İçeriğe Yönlendir

Nayloncuuuu

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Sani Gerşon

Plaka lambalarında normalde su geçirmez contalar mevcut. Belki bunda söküp takarken eskiyip dökülmüş olabilirler.

Kilit arızası switch yüzünden. Kronik. Megane'larda da aynısı oluyordu. Onda karttan açma imkanı olduğu için çok az kullanmıştım üstündeki düğmeyi.

Plaka aydınlatmayı led'lemedik mi?

Dip not: 6 vites 110'luklarda mevcut ama yine de 6. vites ekonomi için değil. Şu anki Duster'ım bile 90'da 2300 devirde falan ilerliyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
16 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Plaka lambalarında normalde su geçirmez contalar mevcut. Belki bunda söküp takarken eskiyip dökülmüş olabilirler.

Kilit arızası switch yüzünden. Kronik. Megane'larda da aynısı oluyordu. Onda karttan açma imkanı olduğu için çok az kullanmıştım üstündeki düğmeyi.

Dip not: 6 vites 110'luklarda mevcut ama yine de 6. vites ekonomi için değil. Şu anki Duster'ım bile 90'da 2300 devirde falan ilerliyor.

Elimde led vardı ama boyları biraz büyüktü eski usül devam ettim, mavi led olabilir @Hasan Karabekiroglu na danışayım :P  can-bus led gerekiyor olabilir kısık ışık yanık kalmasın sonra(tavanda kalıyormuş). 6.vites tasarruf ettirmiyorsa pek bişey ifade etmiyor, anca harama bulaşınca belki düşük devirde daha yüksek sürat elde edilir. 2000 devirde 120 km ile gitse yeterli aslında.

Bu arada suyu alttan almıyor dediğin gibi conta var orada ama fluence yazan krom parçanın üstünden sızıyor içeriye ;)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Plakada canbus'a gerek yok ama evet tavan için bir "submarine light" etkisi yapıyor. Ben seviyordum, bulmak kolaylaşıyordu düğmeyi karanlıkta.

Kapılarda aydınlatma var mı? Bende vardı ve mecbur canbus kullanıyordum. Yoksa elektriği kesiyordu.

7 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bu arada suyu alttan almıyor dediğin gibi conta var orada ama fluence yazan krom parçanın üstünden sızıyor içeriye ;)

Bu üzücü, çözümü de silikon sanırım ama hiç hoşuma gitmiyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çok kısaymış 6.vites oranı.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
15 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Plakada canbus'a gerek yok ama evet tavan için bir "submarine light" etkisi yapıyor. Ben seviyordum, bulmak kolaylaşıyordu düğmeyi karanlıkta.

Kapılarda aydınlatma var mı? Bende vardı ve mecbur canbus kullanıyordum. Yoksa elektriği kesiyordu.

Bu üzücü, çözümü de silikon sanırım ama hiç hoşuma gitmiyor.

Kapılarda aydınlatma yok galiba hiç dikkatimi çekmedi, silikon ben de sevmiyorum şimdilik orjinal duruyor ama oraya kauçuk/lastik bir parçadan conta da kesebilirim ilerleyen zamanlarda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Elimde led vardı ama boyları biraz büyüktü eski usül devam ettim, mavi led olabilir [mention=41867]Hasan Karabekiroglu[/mention] na danışayım [emoji14]  can-bus led gerekiyor olabilir kısık ışık yanık kalmasın sonra(tavanda kalıyormuş). 6.vites tasarruf ettirmiyorsa pek bişey ifade etmiyor, anca harama bulaşınca belki düşük devirde daha yüksek sürat elde edilir. 2000 devirde 120 km ile gitse yeterli aslında.

Bu arada suyu alttan almıyor dediğin gibi conta var orada ama fluence yazan krom parçanın üstünden sızıyor içeriye [emoji6]
Beygire göre bir renk tonu ayarlarız...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Şimdi, Hasan Karabekiroglu yazdı:
3 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Elimde led vardı ama boyları biraz büyüktü eski usül devam ettim, mavi led olabilir [mention=41867]Hasan Karabekiroglu[/mention] na danışayım emoji14.png  can-bus led gerekiyor olabilir kısık ışık yanık kalmasın sonra(tavanda kalıyormuş). 6.vites tasarruf ettirmiyorsa pek bişey ifade etmiyor, anca harama bulaşınca belki düşük devirde daha yüksek sürat elde edilir. 2000 devirde 120 km ile gitse yeterli aslında.

Bu arada suyu alttan almıyor dediğin gibi conta var orada ama fluence yazan krom parçanın üstünden sızıyor içeriye emoji6.png

Bundakiler beygirden ziyade katır 😅  sayısı az ama önemli olan işlevi tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bundakiler beygirden ziyade katır [emoji28]  sayısı az ama önemli olan işlevi tabi.
Ye beygirim ye dünyası
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Metin Akbal yazdı:

Garanti bitti 6 ay sonra benim aku cortladi. Olur boyle vakalar :)

Akü zaten sarf malzemesi. Garantiden değiştirmeyebilirdi marka ;)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Akü zaten sarf malzemesi. Garantiden değiştirmeyebilirdi marka [emoji6]
2 sene de biterse garanti karsilar herhalde [emoji848]
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
2 sene de biterse garanti karsilar herhalde [emoji848]
Akü nun bireysel garantisi olur.... Lastik gibi...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renault'da durum sanırım 1 sene ya da 40bin km olmalıydı aküde. Onun haricinde akü garantisi araç garantisi ile bağlantılı değil.

