İçeriğe Yönlendir

O Bir Japon

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

Fatih Evcin
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Ben çok zamandır sayıyorum sayı bitiyor baştan başlıyorum 

ilan süresi mi doldu

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

ilan süresi mi doldu

evet ilan süresi doldu

bu ara kafam biraz karışık satsam mı elimdekini kullanmaya devam mı etsem bilemiyorum.

mantık istediğin gibi bakımını yap gül gibi araba binmeye devam et diyor

gönül sat bunu al bir  4 çeker bir dahamı gelecen dünyaya diyor 

kararsızım çok kararsızım

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

evet ilan süresi doldu

bu ara kafam biraz karışık satsam mı elimdekini kullanmaya devam mı etsem bilemiyorum.

mantık istediğin gibi bakımını yap gül gibi araba binmeye devam et diyor

gönül sat bunu al bir  4 çeker bir dahamı gelecen dünyaya diyor 

kararsızım çok kararsızım

ev kredisinden dolayı bir hareket yapamıyorum yoksa ben sana karar vermende yardımcı olurdum abi :D  

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Fatih Evcin yazdı:

ev kredisinden dolayı bir hareket yapamıyorum yoksa ben sana karar vermende yardımcı olurdum abi :D  

işte böyle karar vermeme yardımcı arkadaşlara ihtiyacım var. 

benim de sıkıntım şu anda aslıda evin kredisi yoksa çok çabuk karar verip LR2 s4 almıştım şimdiye ama şimdilik beklemede 

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Önce ev, sonra araba, bence ev kredisini bitir Abi. Sonra dört çeker alırsın inşallah. Hem elindeki araba otomatik ve sorunsuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

işte böyle karar vermeme yardımcı arkadaşlara ihtiyacım var. 

benim de sıkıntım şu anda aslıda evin kredisi yoksa çok çabuk karar verip LR2 s4 almıştım şimdiye ama şimdilik beklemede 

Ne koç yiğitler 4x4 alma yolunda gül gibi arabasını satıp, gidip 3ü birarada alıp geldiler Mehmet. Aman dikkat et, bu yollar çok çetrefilli :D

• Beğen 5
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Önder Özcan yazdı:

Ne koç yiğitler 4x4 alma yolunda gül gibi arabasını satıp, gidip 3ü birarada alıp geldiler Mehmet. Aman dikkat et, bu yollar çok çetrefilli :D

çok haklısın abi bakalım kısmet 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Bugün itibariyle, japonları seven 3-5 ay binip sonra kolay satacağı arabaya ihtiyacı olan biri var forumda. Benden demesi.. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Murat Atagenç yazdı:

Bugün itibariyle, japonları seven 3-5 ay binip sonra kolay satacağı arabaya ihtiyacı olan biri var forumda. Benden demesi.. :)

gelsin gelsin burada bekliyorum @Gökhan Albayrak gerçi alican sonrası benim arabayı pek beğenmeye bilir :) 

hatta ben 3 5 ay 4 çeker zevki aldıktan sonra geri alırım ondan oda arabanın bütün eksiklerini tamamlamış olur 

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

gelsin gelsin burada bekliyorum @Gökhan Albayrak gerçi alican sonrası benim arabayı pek beğenmeye bilir :) 

hatta ben 3 5 ay 4 çeker zevki aldıktan sonra geri alırım ondan oda arabanın bütün eksiklerini tamamlamış olur 

Vaaay, benim taktik :D

@Emre Şimşek 'e yapacam onu ben, 530 yapıştırayım sonra Muğla 'ya uçakla gidecem. "- Kuleee kuleee bi arabaya bakıp çıkacam kuleee... - Geldiğin gibi git, araba yok burdaa..." 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Vicdansızlarda bugün. Ben de öyle birini bulmam lazım, çok canım çekti

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

Bakım zamanı geldi parçalar alındı yarın bakım zamanı 

Yağ filtreler ön fren baltası ve fren hidroligi değişim için parçalar hazır yarın değişimi bekliyor 

e53a3cb48460abb25b61e72b9016efd1.jpg

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Önder Özcan yazdı:

+10 hp geliyor desene :)

Yok abi + gerek yok olanlar yetiyor bana 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bugün bakım günü ilan ettim ve aracın bakımına ayıdım bu günü 

Yağ

Yağ filtresi

Hava filtresi 

Polen filtresi 

Fren hidrolik yağı

Değişti 

Ön fren balatalarınıda değişecektim ancak aldığım balatalar uymadı onlari önümüzdeki ay triger kayışı ve vantilatör kayışını değiştirirken değişeceğim 

Arka fren balataları kontrol ettim onlar gayet güzel sorun yok. 

