İçeriğe Yönlendir

Jetta - Hararet Göstergesi

Mustafa Dilbirliği

Recommended Posts

Sani Gerşon
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Kardişim bilimsel konuşun belgeli konuşun. Adamı hasta etmeyin. İlla basına mı sızdıralım vidyoları

Sabi, OBD ile kaç dereceye düşüyor, bi bakar mısın? Megane'da da biliyorsun motor aynı, 4. kademede -3 derecede rölantide motor soğumadı.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)

Orjinal bir termostat alıp taktırın arabaya düzelir. Termostat işini düzgün yapmadığı için radyatörde buz tutmak üzere olan suyu bırakıyor ve araba soğuyordur. Bu durumun düzensiz olması doğrudan bana göre termostatı işaret eder. Müşür bir çalışıp bir çalışmamazlık yapmaz basit bir dirençtir çünkü kendisi..

14 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Geçen hafta başka konuda, (sorunlu bir araçta) "kalorifer açınca hararet düşmez" diyenler nerde :angry:

Hararet yapan arabanın kaloriferini sıcağa alıp sonuna kadar açın dermiş zamanında Henry Ford, buraya da epey yazan olmuştu ben de uğraşmayın o kadar, rölantide soğudu soğudu soğumazsa bende çıkma temiz motor var demiştim... ;)

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Serkan Toker yazdı:

Hararet yapan arabanın kaloriferini sıcağa alıp sonuna kadar açın dermiş zamanında Henry Ford, buraya da epey yazan olmuştu ben de uğraşmayın o kadar, rölantide soğudu soğudu soğumazsa bende çıkma temiz motor var demiştim... ;)

Çok şükür Forda biniyoruz. Bir önceki zaten bundan da eyiydi, fransız harikasıydı. Hararetle falan işim olmaz. :p

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
9 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Çok şükür Forda biniyoruz. Bir önceki zaten bundan da eyiydi, fransız harikasıydı. Hararetle falan işim olmaz. :p

Benim f16 da ısınana kadar gideceğim yere varıyorum, sıkıntı yok.. :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sabi, OBD ile kaç dereceye düşüyor, bi bakar mısın? Megane'da da biliyorsun motor aynı, 4. kademede -3 derecede rölantide motor soğumadı.
70 derece civarında kalıyor. Dijital göstergeler analog kadar stabil göstermiyor. Niyeyse daha geniş alanda okuyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
1 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

70 derece civarında kalıyor. Dijital göstergeler analog kadar stabil göstermiyor. Niyeyse daha geniş alanda okuyor

Kalmamalı işte. Bende 88 de sabitti. Düştüğü an termostat arızalı dedim, gittim değiştirdim ve düzeldi.

Bence termostatın arızalı abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

:biggrin: Bence de termostatı arızalı :biggrin:

Bir daha video çekeceğin zaman bir de yönetmen tut. Herşeyi kendin yapmaya çalışma. Senarist, yapımcı, yönetmen, başrol...

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kalmamalı işte. Bende 88 de sabitti. Düştüğü an termostat arızalı dedim, gittim değiştirdim ve düzeldi.
Bence termostatın arızalı abi.
5 kango ve 1 trafik ve 1 dacia da bozuk olamaz dimi. Fizik kuralı düşmek zorunda der. Ha senin araç, motor ısısı düşünce kalorifer musluğunu kısıyor ise başka.
[emoji3] Bence de termostatı arızalı [emoji3]
Bir daha video çekeceğin zaman bir de yönetmen tut. Herşeyi kendin yapmaya çalışma. Senarist, yapımcı, yönetmen, başrol...
Tüm paraları ben kazanıcam altın ördek benim olacak.. Yutubır King olacam
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
5 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

:biggrin: Bence de termostatı arızalı :biggrin:

Sende abi aldın tüyoyu benim gibi uzmandan yaz bakalım. Geriye dönük mesajlarımı mı inceledin doğru söyle, hadi şurda biz bizeyiz kimse duymaz.. :p:D

1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

5 kango ve 1 trafik ve 1 dacia da bozuk olamaz dimi. Fizik kuralı düşmek zorunda der. Ha senin araç, motor ısısı düşünce kalorifer musluğunu kısıyor ise başka. Tüm paraları ben kazanıcam altın ördek benim olacak.. Yutubır King olacam

Ya bu IT ci takımı psu ısısından anlar termal macundan anlar, speed monitor kurar grafik kartı ısısı takip eder. Arabaya birşey takar telefondan bakar vs. Göster termostatı desen yerini bilmez, termostat değiştirdim serviste diyor. Sor bakalım termostat değişirken nerdeymiş, showroomda satış personeli ile çay içiyordu araba bakıyordu, pc kurcalıyordu telefona uygulama kuruyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
10 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Sende abi aldın tüyoyu benim gibi uzmandan yaz bakalım. Geriye dönük mesajlarımı mı inceledin doğru söyle, hadi şurda biz bizeyiz kimse duymaz.. :p:D

Ya bu IT ci takımı psu ısısından anlar termal macundan anlar, speed monitor kurar grafik kartı ısısı takip eder. Arabaya birşey takar telefondan bakar vs. Göster termostatı desen yerini bilmez, termostat değiştirdim serviste diyor. Sor bakalım termostat değişirken nerdeymiş, showroomda satış personeli ile çay içiyordu araba bakıyordu, pc kurcalıyordu telefona uygulama kuruyordu. 

