İçeriğe Yönlendir

Yatırım Tavsiyesi.

Metin Mankal

Recommended Posts

Ersen Tapan
On 10.08.2018 at 21:12, Mehmet Ozyurek yazdı:

Acilen ithal edilen tüm ürünler için üretim tedbirleri alınmalı. Teşvikleri hazırlanmalı.

Bu ülkede binlerce işsiz ziraat mühendisi varken, bir o kadar verimli devlet arazileri varken , iklim müsaitken mis gibi yerli tohumlarımız varken, bunca yıldır neden duruyoruz hala anlamış değilim. 

Her yanımız denizle çevrili istanbulda yedilen balık ekmeğin balığı norveçten geliyormuş. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim buradan anladigim ekmek israf oluyor diye ciftci bugday uretmiyor.

Benim dedelerimin her ikisi de ciftci ayrica.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben olsam bu sene kurban kestirmem kimseye. Ama ithal ama yerli. Besi yerlerini hazırlar, sisteme start veririm. Peşine zaten zincirleme üretim başlar 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Konu coşmuş..Tazminatımı aldım.Dolar filanda almadım.Bu gün vergi borçları silinen iş adamları listesini görene kadar sağlık olsun diyordum..Ama şimdi pişmanım almadığıma.Evet milliyetçiyiz vatanseveriz  gerektiğinde bu ülke için canımızıda veririz ,lakin bu terazi hep birilerine çalışıyor.Dün de öyleydi bu günde..

Konu hassas..Yazacak çok şey var..Kulağımın arakasında bir kaşıntı..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
10 saat önce, Metin Mankal yazdı:

Konu coşmuş..Tazminatımı aldım.Dolar filanda almadım.Bu gün vergi borçları silinen iş adamları listesini görene kadar sağlık olsun diyordum..Ama şimdi pişmanım almadığıma.Evet milliyetçiyiz vatanseveriz  gerektiğinde bu ülke için canımızıda veririz ,lakin bu terazi hep birilerine çalışıyor.Dün de öyleydi bu günde..

Konu hassas..Yazacak çok şey var..Kulağımın arakasında bir kaşıntı..

Aynı duyguları hissediyoruz ama biz bunları bir siyasi parti için mi yapıyoruz, bir siyasi lider için mi ya da bir ideoloji için mi?

Hayır, bunu her şeyin üstünde olan vatan aşkı için yapıyoruz, vatan aşkının tarifi zordur: köye gidip sedire yatarım, karşıda çıplak bir dağ vardır, taşlı ve dik, saatlerce orayı seyrederim çayımı yudumlarken, işte orayı izlemeye devam edebilmek için veriyoruz canımızı, paramızı.

O yüzden ağabey ben bunlara takılmaktan vazgeçtim, herkes ama herkes er geç hesap verecek, bu dünyada kurtulanlar ahirette illa ki o hesaba çekilecek, kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
18 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

Her yanımız denizle çevrili istanbulda yedilen balık ekmeğin balığı norveçten geliyormuş. 

Yuh diyorum.. 

Kesin getiren kişi tanıdık biridir.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

2006 yıllarında Edirne'de herkes yunanistan veya daha ucuz olan Bulgaristanda akaryakıt temin etmeye çalışır bazı tüketim ürünlerini Bulgaristanda alırdı o zaman leva 0.55 kuruş falan di şimdi leva 3.5-4 tl oldu devir döndü hakir gördüğümüz Bulgarlar burayı resmen işgal ediyorlar alışveriş için cuma,c.tesi. pazar günleri Edirne yabancı plaka 22 daha fazla sadece dolar değil benim anladigim tüm para birimleri karşısında değer kaybediyor tl mız

Özellikle sağlık sektöründe sorun olacak diye korkuyorum bazı ilaçlar temin eden firmalar sabit kur yüzünden vaz geçer diye umarım bir sorun olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
33 dakika önce, Levent Güzelkalp yazdı:

2006 yıllarında Edirne'de herkes yunanistan veya daha ucuz olan Bulgaristanda akaryakıt temin etmeye çalışır

Yunan'a gittik 2 hafta evvel. Sınırı geçmeden depoyu full'ledik, gezdik, boş depo ile dönüp tekrar full'ledik. Orada yapsaydık bu işi çok fena. Eskiden yapıyorduk ama.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yuh diyorum.. 

Bu hep böyleydi...

Lüfer biteli 20 sene oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
22 saat önce, Ersen Tapan yazdı:

4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yuh diyorum.. 

5 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bu hep böyleydi...

Lüfer biteli 20 sene oldu.

