İçeriğe Yönlendir

E-Devlet Soy Ağacı Sorgulama Hizmeti

Murat Gedik

Recommended Posts

A. Yıldırım Yıldız
Bende baktım. Ekranda iki diod bi triac sembolü çıktı ve mavi ekran oldu. Ne diyo la bu e devlet

Dovletimizde milleti gibi adamina gore muamele etmeyi ogrenmis herhal Servet abi :-)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Bende baktım. Ekranda iki diod bi triac sembolü çıktı ve mavi ekran oldu. Ne diyo la bu e devlet

Tesla  ile akrabasın demek istemiş.:biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zeki Yelboğa
(düzenlendi)

BLyEpD.jpg

Bende ve abimde bu şekil yazı çıkıyor nedense. :unsure2:

tarihinde Zeki Yelboğa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Triac ise yandaki diyaktır iyi baksaydın.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Zeki Yelboğa yazdı:

BLyEpD.jpg

Nüfus kayıtlarınızda sorun olabilir. Bence bi gidin ne olur ne olmaz.

Yorum bağlantısı
Yıldırım Mustafa
Bir saat önce, Zeki Yelboğa yazdı:

BLyEpD.jpg

Bir çok kişi bu hatayı alıyormuş sorgulama yaptığında ekşi sözlükte falan çok kişi var bununla karşılaşan. Bir problem yaşamazsınız nüfus işlemleri ile ilgili ama soy ağacı belgenizi nüfus müdürlüğünden almanız gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
34 tane kayıt geldi, 1839'a kadar gitti. Sülale köyden çıkmamış.
Bende de 28 kayıt var. Bizim sülale de komşu iki köy arası gidip gidip gelmiş. Ve çok kuzen evliliği olmuş. Aynı şekilde en eski doğum 1839 olarak görülüyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
1844 den 1926 ya kadar doğumlu herkesin doğum tarihi 1 temmuz olarak gözüküyor bizde
Bizimde öyle, yılı ortalamişlar sanırım.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1800 doğumlulardan yaşıyor olarak görünenlerin sayısı kafa karıştırıcı. nüfus sayısına dahil ise gerçekten durum ilginçleşyior.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Triac ise yandaki diyaktır iyi baksaydın.  [emoji4]
Diac yanmış, optocuplor ağlıyor getti diye
Tesla  ile akrabasın demek istemiş.[emoji3]
Tesla aslında türktür. Terzi latife hatunun torunu. Abd ye gidince tesla adı ile anıldı

Dovletimizde milleti gibi adamina gore muamele etmeyi ogrenmis herhal Servet abi :-)
Desene elinde 380 kablosu ile beni sevecek yakında

triak çıktıysa fena.. 

Sen dur hele. Evdeki çay makinası bozuldu. Triac ile tek rezistans sürüyor, oransal ısı ayarı için. Video çekiyom bol dumanlı
  • Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ben de sorguladım ama sistem errör verdi, versiyonu güncellencekmiş :p 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benim rapor çıktı anamgil de babamgil de köyden hiç ayrılmamışlar. Sürpriz bir durum yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:
16 saat önce, Yıldırım Mustafa yazdı:

Edevlette gözükmeme sebebi olarak nüfusta çalışan bir abimize sordum. Kendisi bu kişilerin kayıtlarının birkaç farklı yerde gözüktüğünü söyledi. Bu nedenle nüfusa gitmeniz gerekiyormuş

Hımm... 

Dedemden öteye geçemiyorum.

Ben de gitsem görebilirler mi ki.. ?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
15 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hımm... 

Dedemden öteye geçemiyorum.

Ben de gitsem görebilirler mi ki.. ?

Aynen ben de. Anne babam babamın babası ve babaannem var. Dedemin aile sıra no 1. Onun büyüklerinin nüfus kaydı yok demek ki. Ya da dedem bi yerden göçtü geldi. Gerçi göçse babam bilir bize söylerdi.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

İstenmeyen sonuçlar çıkabilir düşüncesiyle biraz bekledim, sonunda aldım bilgileri ama pek sağlıklı bulmadım ama sağlılı verilerin aslında kendimde olduğunu bördüm, 

Akşam annem ile birlikte (aileyi en iyi bilenlerden) evindeki eski kalın kalın fotoğraf albümlerine baktım, annemin hafızası şahane, üstünden onlarca yıl geçmesine rağmen fotoğraflardaki akrabalarımızın %95 i ni çeşitli versiyonları ile birlikte söyleyebildi... Hatta her fotoğrafın ayrı bir hikayesi var... hepsini tek tek kayıt ettim,

Rahmetli dedemden de vefat etmeden önce bu bilgileri ve hikayeleri  öğrenip kayıt edip saklamıştım, keza aynı işlemi büyükbabannemizden de biriktirmiştim hepsini bir materyal üzerinde toplayacağım bakalım ne olacak...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yeni bir uygulama geliyor, gerçi MSB den bakılıyor ama olsun, şehit sorgulama, ailemizdeki şehitler kim nerede ne zaman şehit olmuş sorgulayabilecekmişiz....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Benim dedemin babası Çanakkale şehidi diye biliyoruz. İnşallah açılır kayıtlar da şehadet yerini de öğreniriz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ben de merak ettim baktım. 1843'e kadar görebildim. Sürpriz çıkmadı, baba tarafı Ispartalı, anne tarafı Balıkesir'li...Anne tarafında Menlik'ten gelen annemin babannesi var. Ama diğer tüm bireyler Isparta ve Balıkesir'den...Hizmet güzel. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
27 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Bizim kayıt 1826 dan başlıyor, full Bolu / Mengen..

1826 da yapılan yoldan geçtik sanırım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Vay toprağım benim be :)

Sana bizim.oralardan kız bulacağım, çok fena yemek yaparlar. Google amcaya kedibatmaz yaz, gör.. ;)

Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

1826 da yapılan yoldan geçtik sanırım

Ordan 1946 dan beri geçen olmadı.. (sallanan sandalye)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
21 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

geçen olmadı.

gidebilenler geri dönemediği için mi?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
14 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Süpriz yok bizde. Zaten biliyorduk. Pekişti iyice. 

Adanalıyık Allah'ın adamıyık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...