İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Seyir Halinde Vuruntu Problemi

Deniz Öztürk

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Map yerine maf yazmışlar baktığım sitede parça no ile arattım 250 civarı maf .

Metin Taşcı yazdı:

Bende maf sensoru çözüm olmadı,  ben geçen sene 170 liraya almıştım

Metin bey sıkıntı halen devam ediyor mu durım nedir ?aracınız 1.5 mı?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

İlginç gerçekten sebebi maf mi yoksa kulaklar mi... forumu okudum çok fiestada da varmış bu 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sercan Öztulum
Deniz Öztürk yazdı:

2012 ve sonrası euro 5 motorda bu vuruntu problemini yaşayan yok aracın sürüş zevkini de bozan aracı hantallaştıran bir problem.

Araçta sıfır boşluk vuruntu vs olmamasını istiyorsanız aşağıda yazdığım parçaları değiştirmeniz gerekiyor.

Kesinlikle yan sanayi tavsiye etmiyorum.

Yan sanayilerde boşluk devam ediyor kabin içine titreşim alıp erkenden patlıyor.2 kere şanzıman takozu 3 kere motor takozu değiştirmiş birisi olarak söylüyorum.

1.viteste kalkış yaparken titreme oluyorsa,aracınızı stop ederken veya çalıştırırken  vuruntulu oluyorsa yine bundan dolayı.Aracınıza rolantideyken gaz verince direksiyon titriyorsa da bundan kaynaklı.

Çıkma orjinal takoz kullanın diyeceğim ama çıkma takozların kaucuğu özelliğini yitirdiği için kabine titresim verip bir süre sonra bozuyor.üretim yılı 2012 sonrası çıkma görmedim çünkü euro 5 motor oluyor ve euro 5 de yağlı sistem.

Şanzıman takozunun bağlandığı uzun bir vida var o vida yalama yapmış ise boşluk yapıyor olabilir o vida bile boşluğu sağlayabiliyor.

Şanzıman alt takozu orjinal

Şanzıman üst takozu

Motor takozu 

Bu arada kısa bir not:Aracın motoru soğuk olduğunda gaza ne kadar basıp çekseniz de vuruntu olmuyor 1 2 km gittikten sonra başlıyor problem motor takozunda ki kaucuk mu ısınıp gevşiyor çözemedim

2012 euro 5 motor araçta aynı sorunu yaşıyorum malesef. Gazdan çekince sanki duvara çarpmış gibi vuruntu oluyor.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sercan Öztulum yazdı:

2012 euro 5 motor araçta aynı sorunu yaşıyorum malesef. Gazdan çekince sanki duvara çarpmış gibi vuruntu oluyor.

Maf sensörü 

Yorum bağlantısı
Sercan Öztulum
Ali Darbaz yazdı:

Maf sensörü 

Fişini çektim bi süre öyle kullandım aynı sorun devam etti ve motor ışığı yandı. Muhtemelen motor ışığı sensörün fişini çektiğim için yandı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...