Balıkçı çocuğu olarak söylüyorum, sebebi maliyet. Eminönü'ndeki balık ekmekler Norveç'ten ithal Uskumru. Ucuza lüfer bulsalar onla da yaparlar. 

Deniz kenarında yandan tutup ızgaraya atılıyormuş edaları ile satıyorlar ama oysaki donuk balık. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
15 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Balıkçı çocuğu olarak söylüyorum, sebebi maliyet. Eminönü'ndeki balık ekmekler Norveç'ten ithal Uskumru. Ucuza lüfer bulsalar onla da yaparlar. 

Deniz kenarında yandan tutup ızgaraya atılıyormuş edaları ile satıyorlar ama oysaki donuk balık. 

yuh ya, şu an şoktayım, sahtekarlık her yerde, başımızdan bela eksik olmaz tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
23 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Lüferi, yavru olan çinekopu balık diye satarak bitirdiniz. Ne bekliyordunuz ki?

Nüfus kaydı deniz kenarı ilde olan balıkçı gördünüz mü oralarda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Balikci derken, babam vet hek + yuksek su urunleri muhendisi + iktisat mezunu suan 4. Lisansini okuyan ve balikcilik sektorune dogru yonu vermeye calisan bir kac sayili adamin biri. Ulke balikciligindaki denetlemelere yon veren kisi ama ulkede biseyleri dogru yapmakta problem bazen.
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
15 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:
25 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Balikci derken, babam vet hek + yuksek su urunleri muhendisi + iktisat mezunu suan 4. Lisansini okuyan ve balikcilik sektorune dogru yonu vermeye calisan bir kac sayili adamin biri. Ulke balikciligindaki denetlemelere yon veren kisi ama ulkede biseyleri dogru yapmakta problem bazen.

satıcı

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
3 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:
3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bitirdiniz bu denizleri bitirdinizzzz

Karadeniz de balıklar karşı kıyıya geçmiş vodka içip yağlanıyormus

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bir arkadasimdan alinti

"Amerikaya boykota devam, araçlarimizdaki Amerikan Parkları kapatiyoruz. Amerika bu daha başlangıç"

• Beğen 4
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Bir arkadasimdan alinti

"Amerikaya boykota devam, araçlarimizdaki Amerikan Parkları kapatiyoruz. Amerika bu daha başlangıç"

Bu viral salgin gibi birsey herhalde. Facebookta da gordum. Whatsapptan banada arkadas gonderdi. Facebookta bunun altina yapilan yorum beyin yakar cinsten; "bunu soyleyen arkadas hem kel hem sapka alacak parasi yok herhalde. Yaz gunesi yaramamis!"...
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
On 13.08.2018 at 18:14, Ersen Tapan yazdı:

Bu ülkede binlerce işsiz ziraat mühendisi varken, bir o kadar verimli devlet arazileri varken , iklim müsaitken mis gibi yerli tohumlarımız varken, bunca yıldır neden duruyoruz hala anlamış değilim. 

Biliyorsunuzdur. Fakat ben belki bilmeyenle vardır diye yazmak istedim. Milli tarım politikası diye birşey gerçekte yok. Neden bu;

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2006/11/20061108-1.htm

Kısacası, sertifikalı (Kasdedilen şirketlerin ithal ettiği tohumlar oluyor. Nereden ithal edildiği malumunuzdur) tohumla üretim yapmazsan devletimiz destek vermiyor. Yasa böyle. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Kısacası, sertifikalı (Kasdedilen şirketlerin ithal ettiği tohumlar oluyor. Nereden ithal edildiği malumunuzdur) tohumla üretim yapmazsan devletimiz destek vermiyor. Yasa böyle. 

Sertifikalı : Genetiğiyle oynanmış. Uydurma. 

İthal yeri : İsrail 

Tat, Lezzet : Yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gdo olmayan tarla yokki. İstediğin kadar organik ekim yapıyorum de. Kuşun biri ağzındaki yemi tarlaya bıraksın bitti. Orası da genetik tarla oluyor 

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
O.Yücel Çetin

Küçük yatırımcının keriz yerine konduğu ülke. Yabancı kaçtı yerli tokatlandı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Osman Yücel Çetin yazdı:

Küçük yatırımcının keriz yerine konduğu ülke. Yabancı kaçtı yerli tokatlandı...

Yatırımcının küçüğü olmaz, bilemedin mi OYC :)

Bu ülkede ya fırsatçı olacaksın ya da bi yerlerde tanıdığın olacak. Yatırım helal iş yapanların kazancına deniyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Bütün mecralarda malı kucağımıza verdiler...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...