İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

Servet Aydın
11 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

iphone'da tek sevmediğim şey, telefon arama menüleri. kişiler bi ayrı yerde geçmiş aramalar bi ayrı yerde. numara çevirme bi ayrı yerde. Android bu kısmı mükemmel kullanıyor.. 

Numara yazmaya başladığın an sana mantıklı şekilde önce en son görüştüklerini sonra en yakınları vs getiriyor.. 

O olayı çözdüğü gün aypon alacağım. Geri kalanı çok başarılı cihazın. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Olay burda abi zaten özelleştirilebilirlik, yüzlerce uygulama arasından beğendiğini seç değiştir istediğin yerini 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
19 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Ekrana iki kez dokunmak yerine iPhone’da da parmak izi okuyucuya dokunun uyandırmak için yeterli.

Siz iPhone’a önyargılısınız o yüzden en ufak şey size büyük bir problemmiş gibi geliyor.

Parmak izimi vermek istemiyorum. Ben önyargılı değilim, ayfonun yazılımı iğrenç, bunun alışmakla falan alakası yok , siz bunu içselleştirmişsiniz ondan size normal geliyor. :) 

31 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

iphone'da tek sevmediğim şey, telefon arama menüleri. kişiler bi ayrı yerde geçmiş aramalar bi ayrı yerde. numara çevirme bi ayrı yerde. Android bu kısmı mükemmel kullanıyor.. 

Numara yazmaya başladığın an sana mantıklı şekilde önce en son görüştüklerini sonra en yakınları vs getiriyor.. 

Bu dağınıklık ayfonun her yerinde var ki. Bişeyi yukarıya dokunup "sil" diyosun alttan zaart "sileyim mi"  onay kutusu çıkıyor. :D

Bütün uygulamalarında, itunes da dahil olmak üzere, otlanıp uçmuş yazılımcılar tarafından tasarlanmış belli. Bir gün akıllarına bi özellik gelmiş, hımm "o da burdan çıksın" diye sonradan çakmışlar çok belli. Sonradan bi kişi bile "ulan biz bunu böyle yaptık ama biraz alakasız mı oldu ne" diye düşünmek istememiş. Feedback veren de yoktur muhtemelen olsa da sallayan yoktur. 

Bütün bunların dışında sadece cihaz olarak estetiği, kalitesi, malzemesi, tasarımı mükemmel :good1: Ama kullanmaya başladığım zaman tiksinme geliyor:nea:

20 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

O tuşun işlevini değiştirebiliyorsun.

Bu sefer de başka yerini kapatsın diye mi ? :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
20 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Parmak izimi vermek istemiyorum. Ben önyargılı değilim, ayfonun yazılımı iğrenç, bunun alışmakla falan alakası yok , siz bunu içselleştirmişsiniz ondan size normal geliyor. :) 
Bu dağınıklık ayfonun her yerinde var ki. Bişeyi yukarıya dokunup "sil" diyosun alttan zaart "sileyim mi"  onay kutusu çıkıyor. :D

Yukardaki arkadaşın ön yargı mesajına katılıyorum.

Bildirimlerin hepsi elinin altında.. 

Ayarların hepsi elinin altında. 

Hiç bir silme işleminde emin misiniz demiyor bana :) 

Uygulama kaldırmak tek tık.. 

Hayır android kullanmamış olsam.. Acaba diyeceğim de.. 

