İçeriğe Yönlendir

Türkiye'de LPG Filtresi 10 Binde Değişmesi.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Lpgli arabalarda, lpg filtresi için verilen değer 10,000 km de bir değişimi yönünde, Oysaki aynı kitlerin avrupa sayfalarında değişimler 15000 20000 arasında gösteriliyor. Bu yakıt filtreleri 60 bin kmde değişirken lpg filtresi neden 20000 km de bir değiştirmek gereklidir. Yada ülkemizde olduğu gibi 10 bin kmde bir değişimi istenir. 10 bin km değişimi çok kısa bir rakam, sürekli ucuz bir şey için sanaylerde dolanmak bana manasız geliyor... 

Lpgnin Benzine göre daha temiz bir yakıt olması gerekmiyor mu. 

Not olarak benim fabrikadan lpgli aracım 30 binde bir lpg , 60 binde bir benzin filtresi değişiyor. 

Saygılarımla 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Lpg filtremi 10-20 arasında kafama göre kendim değiştiriyorum. Bir kere gazı ucuz yerden aldığım için filtrenin rengi siyaha dönmeye başlamıştı. Siyah, yağlı kir vardı filtrede, bu sebeple oradan bir daha gaz almadım.

Onun dışında hiç renk değişimi olmadı filtrelerde. Hep ter temiz değiştirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
1 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Lpg filtremi 10-20 arasında kafama göre kendim değiştiriyorum. Bir kere gazı ucuz yerden aldığım için filtrenin rengi siyaha dönmeye başlamıştı. Siyah, yağlı kir vardı filtrede, bu sebeple oradan bir daha gaz almadım.

Onun dışında hiç renk değişimi olmadı filtrelerde. Hep ter temiz değiştirdim.

Hangi istasyon firmasını kullanıyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Eski aracımın LPG filtresini spariş edip kendim değişiyordum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Brc lpg sistemi takılı aracımda gecen gün Brc servisine bakıma girdim adamlar filtreyi bi soktu filtre simsiyah usta hocam lpg yi opetten alıyorsun sakın ordan alma oranın gazi iyi değil dedi benim bakım yapalı 9000 olmuştu 15 bin e gelinceye kadar araca baya sıkıntı verirdi sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu benim  45000 km kullandığım lpg filtrem.. Eski sahibi değiştirmemiş. :( 

20160920_202317+%2528Small%2529.jpg

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu filtreler çok kirli. 20-30 binde bile hafif kararma oluyor. Bence gaz aldığınız yeri değiştirin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ülkemizde bakım kavramı malesef yumuşak karnımızdan dolayı suistimal ediliyor. 20 bin olan yağ bakım aralığı servisler tarafından 15 bine, sonrada özel servisler tarafından 10 bine çekiliyor. İstanbul trafiğinden dem vurulup avrupa başkentlerinin, parisin durumunu kimse görmüyor. Güya kötü koşullardan dolayı yarı ömründe yağ değiştiriyoruz.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Benim araçta 34 bin oldu. Prins Orjinal filtresi üzerinde. 280tl fiyat verdiler.

Fırsat bulursam gidip değiştirtecem ama yakıt tüketimi ve çekişte vs hiç problem yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

280 tl cok yuksek degilmi 

ben 100 liraya hem ayar yaptirdim bilgisayara baglatip

filtre degisti katki sıktı

kacak testi yapti

ivir zivir bir iki biselere bakti

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
ı-i harflerine dikkat edelim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 saat önce, Eren Sağ yazdı:

Ülkemizde bakım kavramı malesef yumuşak karnımızdan dolayı suistimal ediliyor. 20 bin olan yağ bakım aralığı servisler tarafından 15 bine, sonrada özel servisler tarafından 10 bine çekiliyor. İstanbul trafiğinden dem vurulup avrupa başkentlerinin, parisin durumunu kimse görmüyor. Güya kötü koşullardan dolayı yarı ömründe yağ değiştiriyoruz.

