İçeriğe Yönlendir

Bu da Benim Değerlim: Golf MK4 Tdi

Okay Kaygusuz

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
On 30.03.2018 at 11:31, Okay Kaygusuz yazdı:

delmişler zamanında :)

evet teypten arka kapılara gelen hat üzerinden aldım bir kabloyu sagdakinden ötekini soldakinden aldım kablosunu yani.

şunu aldım mı güm güm vuracaklar. :) tam para ayırdım alıcam bi baktım kıbrıs biletleri 1 hafta kampanya cektiler daha cazip geldi bilete bastım.

https://www.hepsiburada.com/sony-xm-s400d-4-kanal-amplifikator-p-OTBLCXMS400D?magaza=Webdencebe

Okay kesme biçme olmadan "cuk" diye olacak mı? Olacaksa bende alayım. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
boşta kalmasın diye ilk yardım cantası yerinde gizli zulada yani
Çalmaz ki o ne öyle [emoji16]
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
12 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

sen haber bekle benden alıcam deniycem mutlaka kafaya koydum bi kere.

11 saat önce, Furkan Bakırel yazdı:

Çalmaz ki o ne öyle emoji16.png

valla arka panzoiti koymadan ses mükemmel uyumlu geliyor panzoitli bas düşüyor aradan az. ön kapılarda da bunlardan var. hafif güclenmesi lazım yapıcam

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

kOmyvq.jpg

uzun zamandır yıkanmıyordu pislik sey

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

carsamba günü 25-nisan-2018 dükkanda hazır iş yokken dedim garaja ineyim yarında muanesi var plakalardaki ledleri holejen yapayım ne olur ne olmaz diye değiştirdim sonra sinyalleri parklarada bakayım derken bir baktım öne manzara bu saat 16-30

A1aMlp.jpg

hemen yukarı cıktım patrona dedim benim acil cıkmam lazım. hemen sanayi şasmaz dükkana.

life aldım baktım radyotörün kendi birlesim yerinden kacırıyor.

0Ed659.jpg

sökmeye basladım hemen vakit kaybetmeden

4a4oJ4.jpg
ilk orjinal kendi radyotörü hiç değişmemiş 17 yıldır cürümüş artık özelligini yitirmiş

JQ1Jgo.jpg

sıfırını siparişle hemen getirttim 180 tl verdim

Oog6XQ.jpg

tekrar topladım söktügüm gibi zaten coktandır aklımdaydı aslında içini temizlemek istegim bu sekilde nasip oldu yarında muaneye sorunsuz bir sekilde gittim

z0Xkz6.jpg

mutlu son 2020de görüşrüz tüv.

G9VAr6.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bedavadan biraz pahalı bir fiyata radyatör değiştirmişsiniz. Benimkinde Behr marka 650 tl cik. "Halkın Arabası" gerçektende :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
3 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bedavadan biraz pahalı bir fiyata radyatör değiştirmişsiniz. Benimkinde Behr marka 650 tl cik. "Halkın Arabası" gerçektende :)

sanırım buda behrdi çok övdüler telefonda orjinal falan. işçilik vermiyorum o güzel bonusu 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne çektin sen bu radyatörlerden be :)

Geçmiş olsun.. 

Ben parça bulmak için harcıyorum o kadar parayı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne çektin sen bu radyatörlerden be :)

Geçmiş olsun.. 

Ben parça bulmak için harcıyorum o kadar parayı :)

evet abi haklısın tesadüf gibi gecen haftada abimin ki delinmişti

simdi korkum kaloriferde :) sabırla bekleyecegim onuda.

eyvallah abim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Paneli sokmussun daha sataman bunu önden kazalı 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
11 saat önce, Furkan Bakırel yazdı:

Paneli sokmussun daha sataman bunu önden kazalı 😂

o panelin üstünde orjinallik etiketleri duruyor canım :) göstermem gerekirse  anlamayan almasın zaten tanrıya yakın bana uzak dursun kötü insanlar.

y0bVoy.jpg

gerci daha baba satmayı düşünmüyor 2 yıl sonra Q7 turbo manifolt işine girişecegimde.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hanıma 2015 senesinin başında sıfır 2014 bmw aldık 218 i model. Dedik uzun yol yapalım aracı aldığımızın haftasonu. Plan sapancaya gidip kahvaltı yapıp dönmekti.yol boyu 120 km sabit gittim, sapancaya 10 km kadar kala biraz basayım dedim,neymiş övdükleri bmw. 160-170 civarı kullandım bi 8-10 km kadar. Sapanca sapağı görününce ekranda bi ikaz belirdi, motor ısısı aşırı yükseldi, stop edin gibi bi ikazdı. 160-170 yapamayacaksak ne anladık bmw den diye söylene söylene durdum. Servisi aradık istanbuldan çekici geldi yükledi bizi döndük kosiflere. Radyatöre mercimek kadar bir taş gelip delmiş. Su boşalmış haliyle. Değişin dedim. Gayri ihtiyari fiyat sordum. 4.800 tl parça +işçilik+kdv dediler.. dedim verin geri arabayı yaptırmıyorum. 2 sokak yukarda bi yerde kaynakla hallettik. Radyatör deyince hep diken diken olurum:)

