İçeriğe Yönlendir

Yatırım Tavsiyesi.

Metin Mankal

Recommended Posts

Azad Mirzade
19 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
36 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:
hiç dolarım yok diyecektim, 6 yıl evvel çorumlu uyanık ev sahibimin kapora olarak dolar istediği geldi aklıma, 1800 tl yi bin usd ye çevirip vermiştim kendisine, şu anda 7 bin tl param var.

yani yatırım tavsiyem kaporaları dolar verin.

Kaporta 1000 usd olarak mı yazılı

Yazılı yazılı, canlı usd olarak teslim ettim. Bizde her iş yazılıdır, kayınbabam şiddetle tavsiye eder, en yakın ahbabımdan bile para alsam o işi yazılı yaparım, kağıt düzenler karşılıklı imza attırırım. ha geçerliliği vardır yoktur bilmem benim elimde bulunsun, borcumu ödeyince de alır yırtarım.

Şimdi insanlar bu gibi konuların lafı bile olmaz gibi şeyler söylüyor ama birisinden borç alıyorsun 30 gün sonra vereceğim diyorsun, 30 gün sonra ne borcunu ödüyorsun ne adamı arıyorsun, böyle böyle sistem ve insanlar yozlaşıyor, ilişkiler bitiyor. Herkesin bu işi ciddiye alıp yazılı olarak hareket etmesi gerekiyor.

53 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

hiç dolarım yok diyecektim, 6 yıl evvel çorumlu uyanık ev sahibimin kapora olarak dolar istediği geldi aklıma, 1800 tl yi bin usd ye çevirip vermiştim kendisine, şu anda 7 bin tl param var.

yani yatırım tavsiyem kaporaları dolar verin.

bu latifeydi, devletin şu an içinde bulunduğu durumda dolar daha da çıkacak, dolar almayı düşünmüyorum, batarsam batayım gerçekten umrumda değil, ABD bizden önce batar inşallah da kurtuluruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Amerika böyle devam ederse yakan topu kucağında bulacak bu agresifliği devam ederse kendi kendine ithalat ihracaat dengesini bozacak...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Osman Yücel Çetin yazdı:

Amerika böyle devam ederse yakan topu kucağında bulacak bu agresifliği devam ederse kendi kendine ithalat ihracaat dengesini bozacak...

Bu söylediğine inanıyor musun? Adamlar her şeyi kendisi üretiyor. Dışa bağımlılık SIFIR. Dolar niye bu kadar kuvvetli sanıyorsun?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Bu söylediğine inanıyor musun? Adamlar her şeyi kendisi üretiyor. Dışa bağımlılık SIFIR. Dolar niye bu kadar kuvvetli sanıyorsun?

İhracati nasıl yapacak?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İhracati nasıl yapacak?
Kendi kendine yetiyor. Ihracat ekstra gelir ki, adam tum avrupa, cin, afrika ya satiyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
10 dakika önce, Osman Yücel Çetin yazdı:
16 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

İhracati nasıl yapacak?

arabalar oldu 200 bin tl hala satılıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

arabalar oldu 200 bin tl hala satılıyor [emoji4]
Eninde sonunda ticareti sekteye uğrayacak sarı kafa çok agresif bir ülkenin parasının diğer ülke para birimleri karşısında aşırı değerli olması da iyi değil...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Değerli olan usd değil. Tl değeri düşüyor.

Burnumuz dibindeki Bulgaristan leva'sı da bizden değerli. Abd doları zurnada boş bir delik.

İyi ki İnce veya Akşener gelmedi başa. Direkten döndüler

• Beğen 8
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Değerli olan usd değil. Tl değeri düşüyor.
Burnumuz dibindeki Bulgaristan leva'sı da bile bizden değerli. Abd doları zurnada boş bir delik.

İyi ki İnce veya Akşener gelmedi başa. Direkten döndüler
Bizim ekonominin dünyada eşi benzeri yoktur ekonomiye bir kağıt toplayıcısı kadar katkısı olmayıp Audi makam aracına binenlerle dolu ülke...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

arabalar oldu 200 bin tl hala satılıyor [emoji4]

Damat acıkladı ithallere ek vergi koyacam dedi turkiyede üretimi olan araba alın dedı
Eninde sonunda ticareti sekteye uğrayacak sarı kafa çok agresif bir ülkenin parasının diğer ülke para birimleri karşısında aşırı değerli olması da iyi değil...
para güç sarı kafada istedegı gıbı oymatacak bızı
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
para güç sarı kafada istedegı gıbı oymatacak bızı
Durum kötü malesef...

ABD'ye çok bulaşmamak lazım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bizim ekonominin dünyada eşi benzeri yoktur ekonomiye bir kağıt toplayıcısı kadar katkısı olmayıp Audi makam aracına binenlerle dolu ülke...
Bu yüzden Hüseyin Sönmez gibiler lazım bize. 20milyon net diyor kelle alacağım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Bu yüzden Hüseyin Sönmez gibiler lazım bize. 20milyon net diyor kelle alacağım
Abi imkan verilse bir gecede milyar dolar tasarruf yaparım...Adamın bir lira katkısı yok ama milletin parasıyla caka satıyorlar...
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Dolardaki köpükten bahseden arkadaşlar vardı. Köpük patlamadı. Dahada büyüdü. Üretim ekonomisi olmazsan olacağı budur. Taşıma suyla bu kadar. Birde Suriye de Esad saldırı başlatmış. Şimdi insanlar savaştan kaçmak için yığılır kapılara. Hepimiz hazır olalım. Böyle giderse her eve 1 Suriyeli aile düşecek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Üretim ekonomisi olmazsan olacağı budur.

