İçeriğe Yönlendir

İlginç Fotoğraflar

Murat Gedik

Recommended Posts

Yurdaer Elay

İnsanoğlunun kibri yeri geliyor yüce dağları bile aşıyor.. Oysaki koca evrende kapladığımız yer işte bu kadar :) 

RiBh8t.jpg

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Yurdaer Elay yazdı:

İnsanoğlunun kibri yeri geliyor yüce dağları bile aşıyor.. Oysaki koca evrende kapladığımız yer işte bu kadar :) 

RiBh8t.jpg

Bilinen en büyük yıldız olarak bayrağı Stephenson 2-18 devralmış :) 

96IiQG.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu nedir ne işe yarar acaba

5-A98-C742-F771-4-D05-8-FBF-6-D84-B23609

fotoyu google'da aratınca şuraya ulaştım: https://gramho.com/media/2432677767327775385 ,

yorumlardan biri şu: The chains will rotate until one of the links is under the tire therefore giving traction in icy/snow conditions. They rotate in a circular pattern under the tire in between tire and road surface 

ve çevirisi de şu oldu: Zincirler, bağlantılardan biri lastiğin altına gelene kadar dönecek ve bu nedenle buzlu bir şekilde çekiş sağlayacaktır.

diğerinin de şu: Sürücünün sökmesine ihtiyaç duymayan, kendi butonu ile takılan ve arka lastiğe kilitlenen otat tekerlek zinciridir.

edit: kaynaklar @joshb954 ve @abolfazl.soleimany8797 nick'li instagram hesaplarının yorumları, elçiye zeval olmaz. 

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Eyüp Çetin yazdı:

Bugün de mutlu olalım. 😊

5sWRbW.jpg

Bunu sen hazırlamadın Tabii ki Eyüp..Ama Ruanda çok farklı bir coğrafya.. Şu medeni dünya dediğimiz Belçika ve Fransa nın elindeki kandır. Burayı okuyan arkadaşlara şiddetle tavsiyemdir..Kalp veya tansiyon hastası değilseniz izleyin derim..'Shooting Dogs'...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Mankal yazdı:

Bunu sen hazırlamadın Tabii ki Eyüp..Ama Ruanda çok farklı bir coğrafya.. Şu medeni dünya dediğimiz Belçika ve Fransa nın elindeki kandır. Burayı okuyan arkadaşlara şiddetle tavsiyemdir..Kalp veya tansiyon hastası değilseniz izleyin derim..'Shooting Dogs'...

Coşkun aral’ın bile çok savaş gördüm ama böyle vahşet görmedim dediği 94 yılı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Amerika’dan getire getire 2.0 tsi getirmişler. Böyle imkanda forum ahalisinin limitlerini düşünemiyorum :) ülke ma-mb plaka doldu bu arada. Çoğu suriyeli ve arap

F980-CA26-E3-CF-46-CA-AD9-A-59861313-A3-

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Metin Mankal yazdı:

Evet hocam buradaki amaç ancak kanla beslenen bu topraklarla kıyaslanabilir oluşumuzla ilgili. Ayrıca Hotel Rwanda filmini de tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Yurdaer Elay yazdı:

ZsmQuI.jpg

Basit ama ilginç bir tasarım, ilk bakışta zihinde fizik kuralları örseleniyor. Sonra taaabi yaaa diyorsun. 🙃

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
M. Asım Kahraman yazdı:

Basit ama ilginç bir tasarım, ilk bakışta zihinde fizik kuralları örseleniyor. Sonra taaabi yaaa diyorsun. 🙃

Forumda eli maharetli epey arkadaş var. Belki yapmak isteyen olur ☺️

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez

Tensegrity diye aratırsanız küçüklü büyüklü birçok örneği var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Mahmut Yıldız yazdı:

f79687c6ff0b56e78671d8d538c72d86.jpg

"Amortisör kütüğü"

Var mıydı literatürde, tutturdum mu? 😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
(düzenlendi)

MSgNNu.jpg

Bu saatte sokağa gelmiş, motor sesini arka odadan duyup balkonda fotoğrafladım.

tarihinde M. Asım Kahraman tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kırmızıyla çizmeseler farketmeyecektim, çizenden Allah razı olsun!

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu nedir ne işe yarar acaba

5-A98-C742-F771-4-D05-8-FBF-6-D84-B23609

Yurt dışında görmüştüm, tuş ile aşağıya ve sağa yada sola hareketlenerek hemen lastiklerin önünde konumlanıp kendi ekseni etrafında dönüyor ve lastiği altına giriyor bu sayede araç lastiğine zincir takılmış gibi oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...