İçeriğe Yönlendir

Ka - Kısa Hikaye Uzun Nefes

Azad Mirzade

Recommended Posts

Azad Mirzade

Ka ilk uzun yoluna çıktı, İstanbul Antalya- Antalya Salda, Salda İstanbul. 1500km yolu maşallah sıkıntısız gitti geldi.

Şimdi hedef İstanbul Giresun//Giresun İstanbul 2bin km yol :D

Antalya'da hanıma bırakmıştım arabayı, benzin pompasının sesi yükselmiş gibi özellikle aracı park ederken farkediyorum bayağı pomba uğulduyor ve stop edecek gibi oluyor, şu ana kadar da bir kere stop etti, gerçi hanım bi günde 20 kere stop etti zaten öğrenme süreci zorluydu ne yalan söylim :D

Yeniden valf temizliği vs mi yapmak gerekir?

Uzun yol ortalaması 5 LT/ 100

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benzin pompasının sesi farklı geliyorsa ömrünü doldurmak üzere olabilir. Stop etmesinin sebebi yeterli basıncı üretemiyor olabilir. Önce pompaya bi bakılsın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Pompanın sesi sadece aracı park ederken kulağa çarpıyor, onun dışında sessiz. O da iki tane ka sahibi arkadaşı bindirip araca, bak bakim sesi farklı mı seninkinden diye sordum onlarınki de öyleymiş ama şu ana kadar aracı park ederken de benzin pompasının sesini böyle duyduğumu anımsamıyorum.

Neyse, baktırıcaz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Arka fren stoplarından, üstte bulunan içten cama yapışık olan led, çift taraflı bant, 404, normal bant ve türevlerini denemiş olmama rağmen ısrarla düşmeye devam ediyor.

Bali mi denesem?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Arka fren stoplarından, üstte bulunan içten cama yapışık olan led, çift taraflı bant, 404, normal bant ve türevlerini denemiş olmama rağmen ısrarla düşmeye devam ediyor.

Bali mi denesem?

Akvaryum silikonu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
7 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Bali mi denesem?

3. stoptan bahsediyorsunuz. Cam silikonu (siyah silikon) ile yapıştırılmalı. Bir camcıya giderseniz hemen yardımcı olurlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Aman orjinalini alıp vidalamayın aman :)Nedir bu yapıştırıcı sevdası :)

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
11 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

Aman orjinalini alıp vidalamayın aman :)Nedir bu yapıştırıcı sevdası :)

Orjinalliğini muhafaza ediyorum işte abi :)

16 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

3. stoptan bahsediyorsunuz. Cam silikonu (siyah silikon) ile yapıştırılmalı. Bir camcıya giderseniz hemen yardımcı olurlar.

Teşekkürler, makul o şekilde halledeyim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Azad Mirzade

Tek derdim klima şu günlerde, hele bayramın ilk günü fırındaki tavuk gibiydik :sunny:

Cam silikonu olayı da efsane oldu taş gibi yapıştı bırakmıyor artık.

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

10. ayda aldım ve şu ana kaar hiç bir sıkıntı yaşamadık ama yaz geldi sanırım :D

Ben de klimalı olsun istiyordum ama güvenip alamadım kimseden bunu çok uzak olmayan güvenilir birisinden aldım malum.

Ufak tefek dertlerini de hallettik keyfimiz yerinde.

Bayramda beykoz yokuşlarından bir çıkışı vardı ki.

Ben tırstım yokuşlardan ama araba 1.3 filan dinlemiyor maşallah :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

KA alırken tek seçim kriterim klimaydı :)

pistte eziyet boşuna ağırlık ve granka yük biniyor, stepne bile gerksiz

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Benim de aklımda bundan sportKA olurmu sorusu vardı sadece :)Camı açıp kolu yere paralel tutunca hava bir geziniyir adamda :)Yeterli şahsen

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
35 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

aklımda bundan sportKA olurmu sorusu vardı sadece

bazı sorular sadece akılda kalsın daha iyi olur. O ka bu Ka değil...

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Ben cevabı buldum.Estetik 10 motor eylülde zor gećer :)

bazı sorular sadece akılda kalsın daha iyi olur. O ka bu Ka değil...
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Azad Mirzade

Konuyu baştan tekrar okudum da, neler katmışız kendimize zamanla :)

Bu aralar maşallah sorun çıkarmıyor başıma :)

Ağustosun ilk haftası gelsin AYT yolları.