Kesinlikle. Tamamen çıkarlar üzerine kurulmuş dolandırıcılık var tüm otomobil markalarında. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bende de prins var 160 tl istedi servisi. 280 pahalı yada farklı sistem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
42 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kesinlikle. Tamamen çıkarlar üzerine kurulmuş dolandırıcılık var tüm otomobil markalarında. 

ben 4.0 Zj grand cherokee miz varken kamyonlar için satılan 21 litrelik teneke 10 40 castrol dizel yağlarından alıyordum. 25 bin km de filan değiştiriyordum. içinde çinko katkısı var onların. ama tabi günümüz narin motorlarında olmaz herhalde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

10 binde bir küçük büyük filtreleri değiştiririm. Maliyeti 50-60 TL. Çıkan filtreleri kontrol etmedim ama çokta önemli değil.  Genelde Opet'ten alırım, katkılı olduğu için filtreyi çabuk dolduruyor. Değişim İçin  20k bekleyenlerde genelde sorun oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

lpg bakımı 50 Tl değil mi ya filtre değişimi,gaz ayarı gaz kaçağı vs..280 neymiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Düzgün

Bende de prins var ilk değişimden sonra 20.000 km'yi geçti. 20 binde bir gel değiştirelim demişti ustam. Çekiş ve yakıtta bir problem yok ama yakın zamanda değiştireceğim. Prins'in yurt dışı sitesinde montajdan sonra filtrenin ilk değişimi için 25bin km'de daha sonra ki her değişim için 75bin km'de yazıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
lpg bakımı 50 Tl değil mi ya filtre değişimi,gaz ayarı gaz kaçağı vs..280 neymiş
Benim araçta prins silverline var. Bende duyunca çok demiştim ama filtre 170tl ve yağlama sistemi var yağı 45tl geriside işçilik.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Eski aracımda delinin birinin aklına uymuştum aksırma tıksırma boğulma performansta sıkıntı olana kadar değiştirme demişti. 15 bin km oldu ama uzun yolda bir depo ile 400 km yi geçen arabam 300 km görmüyordu. Gideceğim yere varınca ilk işim filtreyi değiştirmek oldu, geri dönüş yolunda araç direk 370 km yi gördü. Demek ki bizim ülke Avrupa standardının bayağı altında.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Eski aracımda delinin birinin aklına uymuştum aksırma tıksırma boğulma performansta sıkıntı olana kadar değiştirme demişti. 15 bin km oldu ama uzun yolda bir depo ile 400 km yi geçen arabam 300 km görmüyordu. Gideceğim yere varınca ilk işim filtreyi değiştirmek oldu, geri dönüş yolunda araç direk 370 km yi gördü. Demek ki bizim ülke Avrupa standardının bayağı altında.

yakıtta kaliteyi avrupadan öğrenecek değiliz :D  çok basmışındır abi farketmez o kadar yahu

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
6 dakika önce, Ali Gök yazdı:

yakıtta kaliteyi avrupadan öğrenecek değiliz :D  çok basmışındır abi farketmez o kadar yahu

Bak polisi ararım polisi ararım montaj yapıyı burdahh :D Yeminle farketti. Ben uzun yolda çok cins cins giden adamım 90 100. 470 km uzun yol rekorum var 32 litre lpg ile.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Bak polisi ararım polisi ararım montaj yapıyı burdahh [emoji3] Yeminle farketti. Ben uzun yolda çok cins cins giden adamım 90 100. 470 km uzun yol rekorum var 32 litre lpg ile.
Hocam giderken yokuşa yukarı, dönüşte bayıra aşağı sürmüşsündür. Fark ondandır [emoji11]
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
4 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

Hocam giderken yokuşa yukarı, dönüşte bayıra aşağı sürmüşsündür. Fark ondandır emoji11.png

Her inişin bir yokuşu, her yokuşun bir inişi vardır :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Her inişin bir yokuşu, her yokuşun bir inişi vardır :D

Nevşehir'den Mersin'e git bakalım.. 

Hep iniş.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...