İçeriğe Yönlendir

Bazısına Yaşlı Bir Ford KA, Bana Göre 19'unda Feride :)

Musa Değerli

Recommended Posts

Çağlar Bayur

plastik aksamda boya içi her zaman zordur. hele ki iç aksamda mm hata olsa göze batar. Ben motor bölümünde düz plastikleri metal maviye çevirdim hayli zor bir işlem

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Bunları bir alayım gözümü karartıp gireceğim operasyona :) İç konseptimizi siyah ve saten gümüş şeklinde hedefliyoruz :) 9248685405051bdc0821191f4d3067f0.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok çok hafif scotch la yüzeyi prüzleyip çok çok uzaktan kaliteli tampon astarını azar azar çokkat şeklinde atıp 8 saat bekletip son kat boyayaı azar azar çok kat ısıta ısıta atmalı... ki tutsun

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
çok çok hafif scotch la yüzeyi prüzleyip çok çok uzaktan kaliteli tampon astarını azar azar çokkat şeklinde atıp 8 saat bekletip son kat boyayaı azar azar çok kat ısıta ısıta atmalı... ki tutsun
Proje işini kapattım abi :) Artik adam nasıl yapiyorsa.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
Musa Değerli yazdı:

Bunları bir alayım gözümü karartıp gireceğim operasyona :) İç konseptimizi siyah ve saten gümüş şeklinde hedefliyoruz :) 9248685405051bdc0821191f4d3067f0.jpg

Bu parçalardan kısa küçük olanları soft kaplama yapıyorlar orijinal fabrika çıkış gibi oluyor. Dayanıklılığı da fabrika ürünü ne kadar çizilmelere dayanıklı ise o kadar iyi oluyor. Yalnız bu işlemin ücreti çok uçuk oluyor. Büyük parcalara soft kaplama yapamıyorlar diye duydum.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Bu parçalardan kısa küçük olanları soft kaplama yapıyorlar orijinal fabrika çıkış gibi oluyor. Dayanıklılığı da fabrika ürünü ne kadar çizilmelere dayanıklı ise o kadar iyi oluyor. Yalnız bu işlemin ücreti çok uçuk oluyor. Büyük parcalara soft kaplama yapamıyorlar diye duydum.
Evet bu cevapla yıkıldım.Adamlar da aynı şeyi söyledi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Musa Değerli

Kaptanın seyir defteri....Yıl 2019 :) Çıkmacı siyah halı var dedi sevindik.Koca bir koliyle gri halı elimizde kalmıştı.Heme aklima @Çağlar Bayur abinin boyama fikri geldi.Dedim yapi market yapı market sende siyaj mat boya varmı :)Sonuć mükemmel sprey boyayla boyayıp fırça ile tarayarak ilerledim.Oysa bıkmıştım proje yok demiştim ama boyle bir araba toplanırken iş başa düşüyor.436a45f14e9dcc14c0c53b01fa5414b1.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Tabi bu arada boş durmuyorduk.Parça bulmak için mesajlaşırken İngilizin biri Bmw İ drive nbt yi tüm multimedya cihazlarda ćalıştıran bir devre yaptım vereyim sana deyince kafada yine tilkiler gezmeye başladı.Malum KA larda multimedia koyunca tuhaf duruyor teyp yerine.Ben de Volvo RTI tipi popup bir ekran koyayım ona da bir Raspberry ile multimedia yaparız derken bir türlü nasıl kontrol edeceğimi bulamamıştım.Bulduk :)719adc63dbc31a48e08a4e9ade9e4451.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Musa Değerli yazdı:

nasıl kontrol edeceğimi bulamamıştım.Bulduk

nasılmış görelim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
nasılmış görelim
Avrupada bu konu bayağı yapılmış.Bu kumandaya bluetooth modül ekleyeni falan var youtube da.Hatta Türkiyede de yapan gördüm Mercedes touchpad ı filan da bağlamış.Tabi fiyat bile sormadım Türkiyedekilere komple KA yı bıraktırırlar :)
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Kapıya ayna koymaktan vazgeçtik yine orjinalle ama elektrikli olarak devam edeceğim968c94159abc15cfb20029435969eaf1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Xb1Qbj.jpg

