İçeriğe Yönlendir

Nayloncuuuu

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Haşmet Güngör
31 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Yahu naptınız 140 dan sonra zaten allaha dua etmek en güvenli yol 

araba 130 140 a kadar ok gibi stabil sonrası zaten fantaziye girer fluance için bmw mercedes ile karıştırmayın

Ben mi çok iyi şoförüm arabam mı iyi ? ben niye  karşılaşmıyorum bu sorunlarla ?Geçen 175 e çıktım deneme amaçlı tık yok.(otoban da tabe) ha dizellerin takati yetmeyebilir.

Yorum bağlantısı
3 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Ben mi çok iyi şoförüm arabam mı iyi ? ben niye  karşılaşmıyorum bu sorunlarla ?Geçen 175 e çıktım deneme amaçlı tık yok.(otoban da tabe) ha dizellerin takati yetmeyebilir.

ben 45 bin km yol yaptım  tek memnun olmadığım yanı herkes az yakıyor diye arabayı istiyordu :D  liberty aldığımdan beri selam veren yok maşallah 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
17 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

ben 1 hafta daha buralardayim gelen gecen olursa cay ismarlarim 😊

Seneye?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
12 saat önce, Haşmet Güngör yazdı:

takat derken :)  megan 2 dizel ve 190 ile ve devir kesiciye girdim gireceğim, virajda havadaki tekerler hop hop amortisör zıplatıyordu,  otobanda değil, bildiğin duble yol, boştu yüklendim, sağlam gidiyor ama yol  tutuş  nanay, direksiyon zaten pammuk gibi, his mis yok, gazla falan limitte döndüm ve sonrası direk 110 sabit paşa paşa gittim, çook fazla bu araçlar için 190 falan, baya dua okumak zorunda kaldım bu arada....düzde 175 ve üstü hızlarda araç hafif zıplasın yere imndiğinde dans ediyor,  floresan daha kötü diye biliyorum, siz ne diyorsunuz, bu modellere çok bu hızlar aslında, 130 idela bunlara, 200 ler falan başka dünya ve rahat gideceğim diye audiye falanda gerek yok, mondi falan al bas git, yüksek hız stabil rahat gidiş :) 

13 saat önce, Ali Gök yazdı:

araba 130 140 a kadar ok gibi stabil sonrası zaten fantaziye girer fluance için bmw mercedes ile karıştırmayın

Ford yeter o iş için, mersoya bmw ye çıkmana gerek yok, 180 -190 la Ford  pikapla gidiyoruz, mondilere gelmedik daha, ne floresanı kardeşim :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

2016 modelinin 60 bine alındığını hesap edince aynı yaşta 100 bine alınacak C segmenti rakip araçlardan fiyat /performans olarak ileride geldi bana. Bugün biraz kullandım Ali abinin megane için dediklerine flu için katılıyorum. Yolda ona buna saplarım, virajı carting aracı gibi dönerim derseniz almayın. Ailecek geniş ve ferah şekilde ucuza yolculuk edecekseniz alınır :)

Bugünün güncellemesi gelsin, uzunları ledledik, kısalar gariban kaldı yanında. Ne demişler deveye diken arabaya niken :D

66cd8bfb86f3dd24dcf57e1afd57deef.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İstanbulpark içinde hiçte fantazi yapmadı ama. Deli yağmura rağmen zerre çizgiden çıkmadı ve üstümüzden atladı gitti.

Emmi, önceden Kangoo yol tutar mı desem yok lem derdi. Kullandı gördü. İlk zaman temkinli idi. Sürüş karakteri ve huyunu çözdü tutamadık.

Tabi ki 500bin tl değerinde araç ile aynı olmaz ancak aracı iyi tanıyınca öyle yabana da atılmaz fluance

Birde, fluance servo elektrik direksiyon sistemine sahip olmalı. 60 kmh sonrası mekanik direksiyon gibi çalışır. Tabi elektrik destekli ise

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

İstanbulpark içinde hiçte fantazi yapmadı ama. Deli yağmura rağmen zerre çizgiden çıkmadı ve üstümüzden atladı gitti.