Tüm yaşananların özeti bu.

Şu ana kadarki gördüğümüz sadece oy toplama politikası.
Türkiyede saman ve dana ithal ediliyor.

Acilen ithal edilen tüm ürünler için üretim tedbirleri alınmalı. Teşvikleri hazırlanmalı.
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Teşvikleri hazırlanmalı.

Onu da dolar uzerinden yaparsalar :) Tesvik edecek para kaldi mi bakalim. Maasim yatacak mi diye korkar oldum ben.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Herkes şikayet ediyor ama kimse bir şey yapmıyor sıkıntı burada. Hayvansal ve tarımsal ürünlerin fiyatından şikayet ediyoruz ama insanımız hep kolay para derdinde şehirlerde asgari ücretle çalışmayı köyde tarım ve hayvancılığa tercih eden millet bunun bedelini ödeyecektir elbet...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Osman Yücel Çetin yazdı:

köyde tarım ve hayvancılığa

Kaldı mı bunlar ya? Tarımı da hayvancılığı da ithal etmiyor muyuz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
27 dakika önce, Osman Yücel Çetin yazdı:

Herkes şikayet ediyor ama kimse bir şey yapmıyor sıkıntı burada. Hayvansal ve tarımsal ürünlerin fiyatından şikayet ediyoruz ama insanımız hep kolay para derdinde şehirlerde asgari ücretle çalışmayı köyde tarım ve hayvancılığa tercih eden millet bunun bedelini ödeyecektir elbet...

Koylunun ciftcinin mahsulu para ediyorda, mazot gubre ucuzladi da bizim mi haberimiz yok?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Durum tespiti yapanların kaçı bu gün bankalardan internet bankacılığından şikayet etmedi. Dolar alamıyorum diye. Kaç kişi bankalar para vermiyecekmis diye mevduati bankadan çekmeye uğraştı.

Karşıdaki dövizci kaç müşteri yolladı bu gün gidin bankadan işlem yapın diye. Cebindeki son para ile 100dolar kaç paraya satıyonuz diye kaç kişi sordu.

Eldeki doları bozdurun diye 3 5dolar bozarak mı doları düşürecekler.

Damat Ferit godomana dedi mi bugün ülke hepimizin TL'ye dönün. 

Kacimiz milli bankalarla çalışıyor. Kacimiz mevduat faizi için sanal yabancı  sermaye bankacılıgi kovalıyor. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Koylunun ciftcinin mahsulu para ediyorda, mazot gubre ucuzladi da bizim mi haberimiz yok?
Hocam dünya hangi seviyeye ulaşmış biz neyin muhabbetini yapıyoruz Avrupa tarımı da hayvancılığı da endüstriyel seviyede yapıyor. Burada hem devletin hem çiftçimizin hatası var ve netice de ortada. Devlet mazotu bedava verse gübreye teşvik verse bizim milletimiz yine oralı olmaz. Yıllardır bir çapa vurmadığı tarlaya mazot teşviği almayı biliyor çiftçimiz ama bir türlü verimli tarım yapamıyor hala tarımı pazarda domates salatalık satmak falan sanıyoruz oysa görece daha düşük maliyetle yüksek gelir getiren ihracata yönelik tarımsal ürün çeşitlendirmesi zayıf. Her şeyden önce tembellik, eğitim ve ahlak sorunu var bu ülkenin...Hiçbir meseleyi kolaycılık yapıp onun suçu bunun suçu diye değerlendiremem doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilmek lazım memleketteki bütün olumsuzluklardan kendimi sorumlu hissediyorum...Herkesin derdi oturduğu yerden kolaycacık para kazanmak olmuş.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tarım ve hayvancılık da ithalat yapmadan ülkeye yetecek verimlilikte olsak yeter. Tarım ürünü ihrac edecek diye bir şart yok şuan . İthal etmesek de yeter. Kalan iş gücü ve sermayeyi getirisi daha yüksek ihracat kalemlerine yonlendirebiliriz. Ham maddesi ithalata dayalı olmayan kalemlerde üretimi desteklesinler. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Tarım ve hayvancılık da ithalat yapmadan ülkeye yetecek verimlilikte olsak yeter. Tarım ürünü ihrac edecek diye bir şart yok şuan . İthal etmesek de yeter. Kalan iş gücü ve sermayeyi getirisi daha yüksek ihracat kalemlerine yonlendirebiliriz. Ham maddesi ithalata dayalı olmayan kalemlerde üretimi desteklesinler. 

Laf oradan açıldı diye dedim Mustafa çiftçimiz emeğinin karşılığını fazlasıyla alabilir isterse yoksa bize yetse yeter elbette. Kaç milyon ekmek israfı var bu ülkenin günlük? Tam 12 milyon. Başka söze gerek yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bakımları yapılmayan ,motoru yatak saran arabayı, 2 hafta önce cila atana götürüp , suçu ona atmaya çalışırsan, o piston kendiliğinden tamir olmaz. Tüm bağkurlulara bol sabır dilerim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...