70F8F58C-4568-4D24-A3D8-66A1B3D9F0AD.jpeg

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
16 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Hanıma 2015 senesinin başında sıfır 2014 bmw aldık 218 i model. Dedik uzun yol yapalım aracı aldığımızın haftasonu. Plan sapancaya gidip kahvaltı yapıp dönmekti.yol boyu 120 km sabit gittim, sapancaya 10 km kadar kala biraz basayım dedim,neymiş övdükleri bmw. 160-170 civarı kullandım bi 8-10 km kadar. Sapanca sapağı görününce ekranda bi ikaz belirdi, motor ısısı aşırı yükseldi, stop edin gibi bi ikazdı. 160-170 yapamayacaksak ne anladık bmw den diye söylene söylene durdum. Servisi aradık istanbuldan çekici geldi yükledi bizi döndük kosiflere. Radyatöre mercimek kadar bir taş gelip delmiş. Su boşalmış haliyle. Değişin dedim. Gayri ihtiyari fiyat sordum. 4.800 tl parça +işçilik+kdv dediler.. dedim verin geri arabayı yaptırmıyorum. 2 sokak yukarda bi yerde kaynakla hallettik. Radyatör deyince hep diken diken olurum:)

70F8F58C-4568-4D24-A3D8-66A1B3D9F0AD.jpeg

demi sıfırına verdikleri cok asırı yüksek rakam kaynakcı 30 tl atıyor :) çok hassas aleminyum incecik gecen hafta abiminkini söktük pervanenin plastik cervesi sallana sallana yer edinmiş ve delmiş plastik delmiş yani :) sonra 1 delik gözüküyordu radyotörcü kaynak atıcagı yeri tel fırcayla bir ileri geri yaptı 3 tane delik cıktı ortaya :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Cem Işık yazdı:

Ooo radyatör kaynaklı... En büyük günah. Araba duruyorsa "Ağır hasarlı" 'dan da ölü fiyata alayım? :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
10 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Ooo radyatör kaynaklı... En büyük günah. Araba duruyorsa "Ağır hasarlı" 'dan da ölü fiyata alayım? :D 

Satarken haber ederim, pert fiyatına anlaşırız😬

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bunun çözümü ne olabilir baska ben sürekli bu kısımları surtüyorum dünde yedigöllere gittim arabada ailem vardı yüklüydü yollar berbattı kafası cukura düşünce direk sürtüyor en az 20 defa falan sürttüm.

3EmYOr.jpg

RnWoga.jpg

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

bunun çözümü ne olabilir baska ben sürekli bu kısımları surtüyorum dünde yedigöllere gittim arabada ailem vardı yüklüydü yollar berbattı kafası cukura düşünce direk sürtüyor en az 20 defa falan sürttüm.

En radikal çözüm olan aracı değiştir diyorum :)

Daha sert yay aklıma geliyor ama mümkün mü bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Suspansiyon orijinal mi islem var mi? Orijinal ve ha bire bir yerlere surtup vuruyorsan amortisor yay degisim zamaninda gelmis.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
26 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

En radikal çözüm olan aracı değiştir diyorum :)

Daha sert yay aklıma geliyor ama mümkün mü bilmiyorum.

ona girmeyelim daha cok seviyorumm.

10 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Suspansiyon orijinal mi islem var mi? Orijinal ve ha bire bir yerlere surtup vuruyorsan amortisor yay degisim zamaninda gelmis.

işlemsiz kendi yayı ile amortisörü. bunlara hiç dokunmadım simdiye kadar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Çözümü bozuk yola girmemek :)

Golf4 ve Bora’nın ön çok basık. Karter muhafaza yere 4 parmak :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bendeki golfde muhafaza yok bide basikti. Bide saçma bı plastik soket vardı yağ hattı ile alakalı en yere yakın yerde. Şükür kırıp delmeden sattım.

Millet basmak için coilover takar ben yükseltmek için  takmıştım başka bı arabada :) öyle bı çözüm olabilir. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
8 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bendeki golfde muhafaza yok bide basikti. Bide saçma bı plastik soket vardı yağ hattı ile alakalı en yere yakın yerde. Şükür kırıp delmeden sattım.

Millet basmak için coilover takar ben yükseltmek için  takmıştım başka bı arabada :) öyle bı çözüm olabilir. 

bende sökmeye karar verdim sökecegim bakalım bide öyle deneyelim daha temkinli bir sekilde bu sefer

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
On 10.04.2018 at 20:43, Mustafa Arıkan yazdı:

ben kullanıyorum çokta memnunum teybin arkasından hoparlör kablolarını bağlayıp elektriğinide teybin kontak cereyanından aldım :D süper streo ses gayet temiz :D

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
25 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

ben kullanıyorum çokta memnunum teybin arkasından hoparlör kablolarını bağlayıp elektriğinide teybin kontak cereyanından aldım :D süper streo ses gayet temiz :D

Soket sokete bağlantı yapılabiliyor mu? Ara bağlantı için soket grubu filan satılıyor mu? Yoksa kendi imkanlarımızla bağlantı mı yapacaz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...