İçeriğe Yönlendir

Renault ZOE - %100 Elektrikli 2018

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

NCAP naylon muymuş şimdi 😂

tabi ne sandın, hep naylondu, yavaş hızlarda geneli sağlam, kabine bakarım ben, kabin sağlamsa bitti giiti, A sütunu çökmeyecek, yandan zaten şansın şansa kalmış zaten, koruyan araç yok, 100 dedimi xc90 dada olsan biçilirsin....

IIHS bir nebze daha iyi bence,   testleri 110-120 ile yapacaklar aslında, test dediğin karayolundaki mask hızla yapılır,ne o öyle şehir içinde bile arada gittiğim kağnı hızda test :)

bari 80 olsun sınır,

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

NCAP naylon muymuş şimdi 😂

Yok. Ali abide ford varken reno 5 yıldız aldı bak derdik. Hikaye o ncap derdi. Paraya bakar derdi. Reno alınca clio 5 yıldız ncap da doğru oldu :D 
Neyse simsonla yakalayacam ben onu nasılsa.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Yok. Ali abide ford varken reno 5 yıldız aldı bak derdik. Hikaye o ncap derdi. Paraya bakar derdi. Reno alınca clio 5 yıldız ncap da doğru oldu :D 

@Ali Cihangiroğlu abi şu naylonlar tablosunu bi güncelleyelim bak, kafa karışıyor 😀

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

yok yav 5 yıldızı bende dalga olsun diye koyduydum hatırlarsan,   80 i geçtinmi tüm marka ve modeller zaten hikaye, Clio5 şuan renonun güvenlikte en ileri noktada olan aracı, diğer modelleri Talisman dahil adam gibi bir güncelleme almadı daha, yani şunu diyorum, okuduğum kadarıyla reno şuan galiba güvenlikte dayanımda falan ulaştığı son noktayı clioda kullanmış, ulaşabildiği en üst nokta bu galiba, o yüzden bende diyorumki clio5 farklı, reno markası içinde farklı, genele baktığımızda ise düzgün markaların dayanım seviylerini bu modelle yakalmışlar hatta geçmişler, dediğim bu...

onun dışında 80 km/h dedinmi alayı hala tırt, 100 e bile dayansa bu seferde bizim vücut buna dayanamayacak,  önemli olan vüvudun dayanım sınırı, 100 le giderken birden hızının 0 olduğunu düşün, bir yere çarpmadan şak diye durdun, iç kanamdan pert olurmu vücut bu sınır önemli bence, arabayı buna dayanacak hale getirirler belki ilerde, o zamanda kadar 64 le yapılan testler anca show, yapamıyorlar yaptığımız bu kadar aha idare edin diyorlar.

bana vücudun dayanacağı iç kanama geçirmeyeceğim hız neyse, o hıza kadar dayanan araç yapsınlar sonra onu teste sokalım.... 64 ne bisikletmi bu arkadaş..

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Ali Cihangiroğlu abi şu naylonlar tablosunu bi güncelleyelim bak, kafa karışıyor 😀

şuan clio 5 renonun erişebildiği en üst seviyenin uygulandığı araçmış diye biliyorum, model olarak bakma, adamların reno olarak bu olayda eriştiği en ileri seviye olarak bak, bu deneyimi ilk clio5 te uygulamışlar, bu daha net oldu sanırım. bu seviyede düzgün markaların eriştiği seviye, reno daha yeni geldi bu ayara...

ama şuda var, clio 5 benim mk6 fiestamdan açık ara çok daha iyi,  en ufak şansı dahi yok benim eski fiestanın, sadece direksiyon hissi daha iyi ama bunu atlamıyım, tabii arada senelerin farkı var olacak o kadar, ama Fordda boş durmamış, 2020 fiestadan yol tutuş olarak az geride ama sadece bu açıdan az geride (opsiyon özelikleri katma onlar başka şey), durum böyle, bu sınıfta yol tutuşta zaten en iyi Fiesta hala, sonra 2. sırada clio ve 208 geliyor, diğerleri sonra geliyor...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Reno az geride… neeey, fiesta’nın yol tutuşta mı naylonmuş 😋

