İçeriğe Yönlendir

Fiat Egea 1.6 Multijet Aracımla İlgili İzlenimlerim

Fatih Mehmet Uslu

Recommended Posts

Fatih Mehmet Uslu
Sani Gerşon yazdı:

Renault'da tüm yürüyen 100bin km boyunca garantili. Jeep ve Fiat'ta 60bin km ve 2 sene garantili. Hangisi önce dolarsa. 63bin km'de aynı şekilde sol ön z rot bozuldu, 150TL'lik parçayı garantiye sokmamışlardı.

57 binde benim araç ama ama 5. senesinde. Servis bakımlı diye kıyak geçmiş olabilirler. Belki pahalı olur diye doğrudan sanayiye götürmeyi bile düşünmüştüm. İyi ki servise gitmişim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

Aracımın ön camının kenarlarında tuhaf baloncuklar oluştu, kristallenme gibi de bişey ama camın iç kısmında. Servise gittim garantiden değişmesi için başvuru açtılar ancak cevap olumsuz geldi. Olumsuz gelme sebebi ise kullanılan kimyasallardan kaynaklı olduğundan dolayı oluşmuş olabileceği imiş. Tofaş genel müdürlüğünü de aradım ancak yine olumsuz dönüş oldu. Sorunun fotoğrafını aşağıya ekliyorum, bir de sizin fikirlerinizi almak isterim. 

Mqz4yV.jpg

qiUHdY.jpg

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Diğer camlarda böyle bir şey yok sanırım. Mesela arka cam. Kullanılan temizlik ürünü her yerde kullanılmıştır. Niye sadece ön cam. 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Diğer camlarda böyle bir şey yok sanırım. Mesela arka cam. Kullanılan temizlik ürünü her yerde kullanılmıştır. Niye sadece ön cam. 

Sadece ön camda var  ve neredeyse ön cam kenarlarının yüzde 70 inde var. Kimyasal açıklaması nerden bakarsan mantıksız geldi bana, yıkamacıda kullanılan köpük ise buna neden olan bir çok araçta aynı sorun yaşanırdı.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Cam fitili kaynaklı belkide 

Mustafa dikkatli de baktım ama camın fitile oturduğu yerde değil gibi. Sanki cam 2 parça olarak ısıtılıp birleştirilmiş üretim aşamasında ve iki katmanın arasında gibi.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Mustafa dikkatli de baktım ama camın fitile oturduğu yerde değil gibi. Sanki cam 2 parça olarak ısıtılıp birleştirilmiş üretim aşamasında ve iki katmanın arasında gibi.

Elinizi sürünce parmaklarınıza dokunan bir şey yok yani? Kimyasal kaynaklı olsa fitilin her tarafında olurdu sanırım. Kullanıma bir engel oluşturmadığı için değiştirmeye lüzum görmediler. Bahaneleri de hemen hazır, kullanıcı hatası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Yurdaer Elay yazdı:

Elinizi sürünce parmaklarınıza dokunan bir şey yok yani? Kimyasal kaynaklı olsa fitilin her tarafında olurdu sanırım. Kullanıma bir engel oluşturmadığı için değiştirmeye lüzum görmediler. Bahaneleri de hemen hazır, kullanıcı hatası. 

Fatih evde sıkıldıkça arabanın ön camını söküp arasına değişik kimyasallar sürüp deneyler yapıyor tabi, sonra Fiat camımı değiştir.. 😛

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Mantıklı bir yanı yok ama kime anlatacaz derdimizi bilemiyorum. Kaskodan değişmesi için de camda hasar olması gerekiyormuş, aksi gibi taş izi bile yok. 2 gün sonra izne çıkacam belki taş falan çarparsa kaskodan hallederiz 😀 şaka bir yana hiç huyum değildir böyle hileli işler. Yapmam da. Bakalım fiat insaf edecek mi bekleyip görecez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ön camlar genelde lamine oluyor. Çift camın arasında mı oluşmuş bu lekeler

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu yazdı:
Aracımın ön camının kenarlarında tuhaf baloncuklar oluştu, kristallenme gibi de bişey ama camın iç kısmında. Servise gittim garantiden değişmesi için başvuru açtılar ancak cevap olumsuz geldi. Olumsuz gelme sebebi ise kullanılan kimyasallardan kaynaklı olduğundan dolayı oluşmuş olabileceği imiş. Tofaş genel müdürlüğünü de aradım ancak yine olumsuz dönüş oldu. Sorunun fotoğrafını aşağıya ekliyorum, bir de sizin fikirlerinizi almak isterim. 
Mqz4yV.jpg
qiUHdY.jpg

bunu yapan kimyasal arabanın boyasını bile kaldırır. nasıl bir el becerisi veya zekası varmış son kullanıcın cam kenarlarını nanometrik kimyasal sürmüş?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ön camlar genelde lamine oluyor. Çift camın arasında mı oluşmuş bu lekeler

Görüntü arasında gibi, zaten cam fitilden ayrılıyor olsa bu şekilde baloncuk şeklinde olmaz, en azından bazı yerleri daha geniş ayrılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Koray Demir yazdı:

Tüketici Mahkemesine başvurun sonuç lehinize çıkar.

