İçeriğe Yönlendir

Tesla Gigafactory’den Sonra Tarihinin En Büyük Adımına Hazırlanıyor!

Sefa Şerif

Recommended Posts

Osman Bilgin
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Elektrikli spro araçların motorlarından gelen osilatör sesi V10 sesinden daha fena etki yapıyor bilesin

Abi onun bendeki etkisi spiral kullanmak gibi :biggrin:

şu sesin yerini tutmaz bence:=)

ha şu olur tesla da yanımızı şöle bir co pilot alırız sorun çözülür :p

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
14 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Golf fiyat seviyesinde , polo boyutlarında 200-300 km menzil olsa yetmez mi

artar bile :) şu yeni model 3 150 bine fln gelse süper olurdu ne yapar yapar alırdım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
artar bile [emoji4] şu yeni model 3 150 bine fln gelse süper olurdu ne yapar yapar alırdım [emoji4]

150 bine gelse sağlam sıra olurdu benceVW/Doğuş sıraları hikaye olurdu [emoji4]

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Dün gittiğim bir fabrika vardı, geçen sene bir elektrikli araçları vardı fabrikanın önünde sarj istasyonları var orada park halinde oluyor. Dün gittim elektrikli araçları ikiye çıkmış. :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Şimdi, Murat Atagenç yazdı:

Bizim milletin aklı hala dizelde

Zamanla ufak ufak değişecek. 4 5 sene önce bende öyle düşünürdüm, şimdi son 1 2 yıldır inan hergün birkaç tane elektrikli araç görüyorum. Gittiğim avm 'de E-Park alanında duran veya sarj olan araçlar görüyorum ve ısınıyorum fikre. 

İmkanım olsa şuan alırım, zorluğunuda yaşamam gibi geliyor.

Bu sene ilk 10 ayda normal şehiriçin kullanım için 7 bin tl mazot satın almışım ve 2 bakım yaklaşık 1000 tl harcamışım.. 

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Fosil yakıt stoklarının 40-50 yıl içinde biteceğini diyor uzmanlar, ne kadar doğrudur bilemem. Bu sürenin doğru olduğunu varsayarsak zaten herkes ister istemez geçmiş olacak. Bu konuda hazırlık yapmayan taşıt sektörü + petrol sektörünü 15-20 yıl daha kimse tahtından edemez.Kapitalizm buna müsaade etmez. Paranın gücü çok fazla maalesef...

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Şu anda alsak. Nasıl şarj ederiz? Sehir dışı vs. geçtim, şehir içi günlük kullanım için bile zor.
Hergün AVM ye gidip 2-3 saat geçirmek...
Yada 7. kattan aşağı her akşam kablo mu sallamalı...
Biraz masraf Edip saat odasından açık otoparkın bir köşesine 320 çekip oradan versek cereyanı, başında beklemek lazım. Kaşlar göz arası götürürler kabloyu [emoji4]
Kapalı garaj şart gibime geliyor[emoji19]

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
20 dakika önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Fosil yakıt stoklarının 40-50 yıl içinde biteceğini diyor uzmanlar, ne kadar doğrudur bilemem. Bu sürenin doğru olduğunu varsayarsak zaten herkes ister istemez geçmiş olacak. Bu konuda hazırlık yapmayan taşıt sektörü + petrol sektörünü 15-20 yıl daha kimse tahtından edemez.Kapitalizm buna müsaade etmez. Paranın gücü çok fazla maalesef...

Evet dediğiniz gibi bende okumuştum 40-50 sene sonra biteceğini, işte adamlar öyle bir kurguluyorki dünyayı daha yeni elektrikli araçlar ön plana çıkmaya başladı muhtemelen tüm dünyaya yayılması da fosil yakıtın bitme zamanlarına denk gelecek. aslında benim tek korkum elektiriğinde dünyada fazla tüketimi olacağı ve benzin,mazot gibi pahalanıp para ile satılır hala gelmesi, Yani kapitalist sistemin devam edeceği. İnş. o şekilde olmaz.yoksa şuanda konudan bahsettiğimiz araçların bi anlamı kalmaz insanlar için.

Yorum bağlantısı
Sefa Şerif
(düzenlendi)
On 24.10.2017 at 13:33, Hakan Gürsu yazdı:

On 24.10.2017 at 13:33, Hakan Gürsu yazdı:

Tesla'nın teknolojisinin yanına yanaşabilen bi marka henüz yok. Otonom sürüşde en iyisi şu an. Her gün çerkezköye gidip gelen bi Tesla sahibi varmış.Arabayı kendi kullanmıyor. S.S motorun müdürü anlatmıştı. 

Kesinlikle katılıyorum hocam dediğinize. Teknolojinin üstündeler yanii.

On 24.10.2017 at 16:47, Erman Uzun yazdı:

Daha fazla Seri üretimle fiyatlar düşebilir beraberinde devletler bazında desteklenmeli şarj istasyonları coğaşmalı beraberinde şarj süresi kısalmalı ki daha fazla yaygınşaşsın hem doğa hem cep için hemde konfor güvenlik için mükemmele araçlar biz daha fosil yakıtlı üretenedik 

Doğru diyosun cidden.

8 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Paranın gücü dediğiniz gibi maalesef hep fazla. Çokta hazırlanıp ümitlenmemek lazım.

tarihinde Sefa Şerif tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...