Şöyle bir proje mi yapsak :seytan:
Valla gönül ister de muayenede o hortumlarla döverler adamı :)
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
Musa Değerli yazdı:

Valla gönül ister de muayenede o hortumlarla döverler adamı :)

🤣  Vardır yasal bir çözümü. Fatura tespit muayene vb. 50-100 GBP a dolaşıyor motorlar 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

[emoji1787]  Vardır yasal bir çözümü. Fatura tespit muayene vb. 50-100 GBP a dolaşıyor motorlar 
Abi yapma çok çabuk gaza geliyorum zaten :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1.6 zetec focus motoru 1e1 uyumlu olmalı diye hatırlıyorum :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
1.6 zetec focus motoru 1e1 uyumlu olmalı diye hatırlıyorum [emoji4]
Uyuyor uymasına da.Onu koyacak usta onu onaylayacak merci yoktur memlekette herhalde :) Yoksa efsane cosworth ler yapıyorlar ecnebistanda
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Saim Ulaş Yılmaz yazdı:

Xb1Qbj.jpg

Şöyle bir proje mi yapsak :seytan:

bu meksika 1.6 sı, üretimsel dertli.

Musa Değerli yazdı:

Uyuyor uymasına da.Onu koyacak usta onu onaylayacak merci yoktur memlekette herhalde :) Yoksa efsane cosworth ler yapıyorlar ecnebistanda

en mantıklısı zetec 2.0 ı karbüratörleyip gömmek. çıtır revizyon ile de 140-145 PS çıkar,  7200 devir redline :f1:

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
en mantıklısı zetec 2.0 ı karbüratörleyip gömmek. çıtır revizyon ile de 140-145 PS çıkar,  7200 devir redline :f1:
:) Valla şimdilik estetik yönden yaklaşıyorum araca öyle de kalsa daha iyi sanki :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Musa Değerli

Orjinal plastik şapkalık temizlendi.Yarın yerine takarız artık :)Ford önceki modellerde neden bunu plastikten yapmamış anlamıyorum.Kalıp gibi canavar.8b2b96dde8ec2ba970d2fd3a954df6b9.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Musa Değerli yazdı:

Orjinal plastik şapkalık temizlendi.Yarın yerine takarız artık :)Ford önceki modellerde neden bunu plastikten yapmamış anlamıyorum.Kalıp gibi canavar.

Kalıbını çıkarttırın bir döşemeciye, zengin olursunuz :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Kalıbını çıkarttırın bir döşemeciye, zengin olursunuz [emoji4]
:) Abi ben zenginim zaten.Ford SportKA m var :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Orjinal aynaların bağlantısı çok kolay.Kumanda soketiyle birlikte geldiğinden şipşak rengi renge bağlayıp iş bitiyor.Arabayla uğraşacak vakti bulmak ise paha bicilmez6bbbfcf8d67d7d0f7206cc2d97b3829a.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Musa Değerli

Uzun zaman sonra evde bolca kalınca bekleyen parçalari takmaya basladim
Aynalar ve iç kumanda kapaklarini boyadikdc7557be9792a10d24361c94efdb9c3c.jpg

Kablolar icin bulanildigim en iyi yol kapı soketlerinin boş olan ortalarını delmekti.Öyle yaptım.Gourmete zarar vermeden mis gibi de oldu.Zaten 3 kabloya ihtiyacımız vardı yetti
0c87dd64df23ff312c50ca52a149ef80.jpg

Ve final.Mükemmel sekilde kabloları tüylü bantla sarıp aralardan öbür kapıya yürutup kumandaya bağlandı.Orjinal gibi oldu.Sevinćliyiz2be72c9ebd96f9d13f999c1afe9d2e30.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...