İçeriğe Yönlendir

Ayfoncular, Tazeler Geldi

Osman Bilgin

Recommended Posts

Ayhan Asil
On ‎13‎.‎09‎.‎2017 at 09:22, Ali Gök yazdı:

inşallah 20 binlira olur ıphone:D

İnşallah 30 bin olur :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 dakika önce, Ayhan Asil yazdı:

İnşallah 30 bin olur :p

Bu 30 bin olursa sendeki de 15 bin olur :p

Olsun inşallah.. 

14 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Aynısını ayfon içinde diyebilirsin kardeş, hep oldu hep olacak, önce eskilerin fiyatlarını kırarlar, sonra basarlar frene....

5S kullananlar hala çok memnun ve hiç bir sıkıntıları yok. 

S4 kullananlar ne düşünüyor bu konuda :)

14 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Arkadaşımla olan sohbeti aynen aktarıyorum:

A: Arkadaşım

B: Ben

A: Şubat'ta satacağım telefonu

B: Niye abi böyle bi tarih belirledin?

A: Güncelleme alacakmış. Kesin Samsung oyun yapacak yavaşlatacak.

B: "Kelimeler kifayetsiz kaldı, sustum"

Ne diyeyim şimdi, sonuna kadar haklı adam...

Aynen.. Samsungun maksimum ömrü 2 yıl.. sonra uygulamalar çalışamaz oluyor.. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bende ıphone 6 32 gb var. 4 5 ay oldu alalı heralde. 2 kağğıda aldım kırılıp çalınmaz sa vs 3 4 sene kullanabilrsem yine 2 3 model altını o zamanlara tahminim 9 10 çıkmış olur bende 8 i ni ucuza alırım hertürlü işimide görür. hatta en iyi samsungdan dahada iyi görür 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

3 sene önce telefonumu aldigimda cogu tanidiklarimla aramizda gecen diyalog:

- aa ne guzel telefon. Yeni mi aldin?
-tesekkurler. Evet yeni aldim.
- ne bu samsung mu?
- yok oneplus
- ne? Van ıs? O ne ya?
- çinli bir marka yeni çıktı.
- (burun kivirma hareketi)
- İçi son çikan telefonlarla ayni. Snapdragon 801, 3gb ram, 64gb hafiza
- kaca aldin
- 299€ kargo kilif vs ile yaklasik 350€ ( o zamanki amiral gemileri 600€ dan basliyordu)
- (yine bir burun kivirma hareketi ardindan) benim arkadasimda almisti çinden 2ayda bozuldu
- yok bu onlar gibi degil
Falan filan böyle uzuyor konusma. Skoda superbin passattan daha mantikli ve daha ucuz oldugunu anlatirken cekilen çaba gibi....

Daha sonra ögrendim diyolog su sekilde gelismeye basladi:

-aa ne guzel telefon. Yeni mi aldin?
- ne bu samsung mu?
- yok ya çinli ucuz bir sey iste. İdare ediyor beni... :)

Sonuc: telefonu 3 senedir kullaniyorum. Allaha sükür tık demedi. Satmaya bile kiyamiyorum. Cünkü hala yeterince hizli. Aldigimda benchmarklarin zirvesindeydi. Yeni telefona verecegim paraya yazik.
2014 den beri cikan telefonlar teknolojinin uzerine birsey koymadi. Ayni yemegi degisik turlu yediriyorlar. Ve fiyatlari cok fahiş oldu artik. Samsung ve apple bunu cok iyi beceriyor.
Eger samsung apple alacak olsam bir öncekini alirim. Ya da testlerini inceler, çin isi son teknoloji telefonu yari fiyatina alirim
Apple zaten iyi. Paraya bakar sadece ama android de marka model secimi önemli. Az veya çok para olmasi onemli degil. İyi olanlari bulduktan sonra pahali almak isteyen pahali alir.
Model secimi de dh vs sitelerdeki coluk cocugun yazdigina bakarak yapilmaz. Ya bir bilene sorulur ya da kullanan arkadas vs varsa onlar sorulur. En kotu ihtimal fordclubtrde sorulur ;)

aslinda tartisma yasanmaz da biz fanatik milletiz. Biz kullaninca en iyisi o olur  (ayni benim oneplusim gibi :p )  Bir de karsidaki az laf soktumu altinda kalmamaliyiz. Karsidaki mantikli bir sey de söylese kabul etmemeliyiz. ;)

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Eren Gökmen yazdı:

3 sene önce telefonumu aldigimda cogu tanidiklarimla aramizda gecen diyalog:

- aa ne guzel telefon. Yeni mi aldin?
- ne bu samsung mu?
- yok oneplus
- ne? Van ıs? O ne ya?
- çinli bir marka yeni çıktı.
- (burun kivirma hareketi)
- İçi son çikan telefonlarla ayni. Snapdragon 801, 3gb ram
- kaca aldin
- 299€ kargo kilif vs ile yaklasik 350€ ( o zamanki amiral gemileri 600€ dan basliyordu)
- (yine bir burun kivirma hareketi ardindan) benim arkadasimda almisti çinden 2ayda bozuldu
- yok bu onlar gibi degil
Falan filan böyle uzuyor konusma. Skoda superbin passattan daha mantikli ve daha ucuz oldugunu anlatirken cekilen çaba gibi....

Daha sonra ögrendim fiyolog su sekilde gelismeye basladi:

-aa ne guzel telefon. Yeni mi aldin?
- ne bu samsung mu?
- yok ya çinli ucuz bir sey iste. İdare ediyor beni... :)

Sonuc: telefonu 3 senedir kullaniyorum. Allaha sükür tık demedi. Satmaya bile kiyamiyorum. Cünkü hala yeterince hizli. Aldigimda benchmarklarin zirvesindeydi. Yeni telefona verecegim paraya yazik.
2014 den beri cikan telefonlar teknolojinin uzerine birsey koymadi. Ayni yemegi degisik turlu yediriyorlar. Ve fiyatlari cok fahiş oldu artik. Samsung ve apple bunu cok iyi beceriyor.
Eger samsung apple alacak olsam bir öncekini alirim. Ya da testlerini inceler, çin isi son teknoloji telefonu yari fiyatina alirim
Apple zaten iyi. Paraya bakar sadece ama android de marka model secimi önemli. Az veya çok para olmasi onemli degil. İyi olanlari bulduktan sonra pahali almak isteyen pahali alir.
Model secimi de dh vs sitelerdeki coluk cocugun yazdigina bakarak yapilmaz. Ya bir bilene sorulur ya da kullanan arkadas vs varsa onlar sorulur. En kotu ihtimal fordclubtrde sorulur ;)

abi yurtdışında  belki gerek yoktur bu tarz durumlara ama Türkiyede telefonun işlevinden önce bi masada duruşu olması lazım . :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
3 dakika önce, Ali Gök yazdı:

abi yurtdışında  belki gerek yoktur bu tarz durumlara ama Türkiyede telefonun işlevinden önce bi masada duruşu olması lazım . :D 

olmaz olur mu ya... insan her yerde insan, ayni huy her yerde... burada pahali telefonun biraz daha az havasi (prestiji var)sadece  cünkü alim gücü yüksek.

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Hep Android kullandım, ama 1 sene sonraki Android sisteminin kararlılığı ile ios un kararlılığı aynı değil. Android bi reset istiyor.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
6 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Hep Android kullandım, ama 1 sene sonraki Android sisteminin kararlılığı ile ios un kararlılığı aynı değil. Android bi reset istiyor.

Hangi telefonlari kullandin Hakan Abi?

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Telfonu da arabayi da satiyorum.

bitane focus 1 bi tane general mobile discovery alacagim oldurup gomdunuz bizi sanki dusman askeriyiz arkadas 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
2 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Hangi telefonlari kullandin Hakan Abi?

Samsung ve Gm  modelleri... Şimdide Xiomi ama bu daha 3 aylık.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Şimdi, Hakan Gürsu yazdı:

Samsung ve Gm  modelleri... Şimdide Xiomi ama bu daha 3 aylık.

samsung ve gm yi bosver de xiaomi hakkinda bilgilenrirsin bizi. 

Reset veya temizlik konusu ise her elektronik cihazda gerekiyor abi. kararlilikta huawei, iphondan daha iyi diyebilirim mesela

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

iphone'un sadece hava için kullanıldığını zanneden arkadaşlarım yanılıyor.

Benim kullandığım kılıfla iphone olduğu belli değil mesela. Ve sesini de kimse duymadı. Sürekli sessizde kullanıyorum.

Asustan iphonea geçtim. Çok para verdim ve asla pişman değilim.

Fotoğrafı harika. Fotoğraf makinen canon. Ondan çok güzel çekiyor.

Tarayıcıları mükemmel.

Uygulamaları özel.

En basiti instagram. Donmadan video izleme keyfi var.

Uygulamalardaki yenilikler aylar öncesinden iphone da

Whatsapp uygulaması mükemmel. Fotoğraflar konuşmanın içinde galeri kirletmiyor.