Emmi, önceden Kangoo yol tutar mı desem yok lem derdi. Kullandı gördü. İlk zaman temkinli idi. Sürüş karakteri ve huyunu çözdü tutamadık.

Tabi ki 500bin tl değerinde araç ile aynı olmaz ancak aracı iyi tanıyınca öyle yabana da atılmaz fluance

fena değiller yalan yok, ama yüksek hız viraj ve hafif engebe varsa ölüm riski fazla, kanguyu biraz denedim, dediğin gibi fena değil ama pikabın zevkini vermedi be king :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
14 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Birde, fluance servo elektrik direksiyon sistemine sahip olmalı. 60 kmh sonrası mekanik direksiyon gibi çalışır. Tabi elektrik destekli ise

Elektrikli direksiyon mevcut. Dediğin gibi 40km/h sonrası direksiyon 1 tık, 90km/h sonrası 2 tık sertleşiyor. 90 sonrası bildiğin karadüzen gibi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
fena değiller yalan yok, ama yüksek hız viraj ve hafif engebe varsa ölüm riski fazla, kanguyu biraz denedim, dediğin gibi fena değil ama pikabın zevkini vermedi be king [emoji4]

Pikap olarak amorok kullandım 2016 model. Tabi ki ciddi test yapamadım ama hemen arkası koptu iki yerde. 4x4 idi. Topladı hemen. Biraz daha tecrübe etmek lazım mutlaka. Kangoo 90 mı 110 mu?

Elektrikli direksiyon mevcut. Dediğin gibi 40km/h sonrası direksiyon 1 tık, 90km/h sonrası 2 tık sertleşiyor. 90 sonrası bildiğin karadüzen gibi oluyor.

Bizde servisin dediği 60 km sonrası. Ağır diye demekki

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Pikap olarak amorok kullandım 2016 model. Tabi ki ciddi test yapamadım ama hemen arkası koptu iki yerde. 4x4 idi. Topladı hemen. Biraz daha tecrübe etmek lazım mutlaka. Kangoo 90 mı 110 mu?

Bizde servisin dediği 60 km sonrası. Ağır diye demekki

90 lıktı, 110 lukta kurtarmaz ama, pikapın yanında şansı yok... tabii seninde dediğin gibi sağlam tecrübe ister pikap, yoksa düz şöfor binsin aaaaa ne gidiyor be der, birşeyde hissetmez, sonra ilk virajda hooooop taklaları say, pikap gazla viraj alır, 4x2 mod arkadan asılışla, yapamıyan hiç denemesin, sonu kötü, arkası hafif araç çok sakat ama kullanabilirsen çok kök söktürürsün, mesela C-HR hibrit en güçlüsünü her türlü kaldırır yere vurursun, yakıta bakma ama, o konuda ocak söner :)

amarok direk tırt, koca motor koymuşlar hikaye,  pikapta hız için tek seçenek Ford (yaygın modeller içinde), viraj yapacaksan yine Ford, toyota zaten direk beş para etmez bu konuda, ne gidiyor nede yolda duruyor, ama alet sağlam, mitsuda hikaye,   arazide harbiden arazi ama yine Ford en başta peşinde d-max-l200 ve hi-lux (sağlamlıkta),  amarok arazide dökülüp gidiyor, kullanan firmadan arkadaşlarım var onlarıdan öğreniyorum, asfalttan çıkmayacak amarok,  4x4 D-max fena değil, güçlüde ama bir Ranger değil, böyle işte.... Fordun kötü yanıda mazot seçiyor meret, kötü mazot yerse enjektörler fazla hassas, senede bir değişirsin.....

pikap kullanmaktan başka araçları sevemez oldum yahu :)   unutmadan megan 2 de yok değilmi direksiyon sertleşme, yoksa bir arızamı var bendeki hurdada, benimki hep pammuk gibi yahu, his mis yok, gözünü yoldan ayırmaya gelmiyor, ne yöne gittiğini çektiğini falan hissedemiyorum yahu....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