Bu arada @Köksal Yılmaz Gündüz farı yok mu bu aracın? Sislerin üstünde?

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Renault'da durum sanırım 1 sene ya da 40bin km olmalıydı aküde. Onun haricinde akü garantisi araç garantisi ile bağlantılı değil.
Bu arada [mention=24540]Köksal Yılmaz[/mention] Gündüz farı yok mu bu aracın? Sislerin üstünde?
Ne gezer Tirent miş bu :)
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Ne gezer Tirent miş bu :)

Aaa, tanıdık geldi. Ama tanıdık gelen sonradan yaptırdı kendi aracına sis farı falan. Buna da olur.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-266057986r-266005976r-fluence-gunduz-fari-led-sag-sol-527189060/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
1 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Gündüz farı-led adet 100 tl. Far anahtarı da (sinyal kolu muydu) değişecek mi,evetse o kaç para? Köksal arkadaş o kadar parayı oişe bağlamaz, dölar alır onun yerine :p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)
1 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Gündüz farı-led adet 100 tl. Far anahtarı da (sinyal kolu muydu) değişecek mi,evetse o kaç para? Köksal arkadaş o kadar parayı oişe bağlamaz, dölar alır onun yerine :p

Değişecek bi anahtar yok. Bi röle ile kontağa ve kısalara bağlanacak, o kadar :) Ford mu sandın abi sen bunu 😛

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ne gezer Tirent miş bu default_smile.png
Tirent konusu az ötede canım bu Touch yani dokundurabilirsiniz (grup vitamin)
Gündüz farı-led adet 100 tl. Far anahtarı da (sinyal kolu muydu) değişecek mi,evetse o kaç para? Köksal arkadaş o kadar parayı oişe bağlamaz, dölar alır onun yerine [emoji14]
Usd nin de tadı kaçtı,portif bank filan yok mu gömelim paraları
Değişecek bi anahtar yok. Bi röle ile kontağa ve kısalara bağlanacak, o kadar [emoji4] Ford mu sandın abi sen bunu [emoji14]
Hep bi gısgançlık bi şeyler, gizli özellik açmaya 30 tl verdiğimi söylemiyim (cc li direksiyon alınca 2. Kez de ücretsiz)

Aklımda önce cam filmi var sıcak günde klima kesmiyor(Son 2-3 aracımda bunu hissediyorum). Uzun yolu da bitirdim gibi cc için. Krom çerçeve de lazım led yapınca bunda Piano Black yapmışlar düz siyah da değil. Icon görünce heves ediyorum tam takım araç ama fiyatları çok yüksek donanım olsa da.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Değişecek bi anahtar yok. Bi röle ile kontağa ve kısalara bağlanacak, o kadar [emoji4] Ford mu sandın abi sen bunu [emoji14]
İstedikten sonra ayni sekilde forda da yapilir, is mi sanki. Hatta belki de zaten oylefir, bilemiyorum. Sis icin far anahtari gerekmisti, aldim. Sis dugmesi anahtarda.[emoji41]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

İstedikten sonra ayni sekilde forda da yapilir, is mi sanki. Hatta belki de zaten oylefir, bilemiyorum. Sis icin far anahtari gerekmisti, aldim. Sis dugmesi anahtarda.emoji41.png

Sis var yalnız bu araçta. Ben gündüz farı diyorum abi. Sise takıldın, anladık, tamam, geçti o günler 😛

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sis var yalnız bu araçta. Ben gündüz farı diyorum abi. Sise takıldın, anladık, tamam, geçti o günler [emoji14]
Sen beni anlamazliktan mi geliyorsun [emoji4]
Ben de onu diyorum, sis icin gerekmisti anahtar. Gunduz fari icin fordda da gerekmez diyorum. Ayni sekilde forda da yapilir diyorum. Biseye takilmadim, takilan arkadaslarin normale donmesi icin bir kac ay once sis fari taktirdim, konuyla ilgisi yok [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
6 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Sen beni anlamazliktan mi geliyorsun emoji4.png
Ben de onu diyorum, sis icin gerekmisti anahtar. Gunduz fari icin fordda da gerekmez diyorum. Ayni sekilde forda da yapilir diyorum. Biseye takilmadim, takilan arkadaslarin normale donmesi icin bir kac ay once sis fari taktirdim, konuyla ilgisi yok emoji16.png

Heh, tamam yanlış anlamışım ben.

Olsun, sis farın yoktu işte, hepimizde travma yarattı o 😛

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
19 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Bizim laylon 5. viteste 2000 devirde 110 yapıyor.  Çok ciddi fark varmış. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...