İçeriğe Yönlendir

Led/Xenon/Halojen Aydınlatma

Servet Aydın

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

Doğrudur abi. Ben aracı aldığımda arka kapakta xenon için açılan delik vardı farın arkasında. Bir süre o şekilde kullanılmış. Ben farı söktüğümde optik ve projektörde is şeklinde kararma vardı. O yüzden ilk aklıma gelen arka kapağın açık kullanılmasından dolayı olabileceğiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
9 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Araba aldığın vakit mercek olandan al, düş yakamdan

Bende mercek var da düştüm mü, Mert hayatta düşmez :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Sezgin Yaren

selamlar herkese,

Ben Foruma yeni üye oldum sayılır. vakit buldukça takip ediyorum. bende de 2009 focus Titanyum var. yeni aldım sayılır 4 ay oldu. bu far olayına bende kafayı takmış durumdayım. ama sizin kadar anlamıyorum. Manisa da yaşıyorum burda bu işi yapan profesyonel tanımıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılarımla 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Sezgin Yaren yazdı:

selamlar herkese,

Ben Foruma yeni üye oldum sayılır. vakit buldukça takip ediyorum. bende de 2009 focus Titanyum var. yeni aldım sayılır 4 ay oldu. bu far olayına bende kafayı takmış durumdayım. ama sizin kadar anlamıyorum. Manisa da yaşıyorum burda bu işi yapan profesyonel tanımıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılarımla 

selam. arac aydinlatmada cok bilgili uyeler var. Siz sorularinizi sorun cevap gelir.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
selamlar herkese,

selam. arac aydinlatmada cok bilgili uyeler var. Siz sorularinizi sorun cevap gelir.
Baska konuda cevap verildi :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yaren

metin bey dün sizinle görüştükten sonra formda mehmet ÖZYÜREK le görüştüm. sizden yardım alabileceğimi bu işi anladığınızı söyledi ve yönlendirdi. ben farları size göndersem bana yardımcı olur musunuz benim hiçbir tecrübem yok o yüzden 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
metin bey dün sizinle görüştükten sonra formda mehmet ÖZYÜREK le görüştüm. sizden yardım alabileceğimi bu işi anladığınızı söyledi ve yönlendirdi. ben farları size göndersem bana yardımcı olur musunuz benim hiçbir tecrübem yok o yüzden 
Yardimci oluruz insallah sikinti yok :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Kerem Kurluva

Halojen farlı bir sisteme mercek monte edildiğinde, aydınlatma performansı ne kadar iyileşir?

Bu soruyu cevaplamak adına, konunun ilk sayfasındaki fotograflar, bana oldukça yararlı oldular. Emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederim.

Bunun üzerine, belki biraz kullanıcı deneyimi de alabilirim diye, soruyu yinelemek isterim. 

Mercekli led ampul ile far tadilatı düşünüyorum.

Mercek montajı, halojen armatürlü farların aydınlatmasında hatırı sayılır bir iyileştirme sağlıyorsa, öncelikle bu tadilatı yapıp, sonrasında da, amacıma uygun (4000k civarında beyaz ışığı olan, halojenlerle dönüşümlü, tak-çıkar şeklinde kullanabileceğim) led ampulleri bulana kadar, halojenlerle ve mercekli olarak devam etmeyi düşünüyorum. Sorumun maksadı budur.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sorunun direk cevabı şudur ; komple tasarımı entegre led ile dizayn edilen mercek alın. Fabrikasyon tasarım en iyisidir. Forumda aralarda çıkan fotoyu koyayım. Fikir versin. Ürün şu anda aliexpres'te 850 tl civarı. 50 TL gümrük olacak.

d4bc5c62efa4b46f8c29d139e8151a21.jpg

TRY 811.58 18% İndirim | ROYALIN araba Bi LED 3.0 inç projektör Lens evrensel LED farlar yüksek düşük işın oto farlar retrofits şekillendirici
https://a.aliexpress.com/_dWmQKJw

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Servet Aydın yazdı:

Sorunun direk cevabı şudur ; komple tasarımı entegre led ile dizayn edilen mercek alın. Fabrikasyon tasarım en iyisidir. Forumda aralarda çıkan fotoyu koyayım. Fikir versin. Ürün şu anda aliexpres'te 850 tl civarı. 50 TL gümrük olacak.

TRY 811.58 18% İndirim | ROYALIN araba Bi LED 3.0 inç projektör Lens evrensel LED farlar yüksek düşük işın oto farlar retrofits şekillendirici

Bu sistem takılı iken, halojen lamba ile de kullanmak mümkün olur mu?
Değişerek kullanmak mümkün oluyor ise, halojen lambanın ısı farkından dolayı, zamanla bir sıkıntı olur mu? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Değişerek kullanmak mümkün oluyor ise, halojen lambanın ısı farkından dolayı, zamanla bir sıkıntı olur mu? 

Bu direk sistemin kendisi. Halojen ampul entegre olmuyor. Ledli mercek. Megane Passat B8 Tiguan vs gibi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Cevaplar için çok teşekkür ederim, aydınlatıcı oldular.

Şimdilik, yukarıdaki fotografa yutkunarak bakmaya devam etmeye karar verdim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Şimdilik, yukarıdaki fotografa yutkunarak bakmaya devam etmeye karar verdim [emoji4]
O kadar korkmaya gerek yok cunku VAG grupta bu donanimlari sorunsuz eklemek cok kolay.

Bir takim oem cikma Yeti bixenon far, kablo seti bcm degisikligi vs maliyetli olur ama sistem tam anlami ile calisir.

Kara duzen olsun dersen de bir takim halojen far alacaksin ve vereceksin coskuyu ustad :) Ben yapabilecegini tahmin ediyorum.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hiçbir şey olmaz. Tek zorluk polikarbon camı ayırmak. Sonrası dikkatli montaj. Ben bugün yarın passata montaj yapacağım bugün gelen yeni set ile.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Abi gerçekten inanılmaz.. beni cidden düşünüyorum çünkü Osram h4 e döndüm. Yine aydınlatmıyor. Far küçük biliyorsun. Far ayakları kırık. İki far alacağım gibi. Almışken bunu montaj etsem nasıl olur? Montajı zorlar mı? Kendim yapabilir miyim? Far camını bir şekilde açarım ama içine nasıl sabitlerim fikrim yok ? Far resmi altta :) f70fbe4fe3a82998f431699085d1bbad.jpg
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu işi yapmaya karar verdim.. Piyasadan pahalıya yapacağım. Malum işletme maliyeti belli.. Salonda far yapan ile ben aynı olamam. Led mercek montajı 2700 TL [emoji383]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Çil
Şimdilik, yukarıdaki fotografa yutkunarak bakmaya devam etmeye karar verdim [emoji4]
Servet abinin son zammından sonra bende bakmaya devam edeyim :)
İndirimle 777 TL ye geliyo mercekler
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bu işi yapmaya karar verdim.. Piyasadan pahalıya yapacağım. Malum işletme maliyeti belli.. Salonda far yapan ile ben aynı olamam. Led mercek montajı 2700 TL [emoji383]
TL mi. O zaman uygunmus.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
[emoji849][emoji50] Halojen iyidir [emoji51]
Yorum bağlantısı
Akan Belen

850 bitiyormu bu iş yani [emoji16]
Far aç kapa da 150 desen 1000 lira oh mis [emoji18]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...