İçeriğe Yönlendir

Yıllık Üyelik Ücreti Kredi Kartı

Mehmet Delen

Recommended Posts

Coşkun Basan
genel olarak anlaşıldı sağolun.Borcumu ödeyim kapatacağım..Yıllık ücreti olmayan kart hangisini önerirsiniz acaba maxcimum nasıl
World kartım vardı kart ücreti yüzünden kapattirmak istedim world ekokart yollayayım kart ücreti yok ama alışveriş sonrası taksit lendirme yok dedi kabul ettim kart ücreti odemiyorum
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Paraf kart su an favorim. Markete giderim 109.99 liralik alisveris yaparim 9.99 unu siler. Tam lazim olan zamanlarda pesin fiyatina 3 taksit denk gelir. Kazandigim parafpuanin haddi hesabi yok. Maas hesabi kartimdi maas bankam degisti kart ucreti kesmediler 5 ay oldu simdilik.

Yorum bağlantısı
İbrahim Yılmaz

World kart son bir yılda yaptığınız alışverişin ortalamasını alıp 3 ayda harcamanızı istiyor. ben borcumu ödeyip kapatın kartımı diyorum. Kapatıyorlar, iki gün sonra üyelik aidatını geri verelim kartınızı kullanmaya devam edin diyorlar. 10 yıldır akbank aidatı yansıtır, ertesi gün iptal eder.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Uzun zamandır bununla uğraştığım için size 4 farklı çözüm yolu sunacağım.

1. Telefon ile arayıp iptal etmelerini iletin. yoksa kartınızı iptal edeceğinizi söyleyin. Bu noktada kartınızı aktif kullanıyorsanız ücreti iade edebilirler. Kullanmıyorsanız kartı iptal edebiliriler.

2. Konuyla ilgili BDDK ya internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ekstre ve tüm bilgileri doğru girin, banka size dönecektir.

3. Tüketici hakem heyetine e-devlet üzerinde başvuru yapın. Bu süreç çok uzun sürüyor.

4. Kendinize kullanım amacınıza uygun başka bir kart bulun. Markette mi , taksitli alışverişte mi, konaklamada mı vs. kullanıyorsunuz. Ona göre avantaj sunan kartlar var.

Ben şu an kullandığım kartımım birçok özelliğinden avantaj sağladığım için 110 liralık yıllık ücrete sesimi çıkarmıyorum

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

İşin bir de bu tarafı var.

9ff2d0d81590a8d0b9acac0073c9dbc2.jpg

Al gülüm. Ver gülüm...

Bu arada BDDK kararı doğrultusunda bütün bankaların müşterilerine kart aidatı bulunmayan kredi kartı sunması zorunlu diye biliyorum. Her bankada aidatsız bir kart vardır.

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Günaydın. İki gün önce başıma geldi benim de. Yapı Kredi 104 lira kesmiş üyelik ücreti diye. Aradım, maaş müşterisiyim dedim, olmadı. Üç ayda bin küsür lira harca iade edelim dedi,  ben kabul etmedim. Çünkü bu kartı sadece opetten yakıt alırken kullanıyorum, kampanya varsa, yoksa kullanmam. iş bankası bana yetiyor. 

5-6 sene önce iş bankasından maaş müşterisiydim. Sağ olsunlar o gün bu gündür para almazlar. Eft, havale bedava.

Netice olarak; world kartı kapattım. Paranızı iki gün içinde iade edeceğiz dediler. Bugün bekliyorum iadeyi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Markalı kartların hepsi ücretilidir.. 

Maksimum world bonus cardfinans  vs. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir
7 saat önce, Mehmet Delen yazdı:

genel olarak anlaşıldı sağolun.Borcumu ödeyim kapatacağım..Yıllık ücreti olmayan kart hangisini önerirsiniz acaba maxcimum nasıl

Bu sene ücretsiz olan kartın seneye de ücretsiz olacağının bi garantisi yok.Bence 3 ay 1000 tl harcama makul gibi duruyor.tabi karar sizin.(ücretsiz olan kartlar pazar payını aldıktan sonra ücretli hale gelir.)

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

kesinlikle iptal ettireceğim para mı iade etseler bile maxcimum kart spariş vereceğim.3 defa aradım olmadı.daha önce lerde ne zaman arasam erkek çıkardı tlf ye biliyorlarya hani vatandaşın para iadesi için aradığını uçundede bayan çıktı tlf ye.mübareklerin birde ses tonu var ki insan ikinci bir kart sparişi veresi geliyor..