Evde hala 3 tane android var.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

İçselleştirmiş olabilir çünkü 10 yıldan fazladır iPhone kullanıyorum. :) 

Parmak izi vermek istemiyorsanız vermeyebilirsiniz. Parmak izi kaydetmeyin. Ancak uyandırmak için parmak izinin olduğu yer zaten home butonu. Basın uyansın :) 

Parmak izi vermekte de açıkçası ben bir sakınca görmedim. Android değilki herkesin kafasına göre uygulama yazıp Play Store atıp milletin verilerini toplasın. Yada bu konuda sabıkalı Google değil yani. :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

İphone'a alışmak gerek, bu da yaklaşık 10 gün. Sonra android aramıyor insan..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Abi iPhone’u iPhone yapan yazılımıdır.
Evet kısıtlı, çok fazla kişiselleştirilebilir değil fakat her şey elinin altında.
Alışması çok kolay ve takır takır çalışıyor.
Android telefonu elime aldığımda afallıyorum, hele ayarlardan bişey bulmak ölüm gibi geliyor.
Kullanmak istemiyorsun bir kez alışınca Androidi.
Tamamen alışkanlık meselesi.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
9 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Ne yaptın abi ya, kaç ay oldu hala alışamadım. Hala tam manasıyla kullanamıyorum. Kullanamadığım için de keskin yorum yapamıyorum. "Amerikalılar bunu düşünmüştür bir yere koymuştur ama nerede" diyorum hep. Sonra aramaktan usanıyorum. Onsuz yaşamanın yollarını arıyorum.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Şimdi, Gökhan Albayrak yazdı:

Ne yaptın abi ya, kaç ay oldu hala alışamadım. Hala tam manasıyla kullanamıyorum. Kullanamadığım için de keskin yorum yapamıyorum. "Amerikalılar bunu düşünmüştür bir yere koymuştur ama nerede" diyorum hep. Sonra aramaktan usanıyorum. Onsuz yaşamanın yollarını arıyorum.

7-8 sene evvel kayınpeder iphone kullanıyor, ben android, bana verdi telini, gözüm görmüyor ahmet'i arasana dedi. Ahmeti buldum rehberden de arama tuşu nerde bulamıyorum. Bi 15 dakika debelendim, sonra bulabildim. :)

Aslında aradığın herşey elinin altında da eski alışkanlıkla aradığından bulamıyor insan :)

ALışma süreci anroide ne kadar alıştığınla alakalı belki de.

Mesela mac bilgisayar almıştım, 20 senelik windows kullanıcısıyım, alışamadım 1 ayda mac'a . Sonra baktım bana göre değil,uğraşmayı  bıraktım .

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
9 dakika önce, Celal Aydın yazdı:

Abi iPhone’u iPhone yapan yazılımıdır.
Evet kısıtlı, çok fazla kişiselleştirilebilir değil fakat her şey elinin altında.
Alışması çok kolay ve takır takır çalışıyor.
Android telefonu elime aldığımda afallıyorum, hele ayarlardan bişey bulmak ölüm gibi geliyor.
Kullanmak istemiyorsun bir kez alışınca Androidi.
Tamamen alışkanlık meselesi.

14 dakika önce, Cem Işık yazdı:

20 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

İçselleştirmiş olabilir çünkü 10 yıldan fazladır iPhone kullanıyorum. :) 

Parmak izi vermek istemiyorsanız vermeyebilirsiniz. Parmak izi kaydetmeyin. Ancak uyandırmak için parmak izinin olduğu yer zaten home butonu. Basın uyansın :) 

Parmak izi vermekte de açıkçası ben bir sakınca görmedim. Android değilki herkesin kafasına göre uygulama yazıp Play Store atıp milletin verilerini toplasın. Yada bu konuda sabıkalı Google değil yani. :) 

29 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yukardaki arkadaşın ön yargı mesajına katılıyorum.

Bildirimlerin hepsi elinin altında.. 

Ayarların hepsi elinin altında. 

Hiç bir silme işleminde emin misiniz demiyor bana :) 

Uygulama kaldırmak tek tık.. 

Hayır android kullanmamış olsam.. Acaba diyeceğim de.. 

Evde hala 3 tane android var.  

İşyerinde ve evde birden fazla wifi var ve duruma göre bi ona bi buna bağlanmam gerekiyor.

