İçeriğe Yönlendir

Önder'in Yeni Aracı - Focus 3

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

Aracı aldıktan 1 gün sonra Ford Etisten aracın durumuna baktığımda, aracımla ilgili bir güncelleme olduğu ve servise gitmem gerektiği yazıyordu. İşten izin alma konusunda çok sıkıntılı bir durumum olduğundan, bugüne kadar olduğu gibi özel ford servisi "herford"dan,daha doğrusu ortak ve idarecileri olan arkadaşlarımdan yardım istedim. Eksik olmasınlar aracımın markası farketmeksizin bakım-onarım gerektiğinde aracımı gelip evimden alırlar gerekli bakımı yapıp akşam geri bırakırlar.

Dün sabah aradım kendilerini ve araca yağ bakımı yapılacağını, ama yetkili servisi de gidip güncellenmesi gerektiğini söyledim. Beni yine kırmadılar tabi ve ben işteyken eve gidip aracı alıp otokoça bıraktılar. Ben başında olmadığım için detay bilmiyorum ancak otomatik şanzumanla ilgili bir güncelleme yapıldı.

Otokoçta işi biten aracımı alıp kendi servisleride bakıma soktular. Kontol sırasında 4 teker fren balatası değişmesi gerektiği söylendi (bu ekspertizde de söylenmişti). Araç otomatik olduğundan orjinal motorcraft balata takmak gerektiği, bosch un istenen performansı vermeyebileceği, ötme şikayeti olabileceği üzerine basarak söylendi. 

Son haliyle, yazılım güncelleme, yağ bakımı + 4 fren balatası değişimi yapılarak araç şimdilik binilecek hale getirildi :)

(bakım + balatalar ne tuttu bilmiyorum çünkü ancak cumartesi vakti olunca gidip görüşebileceğiz, dün para da istemediler :biggrin: )

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Önder abi imza hala Ağır Abi duruyor C5 demek ki ayrı bir yeri var sende anlaşılan. :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 dakika önce, Recep Demirci yazdı:

Önder abi imza hala Ağır Abi duruyor C5 demek ki ayrı bir yeri var sende anlaşılan. :) 

1 Hafta yas tutuyoruz forum olarak. 1 hafta sonra hem imza hem profildeki araç değişecek. Ruhu şad olsun :(

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
11 dakika önce, Recep Demirci yazdı:

sadece imzada olsa iyi profilde de hala c5 duruyor sanki geri alacakmış gibi :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

cebeşteki genişlik ve ferahlığı daha çok arayacak buraya yazıyorum. f3 ün torpido adamın üstüne üstüne geliyor, arka sağ sol direkler de yolcuyu bunaltıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
11 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

sadece imzada olsa iyi profilde de hala c5 duruyor sanki geri alacakmış gibi :D

C5 i alan arkadaş da ataşehirde oturuyor, 5-6 km mesafemiz var. Halen içimde bir korku var, c5 i geri getirir mi acaba diye. Ondan :p

5 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

cebeşteki genişlik ve ferahlığı daha çok arayacak buraya yazıyorum. f3 ün torpido adamın üstüne üstüne geliyor, arka sağ sol direkler de yolcuyu bunaltıyor.

Bu bir sır değil ki Köksal. Şimdiden sırtım ve sol baldırım ağrımaya başladı. Sırtlık demirlerini sırtımda hissediyorum, bir de oturak minderi az bişey kısa, bacakların alt kısmı boşta kalıyo :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
19 dakika önce, Ali Can YALÇIN yazdı:

hayırlı olsun güle güle kullanın

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Tekrardan hayırlı olsun Önder abi [emoji4] kazasız belasız güzel günlerde kullanın inşallah [emoji4][emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Tekrardan hayırlı olsun Önder abi emoji4.png kazasız belasız güzel günlerde kullanın inşallah emoji4.pngemoji106.png

Teşekkür ederim İsa, amin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Abi hayırlı uğurlu olsun .ALLAH kaza bela vermesin. Güzel araç severim facusu beeeee :nazar:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 saat önce, Okan Tansel yazdı:

Abi hayırlı uğurlu olsun .ALLAH kaza bela vermesin. Güzel araç severim facusu beeeee :nazar:

Teşekkür ederim Okan'ım , Focus sevilmez mi :)

1 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

hayırlı olsun kazasız belasız cezasız ...