12 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

maksimum ücretsiz yazıyor mehmet abi nette sayfalarında

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz
(düzenlendi)
1 saat önce, Mehmet Delen yazdı:

kesinlikle iptal ettireceğim para mı iade etseler bile maxcimum kart spariş vereceğim.3 defa aradım olmadı.daha önce lerde ne zaman arasam erkek çıkardı tlf ye biliyorlarya hani vatandaşın para iadesi için aradığını uçundede bayan çıktı tlf ye.mübareklerin birde ses tonu var ki insan ikinci bir kart sparişi veresi geliyor..

maksimum ücretsiz yazıyor mehmet abi nette sayfalarında

Maximum aidatsiz hiç bir artısı yok puan vesayre artı taksit ama paraf clasic mavi olan mükemmel bi kart bildiğim kadarıyla aidatsiz surekli devam edecek bankadan net bilgi alırsınız migroslarda 109.99 alışveriş yap 9.99 u siler bu ay totalde 3 tane 100 e 40 tl gibi world un ekosu aidatsiz sadece artı taksit yapmaz diğer tüm kampanyalara katılabilirsiniz ama maximum aidatsiz hiç tavsiye etmem su an var sadece limitin kaybolmasin diye cüzdanında tutuyorum

tarihinde Ali Uymaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
11 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benden 20 yıldır düzenli olarak alıyorlar.

10 seneden fazla kullanırım, her sene bi faksla iptal ederler sağolsunlar. Onlarla çalışmanın en büyük sebebi şubeye şu ana kadar daha 1 kere dahi gitmedim. Her şeyi uzaktan hallediyoruz.

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
23 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

11 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benden 20 yıldır düzenli olarak alıyorlar.

Günaydın. 

Maximum kart kullanıyorum 2007 den beri. Önceleri maaş müşterisiydim, almıyorlardı. 5-6 sene önce kart ücreti aldılar. Şubeye gittim, dilekçe yazın dediler. Yazdım ve iade ettiler. O gün bu gündür almıyorlar.

Denemenizi tavsiye ederim.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Metin Emer

3 ayda 1000 lira harcama çok cazipmiş kart kullanacaksanız daha iyisi zor yada puanlari verin kullanmıyorsanız zaten puan birikmiyordur kullaniyorsanizda 3 ayda 1000 lira sorun olmaz 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

10 seneden fazla kullanırım, her sene bi faksla iptal ederler sağolsunlar. 

Tabi iptal ediyorlar ama alıyorlar önce :)

2 saat önce, Ersev Kaya yazdı:

Maximum kart kullanıyorum 2007 den beri. Önceleri maaş müşterisiydim, almıyorlardı. 5-6 sene önce kart ücreti aldılar. Şubeye gittim, dilekçe yazın dediler. Yazdım ve iade ettiler. O gün bu gündür almıyorlar.

Denemenizi tavsiye ederim.

Saygılar.

Önceden ekstre fotokopisini yolluyordum.. şubem yapıyordu.. Artık telefonla yapıyorlar.. Genel müdürlüğü arıyorum. Ama alıyorlar her yıl uğraşıyorum.. 

Yorum bağlantısı
Serhat Emre

akbank şuanda geri iade değilde chippara olarak karta yanstıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

maksimum için AİDATSIZ TC YAZ 4402 ye gönder dedi temsilci kabul etmediler en yakın şube ye yönlendirdi

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yaşar Yüce
(düzenlendi)

2007 yılından beri kullandığım İşbankası Maxsimum kredi kartına bu zaman kadar aidat ödemedim. 15 Aralık 2017 tarihinde 59 TL Yıllık kart  kullanım ücreti diye ücret yansıtmışlar. Aradım müşteri hizmetlerini durumu anlattım 10 yıldır ödemiyorum bu neyin nesi diye olurmu beyefendi ödemiş olmanız lazım diye ısrar ediyor neyse ödemediğime ikna oldu. Bu seferde ne desin bayan o zaman bu ücreti 10 yıllık kullanımınıza sayın o kadar kampayalardan da faydalanmışsınızdır zaten diye. Kafam attı bu lafa.