2016 modelinin 60 bine alındığını hesap edince aynı yaşta 100 bine alınacak C segmenti rakip araçlardan fiyat /performans olarak ileride geldi bana. Bugün biraz kullandım Ali abinin megane için dediklerine flu için katılıyorum. Yolda ona buna saplarım, virajı carting aracı gibi dönerim derseniz almayın. Ailecek geniş ve ferah şekilde ucuza yolculuk edecekseniz alınır :)

Bugünün güncellemesi gelsin, uzunları ledledik, kısalar gariban kaldı yanında. Ne demişler deveye diken arabaya niken :D

Led zenon di mi bu:crazy:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ali, arkadan itiş tecrübem 0. Megane eski ise dc elektrik motorlu hidroliktir. Onlar daima sabit basınç ile çalışıyor. Mazda Cx3 te aynı idi. İlk zamanlar hızı yükseltince misal 130 vs aracı zapt etmekte çok zorlandık. Eşim hatta bu niye böyle sorun mu var diyordu yüksek hızlarda. Sonra alıştık tabi

Deli masmavi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Parklara mavi led arıyorum, petrolcü yollar heralde :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
9 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ali, arkadan itiş tecrübem 0. Megane eski ise dc elektrik motorlu hidroliktir. Onlar daima sabit basınç ile çalışıyor. Mazda Cx3 te aynı idi. İlk zamanlar hızı yükseltince misal 130 vs aracı zapt etmekte çok zorlandık. Eşim hatta bu niye böyle sorun mu var diyordu yüksek hızlarda. Sonra alıştık tabi

Deli masmavi

hımm, tevekkeli motor çalıştıktan 2 sn sonra direksiyon yumuşuyor,  alıştıktan sonra kontrol kolay geliyor evet, ama kolaylık aslında tehlikeli, ani durumda his sıfır olduğundan sende iyice gevşemişsin zaten, dozu kaçırmak ve uçmak elde değil, sertleşmemesi çok kötü, dc motoru kapatsak ne olur acep, dönermiki yoksa kitlermi, böyle hissiz fitil etti beni, en güzeli sallıyım ostime, satacaklar zaten bunları, arada kaynasın başka şey kaparız artık :)

Not: arkadan itiş candır, bir alış önden çekere pehhh diyeceksin, o zaman görelim pistlerde seni, bak ne cevherler çıkacak senden :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
On 06.08.2018 at 10:16, Ali Gök yazdı:

Ali bey bir şirket müdürü abimizdi işyeri kavacıkda ev sakaryada adam alışmış emnıyet kemerını takdık duamızı ettık :)) fluence limitlerinde  ne sekıl bır arac oldugunu gözlemlemıs olduk ama modeli düşükde olsa 2010- dan sonrası falan mumkunse passat alın özelıklle otomatık tavsıye ederım uzun yola gıdenlere devamlı özellıkle önerırım ama sehırcı buyuk gelıyor 

Yorum bağlantısı
14 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Ali bey bir şirket müdürü abimizdi işyeri kavacıkda ev sakaryada adam alışmış emnıyet kemerını takdık duamızı ettık :)) fluence limitlerinde  ne sekıl bır arac oldugunu gözlemlemıs olduk ama modeli düşükde olsa 2010- dan sonrası falan mumkunse passat alın özelıklle otomatık tavsıye ederım uzun yola gıdenlere devamlı özellıkle önerırım ama sehırcı buyuk gelıyor 

Fluance aldım 45 bin km kullandım sattım 😬

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Fluance aldım 45 bin km kullandım sattım 😬

sızın deneyımlerınız ne sekılde ıdı kullanıcı olarak alı bey

Yorum bağlantısı
44 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

sızın deneyımlerınız ne sekılde ıdı kullanıcı olarak alı bey

hiç sıkıntı yaşamadım.  arıza yapmadı yakıt zaten az yakıyor.