Androidle yaşanan hiç bir sorun bunda yaşanmıyor.

Telefonu tam manasıyla kullanan için kesinlikle tavsiye ederim.

İşin havasında falan değilim.

Kullanıp beğenmeyenleri anlarım. Ama kullanmadan işin havasındalar diyenler demesin. emoji4.png

Kimseye hava atmaya ihtiyacım yok.

Mehmet Bey tam da benim yazımın altına yazınca acaba benim yazımamı alındınız diye yazma gereği duydum. Dikkat ederseniz Fatih Bey'in 1-2 yılda bir telefon değiştiriliyor şeklindeki yazısına hitaben yazdım ki zaten marka falan belirtmedim. Ben genel olarak tüm telefonlar için yazdım. Bana göre telefon en az 5 yılda değiştirilmeli bu da pert falan olursa.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
16 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Arkadaşımla olan sohbeti aynen aktarıyorum:

A: Arkadaşım

B: Ben

A: Şubat'ta satacağım telefonu

B: Niye abi böyle bi tarih belirledin?

A: Güncelleme alacakmış. Kesin Samsung oyun yapacak yavaşlatacak.

B: "Kelimeler kifayetsiz kaldı, sustum"

Ne diyeyim şimdi, sonuna kadar haklı adam...

3+1 ev satıyor sanki. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Ali Gök yazdı:

Yok herkes böyle değilmiş, böyle olmayanları tenzih ediniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Sani hala dalga geçiyorsun.. 

Ne halin varsa gör.. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
14 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

tenzih ediyorum tabiki. :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
4 saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

arada bir reset atmanı apple da istiyor yalnız, devamlı kapatmadan kullanılan bu tür cihazlar her zaman şişer :)

uzun vade reset yani 1 sene sonra diyorsun, sıkıntı Androda değil kardeş, kullandığın markada, benim hTC hala aynı tas aynı hamam devam ediyor :)

4 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Reset veya temizlik konusu ise her elektronik cihazda gerekiyor abi. kararlilikta huawei, iphondan daha iyi diyebilirim mesela

son sürüm ios u bilmem ama diğerlerinin bir ara andoyla teknik olarak incelemesini okumuştum, çökme ve stabillikte andro daha iyi çıkmıştı...

3 saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Bana göre telefon en az 5 yılda değiştirilmeli bu da pert falan olursa.

Saygılarımla...

Katılıyorum :) arabada sıfır alındıysa en az 10 sene kullanılmalı....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Demirel

Telefonda taşıdığınız bilgiler sizin için önemli değilse, kaybolsa da sizi etkilemiyorsa Android

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Telefonda taşıdığınız bilgiler sizin için önemli değilse, kaybolsa da sizi etkilemiyorsa Android

Neden kaybolsun ki?
Yorum bağlantısı
Ali Demirel
Neden kaybolsun ki?

Ben bilmiyorum, androidciler biliyordur belki ;)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Ben bilmiyorum, androidciler biliyordur belki [emoji6]

Sanirim iphoneun bilgileri fotograflari vs yedekledigini ama androidin yedeklemedigini dusunuyorsunuz veya icloudun google servislerinden daha guvenli oldugunu dusunuyorsunuz.

Ya da önemli bilgileri bilgisayara veya bilgisayardan aktarmanin daha zor oldugunu dusunuyorsunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
45 dakika önce, Ali Demirel yazdı:

HEr şeyimin yedeği var? Google sağolsun benim yerime düşünüyor hem de.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Vagvag'cılar ve afyoncular ile hangisi daha iyi muhabbeti yapmayalım. Sonunda hiç kimse bir noktada anlaşamıyor. İsteyen istediğini alır beğendiğini kullanır bu kadar basit.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

her ikiside iyi, her ikiside yeterli, birisi daha az sınırlama ile daha esnek o kadar, kötüsü kalmadı artık, ne Android dandroid  nede aypon tırt, ortak yönleri ise ultra kazık olmaları, dahası yok, al birini vur ötekine, haa şunuda yazayım, güvenlik falan bunlara bakmayın, alacak adam-devlet alacağını her türlü alır, ios-andro farketmez, hepsi abd malı hepsi aynı yere bağlı NOKTA.

hoşumuza cebimize uygun olanı alır geçeriz, birine erişilmez muamelesi yapılmasın (boşa olur zaten) yeter, hepsi deli gibi, bugün biri iyidir haftaya demode olmuştur bile, artık takmıyoruz bunları...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...