlar eklenince 1500 lira oluyor ( rakamlar farazi).  kendileri çine üretim yaptırıp da isim veren firmalar da farklı değil yani satış miktarları düşük olduğu için ürün fiyatları yüksek oluyor..

bir de internet üzerinden satış yapanlar var, fiyatları 400 civarı, internet satışı olduğu için fazla bir maliyetleri yok, bunlarında sonrası için filtre ve bakım ihtiyaçlarını karşılayabilir mi o düşünce var, bugün satıyor ama yarın ortadan kaybolmayacağı garantisi yok..

yani benim algıladığım güven istismarı yapılacak bir sektör, karışık işler...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Günel

arkadaşlar inanın o kadar uzun süredir araştırıyorum ki artık bıktım diyebilirim.çok firma varr ve ben çok yorum okudum internetten gözüme çarpan firmalardan bir tanesi mayer kimya isimli bir firma. genel olarak bu firma için iyi diyorlar ama henüz ürün almadım. firmanın sitesini linkini aşağıya koyuyorum eğer daha önce bu firmadan alan varsa görüşlerini mesajımı alıntılayarak yazabilirmi lütfen.

içme suyu arıtma cihazı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Mustafa Günel yazdı:

arkadaşlar inanın o kadar uzun süredir araştırıyorum ki artık bıktım diyebilirim.çok firma varr ve ben çok yorum okudum internetten gözüme çarpan firmalardan bir tanesi mayer kimya isimli bir firma. genel olarak bu firma için iyi diyorlar ama henüz ürün almadım. firmanın sitesini linkini aşağıya koyuyorum eğer daha önce bu firmadan alan varsa görüşlerini mesajımı alıntılayarak yazabilirmi lütfen.

içme suyu arıtma cihazı

Mayeri biraz profesyonel gördüm.. 

Bence bu kadar araştırmayın.

Şu 5'li 7'li olanlardan alıp geçin..  https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/su-aritma-cihazi-ozel-7-filtreli-10-asamali-pompasiz-dev-kampanya-P245058029?gclid=CjwKCAiA9efgBRAYEiwAUT-jtOFJ_1hbgKPi4lJsMNg3QZDBS-4Q8FO1dV-gn794AuVN6weexrEl1xoC7ecQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Filtresinin üretim yeri çin olmasın, mümkünse arıtılmış su içiyorsanız maden suyu tüketiminizi sodyuma dikkat ederek artırın.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi bu hafta şok markete gelenin  aynısı. Orada 450 tl montaj dahil. N11 de satış yapan herhangi bir mağazaya  göre daha mantıklı şok...

En azından canlı muhatap var karşında. 

Ben 1-2 ay önce  1300 verdim resimdekinden aldım ama hepsi aynıymış ...

20181220_085225.jpg

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
On 19.12.2018 at 14:41, Sani Gerşon yazdı:

Biz ofisimizde şu ürünü senelerdir kullanıyoruz. Bayağı memnunuz.

http://www.waterbox.com/

waterbox daha çok endüstriyel tiplerde yaygın. Hatta yanlış hatırlamıyorsam filtreleri de Türkiye"de üretiyorlardı. Ancak kurulum ve işletim maliyetlerine bakmak lazım. Ucuz olsun diye arıtma görünümlü filtrelere para vermemek lazım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Evcin

Bana snowwater diye bir firmadan gelecekler bu akşam, bakalım ikna ederlerse alacağım :) 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Günel

arkadaşlar mesajım alıntı yapılınca gördüm. Yeni bir bilgi paylaşmak istiyorum. Arıtma cihazım son zamanlarda pek randımanlı çalışmıyordu. Firmayı aradım dedilerki membran filtre tıkanmıştır antiskalant diye bir kimyasal almanız gerekiyor dediler. Kendi işimi kendim gördüm ama bayağı bir araştırmak zorunda kaldım. Filtrelerinizi antiskalant ile nasıl temizleyeceğiniz şu aşağıdaki sitede yazıyor umarım faydası olur.

antiskalant

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Arif Aykın

Yine en değerli en kıymetli dostlar doğru cevap vereceğini umuyorum.

Su arıtma cihazlarında nelere dikkat edilmelidir?

Kullananlar varsa hangi marka kullanmaktalar?

Kaç aşamalı/filtreli olması lazım?

Ravent smart kullanan 3 arkadaşım var iyi gibi geldi iş yerinde başka arıtıcı var onun tadı ravent kadar güzel gelmemekte. 1500 tl fiyat verdiler başka önerisi olan varsa bilgi verirse sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

doçtaş tan 8 aşamalı conax olandandan alınabilir, yedek setide hediyeli olduğundan 36 ayda bir değiştirilir :tongue:

https://www.koctas.com.tr/conax-8-asamali-su-aritma-cihazi--yedek-filtre-seti/p/1000161759

not: tezgah altıdır, şemesi lavobunun yanına takılabilir.

not: bunların hemen her markası aynıdır, filtrelerde olay onlarda zaten tektip gibi

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Suyun mineralini öldürüyor, hijyen haricinde vücuda hiçbir faydası olmuyor içilen suyun...gibisinden söylemler var.
Nedir işin aslı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:

Suyun mineralini öldürüyor, hijyen haricinde vücuda hiçbir faydası olmuyor içilen suyun...gibisinden söylemler var.
Nedir işin aslı?

ek filtreler mineralleri geri koyuyormuş,  neredeyse 2 sene dolmak üzre gayet memnunum... bu arada sıfır mineral bırakacak kadar süzmez, labratuvarmı bu kardeşim o kadar hassas olsun :) çok takma kafana bunları...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Bizim su yayladan geliyor abi, sıkıntı yok.
Ben yine de alıştım yıllardır, Erikli ve Tekir sularını içmeye.
Eminim ki daha sağlıksız hazır sular.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Celal Aydın yazdı:

Bizim su yayladan geliyor abi, sıkıntı yok.
Ben yine de alıştım yıllardır, Erikli ve Tekir sularını içmeye.
Eminim ki daha sağlıksız hazır sular.

bizimkide Kaz dağından (meşhur İda dağı) geliyor, yemişim erikliyi :)  cillop gibi su filtreye bile gerek yok fakat yazın ana baba günü olduğu için buralar barajdan destek alıyorlar, yinede temiz su ama olsun ben yinede filtre kullanıyorum....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu kadar filtre edilen sudan hayır gelmez :) 

saka alıyorum. Mineral oranı yüksek “doğal minarelli su” diye geçiyor. Piyasada doğal kaynak suyu çok fazla. 

Günde 1 sefer de soda içmeyi unutmamak lazım. Sıcak havada kaybedilen mineral miktarı fazla. Yerine koymak lazım. Özellikle magnezyum oranı yüksek olanı tercih etmeli. Eksikliği, sürekli yorgun hissi veriyor. Beypazarı çok çok iyi bir maden suyu mesela. 

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Biz yıllardır BMS arıtıcı kullanıyoruz. suyun tadı gayet iyi. ama ölçüm yapacak ne bir imkanımız var nede bir kurum. satıcıların elinde bir alet var. onunla bir şeyler ispat etmeye çalışıyor.

yıllardır sülalece kullanıyoruz bir şikayetimiz yok.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Celal Aydın yazdı:

Nedir işin aslı?

Benimde kafamı kurcalamıştı bu Bilgi. çalıştığım yerde birçok kimyager ve kimya Mühendisi mevcut sordum karşılaştıklarıma. Hepsininde söylediği hemen hemen aynı şeyler. Suyun içindeki mineralleri vücuduna kazandırabilmen için günde 50 lt civarı su içmen kazım ki suyun içindeki mineralleri al. Sudan alacağın mineralin daha fazlasını 1 adet herhangi meyveden alabilirsin dediler. Yani öyle dendiği gibi tamamını alıp götürüyor kelimeleri biraz yanlış. Baktığın zaman evde içtiğimiz sularda da klor u vs birçok malzeme katılıyor. Damacana dersen güneş altında ne kadar bekledi plastik içerisinde sonuçta gibi bir çok soru işareti doğuruyor insana.

Aklımda olan ürün  https://m.n11.com/ravent-smart-P357923969?gclid=CjwKCAjw0tHoBRBhEiwAvP1GFRf9qpa4AjrrI9Xv8wwtEj4LRItHqtifZ3_5zz4mskcrOJiPw7EksBoC5mcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yaz kış evde sebilden su tüketiyoruz.15  litrelik cam damacanayı arıtma cihazından dolduruyorum içinede 1-2 şişe soda döküyorum,. Bir tek doldurma işi uğraştırıyor. 
Doldurma işinden kurtulmak için bu aparatları düşünüyorum. 

https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/su-aritma-sebil-aparati-8litre-hazneli-P258187668

https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/sebil-aparati-tanksiz-kapak-tipi-su-aritma-sebil-aparati-P264038744

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Celal Aydın yazdı:

Nedir işin aslı?

Alakası bile yok. Çıkışta tatlandırıcı mineralli fitreler var zaten.Keşke daha önce alsaymışım dersin. 8 yıldır kullanıyorum. 5 tane montaj yaptım eşe dosta. Arkadaşların dediği gibi metrodan koçtaştan bulabildiğinin en ucuzunu bul. 5 filtre üstü fanteziye giriyor gerek yok. Birde köy gibi basıncı düşük bir yerde kullanacaksan pompalı olanını al. Bunun dışında asıl işi yapan membran filtre oda piyasada 3 çeşit. Yani sana 2000 tl dedikleri arıtıcıda da 400 tl dedikleri arıtıcıda da aynı filtreler var. Fiyatları 60 ile 200 tl arası...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ersen Tapan yazdı:

Yaz kış evde sebilden su tüketiyoruz.15  litrelik cam damacanayı arıtma cihazından dolduruyorum içinede 1-2 şişe soda döküyorum,. Bir tek doldurma işi uğraştırıyor. 
Doldurma işinden kurtulmak için bu aparatları düşünüyorum. 

https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/su-aritma-sebil-aparati-8litre-hazneli-P258187668

https://urun.n11.com/su-aritma-cihazlari/sebil-aparati-tanksiz-kapak-tipi-su-aritma-sebil-aparati-P264038744

Bu çok mantıklı 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...