140 ile otoyolda gayet stabil yol alınıyor. ara hızlanmaları gayet yeterli

fren mesafesi yeterli.  viraj hakimiyeti yeterli.

müzik sistemi kötü

c sınıfı sedan arabalar içerisinde alınacak en uygun fiyatlı ve en sorunsuz olanı 

tamamen şahsi yorummlarımdır. yine günde 60 70 km yol yapmam gerekse yine fluance alırım 50 -60 arasında .

kimisine ferrari bile gitmiyor gibi gelir vs o kısmına yorumum yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Köksal Yılmaz

2000 km yi aşan kullanım sonrası görüşlerim Ali ile aynı onun haricinde torpidoyu tasarlayan mühendisleri direkt işten atardım ergonomi Spring ile aynı. Direksiyondaki teyp kumandaları 2004 kangoo ile aynı, teyp üzerinden tuşa basmak(klasörde gezinmek vs) zahmetli. 90 bg araca yetiyor ama 105-110 bg olsa pek güzel olurmuş. Ara hızlanmalarda fark aranıyor bazen. Kangoo gibi bunun da vitesleri şehiriçi ekonomi için ayarlı, 6.vites olsa iyi olurmuş uzun yol için 130 km de 3000 devirde gidiyor. Bunun dışında genişlik ekonomi vs güzel araç.

Tatilde 100k öncesi trigeri, yağ ve filtreleri değiştik,garanti 100k da bitmiş oldu

Düz yolda minimum yakıt denemesi klima kapalı tek kişi 80-90 km arası

c76413f958edc412b4ddbebf699911fd.jpgc4884a687e3b31201504935f913ca2bd.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
8 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

90 beygir mi bu araba

Yes it is. Düşük devirde yürüyor bu arada araç, vites değişim yardımcısı var, 2000 devirde yükselt diyor çoğunlukla, 65 km hızda 5 e at diyor ve titreşimsiz gidiyor düz yolda.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yapma yav, 105 bilioduk.  Ali'deki EDC diye 105'ti sanırım öyleyse.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Yapma yav, 105 bilioduk.  Ali'deki EDC diye 105'ti sanırım öyleyse.

Edc olduğu için olabilir. 90-105-110 bg bolca çeşiti var, edc ler yüksek beygir oluyor, manuelde de hem düşük hem yükseği var. Bu arada bugün birkaç gizli özellikleri açtırdım, bagaj kapağı bagaj üzerindeki düğme ile açılıyordu, düğme bozuldu, onu da anahtardan açılır yapınca sorun şimdilik halloldu. Plaka aydınlatması yanmıyordu, araya su geçirmez bir conta konmadığı için yıkamalarda parklar toz-toprak dolmuş, onları temizledim bagajı açmışken. Garanti bitince arıza vermiş oldu [emoji3] 

b49f0ba2530db77652d3243ad03a28f2.jpg8f2c4217290a720a28f3b1ec51009e2c.jpga9015fe00e54007425d77e82f874d117.jpg46056c36ebb3eafeb804af6b2dc61b7e.jpg0f1bd5e4cedc148b0a1ed86eb6daec31.jpgc3df1fbe0d31e9c7cae86343fe777f12.jpgb67b88c6f43815c04b8df71681eacc3b.jpgc3d9fc152fc4a7106648ca2bd904f95f.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Edc olduğu için olabilir. 90-105-110 bg bolca çeşiti var, edc ler yüksek beygir oluyor, manuelde de hem düşük hem yükseği var. Bu arada bugün birkaç gizli özellikleri açtırdım, bagaj kapağı bagaj üzerindeki düğme ile açılıyordu, düğme bozuldu, onu da anahtardan açılır yapınca sorun şimdilik halloldu. Plaka aydınlatması yanmıyordu, araya su geçirmez bir conta konmadığı için yıkamalarda parklar toz-toprak dolmuş, onları temizledim bagajı açmışken. Garanti bitince arıza vermiş oldu [emoji3] 

Klasik seyler garanti bitince icini doker araba [emoji41]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...