Aracta bagajda cd değiştirici vardı çalışmıyordu onu kontrol ettik ve teyp bağlantısında sorun vardı çözdük artık cd değiştirici çalışıyor. 

Emniyet kemerleri zor topluyordu her derde deva WD 40 ile biraz olsun çalışır hale geldi.

Araçta önceden alarm vardı bağlı fakat aktif değildi.  Kumanda pili bitmiş onu değiştirdim birde sigorta baglantısından sökmüşler daha önce pili değiştirip faal hale getirdim ancak sol arka kapı merkezi kilit motorun da bir problem var her seferinde kapatmıyor o yüzden elle kilitlemek gerekiyor oda kapıyı açınca alarm caldırdıgı için iptal ettim büyük ihtimalle daha öncede o yüzden iptal edilmiş. Kapı merkezi kilit motorunu değişince aktif hale getiririm.

394c3300783ea0c7ec9708a9b9c5f16c.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Şu koca beyaz şey ne resimdeki?

Elektro manyetik yakıt tasarruf cihazı ben aldığımda vardı bende sökmedim. İşe yarıyor mu bilmiyorum ama duruyor yakıtı mıknatıs etkisi ile moleküler hale getiriyor diye biliyorum 

Bu arada 100 km ortalaması 8.68 lt.

d24d1050c8e3410d788c28ff4d332ddb.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Elektro manyetik yakıt tasarruf cihazı ben aldığımda vardı bende sökmedim. İşe yarıyor mu bilmiyorum ama duruyor yakıtı mıknatıs etkisi ile moleküler hale getiriyor diye biliyorum 

At gitsin abi ya :) Yaptığı ağırlık tüketimi de arttırıyordur :D

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Manyetik  anlık değişim yapmaz mı eğer iyonize ediyorsa  cihaza giren molekül çıkınca eski formuna dönmez mi

Öyle verim artsa pompa ucuna takardı benzinlikler daha verimli yakıtım var derdi. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Manyetik  anlık değişim yapmaz mı eğer iyonize ediyorsa  cihaza giren molekül çıkınca eski formuna dönmez mi

Öyle verim artsa pompa ucuna takardı benzinlikler daha verimli yakıtım var derdi. :)

manyetik alanda iyonize olmaz hiçbişey. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

manyetik alanda iyonize olmaz hiçbişey. 

Peki hocam bunlardaki mantık nedir. Nasil çalışır bunların testleri yapılmadan onay alınmadan piyasaya sürülebilir mi

Nasıl piyasa da satılabilir hale geliyor bu tip ürünler 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Aslında benimde aklımı karıştıran bir durum bu. söküp iki depo farkını görmeyi düşünüyorum. ancak benim araç kullanma alışkanlığım kesin değerler vermeyecegini düşüyorum hem kullandığım mesafe az hemde çevresel etken çok fazla (kısa mesafe,hava ısı farkı trafik) iki depo arası bir ayı geçeceği için doğru bir sonuç alabileceğimi düşünmüyorum.

Günlük sürekli kullanılan bir araçta denemek lazım ise yarıyor mu yaramiyormu 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

yakıt zaten moleküler.

Bir ara denendi. Yüksek manyetik alan ile molekül yapısı filan değişiyor ve yanma verimi artıyor. Buraya kadar normal dedik, 

Molekül yapısı değişimi için gereken manyetik alan için motor kadar akü lazım, hadi onu da çözdük, yakıtın verimli yanması sağlandı ama manyetik olarak çalışan benzin, motorin veya lpg enjektörden geçerken molekül yapısı diye karıştı.

Elde var sıfır. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...