İçeriğe Yönlendir

Nevada'lı 3.7 Liberty

Ali Gök

Recommended Posts

Ali Gök
23 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

Ali abi hayırlı olsun:)

Tesekkurler emre sagol :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

limited ile renegade arasında deri döşeme dışında donanım olarak fark varmı ?

arazi kabiliyetini etkilieyen bazı şeyler renagade de duydum sizlerde ama ıvır zıvır elektronik donanımda fark nedir tam bilen varmı ?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Benim gördüğüm, Limited olanda deri koltuk, koltuk ısıtma var ilk bakışta. Direksiyon krom kaplama gibi.

Renegade'de vidalı çamurluklar, motor, şanjıman ve depo koruma, kilit oranı daha büyük sanıyorum. Parçalı deri var ısıtma yok.

Başka ne fark var ezbere bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Aha da yeni kelime öğrendim. Dodik. Kökeni dudak mı acaba.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Bi alt dodik veren olsa daha detaylı anlatırım

bu jeep bizi bozacak gibi görünüyor  :D:D 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Bi alt dodik veren olsa daha detaylı anlatırım

Şimdi, Ali Gök yazdı:

bu jeep bizi bozacak gibi görünüyor  :D:D 

Laptop temizliğinden sonra bu dodik meselesi forumun kafasını karıştırdı.

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
Link eklendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Gök
Şimdi, Sami Demirpaz yazdı:

Bu lazım sana.

var bundana bir sürü kıyamet gibi  .  bizim fara girermiki?  

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Jeep farı yazıyor zaten başlıkta. 

Girmezsede sokarız bir şekilde.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

normalde led odaklamıyor denir hep.

şimdi bunun içinde sonuçta ledin yuvası kendine özel acaba aydınlatırmı iyi yolu. yoksa buda boşa bir çaba mı olur ?

jeep ama wrangler yazıyor

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
19 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Birincisi olmaz, ikincisi leş gibi aydınlatma

resmen ağlayasım geldi . nasıl da güzel görünüyordu aha dedim buldum malı

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Zamanında çok koştum peşine de sonra kestim ümidi. 7 inch led headlight diye aratmadığım alışveriş sitesi kalmadı

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
6 dakika önce, Ali Gök yazdı:

resmen ağlayasım geldi . nasıl da güzel görünüyordu aha dedim buldum malı

Kendi farına merceği yapıştır mis gibi olsun 

2 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Zamanında çok koştum peşine de sonra kestim ümidi. 7 inch led headlight diye aratmadığım alışveriş sitesi kalmadı

Trabzon'daki satıcıda denedik Ertan ile. Anca görüntü ve montajı da zor epey. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bağlantı apartalarına kadar var şuan buldum . görüntü de şekil oluyor ancak aydınlatmıyor ise bi anlamı yok.

O zaman ledin odaklaması da olsa led denen zımbırtı kısalarda kullanılınca aydınlatmıyormu direk olarak bunumu düşünmeliyiz ?

üzerinde 10 tane led birden var ama hikaye dionuz

16 dakika önce, Cem Işık yazdı:

dünden beri bende epey bi baktım :s 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Malesef bu farlar şimdilik tırt. Sadece görüntü güzel. Belki arazide de işgörebilir(çok yavaş gidildiğinden) ama günlük kullanımda yeterli gelmez

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 12.04.2018 at 20:18, Sami Demirpaz yazdı:

Bu lazım sana.

leş elşşşş

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ne arazi ne karayolu, ikisi de hakikaten berbat. 3 metre uzaklıkta tavana turrum hikaye ışık gücü.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

aracı alalı 3000 km yi devirdik.  az da olsa bir tecrübe edindindim.  bunları paylaşmak istedim sizinle.,

aracın şanzımanda vites attığını anlamak hiç mümkün değil aşırı konforlu. edc şanzıman değilmiş diyeceğim kadar çok konforlu. 

