İçeriğe Yönlendir

Motobecane AV 7 Restorasyon

Emre Şimşek
Çözüme git Emre Şimşek tarafından,

Recommended Posts

Emre Şimşek

Benim motoru, kendi boyacım yoğun olduğu için geçen bir boyacıya götürdüm ama geri getirdim.. 20 liralık işi 200 liraya yapmak isteyenler olunca böyle şeyler olabiliyor.
2ea2b2a36e90b1c003a97cf7282edce2.jpg

Kendi boyacımdan gün aldım bakalım, hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
:nazar: kaça boyayacak bunların sizin boyacı?

20 kağıt gibi bir şey + malzemeler. Malzemeyi karşıdaki dükkandan alıp gidecem.

Malzeme deyince tabanca almayacağım sadece boya tiner vernik vs :)

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 saat önce, Serkan Karadağ yazdı:

Bedavaya yapıyormuş yahu. 

Sağolsun. Ahbap olduk biraz ondandır abi. Ama bütün ağır ve pis işini ben yaptım, asıl sebebi bu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
On 12.02.2018 at 10:46, Hayrettin Gücin yazdı:

Super, bi ince bakım zevkle gezersin inşallah.

Hakikaten bi ince bakım, tek marşla çalışır oldu..

Sadece lastik takılıp ön fren çalışır hale getirilecek. Ha bir de elektrikçide az bi işi var.

km saati aldım onu da takacağız. Kim bilir, seneye de bunu boyarım belki.. Evrağı da var, mis..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Haftasonu bizim yadigarı gördüm köyde. Bu hale geldiğini düşündüm de. Gaza gelmedim desem yalan olur. Zaman ayırabilmek gerek. Şimdilik beklemedeyim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
11 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Haftasonu bizim yadigarı gördüm köyde. Bu hale geldiğini düşündüm de. Gaza gelmedim desem yalan olur. Zaman ayırabilmek gerek. Şimdilik beklemedeyim. 

Yaz tatili zevkli geçecek desene Hocam :)

Yaparsın ya, yapmalısın..

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
2 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Yaz tatili zevkli geçecek desene Hocam :)

Yaparsın ya, yapmalısın..

Hayaller yarın, gerçekler seneye. O da inşallah. Önce balkondaki bisikleti toplayayım. İlk fırsatta hanım hurdacıya verecek yoksa. Mobylette ‘te aynı muameleye maruz kalmasın. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Hakikaten bi ince bakım, tek marşla çalışır oldu..
Sadece lastik takılıp ön fren çalışır hale getirilecek. Ha bir de elektrikçide az bi işi var.
km saati aldım onu da takacağız. Kim bilir, seneye de bunu boyarım belki.. Evrağı da var, mis..
Super misss
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim yörede kromcu yok. Arabayı Antalyaya bakıma götürmüştüm krom kaplama işini de aradan çıkarttım. Fakat bu kez araba Antalya’da kaldı ?

oORg9Q.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Jant, miller ve jant göbeğini nikelaj yapmayacak mısın?

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
10 saat önce, Serkan Karadağ yazdı:

Jant, miller ve jant göbeğini nikelaj yapmayacak mısın?

Yok abi. İleride onları sıfır alır geçerim. Şimdilik maliyetler minimalde kalsın. ;)

Bu arada bir mobilet daha aldım 89 Model Hydro. Çok çok temiz kalmış yıpranmamış. Lastiklerini yeniledim kullanıyorum mahallede.

Bunun bir plakası olacak inşallah..

Vr1XQB.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
56 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Yok abi. İleride onları sıfır alır geçerim. Şimdilik maliyetler minimalde kalsın. ;)

Bu arada bir mobilet daha aldım 89 Model Hydro. Çok çok temiz kalmış yıpranmamış. Lastiklerini yeniledim kullanıyorum mahallede.

Bunun bir plakası olacak inşallah..

Ben çocukken Adana da bu tarz deposu üstte olanları evli ve çocuklu olanlar amcalar kullanırdı.:biggrin:  Hanımı arkada, önde deponun üstünde bir çocuk, hanımla şoför arasında diğer çocukla yolculuk yapılırdı.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hayırlı olsun, planet için aman diyim çalıştırırken sol gidondaki valf koluna basıp silindir kompresyonu sıfırken marş pedalına 3 kez bas benzin buharı dolsun silindire, sonrasında kolu bırak tekrak marşa bas, yoksa direk basınca sağlam tepiyor haa :) ayağını kırabilir yada bacağını marş kolu fena çizer ona göre ....

biliyorsundur gerçi ama yine uyarayım dedim, bu katırın tepmesi fena oluyorda :D

aslında güzel şu kompresyon boşaltma olayı, yolda giderken o kolu çek fıs fıss fıss edecek silindir, arkada sağlam bir sis bulutu yapar kamuflaj sayesinde kaçar gidersin :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
4 saat önce, Serkan Karadağ yazdı:

Ben çocukken Adana da bu tarz deposu üstte olanları evli ve çocuklu olanlar amcalar kullanırdı.:biggrin:  Hanımı arkada, önde deponun üstünde bir çocuk, hanımla şoför arasında diğer çocukla yolculuk yapılırdı.

