İçeriğe Yönlendir

Amortisör ve Yayların Ömrü Var mıdır?

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

TSE’sini yapar geçiririz. 

tse yaptırmak kaç para ve 1 adeti parçalanacak onu anlattılar mı amortisör için

Selim Bilgin yazdı:

Eğer başka zaman gümrükten geçtiyse gözden kaçmıştır

gagıldaki en yaygın bilgi kanaati, birisi bir şekilde getiriyor, (gözden kaçıyor veya kargo el latından giriyor) ben getirdim kardeşim yazıyor, ondan sonra ayıkla bilgiyi ayıklayabilirsen

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

tse yaptırmak kaç para ve 1 adeti parçalanacak onu anlattılar mı amortisör için

Tamam ya pes ettim, haydarştain'da yaptırırız sanayide. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Tamam ya pes ettim, haydarştain'da yaptırırız sanayide. :D 

Arkadaş sachs da mühendis idi. Bı gün onu da götürdüm sakiristain e boyle bir imalat yok diyor.  Amortisör e bı gaz bastılar şok oldu

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Arkadaş sachs da mühendis idi. Bı gün onu da götürdüm sakiristain e boyle bir imalat yok diyor.  Amortisör e bı gaz bastılar şok oldu

İyi anlamda mı kötü anlamda mı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Dostlar malum ben 11 yıllık amorsitör üst takozlarımı değiştiridim. Belki benim arabanın başlığında okuyamamış olabilirsiniz. O nedenle burayada ekliyem. Ön amorsitör takozları değişince, lukurtu sesi kayboldu, çok daha önemlisi ise direksiyon dönüşü çok rahatlaştı. Direkisyon simidi yağ gibi kayıyor. Amorsitör külelerin değiştirmeyi unutmayın. 

Benim eskiler ikiye ayrılmış bilyalar dağılmak üzereydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

İyi anlamda mı kötü anlamda mı?

Sachs da mühendis diyom :) sence :)

Ali Darbaz yazdı:

Dostlar malum ben 11 yıllık amorsitör üst takozlarımı değiştiridim. Belki benim arabanın başlığında okuyamamış olabilirsiniz. O nedenle burayada ekliyem. Ön amorsitör takozları değişince, lukurtu sesi kayboldu, çok daha önemlisi ise direksiyon dönüşü çok rahatlaştı. Direkisyon simidi yağ gibi kayıyor. Amorsitör külelerin değiştirmeyi unutmayın. 

On takım yaptırdıgim her arabada değişirim ben. Mondeo MK3 iki defa değiştim orjinal bulunca. ( Ki Ford da orjinal parça bulani mumla ararlar şuan  o modellerde)

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Ali Darbaz yazdı:

Direkisyon simidi yağ gibi kayıyor. Amorsitör külelerin değiştirmeyi unutmayın. 

Direksiyon çevrilince tıkırtı mı vardı yoksa boşluk gibi lokurtu mu yapıyordu tok bir şekilde ? 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağrı Alaf yazdı:

Direksiyon çevrilince tıkırtı mı vardı yoksa boşluk gibi lokurtu mu yapıyordu tok bir şekilde ? 

Direksiyon çevrildiğinde çaart çaart bağırıyordu. Özelikle yüklü iken. Bazende bam bam helezon yay atıyordu. direksiyon cevirdikce helezon yaya arabanın şaseye sürtüyordu. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Direksiyon çevrildiğinde çaart çaart bağırıyordu. Özelikle yüklü iken. Bazende bam bam helezon yay atıyordu.

Benim aracım da 7-8 ay önce ilk aldığımda aynı şekilde cart cart bağırıyordu sanki tel gerdiriyor gibi tık tık tık tık diye vurma sesi de geliyordu aynı şikayetten değiştirmiştim kuleleri. Tabi bende sanayi kültürü yok ilk arabam bi ustaya gittik tanıdık tavsiyesi ile parça almaya giderken arkamdan geldi burada dolandırıcı çok olur gel sana orjinal parça bulalım diye götürdü yan sanayi kuleyi verdi elime 160 lira parayı verdim parçacıya 1 hafta sonra tekrar araba aynı sesi daha şiddetli vermeye başladı kıllanıp başka bir ustaya söktürdüm çıkan parçayı elime verdi pestili çıkmış Allah Allah nasıl olur diye bir de inceledik ki OEM bile değil üzerinde hiç bir marka sertifika yok  :D Bir de bana ses gelirse teybi aç çok dinliyorsun diye nasihatte bulunmuştu sağolsun :D Direksiyon Pompasında Hiç Yağ kalmamış kurum birikmiş içinde meğer direksiyon o yüzden sertleşiyormuş, ona bile bakmayı akıl edememiş. Hala aklıma geldikçe yad ederim eski ustamı.

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağrı Alaf yazdı:

Hala aklıma geldikçe yad ederim eski ustamı.

Parçaları piyasadan kendim topladım. Lemförder marka aldım. Ayrıca zrot da lemförder aldım. Delphi rotlar ilede set yaptım. Miss gibi oldu. Ön düzen çiçek açtı. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ali Darbaz yazdı:

Parçaları piyasadan kendim topladım.

Sonrasında bende aynısını yaptım çokta iyi çokta güzel oldu ancak sağ tekerden yine dönerken düşük süratte davlumbaza vurur gibi pat diye ses çıkıyo 2 gündürr. Artık Aks kafası mı amortisör mü bilmiyorum da amortisörler en son güzeldi yani şuan Mis gibi akıyor bozuk yolda kasislerde Pısstt Pısttt sesi de devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sachs da mühendis diyom

saha başkadır, kitap mühendisliği başka, sahayı yaşamayan fabrika müh ü olamaz

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bir takım gelişmeler oldu, paket bugün geliyor inşallah. :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Kendim almış gibi sevindim :) Satılık mıydı bu canavar, kendim almış gibi... hımmm

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Selim Bilgin yazdı:

Bir takım gelişmeler oldu, paket bugün geliyor inşallah. :) 

Detay isteriz böyle olmaz :) 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Sami Demirpaz yazdı:

Detay isteriz böyle olmaz :) 

Canlı gözümle bir göreyim de yine boşa düşmeyelim. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Selim Bilgin yazdı:

Canlı gözümle bir göreyim de yine boşa düşmeyelim. :D 

Yarın bir gün yükseltme gerekir, amortisör yay her zaman lazım 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Evet bugün gözümle gördüm, 30 kg'lik kutumuzun içinden salatalık filan çıkmadı, 4 amortisör 4 de yay var. :) 

Gümrük neden izin vermeye karar verdi ben de tam bilmiyorum, zannedersem Cimer yazışmalarının sonucunda oldu. Ama iadeye dair işlem yaptıktan sonra olması beni de şaşırttı.

Haftaya takacağız bakalım, inşallah değer bunca emeğe.

Çağlar Bayur yazdı:

pakette tampon var aslında diyebilirsin

Tek tek amortisör kutularını bile açmışlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İade için kargo para istemiştir. Gümrükteki acemi ise belki demiştir bu para bana kaçar. Vazgeçmiştir belki :P.

bı arkadaş alamana standar posta ile gönderecegi evragi DHL ye vermişti. Bı fatura geldi ben. Bunu odemem dedim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...