İçeriğe Yönlendir

O Bir Şaka Makinesi

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Eline diline sağlık, klavyeyi de eş geçmeyelim [emoji3526]
Sıradaki proje ve süresi ne kadar?
Yeni rekorlar bekliyorum [emoji2]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

cok güzel olmus en cokta bu kasaya golf mk5 e yakısıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Var hain. Demek mat siyah sözüm dinlenmemiş.
Ama güzel olmuş.

Çalışırkenki hallerin de gözümün önünde. emoji23.pngemoji23.png

Dimi.. Elektrikçi çırağı gibi geziyordum ortalıkta, bazen cebimde tornavida veya yankeski unutuyordum :) 

Servet Aydın yazdı:

Çubuk led takmadın ya. Beter ol 

Resmi gönderince o ledlerin pahalı birşey olduğunu anladım.

Metin Akbal yazdı:

Allahim bugunleride mi gorecektim.

1 haftalik is senin danismadan arastirmadan is yapman sebebi ile baya bi uzadi emoji16.png Sorsaydin bana tampon indirmeden sadece citalarin sokulmesiyle farlara ulasabiliyorsun derdim.

Farlar GTI fara cok yakin oldu yakisti parlak siyah diye israr edip daha once yaptigim Golf V fari referans olmustur.

Bu arada dukkanin reklamini yapabilirsin ki onda sorun yok. Belki burdan birine lazim olur.

Önceki farların resimleri olayı kafamda şekillendirmede çok yardımcı oldu.

Ayrıca bu arabamı değişik ben mi beceremedim alttaki farın civatasına, tampondaki çıtayı sökünce ulaşamıyorsun, çıtayı söktüm baktım ı ıh dedim burdan çıkmaz bu önünde plastik aksamlar var.

Önder Özcan yazdı:

Güzel olmuş. Diline sağlık. Ne? Evet diline sağlık. Anlatım güzel olmuş. :D

Çok teşekkür yaparım..

Adnan Çakır yazdı:

Ben okurken yoruldum.
Süper değil ama ultra süper olmuş eline sağlık, farında yolunda açık olsun.
Lehimlediğin selenoid kablosu var ya keşke büzüşen makaron taksaydın birde şerit led sinyal ve gündüz lambası olsaydı emoji6.png

Makaron da vardı abi ama, silikon tabancası sıcaktı bastım üstüne :) 

Selçuk Bakış yazdı:

Eline diline sağlık, klavyeyi de eş geçmeyelim emoji3526.png
Sıradaki proje ve süresi ne kadar?
Yeni rekorlar bekliyorum emoji2.png

Aklımda fren tertibatı güçlendirmesi ve debriyaj seti değişimi var ama bunları ben yapmayacağım için daha hızlı olacaktır. :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

silikon tabancası sıcaktı bastım üstüne

O xenonun sicagina erir canini sikma [emoji16]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Karabekiroglu

Bizim konu taaa 3. sayfaya kadar düşmüş burayı bi canlandıralım dedim

Dün otururken, yaklaşık 2 haftadır satın alınmış ama kenarda bekleyen direksiyon boyaları gözüme ilişti.

@Mehmet Ozyurek ile ortak yapacaktık ama şu ara onun işlerinin yoğun olduğunu biliyorum, @Mustafa Arıkan da dedi abi okullar açıldı artık benden umudu kes.

Dedim iş başa düştü açtım kutuyu, oturdum direksiyona, (oturdum derken direksiyonun üzerine oturmadım, karşısındaki koltuğa oturdum) lüzumsuz espri oluşmasın :) 

Kutudan her şey çıkıyor, takım set halinde, 800 lük zımpara, yeteri kadar sünger, boya, temizlik kimyasalı, ve bakım sıvısı, benim en çok temizlik sıvısı dikkatimi çekti, başka yerlerdeki kiri ve lekeleri kaldırıyormu diye denedim valla şahane temizlik özelliği var satın aldığım kişiye özelliklerini soracağım,

nboJY0.jpg

Boyanmadan önceki hali bu şekilde idi..

NLJOYO.jpg

800 lük zımpara ile kuru şelilde zımparaladım, aşınmış yerlerde daha hafif, aşınmamış yerlerde birazda baskı uygulayarak yaptım.

anR1Pz.jpg

Zımparalama işlemi tamam oldu dedim kendi kendime, kuru mikro fiber bez ile zımpara tozlarını aldım ve temizlik sıvısını süngerle uygulayarak temizledim.

