İçeriğe Yönlendir

Iphone Konusu

Macit Aliyev

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

gerçi oda var, ama merak ettim, bu kit olayı nasıl olacak, özel aletler faalan verecekmiş, şahsen bende servise verirdim, elektronik iş sakat, helede yeni ve ultra kazık cihazım varsa...

El alışkanlığı olsa yaparız da o alışkanlığı elde edene kadar birkaç tanesi heba olur :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ayfon ayfon işte, benim için bir farkı yok

Abi öyle diyonda, adam 2016 yılında çıkmış telefona ios15 güncellemesi verdi. Senin 2016 yılında çıkmış android ile iphone bir olabilirmi ? Mesele burda.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

elektronik iş sakat,

Hanımın iphone 8 batarya değiştirirken yakmıştım. Elimde alev topuna döndü. Son durak lavabo idi :D 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

El alışkanlığı olsa yaparız da o alışkanlığı elde edene kadar birkaç tanesi heba olur :) 

Ben o alışkanlığı kazandım. Hatta microfon batarya ekran bilimum ne varsa değiştirebiliyorum :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Fatih Sarıkaya yazdı:

Abi öyle diyonda, adam 2016 yılında çıkmış telefona ios15 güncellemesi verdi. Senin 2016 yılında çıkmış android ile iphone bir olabilirmi ? Mesele burda.

şu güncellemeye çok takılıyorsunuz yahu, öncelikli olan içindeki uygulanmaların güncellenmesi aslında, bu olmasa düz telefona 3310 a döner alet, 8-9 yaşındaki alet sorunsuz güncelleniyor (sistem andro 5.0.2 de), ana işletim sistemi çokta dert değil, keza esas farklar ara sürümlerde değil ana sürümlerde oluyor ki alsında ondada acaip farklar yok, ayfona gelince, evet veriyor ama çoğu önemsiz, aslında bunların çoğuda düzeltme, eski modellere herşeyi vermediği gibi yavaşlatma olayıda devam ediyor haberin olsun, kısaca güncelleme alıyor dert değil çokta önemli değil, ahım şahım ne fark kaldı, genel manada cihazlar baksana bir, hala demode yahu aypon bu geçen zamana bakarsak daha android varide oldu, ne derim ben hep İandrOS :D

güncelleme ye takılma, çoğu zaten düzletme güvenlik vs. çokta aman aman birşey yok her iki sistemdede... ikiside yerinde sayıyor gibi ve beni sıktı artık...

şimdi nereden biliyorsunda derler, bunlar herkeste olan aletler, evde bir elma pro neydi yav, tablet var,  5s yatıyor çekmecede, oğlan tutturunca aldıydım üzülmesin hevesini kırmayım diye, 3 gün sonra kaldırdı attı çekmeceye, hanımda aynı şeye meyletti onuda kırmadım  şuan SE 2020 kullanıyor, oda bir hafta bunu sevmedim satalım dedi, aldın kullan alış dedim teşvik ettim şimdi kullanıyor idare edeceğiz diyor mesela, bense biri 8-9 yaşında biri 5 sene oldumu acaba, neyse telefonla rahat rahat işimi görüyorum, aldın kullan ölene kadar, yenide yeni ne oluyor arkadaş, hepsi aynı ve boşa para harbiden, telefonu en az... süresi yok ölene dek, araba ise en az 10 sene kullanılmalı arkadaş...

2016 da çıkmış telefonun herhalde şuanki modellerle bir değil, daha yavaş, ama ölümcül seviyede değil çok rahat kullanırsın kullanıyorum ve normal kullanımda vay be buda olsaydı dediğin hiçbir güncellemede olmadı gibi zaten yani ayfon gibi demişsinya evet aynı onu gibi :), her iki sistemde bence artık yerinde sayıyor, yeni birşeylerin gelme zamanı yaklaşıyor.... kamera ve çipi güçlendirmekle nereye kadar, sistem sıktı artık ve doyuma ulaştı...

bu arada ayfonda bir süre sonra zaten bitecek, sıktı artık, yakın gelecekte göreceksiniz bunları...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Keşke zamlardan önce alsaydım bir tane. 

elimdeki 8’in pili bugün %79’a indi. Bir senedir 80’de sabitti. Yarın orijinal pil değişimi için randevu aldım. 520tl

Çok pahalıymış. Ben olsam Fotoparça'da yaptırırdım. O para en az 3 kere batarya alınır. En kötü 2 sene gider bence.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdem Doğan yazdı:

Çok pahalıymış. Ben olsam Fotoparça'da yaptırırdım. O para en az 3 kere batarya alınır. En kötü 2 sene gider bence.

Hocam yaptım onu. 8 ay gitti pil. O yüzden 2 sene kafam rahat olsun, telefonu zırt pırt açılmasın diye verecez o parayı. Zaten telefon da en fazla 2 sene daha yaşar. Totalde 6 sene iphone için zaten iyi hocam

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Hocam yaptım onu. 8 ay gitti pil. O yüzden 2 sene kafam rahat olsun, telefonu zırt pırt açılmasın diye verecez o parayı. Zaten telefon da en fazla 2 sene daha yaşar. Totalde 6 sene iphone için zaten iyi hocam

3 yıldır her yıl yeniliyordum iphone’u.
Sanırım 2022’de yenileyemeyeceğim.
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)