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Reno az geride… neeey, fiesta’nın yol tutuşta mı naylonmuş 😋

son kasa clio ya karşi benim eski fiesta naylon kaldı

son kasa fiestaya göreyse clio az geride, az geride ama dikkat et kritk bir eşik var onun üstünde kaldı clio ve 208, birde baya geride olanlarda var hemde bir sürü, testlere bak ne baba markalar madara olmuş :)  reno geliştirdi kendini, pecoda öyle, ama hala bir Ford olamadılar, diğerleri ise ağlıyor :D

neyse bunlar galiba son araçlarımız olacak, bu gidişle daha iyileri çıkınca anca seyredeceğiz gibi...

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ali abi 40 la duvara vurmaktansa 100 ile bir arabaya arkadan çarpmayı tercih ederim. Mümkünse frensiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Ali abi 40 la duvara vurmaktansa 100 ile bir arabaya arkadan çarpmayı tercih ederim. Mümkünse frensiz.

bende :D   bir ara bekonun kovasıyla test yapmıştım, durdum kovayı hafif çarptırdım kendime, kemiklerim zıngırdadı valla, hızda yok ha, elinle saçlarını önden arkaya düzelttiğini düşün, o hızda yani, sıfır esneme lank diye itiyor adamı, aha bir pot kırdım galiba haaa :tongue:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

pilli araba 50 ye çıkabiliyormuymuş

50’ye kadar drag???

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bende :D   bir ara bekonun kovasıyla test yapmıştım, durdum kovayı hafif çarptırdım kendime, kemiklerim zıngırdadı valla, hızda yok ha, elinle saçlarını önden arkaya düzelttiğini düşün, o hızda yani, sıfır esneme lank diye itiyor adamı, aha bir pot kırdım galiba haaa :tongue:

Biz Barış'ın leğen kemiğini 3 yerden kırdık jcb ile şaka yaparken ohoo o ne ki. Sor bak anlatsın. Rahmetli Halil abi ile. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Biz Barış'ın leğen kemiğini 3 yerden kırdık jcb ile şaka yaparken ohoo o ne ki. Sor bak anlatsın. Rahmetli Halil abi ile. 

fenaa, jcb nin kova birden hareket ediyor, ben bekoyla denemiştim yetti :)

Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Bu araç full elektrikli değil mi? İlk çarpışmada fışkıran su ne acaba. Cam suyu olabilir mi? Yoksa soğutma suyuna ihtiyaç duyuluyor mu elektrikli araçlarda?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Ne şakası o? Napıyorsunuz makinelerle arkadaş 😀

• Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Operatörün yanında oturuyorum diğer arkadaş bunkerin içinde bişeylerle uğraşıyor. Çok yakın çalışma bişey olur ses falan yap korkut çıksın dedim dışarı. Beko ile uyardı sağolsun. Kalçada 3 kırık. 3-4 ay yattı evde. Şimdi iyi. İş makinası görünce bukalemun gibi renk değiştiriyor artık. :)

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Mehmet Göktürk yazdı:

pil kirası yok. benzin 10 tl olursa bunlar satar. Bu haliyle de satar da tipi çok sakat yaptılar. az güzel olsaydı herkes alır.

:kutlama:Oldu Hocam, oldu...

3 yıl önce yazmışsınız.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Servet Aydın yazdı:

32 amper kaçak akım sigortası atıyor

Zırt pırt atıyor diye bakır tel bağlamayalım o zaman..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez
Servet Aydın yazdı:

Sigara jelatini de olur

Şu geldi aklıma

hMyKCqho5V2kdvWONIltMBwbE4nh7Y5zUFfZs5Fh

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Servet Aydın yazdı:

Sigara jelatini de olur

Buşon dibe değmezse küçük jeton koyabiliyor muyuz altına ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...