Tüketici mahkemesi için rakamsal sınır var , ön cam o sınırın altında kalır. Bir yere başvurulacaksa Tüketici Hakem Heyeti olacaktır

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Cem Işık yazdı:

Tüketici mahkemesi için rakamsal sınır var , ön cam o sınırın altında kalır. Bir yere başvurulacaksa Tüketici Hakem Heyeti olacaktır

Doğrudur. O konular sizin uzmanlık alanı.

Yorum bağlantısı
İlker Yüksel

Ön camın değiştirilmesi bence daha çok başınızı ağrıtacaktır. Fanuc robotunun yaptığı montaj gibi olmuyor. Değiştikten sonra rüzgar, tam merkezlenmeme, ses gibi problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ben çatlama gözümün önünde olmasa değiştirmezdim bile.

Yorum bağlantısı
Ön camın değiştirilmesi bence daha çok başınızı ağrıtacaktır. Fanuc robotunun yaptığı montaj gibi olmuyor. Değiştikten sonra rüzgar, tam merkezlenmeme, ses gibi problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ben çatlama gözümün önünde olmasa değiştirmezdim bile.
serviste orijinal değişen camlarda hiç duymadım neredeyse. merkezleme ne kadar zor olabilir ki
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Bakalım fiat insaf edecek mi bekleyip görecez.

160TL'lik zrot'u 3bin km geçmiş diye değiştirmedi. Garanti prosedürü çok farklı. Alışamadım daha.

Erhan Doruk yazdı:

Aracın kaskosu varsa değişim talep edebilirsiniz. yılda 1 hakkınız olması lazım.

Bunun için camın fiziksel bir hasara uğramış olması gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Erhan Doruk yazdı:

Aracın kaskosu varsa değişim talep edebilirsiniz. yılda 1 hakkınız olması lazım.

Servisteki hasara bakan arkadaş camda hasar yoksa sigortadan ret yanıtı gelir dedi. Bekliyorum şimdilik. Fiat değişim yaparsa değiştirecez. Olmazsa şimdilik sürüşe olumsuz bir etkisi yok. Kırılma veya çatlama oluncaya kadar bu şekilde binerim.

Sani Gerşon yazdı:

160TL'lik zrot'u 3bin km geçmiş diye değiştirmedi.

Z rot için de iyi paraymış, egeanın z rotu daha ucuzdur umarım. Biri garantiden değişti ama yakında belki diğeri de bozulur.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Z rot için de iyi paraymış, egeanın z rotu daha ucuzdur umarım. Biri garantiden değişti ama yakında belki diğeri de bozulur.

Aynı zrot'u kullanıyoruz :) Pndemi öncesiydi bi de bu rakam.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Aynı zrot'u kullanıyoruz :) Pndemi öncesiydi bi de bu rakam.

Kendileri Fiat parçası konusunda oldukça ÜNLÜ'dür. Sizinki işçilik dahil servis fiyatı sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yurdaer Elay yazdı:

Kendileri Fiat parçası konusunda oldukça ÜNLÜ'dür. Sizinki işçilik dahil servis fiyatı sanırım.

Tabi, işçilik dahildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Aracı yıkarken ön cam kenarlarında da fark ettim, yakından bakınca gıcık bir durum ama rahatsız edecek bir şey değil.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Selçuk Bakış yazdı:

Aracı yıkarken ön cam kenarlarında da fark ettim, yakından bakınca gıcık bir durum ama rahatsız edecek bir şey değil.

Sürüş güvenliğine etki edecek birşey değil muhtemelen, ilk defa bir araçta böyle bir sorun gördüğümden olsa gerek kafaya taktım, yakından bakılmazsa zaten çok belli olmuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Sürüş güvenliğine etki edecek birşey değil muhtemelen, ilk defa bir araçta böyle bir sorun gördüğümden olsa gerek kafaya taktım, yakından bakılmazsa zaten çok belli olmuyor. 

Bence de hiç kafaya takmayın, keyifle sürün aracınızı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...