İçeriğe Yönlendir

Ayı Boğan - 2001 Grand Cherokee 4.7 V8

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Babamin degerli bir arkadasi hediye yollamis. Kendisinde 6 tane antika Mercedes var, daha onceki arabalarimi kaale almiyordu, bunu bir gorelim demis :)1bde850443bdbe39b5b199a81a74def4.jpg

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Hayırlı olsun Sami bi ara bende çok bakmıştım bunlara bir türlü temizi denk gelmemişti Seninki baya güzel ve bakımlı iyi durumda ailenle beraber güzel günlerde kullan[emoji4]

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Hayırlı olsun Sami bi ara bende çok bakmıştım bunlara bir türlü temizi denk gelmemişti Seninki baya güzel ve bakımlı iyi durumda ailenle beraber güzel günlerde kullan[emoji4]
Saolasin abicim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Maşallah çok güzel görünüyor. Yumuşak hatları var. Köşeli arazi araçları benim hiç hoşuma gitmiyor. Güzel günlerde kullanın inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

QUADRA-DRIVE® İleri Teknoloji Çekiş Sistemi

Talep oluştuğunda devreye giren, kademesiz Quadra-Drive 4 tekerlekten çekiş sistemi hemen hemen her türlü yol koşulunda kullanılabilen ilk sistemdir. Quadra-Drive 2.72:1 düşük hız (Low Range) dişli oranına ve boş konuma sahiptir.

İleri teknoloji ürünü Quadra-Drive 4WD sistemi Quadra-Trac II® arazi şanzımanı ile Vari-Lok® Kademesiz Ön ve Arka Aksların birlikte kullanılmasıyla oluşturulmuştur. Torku aynı aksta kademesiz olarak bir taraftan diğer tarafa aktaran Vari-Lok çekiş gücü konusunda rakip sistemlerden çok ileridedir. Mekanik sistemlerle karşılaştırıldığında, kademesiz sistem azami torkun daha hızlı ve seri bir şekilde aktarılmasını sağlayarak tekerleklerin patinaja kalmasını önlemektedir.

Sürekli 4 tekerlekten çekiş konumu (4 All Time)

-----------------------------------------------------------------

Talep halinde, yıl boyu hem ıslak hem de kuru zeminlerde yüksek hızda kullanılabilmektedir

Gerekli torku ön veya arka akslara otomatik olarak dağıtmaktadır

Boş konum (N-Neutral)

-------------------------------

Jeep'inizin başka bir araç tarafından çekilmesi amacı ile kullanılmaktadır.

Kardan mili bağlantılarının ayrılması gerekmemektedir.

Düşük Hız (4 Lo) Konumu

-----------------------------------

Ağır arazi koşullarında kullanılmalıdır

Motor tork değeri 2.72:1 oranında artırılmaktadır .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kitabı boşver, arazida engel gördünmü gazla gitsin, tepe inişinde fren yapma koyver gelsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yeni bebeden arabaya binemedik dogru duzgun.

Bu arada yakit paylasalim, 2 depodur 50 lt lpg ile 240 250 km arasi yol yapiyoruz.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Tl değil litredir o. Milletin yüreğine indirme [emoji4]
Tl mi yazmisim :) kokluyor mubarek
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu arada yakit paylasalim, 2 depodur 50 lt lpg ile 240 250 km arasi yol yapiyoruz.

Çok iyi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
20 lt de trafik nasıl?
Istanbul iste dur kalk klima dahil. Bos yol degil, bos yolda daha az yakiyor test ettim onu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Istanbul iste dur kalk klima dahil. Bos yol degil, bos yolda daha az yakiyor test ettim onu.
Hiç beğenmedim(aklı gitti) :D
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Benzin testi de alalım [emoji3] 
Ne gerek var canim :)
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Hayırlı olsun Sami , iftar günü gördük sesini duyduk oruçlu oruçlu ağzımızın suyu aktı ama çaktırmadan sildik [emoji41] iyi günlerde kazasız cezasız kullan, bebek koltuğu altına sağlam bir kilim bul koltuğu parcalamasın [emoji6]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Hayırlı olsun Sami , iftar günü gördük sesini duyduk oruçlu oruçlu ağzımızın suyu aktı ama çaktırmadan sildik [emoji41] iyi günlerde kazasız cezasız kullan, bebek koltuğu altına sağlam bir kilim bul koltuğu parcalamasın [emoji6]

Saolasin Adnan abi, bu videolari izleye izleye kanimiz kaynadi :) evet bebe koltugunun altina bisey atacagim dedigin gibi. Iyi hatirlattin saoalsin.
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bundan iyisi Scania V8 sesi of off canım çekti. Sıralı 6 kesmiyor artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sami Demirpaz

Bugun sabah Jeep Garaj'a gittim genel bir kontrol bakim, sanjiman yagi icin.

Fren hortumu degisimi tavsiye edilmisti arabayi baktirirken onu degistirdik.

Bakim yapacaktik, arabanin yagi yeni degismis yapilmasin suan dedi usta.

Sanjiman yagini degisecektik, yetkili servis yapilanlar dokumune baktik onunda daha 20.k omru varmis.

Bujileri degiselim oyleyse dedim, soktuk daha cok yeni dedi.

Para harcayabilecek polen filtresi bulduk birtek :)

Fren hortumu, hidroligi, balata spreyi, polen ve iscilik icin 400 tl odeme yaptik.

Kafamizda rahatladi, neyi hangi periyotta degisecegimizin planinida yaptik.

Musait bir zamanda geri gorus kamera montaji yapacagim sadece.84c377b732776619b642a2fe7512f27d.jpg

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Valla iyi ustaymış iyiden de ziyade insaflı adam gibi adammış . Keşke herkes böyle olsa , iyi günlerde kullan Sami hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Valla iyi ustaymış iyiden de ziyade insaflı adam gibi adammış . Keşke herkes böyle olsa , iyi günlerde kullan Sami hayırlı olsun.
Aynen abi, Servet ve Cem abinin tavsiyesi uzerine gitmistim.

Boyle bir araba icin degiselim dese yukardaki parcalari hicbirinden suphelenmezdim. Bu sebeple memnun kaldim.

Arabadan da cok iyi anliyor olmalari avantaj.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
2 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Fren hortumu, hidroligi, balata spreyi, polen ve iscilik icin 400 tl odeme yaptik.

Güle güle kullan, yapılanlara göre fiyat fazla geldi bana. Kontrol de ücrete tabi galiba.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Güle güle kullan, yapılanlara göre fiyat fazla geldi bana. Kontrol de ücrete tabi galiba.
Fren hortumu 250 tl
Polen 50 tl
Hidrolik 25
Balata Spreyi 11
Iscilik 100 tl

446 tuttu 400 aldilar.

Faturali rakam, muadil parca ile daha ucuz olabilirdi belki. Birazda zamanla ogrenecegiz.

Fren hortumu arka ucuz,onler pahali. 250 cok ama napalim artik :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...