Hala tüp taktırmaya korkuyorum...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
8 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Hala tüp taktırmaya korkuyorum...

8LT yakan aletin neresine tüp yahu :) Uzun yolda 200km'de bir durmak mı, 2000TL masraf mı, bunun geri dönüşü mü.. Ohooo :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

8LT yakan aletin neresine tüp yahu :) Uzun yolda 200km'de bir durmak mı, 2000TL masraf mı, bunun geri dönüşü mü.. Ohooo :)

valla 200km den daha az aralıklarla duruyorum sanırım her 50km de bi duruyorumdur, iki tane bebek var bende Sani, her ağladıklarında dur Azad :biggrin::biggrin:

şu an 1400 tl ye takıyorlar ve ben uzun yol yapmayı gerçekten severim, Türkiye'nin her yerinde arkadaşlarım var haftasonu hop gidebileceğim.

Eskişehir, Çorum, Sakarya gibi yerlere sık gidebilirim. 

Mesela bu yaz istanbul giresun yapacağım, istanbul ayt-istanbul eskişehir- ist karasu topla: 5bin km filan sadece 2 ay içerisinde yapacağım yol bu sayılır ;500tl kara geçersin de tüp taktırmaktan çekiniyorum kaza mevzularından dolayı, gezmeyi seviyorum valla ve görünen o ki tüpsüz devam edeceğiz zaten :)

Bu arada dün kazayla kapanın üstünden geçtim neyse ki hiç bir şey olmadı :D valla ben düz geçiyorum sandım öyle bir koymuşlar ki kapanı :unsure2:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Azad Mirzade

İkinci Antalya seferine çıkıyorum kızlarımla, plajları fethedip geleceğiz :D

Bu Cuma sinemalarda...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
20 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

İkinci Antalya seferine çıkıyorum kızlarımla, plajları fethedip geleceğiz :D

Bu Cuma sinemalarda...

Pazarda ben çıkıyorum o tarafa, Alanya tarafında olacağım. Olurda denk gelirsek 1 hafta oradayım :)

Hayırlı yolculuklar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
31 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Pazarda ben çıkıyorum o tarafa, Alanya tarafında olacağım. Olurda denk gelirsek 1 hafta oradayım :)

Hayırlı yolculuklar.

Alanya bana uzak sayılır, kepezde takılıyorum plaj için de lara ya gidiyorum :)

ben de bir hafta yokum, özelden cepleri paylaşalım nasip denk gelir belki :)))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Azad Mirzade

Evet,

Çok ilginç bir sorun ve benim ka, aslında bu sorunun tamamen duygusal olduğunu düşünüyorum haha

Cumartesi akşamı hanım ve ablası beni otogara bırakıp kahve içmeye geçmişler, araçtan inmişler kapıları kapatıp aracı kitlemişler (kumanda ile) sonra hanım farların açık kaldığını farkedip aracı kumanda ile tekrar açmış, farları kapatmış ve aracı kitleyip kafeye girmişler. buraya kadar her şey normal.

Dönüşte aracı yine kumanda ile otomatik olarak açmaya çalışmışlar, araç açılmamış. Aç kapa yapmışlar araç açılmamış, anahtarla manuel hem yolcu hem şoför yerini denemişler araç açılmamış.

Neyse ki bizim arabaların bagajları müsait, bagajı açıp ordan girmişler 😀

Ertesi sabah bana video çekip attı, gerçekten ne kumanda ile açılıyor (iki kumanda var, ikisinde de durum aynı, anahtara basınca araç kitleme ve kilit açılma sesi geliyor, tepki var yani) ne de manuel olarak anahtarın kullanımıyla açılıyor.

Aracın yürüründe herhangi ir sorun yok, akü de sıkıntısız.

Onun dışında bagajdan girip içerden iç mandalı kendine çekince kapılar açılıyor.

Böyle enteresan bir şey yaşayan oldu mu, önerisi olan var mı?

Şu an orda araçtan anlayan birisi yok, ben gidince bakacağım işte, yarın akşam bacanak gidecek o çözer gerçi konuyu herhalde.

Bence duygusal, onu bırakıp geldim diye üzüldü trip atıyor, değil mi?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Anahtar ile açılmayıp içeriden açılması ilginç, ben tahminimi kilit sıkışması olarak yapıyorum. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...