Beni en çok şaşırtan yanı yağmurlu hava performansı. Sanki kuru asfalt gibi yerdeki sudan hiç etkilenmiyor . ( önceki arabalarım accent ve fluance çok etkileniyordu belki onlardan kalma pisikoloji ile çok çok iyi geldi . belki pasat, mondeo gibi bir arabam olsaydı belki daha normal gelirdi bilemiyorum. )

ses sistemi berbat değişecek.  CD changer vs var ama insan blutut ve usb konforuna alışınca hiç çekilmiyor. Kapı hoparlörleri değişecek berbatlar.

cam açma tuşları ortada el freninin yanında  el sürekli kapıya gidiyor hiç alışamadım. kapı üzerinde kilitleme açma tuşu sanki cam tuşu gibi duruyor her binen kapı kitliyor açıyor cam için elini atınca :D   hiç sevmedim ama katlanacağız.

arabaya ön koltuklara binerken tutunmak için 2 adet tutacak koymuşlar. sağ yolcu tarafında yukarıda el tutacağı olmadığı için yolcular bazen orayı tutuyor o zamanda ayna görünmüyor bi elini çeksene aynaya bakim modu oluşuyor o sebebple sevmedim. ya o kol olmasaydı yada yukarında normal elcik olsaydı daha iyiydi.

kararan dikiz aynası efsane iş görüyor arkadan gelen projektör bile taksa umrumda değil :bravo:

elektrikli koltuklar çok iyi çift taraflı heryöne hareket ediyor sevdim...

aydınlatmalar h4 klasik. philips extremvision taktım geçici .  bixenon yapılacak illaki başka yöntemi yok.

motor sesi çok güzel.özellikle marşa ilk basılan anı dinlemek çok keyifli

gaza basınca hertürlü gidiyor yok gitmem devrim düşük klima açık yüküm fazla vs vs hiçbişe dinlemiyor canavar gibi maşallah .

aracın yol görüşü açısı çok geniş. kör nokta hemen hemen yok. Lakin arkanıza araba veya motor çok girmişse göremeyebiliyorsunuz aman dikkat :angry: 

Trim sesi 0  hiçbir yerinden trim sesi gelmiyor.  LPG tankının ordan biyerden ufak ses geliyor ona bakacağım bir iki alt takımda tıkırtı var bozuk yolda bakımda hallederiz inşallah onlarıda

Dar alanda manevra kabileyeti fluanceden yüksek. dönmez diye başlarda düşündüğüm birçok yerden rahat dönüyor.

Menzil kısa oluşu ara ara mecbur benzinle binmek zorunda bırakıyor petrol görünce üşenmemekte fayda var.

Arka bağaj kapağının yana açılması dar alanda sıkıntılı biraz. cam ayrıca açıldığı için çok takacak bir durum yok 

viraj hakimiyetini sevdim başlarda çok tırsarak dönüyordum şimdi alıştıkça daha hızlıyım ş. dışı 120 civarı hızlarda çok keyifli gidiliyor. ama 140 ve üzerinde kafa şişiyor lastik sesi rüzgar sesi çekilmez. zaten hız arabası değil sonuçta ama gaza basarken beraber 180 diyor lazım olursa ayağının altında kuvvet var. ( Kesici var deniyor 180 de bir deneme fırsatı bulamadım bulsam tahminimce yürür gibi araba 3.5 devirde 180 i geçiyor ibre benim arabada lpg ile )

aklıma gelenler bunlar . biraz karışık oldu sanırım. daha fazla tecrübe edip en az bir 10 bin yaptıktan sonra düzgün şekilde ana başlıklar ile sunum yapıp paylaşacağım inşallah kısmet olursa. 

Herkese keyifli forumlar

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lastiklerin su tahliyesi dişli yapısından dolayı iyidir. Araçla ilgili olduğunu sanmıyorum. Fren mesafesi otomobil kadar iyi mi, kasa ağır çünkü.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
6 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Lastiklerin su tahliyesi dişli yapısından dolayı iyidir. Araçla ilgili olduğunu sanmıyorum. Fren mesafesi otomobil kadar iyi mi, kasa ağır çünkü.

fren mesefasi gayet yeterli geliyor bana. allah gerek etmesin tabi

kasa ağırlıyla çok bağlamamak lazım benim aynı anda aynı hzıda frene bassam benim eski era 50 metre ilerde dururdu sanki :D 

kasa ağır ama diskler vs çok iri arabaya göre yapmışlar . fluanceden farksız fren mesefasinde

ama tabi lastikler aynı değil karşılaştırırken onu hesaba katmak güç

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...