İçeriğe Yönlendir

Hadi Hayırlısı Olsun, Yerli Otomobil İmzaları Atıldı

Serkan Aktay

Recommended Posts

Selim Kaya

Hayırlısı olsun inşallah. Mantıklı bir fiyat belirlenir umarım. Emsallerinin yanında ölü fiyatta olmasın, yerli diye abartılı fiyatta... 

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

atı alan üsküdarı geçtikten sonra ağıza çalınan bir parmak bal bunlar.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Bir yerden başlanması gerekiyordu, ne denirse densin Hayırlı oldu, otoyol yaptırıp araba sattılar, kamyon sattılar ama üretmemiz izin vermediler, montaj yaparak araba yapılmıyor. Bence Saab tasarımı çok bozulmadan modernize edilerek güzel araçlar çıkabilir ortaya. Önümüzde up uzun  yol var sahip çıkarak katkı sağlayarak elbirliğiyle geçebiliriz. Üretimi üstlenen gruplar bu konuda tecrübeli bu yüzden umutluyum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

2021 de yollarda 

2030 da birçok ülke elektrikli otomobile geçiyor

İçten yanmalılar bitiriyorlar

Bence direkt elektrikli otomobile girselerdi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
28 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Mucize beklenmesin. Ticari olsa daha iyi.

Dış kaynak kime satacağız?

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Hayırlısı olsn diyelim. İnşalh 2019 seçim yatırımı değildir. Hatırlarsanız 2018 de yerli otomobil yollardaydı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Üzgünüm ama ümidim yok.

Beğendiğimiz markaların geçmişi en az 50 yıllık.

Bir çoğu neredeyse 100 yıllık.

Adamlar bisikletle traktörle başlamış. At arabasıyla başlamış.

Çok geç kalındı. Yapmadan satmak daha karlı diye üretime teşvik verilmedi. Üretilmedi.

Tüm yerli üretimlerden ötv kaldırılmalı. Tv den bisiklete kadar. Bu ülkede üretilen herşey teşvik edilmeli.

• Beğen 23
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yüzde yüz katılıyorum. Ancak...insanlarımız çok çakal... iş ahlakı etik hiçbişey yok... adalet yok...çalışma alışkanlığı üretme niyeti yok.. Bu, ilkokuldan ancak kazanılıyor.

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Piyasaya elektrikli ve hybrid modellerle girecekleri için ben ümitliyim.

ÖTV yi düşürüp yeri mala teşvik etmezlerse satışlar düşük olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Az önce dinledim.
2018 de prototip üretilecekmiş. 2021 de trafiğe çıkması hedefleniyormuş.
Cumhurbaşkanı konuşmasında “Hybrid ve elektrikliye de girerlerse daha ne isteriz” dedi.
Yani planda yok bunlar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

2025 yılında kıyamet kopacak ise geç kalındı. Yok kopmayacak ise yenilikçi ve teknolojik araçlar üretilip global pazarda yer alınır. Karamsar olmak bizim ruhumuzda var

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Yüzde yüz yerli olacaksa gerçekten, ben bir adet alırım...

Ama nedense benim hiç ümidim yok... 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
9 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yüzde yüz katılıyorum. Ancak...insanlarımız çok çakal... iş ahlakı etik hiçbişey yok... adalet yok...çalışma alışkanlığı üretme niyeti yok.. Bu, ilkokuldan ancak kazanılıyor.

Kısaca yozlaşmış toplum diyoruz buna, sonuç alınaması zor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bu arada anladığım kadarıyla araç %100 elektriği bırak, elektrikli bile değil, eğer öyleyse hiiç boşa uğraşmasınlar,  önce araba yapıp deneyim kazanacaksak direk elektrikli araç üzerinden kazanmak lazım artık, gerisi yani aracın kendisini yapmak için deneyim kazanılacaksa bu aracın motoru elektrikli olmalı, yoksa boş iş....

deneyim kazanaak kısımda treni çoktaaaaaaaan kaçırdık, olay elektrikli araçta, aracın kendisini zaten yaparsın, örnek dolu ortalık....

tam elektrik yoksa boşa uğraşmasınlar devletin kaynaklarınıda hiç boşa harcamasınlar, zaman kaybı, aracın kendisini yapacak teknoloji ve deneyim zaten var, motor benzinli falan olacaksa motor konusunda boş iş hemde koca bir boşluk olur bu iş....

daha önce ne diyorlardı; bundaki sistem yanında Tesla yaya kalır, kim yaya kalacak göreceğiz....

Not: elbette ülkemin bunu yapmasını isterim, destekte olurum ama doğru işe doğru plan projeye ve doğru insanlara sahip olursa, yoksa boş hepsi...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

daha burada birlik olamıyoruz, hayra yormak pozitif düşünüp destek olamıyoruz, ilk iş bireyden başlar, birey düzelmeyince toplum düzelmez. almanlar diyoruz öyle araba ürettiler böyle ileriler diyoruz ama almanların çalışkanlığını disiplinini görmüyoruz. ikinci dünya savaşı sonrasında ücretli olarak 5e kadar çalıyorlarsa 7 ye kadar da ücretsiz devlet için çalışıyorlarmış. japonlardan bahsetmeye gerek bile yok iş ahlakı ve çalışkanlıkları hat safada. beğenilmeyen hintliler çinliler nerelere geldiler.... kahve de oturduğumuz yerden olmuyor bu işler. kendimden biliyorum tembeliz:=) 
5 babayiğiti de uyarmak lazım! millet elektirkliğe hybrid e geçiyor diyelim ki uyansınlar.. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
6 saat önce, Servet Aydın yazdı:

2025 yılında kıyamet kopacak ise geç kalındı. Yok kopmayacak ise yenilikçi ve teknolojik araçlar üretilip global pazarda yer alınır. Karamsar olmak bizim ruhumuzda var

Çok beğendim bu cevabı. Sanki 10 yıl sonra dünyanın sonu gelecek. Hiç bir zaman geç değil, biryerden başlamak gerek.

Ne dedi dün Cumhurbaşkanı, Devrimin üretilmemesi, benzini yok diye yolda kalmasından mı sanıyorsunuz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hybrid ve elektrikliye yönelirsek pazar payı bulunabilir. Ancak bu iş için çok geç kalındı.

Ayırca Saab'tan alınan 3 prototipin parasının da çöpe gittiği bildirildi. 40milyon €'dan bahsediyoruz.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...