Temizleme işlemi sonrası 10-15 dk kadar kurumasını bekledim. Aracın kapıları ve camları kapalı vaziyette içeri toz girmesin istedim.. Kurudu ve ilk katı boyadım.

Boyama işlemini, boyanın kapağını açarak süngerin üzerine ters çevirerek az az dökülmesini sağladım, direksiyonun üzerine dokunarak boyayı bıraktım ve küçük dairesel hareketler ile boyayı yedire yedire yayılmasını sağladım 

YdRO36.jpg

İlk katı attıkdan sonra iş kendini göstermeye başladı, burada bir iki nüans var, ilki @Mustafa Arıkan dan, bu işlemi yaptığımda hava serindi, hatta soğuk bile denilebilirdi 19 derece filandı, bu da boyanın kuruma süresini uzatacaktı, Mustafa dedi ki saç kurutma makinesi al yanına onunla sıcak hava ver, dedim mantıklı, zaten far işinden kalan, saç kurutma makinesi var hızlı adımlar ile atölyeye gittim ahaaa dedim orada makine aldım elime taktım fişe bastım düğmeye hmmm çalışmıyor, hmm yaa hmmm tabi, farı ısıtacaz diye yakmıştın sen onu  :) 

Sonra şahane bir fikir geldi aklıma, aracı zaten direksiyonu dönürmek için çalıştırıyordum, kaloriferi açtım 25 dereceye ayarladım ve kapı pencereleri kapadım, böylelikle hem kendim ısındım hem direksiyon daha hızlı kurudu...

İkinci nüans, kuruma işlemi boyayı vurdukrtn 5-10 dk sonra bakınca hemen kurumuş görünüyor, dokunuyorsun kuru hissi veriyor fakat kat arası bekleme süresi minimum 30 dk olmalı çünkü boyanın yüzü kuru ama alt kısmı daha tam kurumamış oluyor

İkinci katımız...

DOqyoO.jpg

mXZJqR.jpg

Her kat da dikişlerin olduğu iç kısımları da boyuyorum ama fazla bastırmadan fazla boya kalıntısı olmasın diye.

EOMyQA.jpg

3. katı da boyadık.

jqRQzr.jpg

3. kat boya da kuruduktan sonra, 1000 lik zımpara ile çok hafiften fazla bastırmadan geçtim bu işlem, sünger ile vurulurken süngerin izlerini alıyor ve daha pürüzsüz bir doku veriyor..

Bu şekilde...

BOgyog.jpg

Sonra en son kat boya attım ve kurumasını bekledim, kuruma süresini burada uzun tutmak gerekiyor ben garanti olsun diye son kattan sonra 1 saat bekledim. Bekledim de boş beklemedim tabi sağa sola laf yetiştirip video izliyorum yutupdan çay ve kahve eşliğinde.

odl6nm.jpg

Tam istenilen sonucu aldım, artık bakım losyonunu uygulayabilirdim, buradaki incelik ise bakım losyonunu süngere az dökmek, (satıcı zaten bakım losyonunda kısmık davranmış)

Az süngere sürdüm sonra ufak damlalar halinde direksiyona bıraktım ve süngerler yayarak uyguladım. Bu işlem sonrası renk biraz parlaklaştı. Deri bakım losyonunu da 15-20 dk bekledmek gerekiyor..

lQRbBX.jpg

Sonuç olarak durum bu şekilde, daha ilk gün kullandıkça solma vs olursa buradan paylaşacağım

• Beğen 14
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Servet Aydın yazdı:

Aga bu kadar zamanı nerede dağıtıyorlar 

Yanlış meslek seçmişin abi :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Eline sağlık, ele bulaşma durumu yok değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Hasan Karabekiroglu yazdı:

lQRbBX.jpg

Eline sağlık güzel olmuş.  T nin alt ucundaki gri  parçanın altı  bu resimde  mat duruyor. Işıktan mı  öyle görünüyor?   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Selçuk Bakış yazdı:

Eline sağlık, ele bulaşma durumu yok değil mi?

Var boyarken eline bulaşıyor ıslak mendil ile kolayca çıkıyor :) Kurudukdan sonra yok.. kemik gibi oluyor boya...

İnan Çınar yazdı:

Eline sağlık güzel olmuş.  T nin alt ucundaki gri  parçanın altı  bu resimde  mat duruyor. Işıktan mı  öyle görünüyor?   