Ayfon'da bunu nasıl yapıyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

İşyerinde ve evde birden fazla wifi var ve duruma göre bi ona bi buna bağlanmam gerekiyor.

Ayfon'da bunu nasıl yapıyorsunuz ?

Bağlanmak istediğini tıklayıp, katıl diyeceksin.. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
9 dakika önce, Cem Işık yazdı:

7-8 sene evvel kayınpeder iphone kullanıyor, ben android, bana verdi telini, gözüm görmüyor ahmet'i arasana dedi. Ahmeti buldum rehberden de arama tuşu nerde bulamıyorum. Bi 15 dakika debelendim, sonra bulabildim. :)

Aslında aradığın herşey elinin altında da eski alışkanlıkla aradığından bulamıyor insan :)

ALışma süreci anroide ne kadar alıştığınla alakalı belki de.

Mesela mac bilgisayar almıştım, 20 senelik windows kullanıcısıyım, alışamadım 1 ayda mac'a . Sonra baktım bana göre değil,uğraşmayı  bıraktım .

Konum açıp kapatmak ilk başlarda benim için tam bir rezillikti. Android 'de yukarıdan elini sürüklediğinde her zımbırtının logosu vardı, basınca aç/kapa yapar, uzun basarsan o menüye girerdi. Oradan konumu açar kapardım. Bunun ne kadar büyük kolaylık olduğunu apple alınca anladım. Android {Ekranı yukarıdan sürükle-GPS 'e bas}. IOS {Ayarlar-Gizlilik-Konum Servisleri...} Bence bu alışkanlık falan değil. Yapmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ayarlar > Wifi :) 

3 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Konum açıp kapatmak ilk başlarda benim için tam bir rezillikti. Android 'de yukarıdan elini sürüklediğinde her zımbırtının logosu vardı, basınca aç/kapa yapar, uzun basarsan o menüye girerdi. Oradan konumu açar kapardım. Bunun ne kadar büyük kolaylık olduğunu apple alınca anladım. Android {Ekranı yukarıdan sürükle-GPS 'e bas}. IOS {Ayarlar-Gizlilik-Konum Servisleri...} Bence bu alışkanlık falan değil. Yapmayın.

Konum servislerini kapatmak için seçenek yok doğrudur. Ancak nedne konum servislerini kapatmak istediğiniz belli ise konum servisleri ayarlarında konumunuz hangi servisler tarafında kullanılıp kullanılmayacağını bir kere ayarlamanız yeterli hocam. Sürekli aç kapa derdinden de kurtulursunuz hem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
7 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Android 'de yukarıdan elini sürüklediğinde her zımbırtının logosu vardı, basınca aç/kapa yapar, uzun basarsan o menüye girerdi. Oradan konumu açar kapardım. Bunun ne kadar büyük kolaylık olduğunu apple alınca anladım. Android {Ekranı yukarıdan sürükle-GPS 'e bas}. IOS {Ayarlar-Gizlilik-Konum Servisleri...} Bence bu alışkanlık falan değil. Yapmayın.

İphone da da aşağıdan açıyorsun benzer şeyi. 

Hem konumu neden kapatıp açıyorsun ki.. 

Hangi uygulama hangi aşamada kullanacak bir kere ayarlıyorsun onu zaten.. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bu kadar olumsuzluğa rağmen bu "işlevsiz telefonu" hala niye kullanıyorsunuz?

Andorid 'de arayıp bulamadığınız ve var iOS 'ta.

Şirket mi zorunlu tutuyor? Birisi mi tehdit ediyor?

Serbest piyasa bu. Kimse demiyor ki BlackBerry kullanamıyorum. O da ayrı bir yazılım özünde.

Neden illaki iOS.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olumsuzluk değilki. Üretici yapmış kullanıcı benimsemiş. Kızlar ios ile başladılar hayata. Tercih sebebi okulda gençlerin marka takıntısı idi. Etiket. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Ne gibi bir işlev mesela?
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 dakika önce, Celal Aydın yazdı:

Ne gibi bir işlev mesela?