Teşekkürler Serkan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Hayırlı olsun abi. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Bende 308 ini satmayı düşünen biri olarak focus bana güzel seçenek olarak geldi. Tavsiye edermisiniz motor şanzıman ve konfor olarak

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
On 15.06.2017 at 16:35, Önder Özcan yazdı:

Teşekkürler Ömer bey, 13-14 tane aracım oldu, içlerinde ilk ve tek beyaz renkli aracım bu :)

+tek kelline:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
5 saat önce, Ercüment Yıldırım yazdı:

Hayırlı olsun abi. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Bende 308 ini satmayı düşünen biri olarak focus bana güzel seçenek olarak geldi. Tavsiye edermisiniz motor şanzıman ve konfor olarak

Teşekkür ederim. Focus kalitesini kanıtlamış bir araç, bu benim 4. focusum. f1, f2, f2.5 kullanmıştım. F3 hepsinden dar, bu gerçek. Sürücü koltuğu bana rahatsız geldi. ama arabanın kalitesine diyecek birşey yok.

3 saat önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

+tek kelline:D

kel line- mel line bu da böyle olsun :fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Vah gardaşım vah

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
22 dakika önce, Nuri Güngör yazdı:

Hayırlı olsun 

Teşekkür ederim nuri :)

23 dakika önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Vah gardaşım vah

Murat'ım, gardaşım. İkinci elde herşeyi bir araya denk getiremiyorsun. Ya rengi tutmuyo, ya km yüksek oluyo, ya istediğin araç pahalı oluyo ya da donanım denk gelmiyo. Sağlık olsun, bunun km çok az, biraz binelim, donanımlısına bakarız :)

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
12 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Teşekkür ederim nuri :)

Murat'ım, gardaşım. İkinci elde herşeyi bir araya denk getiremiyorsun. Ya rengi tutmuyo, ya km yüksek oluyo, ya istediğin araç pahalı oluyo ya da donanım denk gelmiyo. Sağlık olsun, bunun km çok az, biraz binelim, donanımlısına bakarız :)

Allah en güzelini versin gardaşıma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
14 dakika önce, Murat Ersel Çevik yazdı:

Allah en güzelini versin gardaşıma

:friends2:

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Abi uzun biri olarak ben sığmak konusunda şüpheliyim. 308 e rahat oluyorum :) ama focus nasıldır siz dar deyince bilemedim denemek lazım kesinlikle

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yeni 308ler baya iyi diyorlar. Tek hosuma gitmayen seyi ic tasarimi. Bu arada en yenileri eat8 sanzimanla geliyormus

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 saat önce, Ercüment Yıldırım yazdı:

Abi uzun biri olarak ben sığmak konusunda şüpheliyim. 308 e rahat oluyorum :) ama focus nasıldır siz dar deyince bilemedim denemek lazım kesinlikle

Boy olarak sorun olacağını sanmıyorum fakat koltuk dar. Bir de bagaj ağzı çok dar. Heç bek araba gibi kısa bagajıvar, bu sebeple bagaj eşiği vearka cam birbirine çok yakın, bagaj büyük sayılır,ağzı küçük.İleriye uzanmak bile sorun oluyor. Orta boy bir koli bile bagajın ağzından geçmez.

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
8 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Boy olarak sorun olacağını sanmıyorum fakat koltuk dar. Bir de bagaj ağzı çok dar. Heç bek araba gibi kısa bagajıvar, bu sebeple bagaj eşiği vearka cam birbirine çok yakın, bagaj büyük sayılır,ağzı küçük.İleriye uzanmak bile sorun oluyor. Orta boy bir koli bile bagajın ağzından geçmez.

Siz böyle anlatınca biraz bi soğudum şimdi. Sedan olmasından ağzı küçük olması normal ama dar olması biraz sıkıntı. 308 in hem bagajı hem içi yeteri kadar geniş geliyor bana. Sedan a geçince sıkıntı olacak gibi desenize

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...