İçeriğe Yönlendir

Ka - Tekleme - LPG Sorunları

Erhan Ekni

Recommended Posts

Çağlar Bayur

:rofl: usta değişin. o evaparatör kodu ki sizdeki araçata yok hata değil olmaığı için çıkar. benzin buharı geri dönüş sistemi....

motor suyu geri atıyor... bu neymiş.....

su da benzini engelliyor....

yok böyle tekbnik tabirler...

Yorum bağlantısı
Burak Aydoğdu

:rofl: usta değişin. o evaparatör kodu ki sizdeki araçata yok hata değil olmaığı için çıkar. benzin buharı geri dönüş sistemi....

motor suyu geri atıyor... bu neymiş.....

su da benzini engelliyor....

yok böyle tekbnik tabirler...

Teşekkür ederim Çağlar bey. Peki bu durumda gaz yememe sorunu neden kaynaklanır. Bilginiz varsa paylaşabilir misiniz? Araç ilk çalıştığında 30 saniye falan yapmıyor. Daha sonrasında gaz yemiyor 4. viteste bile olsa 50 km üzerine çıkmıyor. Zorlamakta istemiyorum ancak yarın B.çekmece civarlarında iyi bir usta bulup götürmem gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arac hararet yapiyor ya da radyatör tikali. Caglar abi de yazmis, kesinlikle usta kisilerce kontrol edilmeli. Yukaridaki tabirler komedi sadece.

Hangi ildesiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bobin oılabilir ısındığı an ateşlemede sorun yapıyordur ancak bu suyun sebebi olmaz.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arac hararet yapiyor ya da radyatör tikali. Caglar abi de yazmis, kesinlikle usta kisilerce kontrol edilmeli. Yukaridaki tabirler komedi sadece.

Hangi ildesiniz?

Büyükçekmece
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hangi ildesiniz?

istanbul

Yorum bağlantısı
Burak Aydoğdu

Hangi ildesiniz?

İstanbul / Büyükçekmece

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Büyükçekmece

istanbul

Bundan daha iyisi olamaz işte. Yarin direkt no name e çekilecek araç.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ka yürür.. tekler ama yolda kalmaz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Su akitiyor abi, aman. Atladin galiba orayi.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hâlâ gebzeye yürümedi kA'mız. Okullar açılıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hâlâ gebzeye yürümedi kA'mız. Okullar açılıyor

aaaa maa geç olmuşş..... bi uykudur bastııı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Aydoğdu
(düzenlendi)

Yalnız şöyle bir problem var Sani bey. Araç yokuş çıkamıyor 1. viteste teklemeye başlıyor. Biraz daha gidince stop ediyor. Kaputu açtığımda ise korkup 5 adım geri kaçmam ise cabası oldu. Sanki yanacak gibi oluyor sular fışkırıyor. Acayip acayip sesler geliyor  :biggrin:

tarihinde Burak Aydoğdu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

durum değişiyor .. bunların hepsi çukurdan geçtikten sonra mı oldu? sadece o an da mı başladı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yalnız şöyle bir problem var Sani bey. Araç yokuş çıkamıyor 1. viteste teklemeye başlıyor. Biraz daha gidince stop ediyor. Kaputu açtığımda ise korkup 5 adım geri kaçmam ise cabası oldu. Sanki yanacak gibi oluyor sular fışkırıyor. Acayip acayip sesler geliyor [emoji3]

Tamam iste, maslak a cektirin, kusursuz nokta atisi cozume kavusun. No name i forumda anlasmali isyerleri kisminda bulabilirsiniz.
Yorum bağlantısı
Burak Aydoğdu

Tamam iste, maslak a cektirin, kusursuz nokta atisi cozume kavusun. No name i forumda anlasmali isyerleri kisminda bulabilirsiniz.

Teşekkür ederim Sani bey.

durum değişiyor .. bunların hepsi çukurdan geçtikten sonra mı oldu? sadece o an da mı başladı

Radyatörün altında oluşan bir çatlaktan ötürü su damlaması sürekli oluyordu. Su dolduruyordum her yolculuk yapmadan önce. Bir problem çıkarmıyordu. Ancak çukura girdikten sonra çok büyük düzeyde fışkırarak akmaya başladı her yerinden.

Yorum bağlantısı
Burak Aydoğdu

Evet tekrardan merhaba. Bugün yaklaşık 7 buçuk saatlik bir periyodun sonunda aracımı çözüme kavuşturmayı başarabildim. Su damlayan radyatör deposunu yeniledim. Kırılan hava filtre kabinini onardım. Ama araçta ki gaz kesme problemi devam etti. Bu sıradada araçtan gelen tıkır tıkır seslerin sebebini merak edip ustaya götürdüğümde eksoz kaportaya sürttüğünden kaynaklı dedi. Bende hemen bir eksozcuya gidip düzeltilmesini istedim ve derdime çareyi saygı değer ustamız buldu. Aracın eksozunda kırılma meydana gelmiş. İçini gösterdiğinde içinde ipler yumak olmuştu. Eksozu bunların tıkadığını ve bu yüzden duman çıkmadığı için aracın boğulduğu ve gaz kestiğini söyledi. Yeni eksozu taktığında aracım eski sağlıklı haline geri döndü. Bende bu vesile ile araçta ki tüm ertelediğim sorunları halletmiş oldum. İlginize teşekkür ederim. Yeni konularda görüşmek dileğiyle. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Burak Aydoğdu

Geçmiş olsun.

Sağolun. Yalnız bu vasıta ile buradan tüm KA kullanıcılarına sesleniyorum. İstanbul'un hiçbir yerinde hava filtre kabini bulamıyorsunuz bilginiz olsun. 6 tane sanayi sitesi gezmeme rağmen bulamadım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hava filtre kabini talep olmayan parçadır sıfır araba da bile özel sipariş ile gelir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...