Biz de çok bindik abi bahsettiğin şekilde. 4 çocuk. Ben 2 numara deponun üstünde. İkiz kızlar son numaralar anne babanın arasında. Abim ise arka sepet gibi şeyde...

4 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

hayırlı olsun, planet için aman diyim çalıştırırken sol gidondaki valf koluna basıp silindir kompresyonu sıfırken marş pedalına 3 kez bas benzin buharı dolsun silindire, sonrasında kolu bırak tekrak marşa bas, yoksa direk basınca sağlam tepiyor haa :) ayağını kırabilir yada bacağını marş kolu fena çizer ona göre ....

biliyorsundur gerçi ama yine uyarayım dedim, bu katırın tepmesi fena oluyorda :D

aslında güzel şu kompresyon boşaltma olayı, yolda giderken o kolu çek fıs fıss fıss edecek silindir, arkada sağlam bir sis bulutu yapar kamuflaj sayesinde kaçar gidersin :D

Abi onu öğrenene kadar korka korka çalıştırdım. Şimdi dediğin gibi yapıyorum. Tek marşla çalışıyor çok şükür..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bugün karar verdim bunu yapıp satacam hem evrak yok hem delisi çok..

Alacam abi inşallah ev de arsa da..

Yorum bağlantısı
Adem Öztürk

Kolay gelsin çok meşakkatli bir işe girişmişsin emeğin boşa gitmesin herşey bitince asıl zevki orada bir eser çıkıyor ortaya bütün yorgunluğunun bedeli karışıklığı olarak inşallah sıkıntısız bir finiş olur,
Bende böyle bir çalışma yapmıştım birzamanlar BMW R26 1958 model 3 ay sürmüştü hatta toplayıp bitirdim bide diziye verdik öyle bir geçer zamanki dizisine bide orda motoru Pert etmişlerdi ömrümden ömür gitmişti , seninde dediğin gibi bu tip işler için kendine ayit bir garaj şart 3ee27a2a0d66e93cd2b6a5f93898e9bb.jpg
IMG_0059.JPGff672a191bf0e9ea5db3646a9d10c228.jpgdcd52d6896f479db0e9fdf23dce56036.jpg31908df44284d1337de5cdbade75961a.jpgd288ccef78320b2d34ee07591679f94e.jpg8df8e6027a7986465f1115368341f3c4.jpg
715b35bc1b4745ea83dbd4c364bdd3c9.jpg1fa8d41e05984caca23752492f92dae9.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Adem Öztürk
Dizide motora ne yaptılar?

Bilinçsiz kullandıkları için krank yerinden çıkmış birde hararet yaptırmışlar motor komple sibop ve yatak piston yeniden değişti onlar yaptırdı ama teslim almam 7 ay sürdü, sözde setlere çekiciyle götürüp getiririz demişlerdi lakin hiçte bile öyle olmamış bide setlerde düşük vitesde yüksek devirde kullanmışlar motor contalar ve yataklar pert 2012 yılıydı
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
17 dakika önce, Adem Öztürk yazdı:

Bilinçsiz kullandıkları için krank yerinden çıkmış birde hararet yaptırmışlar motor komple sibop ve yatak piston yeniden değişti onlar yaptırdı ama teslim almam 7 ay sürdü, sözde setlere çekiciyle götürüp getiririz demişlerdi lakin hiçte bile öyle olmamış bide setlerde düşük vitesde yüksek devirde kullanmışlar motor contalar ve yataklar pert 2012 yılıydı

Yuh...

Bende ahşap yalılarda yerlere sigara atıp söndürdüklerini görmüştüm. Bu sektöre yabancı olmadığım için çok normal maalesef :(

Yorum bağlantısı
Adem Öztürk
Yuh...
Bende ahşap yalılarda yerlere sigara atıp söndürdüklerini görmüştüm. Bu sektöre yabancı olmadığım için çok normal maalesef [emoji20]

O yıllarda motorumun vesilesiyle birkaçkez setlere gittim orda bulundum eski yanan galata köprüsünde çekimler vardı beni çağırdılar öğlen ordaydım sabaha karşı 4te bitti ve ozaman anladımki bu işler iş değil o balattaki ali kaptanın evinede gittim resmen rezillik heryeri harabeye çeviriyorlar bide böyle işlere girerken mutlaka kontrat şart motoru teslim aldım hemen sattım motordan bile soğutmuşlardı beni.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...