Babamın 76 da sıfır aldığı Anadolu vardı. Meraklıydım bakıma tamire ben de giderdim. Yaz geldiğinde babam  " açık termostat" taktırırdı. Nedir dediğimde nlatmıştı işte :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
8 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Babamın 76 da sıfır aldığı Anadolu vardı. Meraklıydım bakıma tamire ben de giderdim. Yaz geldiğinde babam  " açık termostat" taktırırdı. Nedir dediğimde nlatmıştı işte :)

Açık termostat yoktur düz boru vardır veya içi boşaltılmış eski termostat vardır.. :D :p

76 da sıfır Anadol ! Tabi sen o zaman Üsküdar Amerikan kolejinde okuyorsun, şoför alıp bırakıyor falan değil mi ? Abim benim ya, nasıl ayrı seviyorum seni bilemezsin.. ;) 

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
39 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

5 kango ve 1 trafik ve 1 dacia da bozuk olamaz dimi. Fizik kuralı düşmek zorunda der. Ha senin araç, motor ısısı düşünce kalorifer musluğunu kısıyor ise başka. Tüm paraları ben kazanıcam altın ördek benim olacak.. Yutubır King olacam

105'liklerin bir çoğunun termostatı sorunlu. İnternette çokça karşılaştım.

Peki hadi seninkilerde düşüyor, benim megane'da termostat değişince niye düşmedi? Kalorifer cayır cayır yakıyordu içeriyi. Şükür soğukta ısınmak için tek yol kalorifer değil :p

38 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Yok valla, osman usta'larda üst katta, notebook'unun klavyesine bakıyordum o ara :) Satış servis cotech, hepsi 1 kişi orada :D

Termostatı da ben alıp gitmiştim efendiii, kime diyon seen :p

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Açık termostat yoktur düz boru vardır veya içi boşaltılmış eski termostat vardır.. :D :p

76 da sıfır Anadol ! Tabi sen o zaman Üsküdar Amerikan kolejinde okuyorsun, şoför alıp bırakıyor falan değil mi ? Abim benim ya, nasıl ayrı seviyorum seni bilemezsin.. ;) 

Ahhaha, ne alakası var ya. 76 da Anadol ulaşılabilir bir şeydi. Palavra attığımı mı kast ediyorsun annamadım ki :D

Açık termostat içi sökülmüş termostat :)  Termoyla işi kalmamış yani

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
36 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Ahhaha, ne alakası var ya. 76 da Anadol ulaşılabilir bir şeydi. Palavra attığımı mı kast ediyorsun annamadım ki :D

Açık termostat içi sökülmüş termostat :)  Termoyla işi kalmamış yani

Şaşkınlığımı ifade ettim abey, palavra ne demek, teessüf ederim... ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Servet abi bence de düşmemeli düşse bile senin videodaki kadar hızlı düşmemeli. Benim aracımda da düşüyor ama 15 yaşında 225k km’de hiç termostatı değişmemiş. Bir miktar kaçırması veya derece tutturamaması normal diye düşünüyorum. Senin araç da 255k’da videoda.

Tabi bu söylediklerim rölanti için geçerli. Seyir halinde düşmemeli. Uzun yokuşlar haricinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Seyir halinde düşmüyor böyle. Ancak - 15 20 filan olursa uzun soluklu rampalarda oluyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
5 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Bir an üstüme alındım  ama bana değilmiş :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Dilbirliği
Kardişim bilimsel konuşun belgeli konuşun. Adamı hasta etmeyin. İlla basına mı sızdıralım vidyoları

Benimki bildiğin saniyeler içerisinde iniyor
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benimki bildiğin saniyeler içerisinde iniyor
O kadarda hızlı inmesi pek hayra alamet değil
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bozuk veya değil, bu şekliyle mutluysan dokanma :)

Düşmez diyenleri konuya bekliyoruz bu arada.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hiçbir şey yok. Gayet sağlıklı. Bir kere şunu düşünün, tamam termostat kaçırıyor diyelim. Nereden biliyor da harareti sabit tutuyor, yükselmesine izin vermez, veya olması gereken 90 ise orada kalmaz. 80de kalır, 85 de kalır ne bileyim 95 te kalır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
21 dakika önce, Erdem Dertsiz yazdı:

bendeki durum bozuk mu şimdi termostat.

Gayet normal aracın Erdem, 10 dakika rölantide o kadar fan hızına soğur araba. Dış sıcaklığı bilmiyoruz, termostat denilen alet bu kadar keskin çalışmaz çünkü içindeki yayın sıcaklıkla genleşmesi gerekiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
15 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Bozuk veya değil, bu şekliyle mutluysan dokanma :)

Düşmez diyenleri konuya bekliyoruz bu arada.

Bana göre sıkıntı yok. Yazın zaten problem yok. 

5 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Gayet normal aracın Erdem, 10 dakika rölantide o kadar fan hızına soğur araba. Dış sıcaklığı bilmiyoruz, termostat denilen alet bu kadar keskin çalışmaz çünkü içindeki yayın sıcaklıkla genleşmesi gerekiyor.

Bu haldeyken bide önden soguğu yedimi dahada hızlı düşüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...