İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

Gökhan Albayrak
24 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Pil kullanımını kontrol edin hocam. Bende 8 var. 6 da kullandım. Pilden yana hiç şikayetim olmadı. Heleki öyle masada durduğu yerde sizin bahsettiğiniz kadar hızlı tüketim hiç olmadı.

Kullanmadığım pili nasıl kontrol edeyim? Nereden bakabilirim?

17 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

%5 iki saatte

ne yapıyorsunuz pile kısa devremi :tongue:

Ali abi gelmiş, şimdi buraların tozunu alır :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
7 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Android değilki herkesin kafasına göre uygulama yazıp Play Store atıp milletin verilerini toplasın. Yada bu konuda sabıkalı Google değil yani. :) 

apple kişisel verileri satarken ne yapacağız peki?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

apple kişisel verileri satarken ne yapacağız peki?

Kişisel verileri satmayan var mı abi? 

Google’ın eline su dökemez kimse bu konuda :) 

59 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Kullanmadığım pili nasıl kontrol edeyim? Nereden bakabilirim?

Ali abi gelmiş, şimdi buraların tozunu alır :D 

Ayarlar’da ekran süresi menüsü var. Çok güzel istatistik tutuyor. Her pazar da rapor verir. Pil tüketimine neden olan ne varsa belli olur. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
4 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Android’de ekran videosu nasıl kaydediliyor?

4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Androidde harici bir uygulama kurmak gerek ekran videosu için.. 

iphone de kendi uygulaması var. tıklıyosun geri sayım başlıyor.. 3 saniye sonra ekran görüntüsünü kaydetmeye başlıyor. 

Bunu da ekran altından çıkan kısayollara ekleyebiiyorsun.. 

Bende üstteki açılır menüden tek tık ile kayıt ediyor p9 lite 2017 cihaz modeli :p

.d92dca47c8de9a55b8e7ee866dc0de7c.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Xs max aldım yurtdışından. 2 tam gün gidiyor pili. Ekran büyümüş gayet güzel olmuş. Android olarak sadece Nokia 5 var bizde. Yedek duruyor evde...

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

ohooo bayağı geriden takip ediliyoruz :D

Bastır Ali abi. Bi sen bi @Önder Özcan abim. Teksiniz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Kişisel verileri satmayan var mı abi? 

Google’ın eline su dökemez kimse bu konuda :) 

Ayarlar’da ekran süresi menüsü var. Çok güzel istatistik tutuyor. Her pazar da rapor verir. Pil tüketimine neden olan ne varsa belli olur. 

Baktım. Ekran kapalıyken yakmış elektriği. Whatsapp web yemiş ne var ne yok. Oksijen sensörü pardon ışık sensörü bozuk galiba. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bastır Ali abi. Bi sen bi @Önder Özcan abim. Teksiniz :) 

Merabaaa :)

Hiç kendi ayfonum olmadı, imkansızlık değil tercihten. İosu sevmiyorum, eşimin 6S i var, arada alıyorum, dakka 1 gol 1 tek elle baş parmakla telefonu kullanıyorsun, geri tıkı sol üstte çıkıyor, al bakalım geriye telefon o konumdayken tek elle.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Muahhaha, tek elle kullanıyorum, tek parmakla, ekranın her iki yanından konum farketmeksizin parmağını ortaya doğru çekince geri oluyor, sol üstte değil, heryerden oluyor, alttan yukarı çekersen ana menüye dönüyor, alttan yukarı çekip tutarsan açık uygulamalar çıkıyor, tek tek yada hepsini kapıyabiliyorsun, sağ alttan yukarı çekerseniz asistan çıkıyor (türkçe) siri gibi boş konuşmuyor üstelik :p neyse daha tonla şey yapıyor  anlatsam sayfalar tutar, anlatılmaz yaşanır, anlatsam aypondan soğursunuz :D

emui 9 videolarını izleyin göreceksiniz...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şimdi, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Muahhaha, tek elle kullanıyorum, tek parmakla, ekranın her iki yanından konum farketmeksizin parmağını ortaya doğru çekince geri oluyor, sol üstte değil, heryerden oluyor, alttan yukarı çekersen ana menüye dönüyor, alttan yukarı çekip tutarsan açık uygulamalar çıkıyor, tek tek yad hepsini kapıyabiliyorsun, daha tonla şey yapıyor anlatsam sayfalar tutar, anlatılmaz yaşanır, anlatsam aypondan soğursunuz :D

