İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Dijital Klima Sadece LO Kısmında Soğuk Hava Veriyor

Fatih Duru

Recommended Posts

Ali Memisoglu
Mustafa Yanar yazdı:

Ben aracı fiestayı sattım. Arkadaşınkini de sökmedik dışardan hava tuttuk.Onu söökersek çekeyim yazayım.Bu videodakini denemeden önce direksiyonun yan tarafından ulaşmaya çalışın, olmazsa ve eliniz yatkınsa sökün yoksa bulaşmayın, eliniz yatkın değilse işi bilen birine söktürün. 

Meşakkatli işmiş :unsure2:

Biz de bi hava tutalım bakalım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Akyol
Mustafa Yanar yazdı:

Ben aracı fiestayı sattım. Arkadaşınkini de sökmedik dışardan hava tuttuk.Onu söökersek çekeyim yazayım.Bu videodakini denemeden önce direksiyonun yan tarafından ulaşmaya çalışın, olmazsa ve eliniz yatkınsa sökün yoksa bulaşmayın, eliniz yatkın değilse işi bilen birine söktürün. 

BU YERE UŞAKMAK İÇİN BUNU KLİMACI MI SÖKER OTO ELEKTRİKÇİ Mİ SÖKER

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Zafer Akyol yazdı:

Trim sökme aparatları ile siz bile sökersiniz. Ha, ben uğraşamam diyorsanız, elektrikçi söker ama, tornavidalarla girişir, köşelerde ezilme olur, yazık olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Zafer Akyol yazdı:

Kaportacı söker

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Yanar

Soketi çıkarıp önce hava ile sonra yağsız kontak spreyi veya balata spreyi ile temizleyin, iyice kurusun, sonra takın, hata kodunu silin, klimayı resetleyin(bu işlem internette var, şu an hatırlamıyorum,) sonuç değişmezse parçayı değiştirin.

Yorum bağlantısı
Zafer Akyol
Mustafa Yanar yazdı:

Soketi çıkarıp önce hava ile sonra yağsız kontak spreyi veya balata spreyi ile temizleyin, iyice kurusun, sonra takın, hata kodunu silin, klimayı resetleyin(bu işlem internette var, şu an hatırlamıyorum,) sonuç değişmezse parçayı değiştirin.

Soketi basınçlı hava ile önce tozlarını temizledim ,çok toz tutmuş.  sonra yağsız kontak spreyi ile her yerini temizledim. 2 gün sorun düzeldi düzgün çalıştı, 3 gün gene sıcak üflemeye başladı. klima resetleme işlemini ve hata kodu silme işlemini  yapamadım. nasıl yapabilirim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Temizleyince düzeldi ama 2, 3 gün sonra tekrarladıysa parçayı değiştirip deneyin bence. Aracın akü kutup başını söküp yarım saat beklerseniz sıfırlama yapar fakat katlanır ayna vs gibi bazı ayarları yeniden yapmak gerekebilir, en basiti bu.Diğeri cihaz bağlayıp hataları silmek cihazınız yoksa olan birisinden yardım alabilirsiniz. Resetleme için ac ve auto tuşlarına 10saniye basılı tutup deneyin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...