2014 ten bu yana iphone 5S ve 6 kullanıyorum  5s hala orjinal. Sadece bir kere orjinal pili ile değiştim.  Koruma kılıfları olduğu için çizik yok ama iphone6 3 ekran 3 pil değiştim.  O kadar darbe yiyip parça değişmesine rağmen hala tank gibi.  Bakarsan oda sana bakıyor :D Andorid öyle değil.  Çorap değiştirir gibi model ve yazılım değişiyor. 

ios öyle mi  yükle ömürlük kullan.  Apple fişini çekince bir üst modele geçersin bu kadar basit :D

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Dün pilini değiştirdim. Öncesinde yedeklemiştim. Eve gelince yedeği geri yükledim. En son nerede bıraktıysam aynı şekilde geri yüklendi. Hiç mi sorun olmaz be kardeşim :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Dün pilini değiştirdim. Öncesinde yedeklemiştim. Eve gelince yedeği geri yükledim. En son nerede bıraktıysam aynı şekilde geri yüklendi. Hiç mi sorun olmaz be kardeşim :) 

@Çağlar Bayur abi de anlatsın. Güncelleme sonrası göçen apple telefonu:) ilk ve tek sanırım bu sorunu yaşayan

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İphone 7-8 sonrasında pil değişimi riskli. Ekran sökerken arada sızdırma bi fitil var. Sökülünce yenisi ile değişmeli. Çok hassas işçilik. Riske gerek yok. Telefonlar olmuş 10 bin tl :) 

Çok basit. Gönder bana yapayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

benim ıphone 6 artık güncelleme almıyordu işimide tam görmez oldu. onu anneme devretttim onun işini görebilecek durumda hala

xaomi redmi  note 10s  aldım. 6 gb ram 128 gb hafıza android çok değişmiş yıllar evvele göre.  şarzı 2 günü geçiyor aktif kullanımda. memnunum şimdilik

3500 tl ye xaomi mağazasından aldım. kutudan  telefon kılıfı ve ön cam koruma naylonuda çıkıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cem Işık yazdı:

@Çağlar Bayur abi de anlatsın. Güncelleme sonrası göçen apple telefonu:) ilk ve tek sanırım bu sorunu yaşayan

Zaten ona denk gelmese olmazdı :) 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hauwei telefonu garantiden ekran değişimine gönderdiğimde dönüşte yedeği geri yükledim. Simgelerin şekillerini, renklerini, yerlerini bile değiştirmiştim kullanırken, yedeği geri yüklediğimde simgelerin yerleri bile aynı şekilde geri gelmişti. Hiç mi sorun olmadı dersen, olmadı valla. :D Ha bir de kargo evimden alıp tekrar evime getirmişti. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
İphone 7-8 sonrasında pil değişimi riskli. Ekran sökerken arada sızdırma bi fitil var. Sökülünce yenisi ile değişmeli. Çok hassas işçilik. Riske gerek yok. Telefonlar olmuş 10 bin tl [emoji4] 

Sen sanıyor pil değişimi yapan oraya özenle silikon çekiyor? No dostum noo
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Servet Aydın yazdı:

Silikon cekmiyor da, hazir bantlar var. İyi yerler kullaniyor. Fabrikasyon kadar ise yarar mi bilmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Zaten suya sokmuyorum. Canları sağ olsun. Yansıttığı elma yeter 😀

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Silikon cekmiyor da, hazir bantlar var. İyi yerler kullaniyor. Fabrikasyon kadar ise yarar mi bilmiyorum. 

Band için kasayı ekranı iyicene temizlemek gerek. Ben silikon çekiyorum. Telefonlar için olan. Sıkıntı bir daha açılması zulüm [emoji16]
Zaten suya sokmuyorum. Canları sağ olsun. Yansıttığı elma yeter [emoji3]

Apple candır Htc canan [emoji378]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Servet Aydın yazdı:

Band için kasayı ekranı iyicene temizlemek gerek. Ben silikon çekiyorum. Telefonlar için olan. Sıkıntı bir daha açılması zulüm emoji16.png

Kaynak yap abi daha sağlam olmaz mı?

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2014 ten bu yana iphone 5S ve 6 kullanıyorum  5s hala orjinal. Sadece bir kere orjinal pili ile değiştim.  Koruma kılıfları olduğu için çizik yok ama iphone6 3 ekran 3 pil değiştim.  O kadar darbe yiyip parça değişmesine rağmen hala tank gibi.  Bakarsan oda sana bakıyor [emoji3] Andorid öyle değil.  Çorap değiştirir gibi model ve yazılım değişiyor. 
ios öyle mi  yükle ömürlük kullan.  Apple fişini çekince bir üst modele geçersin bu kadar basit [emoji3]. 

Sorun Android değil, marka ve modeller diyeceksin, androda sorun yok, adam gibi üst seviye model alırsan bakarsın keyfine, tıpkı ayfon gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

Güncelleme sonrası göçen apple telefonu:

telefonlar..... biri de kutudan çıktı güncellemye daldı, çıkamadı, zorludan randevu alana kadar düzelmişti ama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Çağlar Bayur yazdı:

telefonlar..... biri de kutudan çıktı güncellemye daldı, çıkamadı, zorludan randevu alana kadar düzelmişti ama

iphone nin gözü yaşlı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kim o ayfon kilitlenir diyen.  5-6 yıldır standart 128 gb 7 kullanıyorum. kapatmadım bile.  
Ben memnunum.  Seviyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

İphone 7 den beri devam 13 sipariş ettim apple store den 15-25 aralık teslim gösteriyor... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Sorun Android değil, marka ve modeller diyeceksin, androda sorun yok, adam gibi üst seviye model alırsan bakarsın keyfine, tıpkı ayfon gibi...

Doğru diyorsun abi.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...