Mesai saatleri içi veya iş yeri ile ev zamanı arasında ana ekran uygulamaları değişiyor bende. Gün içinde ana sayfa portif ile ilgili döküman kaynıyor, akşam forumlar, alışveriş siteleri sosyal sayfalar vs. Daha ne yapsın andro demi :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
20 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Muahhaha, tek elle kullanıyorum, tek parmakla, ekranın her iki yanından konum farketmeksizin parmağını ortaya doğru çekince geri oluyor, sol üstte değil, heryerden oluyor, alttan yukarı çekersen ana menüye dönüyor, alttan yukarı çekip tutarsan açık uygulamalar çıkıyor, tek tek yada hepsini kapıyabiliyorsun, sağ alttan yukarı çekerseniz asistan çıkıyor (türkçe) siri gibi boş konuşmuyor üstelik :p neyse daha tonla şey yapıyor  anlatsam sayfalar tutar, anlatılmaz yaşanır, anlatsam aypondan soğursunuz :D

emui 9 videolarını izleyin göreceksiniz...

asistana sesli olarak "o zaman dans" desene :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
43 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Merabaaa :)

Hiç kendi ayfonum olmadı, imkansızlık değil tercihten. İosu sevmiyorum, eşimin 6S i var, arada alıyorum, dakka 1 gol 1 tek elle baş parmakla telefonu kullanıyorsun, geri tıkı sol üstte çıkıyor, al bakalım geriye telefon o konumdayken tek elle.

Hangi geri tık bu? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Şimdi, Recep Selim Kaya yazdı:

Hangi geri tık bu? :unsure2:

Telefon şu an burada değil. Ne bileyim, bir sürü geri. Sol üstte çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Sayın Cihangiroğlu, Sayın Aydın ve son olarak Sayın Özcan ‘ın teşrifleriyle konu iyice ateşlendi. Şimdi kıt alınmış elma düşünsün. :D 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
5 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Telefon şu an burada değil. Ne bileyim, bir sürü geri. Sol üstte çıkıyor.

Tarayıcı diyorsan sol altta. Assive Touch diyorsan nereye koyarsan orada.

Bahaneler bahaneler :i-ih:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
9 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Tarayıcı diyorsan sol altta. Assive Touch diyorsan nereye koyarsan orada.
Bahaneler bahaneler :i-ih:

Esimden ss istedim.
Bihinilir bihinilir :D

c6711bf8bf3016e3eca2f22075a80e72.jpgad96ee9d6d2c93f1fae5f698379471a4.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Önder abi, en basit yerde takılmışsın. 

Home butonuna laptop touchpad’i gibi , bastırmadan 2 kez tıklarsan üst ekranı aşağıya alıyor alet, tek elle kullanman için. 

06251B53-E276-47DA-8166-61257088880E.png

81E7F96B-1BE7-44B2-BBA5-45DFA14F182C.png

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
2 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Önder abi, en basit yerde takılmışsın. 

Home butonuna laptop touchpad’i gibi , bastırmadan 2 kez tıklarsan üst ekranı aşağıya alıyor alet, tek elle kullanman için. 

:)  Bu mu savunman sayın Avukat :)

Ben iyos sevmiyorum. Ben tek dokunuşta geri yapıyorum, hatta istersen geri tuşunu sağ başa veya sol başa da alabiliyorum. Sağ elime veya sol elime göre. Ben bu döngüye girmek istemiyorum ya :)  Dileyen dilediğini sever-kullanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
5 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

:)  Bu mu savunman sayın Avukat :)

Ben iyos sevmiyorum. Ben tek dokunuşta geri yapıyorum, hatta istersen geri tuşunu sağ başa veya sol başa da alabiliyorum. Sağ elime veya sol elime göre. Ben bu döngüye girmek istemiyorum ya :)  Dileyen dilediğini sever-kullanır.

İos’çuda geri vites olmaz,gerekirse ilerden u döneriz.🥳

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

iOS ilgili sıkıntıların çoğu ya önyargıdan yada kullanımı bilmemezlikten. :) 

Geri gitmek için ekranı sağa, ileri gitmek için sola kaydırmak yetiyor. Parmak izi okuyucu yani home tuşuna da istediğiniz şeyi atayabilirsiniz. :) 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
55 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

Amma tartıştınız alın ikisinden de
4c5f2b652e902d3a11b92bb08ed41d85.jpg

Fotoğrafı da BlackBerry ya da Windows ile çektim de de, çeşit tamamlansın :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Merabaaa [emoji4]

İşte o yüzden “SE” kullanıyorum yıllardır. [emoji1]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...