İçeriğe Yönlendir

Led/Xenon/Halojen Aydınlatma

Servet Aydın

Recommended Posts

• 2 yıl sonra...
Selim Bilgin

Bugün farı açtırıp mercekleri değiştirttim, sıfır far camı aldım ve ampülleri de sıfırladım. Çok karanlık bir yerde test edemedim ama akşam bir çıkıp geldim, sonuç inanılmaz. O kadar iyi aydınlatıyor ki adapte olamadım başta. Ama bu sefer de farın vurduğu yerle vurmadığı yer arasında çok fark oldu gibi.

Bir de kesilme çizgisi çok keskin ve mavimsi bir renk oluşuyor çizgide. Çizginin keskin olması ve mavilik olması iyi midir kötü müdür?

Farı açan arkadaş abi iyi denk geldi bu mercekten arasan bulamazsın dedi ama yoğunluktan soramadım ne merceği taktın diye.

Fırsat bulunca çekeceğim çizginin fotoğrafını, düzgün foto çekemedim, ama arabanın görünüşü böyle oldu, bayağı farketti.far1.jpeg

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

Bir de kesilme çizgisi çok keskin ve mavimsi bir renk oluşuyor çizgide. Çizginin keskin olması ve mavilik olması iyi midir kötü müdür?

Farı açan arkadaş abi iyi denk geldi bu mercekten arasan bulamazsın dedi ama yoğunluktan soramadım ne merceği taktın diye.

Fırsat bulunca çekeceğim çizginin fotoğrafını, far1.jpeg

O çizgiyle aşk yaşayanlar var aramızda.  

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mehmet Ozyurek yazdı:

O çizgiyle aşk yaşayanlar var aramızda.  

İyi bişey yani. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selim Bilgin yazdı:

İyi bişey yani. 

İyi bir şey, güle güle kullan ☺️

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

O mavi çizgiyi görmek için hep duvar dibinden giderim paralel paralel 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Cahillik kötü şey, ben bi düz duvar bulup fotoğraf çekeyim bi ara o zaman. :D 

Metin Akbal yazdı:

O mavi çizgiyi görmek için hep duvar dibinden giderim paralel paralel 😀

Evet dar bir sokağa girdim, soldaki duvarda yol boyu çizgi oluşuyor o şekilde.

Sevindim iyi bir şey olduğuna ben de bi sıkıntı mı var böyle mavilik çıkıyor demiştim. :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Cahillik kötü şey, ben bi düz duvar bulup fotoğraf çekeyim bi ara o zaman. :D 

Evet dar bir sokağa girdim, soldaki duvarda yol boyu çizgi oluşuyor o şekilde.

Sevindim iyi bir şey olduğuna ben de bi sıkıntı mı var böyle mavilik çıkıyor demiştim. :D 

color-spectrum.png

violet te var ama biraz daha aşağıda kalır, bazısı da yeşili bile görür, kırmızıyı da görüyorsan bizden deelsin :crazy:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mert Gülkokan yazdı:

bu arabadan aldık

far yükseklik ayarı tuşlu değil kendisi yapıyor ancak düz yolda yere çok bakıyor pek önümüzü göremiyoruz

bunun bir kalibrasyonu ya da başka bir ayarı var mıdır ?

kesme çizgisi güzel

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2007-opel-vectra-c-1.9-otomatik-opc-full-plusfull-996925931/detay

Vardır illaki. 2021 A3 otomatik yükseklik ayarı olan arkadaşın arabasının far çizgisini fotoğraftan gördüm dedim ayarın bozuk. Serviste manuel ayarla duzelttirmis. Far üzerinde ayar yeri olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...