İçeriğe Yönlendir

Ka - Tekleme - LPG Sorunları

Erhan Ekni

Recommended Posts

Alpay Sumer

Lpg enjektoru hatali takilmis olabilir.

Bunlarda da manifold uzerinden delik acilarak takiliyordu degil mi? eger oyle ise aradaki mesafenin cok uzun olmamasi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
20 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

AFR lik değil ki bu.. Yürüyemiyor bile.. Önce düzgün çalışır olmalı.. 

Sistemde sorun olmadığını söylemiş ya bende ona istinaden ayardır dedim :)

Yorum bağlantısı
Emin Burak Yurdakul

Selamlar

benim aracımı bugün ustayla kontrol ettik .Sorun lpg enjektör bağlantısı soketinde çıktı.klips bir nedenden dolayı tam oturmamış.siz de çıkarıp takın isterseniz.Fakat sorun bobin kaynaklı da olabilir.Lpg de tekleme artar.Eger bobin her silindir için farklıysa bir tane orjinal alıp tek tek yer değiştirerek titreme görülmeyene kadar deneyebilirsiniz ya da usta dener. Ayarlar yapılmış ama yinede her silindire giden lpg hortumlarını bir pense yardımıyla tek tek sıkıp kontrol edin.Sıktığınız hortumla beraber titreşimde bir artış olmuyorsa o yakıt hattında birsorun olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Sucu
On 22.12.2018 at 18:00, Emin Burak Yurdakul yazdı:

Selamlar

benim aracımı bugün ustayla kontrol ettik .Sorun lpg enjektör bağlantısı soketinde çıktı.klips bir nedenden dolayı tam oturmamış.siz de çıkarıp takın isterseniz.Fakat sorun bobin kaynaklı da olabilir.Lpg de tekleme artar.Eger bobin her silindir için farklıysa bir tane orjinal alıp tek tek yer değiştirerek titreme görülmeyene kadar deneyebilirsiniz ya da usta dener. Ayarlar yapılmış ama yinede her silindire giden lpg hortumlarını bir pense yardımıyla tek tek sıkıp kontrol edin.Sıktığınız hortumla beraber titreşimde bir artış olmuyorsa o yakıt hattında birsorun olabilir.

On 22.12.2018 at 18:00, Emin Burak Yurdakul yazdı:

Selamlar

Teşekkürler. Lpg ustası kesinlikle ateşleme de olduğunu iddia ediyor. Bugun götürüp ateşleme yi yenileyecegim. 

Yorum bağlantısı
Serkan Yıldırım
On 10.10.2018 at 21:55, Timuçin Duru yazdı:

Yanlız araç çalışırken o kabloların çıkartılması ve takılması ark yaratabilir diye düşünüyorum.

Evet geçenlerde ben de ateşlemeye bir bakayım sorun mı diye sırayla sökerken çarpıldım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Yıldırım
On 18.12.2018 at 13:10, Erdem Sucu yazdı:

Öncelikle merhabalar. Forumunuza yeni kayıt oldum ve aynı zamanda yeni bir Ford Ka sahibiyim. Araçla ilgili kafama takılan konuları sizlere danışmak paylaşmak istedim. 

Aracım 45 bin km de ve hiç lpg yüzü görmemişti. Lakin ben malumunuz benzin fiyatlarından ötürü lpg taktirdim. Araç lpg takildiktan beri aşırı derecede  tekleme yapıyor. Bir sürü lpg araca bindim ama bunun ki çok fazla düzeyde rahatsız ediyor. Sadece lpg de yapıyor bunu benzin de gayet rahat gidiyor. Taktirdigim yerdeki Lpg ustasına sordum lpg de sorun olmadığını iddia etti ve sorunun arabanın ateşle sistemindeki hatalardan kaynaklandığını söyledi. Ama benzin de olmuyor dedim. Lpgnin oktani benzine göre fazla olduğu için zor yakıyor bu yüzden hatalar ortaya çıkıyor dedi. Bana biraz kendinde suç bulmak istemiyor gibi geldi ama sizlerle bir paylaşmak istedim. Sizce denilen gibi ateşleme de sorun olabilir mi? Cevaplar için şimdiden teşekkürler. 

Hocam ne kadara taktırdınız ? Markası modeli nedir ? Benzin buharı işine girip arabayı yakmak istemiyorum :D Lakin 9 aylık benzin paramı da lpg'ciye verme niyetince değilim.

Yorum bağlantısı
Erdem Sucu
12 saat önce, Serkan Yıldırım yazdı:

Hocam ne kadara taktırdınız ? Markası modeli nedir ? Benzin buharı işine girip arabayı yakmak istemiyorum :D Lakin 9 aylık benzin paramı da lpg'ciye verme niyetince değilim.

1600 liraydı. Beyin mimgas sanırım. Ama diğer parçalar akl. 

Yorum bağlantısı
Serkan Yıldırım
On 07.01.2019 at 13:35, Erdem Sucu yazdı:

1600 liraydı. Beyin mimgas sanırım. Ama diğer parçalar akl. 

Teşekkürler :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...