Benim telefonumda bankacılık uygulamaları vardır mesela. Çok nadir başka uygulama kullanırım. Onlarda e-devlet, Cosa Kombi, alışveriş sitelerinden en bilindiklerin uygulamaları vs.

Android de kullandım zamanında ve bu uygulamaları onda da kullandım. Demiyorum ki bu bundan daha güvenlidir.

Benim anlamadığım beğenilmiyorsa kullanılmaz olur biter.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Selçuk ipad'i kullanıyor ve çok seviyor.. Pek belli etmese de.. 

Şimdi de işyeri iphone verdi ve zorunlu kıldı. Belayı aldı başına. :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bağlanmak istediğini tıklayıp, katıl diyeceksin.. 

Farklı bir wifi'ya bağlanmak ayfonun başka bi eziyeti. Bu ızdırabı yıllardır ipad'de çekiyorum. 
Androidde ise ana ekranda bir kaç dokunuşla yapılabiliyor. 

Israrla neden bildirim ledi koymuyorlar o da tuhaf. Pil çabuk biter diye mi :D :vroom:

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Benim telefonumda bankacılık uygulamaları vardır mesela. Çok nadir başka uygulama kullanırım. Onlarda e-devlet, Cosa Kombi, alışveriş sitelerinden en bilindiklerin uygulamaları vs.
Android de kullandım zamanında ve bu uygulamaları onda da kullandım. Demiyorum ki bu bundan daha güvenlidir.

100 adet uygulama yüklü, bankacılık uygulamaları da dahil, takır takır çalışıyor abi. Bu yüzden İOS.
Multitask Killer falan bilmem, sonuca bakarım.
Çalışıyor mu çalışıyor, hızlı mı hızlı, takılıyor mu, hayır.
Biri VW biri Ford gibi bişey.
VW’de çok şeye müdahale edebilirsin VagCom cihazıyla, gizli özellik vs açabilirsin.
Ford o kadar zengin değil, daha çok içine kapanık.
Seçim yine müşterinin.
Eleştirecek çok yanı var, hiçbiri kusursuz değil.
Apple sade ve kullanışlı; Android karmaşık ve kişiselleştirilebilir.
Ben uğraşamam kişiselleştirmeyle, herşey yerli yerinde olsun dersen ios,
Birçok şey benim düzenlememe göre olsun dersen Android.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Selçuk ipad'i kullanıyor ve çok seviyor.. Pek belli etmese de.. 

Şimdi de işyeri iphone verdi ve zorunlu kıldı. Belayı aldı başına. :)

Bedava diye aldım yoksa üstüne para versen almam vallaha :hohoho:

Bir saat önce, Cem Işık yazdı:

Alışamıyorum sevemiyorum o nedenle bu konudayım zaten siz bile sevdiremiyorsunuz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 dakika önce, Selçuk Keleş yazdı:

Farklı bir wifi'ya bağlanmak ayfonun başka bi eziyeti. Bu ızdırabı yıllardır ipad'de çekiyorum. 
Androidde ise ana ekranda bir kaç dokunuşla yapılabiliyor. 

iphone da da bir kaç dokunuşla yapıyorsun.. sıkıntı yok :) 

Ayarlar/wifi/gireceğin ağı tıkla/Katıl... 

4 tıkmış bak :) 

Androidde de daha az değildir tıklama sayısı..   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
27 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Şirket mi zorunlu tutuyor? Birisi mi tehdit ediyor?

Serbest piyasa bu. Kimse demiyor ki BlackBerry kullanamıyorum. O da ayrı bir yazılım özünde.

Neden illaki iOS.

Premium görüntüsünden yararlanıp kızları etkilerim diye düşünmüştüm ancak ayfon bile işe yaramıyor keşke X alsaydım :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...