Ultra lüks, süper ötesi, fevkaladenin fevkinde olan telefonumuzun fotoğrafı işte. :) 

Servet Aydın yazdı:

Aga bu kadar zamanı nerede dağıtıyorlar 

Gurumsallar gibi davranıyorum herşeyim planlı programlı benim :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eline sağlık.. 

Çok güzel olmuş.. Ama senin direksiyon daha kötü imiş sanki. Benimki daha idare eder.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Farlar çok güzel olmuş. Peki uzunlara niye led takmadık? Daha da bi şimşek etkisi yakalardık?

Bi de şoför tarafı farda çizikler mi var sanki?

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Hakan Tarım yazdı:

Makyaj makyaj nereye kadar ? Yenisini al yenisini :D

Aynı motorun yeni kasası varmış, bulursam değerlendireceğim.

Buradan açıklayım kamoyunun bilgisine

1. Seçenek = A4 2.0 TFSI Quattro

2. Seçenek = Aynı motorun yeni kasası

3. Seçenek = Senin kasanın 2.0 TDI 4x4 olanı

Murat Atagenç yazdı:

İşçilik süper, jantlar pek olmadı ama :tongue:

Jant da acemiliği çıkarttım, önümüz kış sökülecek eğer satmaz isem yeni proje yaparız.

Sani Gerşon yazdı:

Farlar çok güzel olmuş. Peki uzunlara niye led takmadık? Daha da bi şimşek etkisi yakalardık?

Bi de şoför tarafı farda çizikler mi var sanki?

Led leri sonradan taktım Sani resimler eski kalmış, iki farın camında da ufak tefek çizikler var polisaj ile giderilecek türden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dün otururken..........

Dedim iş başa düştü açtım kutuyu, oturdum direksiyona, (oturdum derken direksiyonun üzerine oturmadım, karşısındaki koltuğa oturdum) lüzumsuz espri oluşmasın [emoji4] 

Su ilk nerde otururken onu yazmamissin merak ettim.

Birde zaten o boyla nasil direksiyona oturursun diye luzumsuz espri dusunuyordum ki aciklamayi yapmissin [emoji16]
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Metin Akbal yazdı:

Su ilk nerde otururken onu yazmamissin merak ettim.

Birde zaten o boyla nasil direksiyona oturursun diye luzumsuz espri dusunuyordum ki aciklamayi yapmissin emoji16.png

Bekliyordum açıkcası, Metin Hoca "halen yorum yapmadı bir sorun var kesin"  diye düşünüyordum :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Güzel olmuş ama nekadar ucun süre dayanıyor çok merak ediyorum.

Benim araç 107 binde benden önceki sahibi kılıflı kullanmış uzun süre(aracı aldığım an söktüm attım :) ) şuanda aşırı bir parlama yok ve yeni yeni çok küçük nokta şeklinde sol elimi çok kullandığım noktada soyulma başlamaya başladı eğer satana kadar göze batacak seviyeye gelirse bende uygulamayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Hasan Karabekiroglu yazdı:

3. Seçenek = Senin kasanın 2.0 TDI 4x4 olanı

bunun üstüne seçenek mi olur? DSG'si de sorunsuz diyorlar. Mis gaymak, gayışş her tabir gider buna :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Uğur Kamil yazdı:

Güzel olmuş ama nekadar ucun süre dayanıyor çok merak ediyorum.

Benim araç 107 binde benden önceki sahibi kılıflı kullanmış uzun süre(aracı aldığım an söktüm attım :) ) şuanda aşırı bir parlama yok ve yeni yeni çok küçük nokta şeklinde sol elimi çok kullandığım noktada soyulma başlamaya başladı eğer satana kadar göze batacak seviyeye gelirse bende uygulamayı düşünüyorum.

Sanırsam, zannedersem, herhalde, şahsi fikrim, yani, filan vs şaka şaka

Normal mevsim şartları ve normal kullanımda 1 yıl ve daha fazla gideceğini düşünüyorum, niye ?

Boya deriyi sadece boyamadı resmen deri ile bir oldu içine işledi.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

Ön takımlar önemli, orayı sevdi inmiyor aşağı :)

73bec98120bee945cf6cad1e470603a1.jpg

fa990177f6d98f41e3cb4bdfaa945ede.jpg

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...