Kartımı kapatın yada aidat ücretini silin dedim, silme olmaz filan baya ısrar etti. En son 30 TL maxipuan yükleyelim 29 TL ödemiş olun dedi. Olmaz dedim ısrar ettim. O zaman iptal birimine talebinizi ileteyim 1- 7 gün içerisinde size geri dönüş yaparlar dedi. Tabi bu süreçte geri dönüş olmadı kartta iptal edilmedi. Bu gün aradım bizim iptal işi ne oldu dedim :):)  Size mail ile geri dönüş yaptık aidat iade talebiniz red edildi dediler. Ben de dedim ben kart kapatma talebinde bulundum. Kart iptal talebiniz yok dediler. Peki siz talebimi tekrar alın kartımı iptal edin dedim. Gene bi pazarlığa tutuştular  aynı teklifler 30 TL maxipuan verelim felan bende 59 TL maxipuan olursa devam dedim kabul etmediler. İşi artık bende dalgaya sardım. Neyse bakalım kart iptal talebimi işleme aldılar kart 1-7 gün içinde iptal olacakmış. 

Şimdi bu aidat bana boç olarak gözükecek bunu nasıl geri alabilirim. Tüketici hakem heyetine olayı bu şekilde anlatsam olurmu.

tarihinde Yaşar Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

kardeş arıyorsun kartın arkasındaki numarayı, 1 e basıyorsun, kartımı kaybettim "hemen kapatıyoruz, kapattık yeni kartınızı...." hioop 1 bir dakika kardeş, yeni kart göndermeyin, istemiyorum :

kartın kapandı, ne arayan olur nede soran, bitttiiii :)

bende axess kullanıyorum, her sene para keserler, hemen bankaya girip iletişimden mail atarım, ertesi gün aidat geri yatar :) tabii şu var, aidatı kartın hesap kesim tarihinde gece 0:00 da kestiklerinden o parayı ödersin bir sonraki ay ekstrenden düşer :) uyanık banka 1 ay kullanır o parayı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yaşar Yüce

Parayı geri alayımda sorun değil 1 ay sonra olsun. Tüketici hakem heyetine mi başvuracağım bu durumda

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Vakıf World 3 ay 250 kiralık harcama sözü verin aidatı geri yatıralım dedi. 3 ay istediği harcamayı yaptım ve sonra kartı kapatmak istedim kartı 1 yıl kullanma şartınız var kapatamazsınız dedi. Ben kartı kapatmaya çalıştıkça yeni şartlar üretiyorlar koskoca banka 75 lira için çirkefe bağladı resmen :s

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Aidatsız kartlar çıktığından bu yana hakem heyeti itirazına çok bel baglamayin. Ha banka uğraşmak istemez belki verir kurtulur ama iş inada binerse ve yeni banka hizmet sözleşmesinde imzanız varsa haksız duruma düşer bide avukat masrafı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 

İade talebimiz genel müdürlük yada şube bazında değerlendiriliyor. Belli kriterleri sagliyorsaniz iade telefonla da yapılabiliyor olmadı şube insiyatifiyle iade olabiliyor kısmi yada tamamı. Puan yükleme işini ben isbankasinda duymamıştım ilginç olmuş. 

Kayıp kart olarak iptal işleminde müşteri limitinizden o kart limiti düşmemiş olabiliyor. O zaman da başka kart yada limit yükseltme talebiniz başka bankadan da olsa onaylanmayabiliyor. Öyle olunca hoop red edilen talep ile KKB puanıniz da dusebiliyor.

Yorum bağlantısı
Yaşar Yüce

Kartı 10 yıl önce aldım. Sadece o zaman bi sözleşme imzaladım. Sonradan herhangi bir sözleşme imzalamadım. Dolayısıyla 2013 yılında yürülüğe girdiğini söyledikleri yeni kredi kardı aidat yönetmeliğinin tarafımada beyan edildiği olmadı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Farklı zamanlarda, tekrar arayın, farklı bir operatör farklı davranabiliyor.. 

Son koz da iptal birimi.. şayet olay ikna birimine düşerse iptal ederler.. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Buda bişi mi benden "Eksik Kalan Chip Para Tutarı" diye birşey almışlar... aradım sordum.... çağrı merkezi dahil banka personellerinin konuyla alakalı hiç bir bilgisi yoktu...

0GvyOV.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...