İçeriğe Yönlendir

O Bir Şaka Makinesi

Hasan Karabekiroglu

Recommended Posts

Önder Özcan
Mert Yeldan yazdı:

Yakın olsa geleyim de tamponu boyayalım diyecektim emoji2957.png

Bence sadaka ver :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selçuk Bakış yazdı:

Sadece maavi ise olabilir 😃 deli mavi

Sadece Maavi, lutfen 😄

Metin Akbal yazdı:

Farketmez mavi olsun da Neptun Mavi Sadece Maavi deli mavi emoji23.png

Kiskanc😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Karabekiroglu

Buralar örümcek ağı olmuş hep.

Dedim madem arabayı değiştiremiyoruz, anahtarını değiştireyim psikolojik olarak rahatlarım.

Sitede bakınırken şu gözüme çarptı, dedim olurmu ki filan aldım.

https://urun.n11.com/oem-yedek-parca/volkswagen-golf-7-donusum-anahtar-kabi-P338073074

5x3Wfg.jpg

Montajı çok basit eski anahtardan bunun içine malzemeleri aktardım.

WMeodx.jpg

Orjinalden hafif büyük, çalışma mekanizması yeterli, çok kötü değil ama orjinal gibi de değil.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

araba çalıştımı? :)

çünkü immo çipini kesip çıkartıp içine gömmeyince tiguan ile iş yerinde kaldıydım. sonra çöpten eski kabı bulup içinden çipi söküp yenisinin içine koymşutum.

aha aldımı bir telaş şimdi :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
araba çalıştımı? [emoji4]

çünkü immo çipini kesip çıkartıp içine gömmeyince tiguan ile iş yerinde kaldıydım. sonra çöpten eski kabı bulup içinden çipi söküp yenisinin içine koymşutum.
aha aldımı bir telaş şimdi [emoji3]
Immo yu çıkartmak vakit aldi, alman yapıştırmış oraya, kırmadan çıkarttık sorun yok şuan, daha önceden tecrübeliyim, bende kaldım öyle bir kere şımdı ilk immoyu alıp gözümün önüne koydum
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben bizzat kontrol ettim. Beğendim. Arabayı da test ettim onu daha çok beğendim. 4. fitezde kafa kaldıran bir araç :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yalniz korkarim yakin zamanda arabayi degistirir. Totosu o koltuga degdi bir kere [emoji2960]
c3fed9803d57203434393f84e8145b68.jpg

54f455f1d65ac15ffca1e2aaf4bd8816.jpg

• Beğen 5
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Paul Walker (Brian O'Conner) getir götürünü yapar sadece.. 😂😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Önder Özcan yazdı:

Yalniz korkarim yakin zamanda arabayi degistirir. Totosu o koltuga degdi bir kere [emoji2960]

20 sene filan sonra anca alır mercoyu. Daha yaşı genç.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Gülmüş[emoji23] Gorulmus sey deeel [emoji23][emoji23]
Koltuğa oturunca büyü müdür nedir fark etmiyorsun güldüğünü, vaktinde benim gülümsememe laf ediyordu bu arkadaş
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Gülmüş[emoji23] Gorulmus sey deeel [emoji23][emoji23]

Traktör koltuğu olan jettadan sonra gayet olağan durum [emoji477]️
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

Traktör koltuğu olan jettadan sonra gayet olağan durum emoji477.png

Gömdün adamı ya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Önder Özcan yazdı:

Yalniz korkarim yakin zamanda arabayi degistirir. Totosu o koltuga degdi bir kere

Paylaşımın üzerinden 14 saat geçmiş ve ilgiliden bir dönüş yok. Sanırım forum yerine sarı sitede geziniyor 14 saattir. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Recep Selim Kaya yazdı:

Paylaşımın üzerinden 14 saat geçmiş ve ilgiliden bir dönüş yok. Sanırım forum yerine sarı sitede geziniyor 14 saattir. :D 

Yanlış teşhis koydun.O fotoğraflı mesaj hariç diğer mesajları beğendi, dönüş yaptı yani. Cevap yazmasına gerek yok, hepsini gördü. Fotoğraflı olanı beğenmedi :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Önder Özcan yazdı:

Ben bizzat kontrol ettim. Beğendim. Arabayı da test ettim onu daha çok beğendim. 4. fitezde kafa kaldıran bir araç :)

Önder Özcan yazdı:

Emre Şimşek yazdı:

Pis bakmış beh

Söze gerek kalmıyor bazen, bakışlar olayı anlatıyor.

Alpay Sumer yazdı:

Gülmüş😂 Gorulmus sey deeel 😂😂

İstemsiz gülüyor insan.

Furkan Sumer yazdı:

Paul Walker (Brian O'Conner) getir götürünü yapar sadece.. 😂😂

Teşekkür ederim şekerim

Mert Yeldan yazdı:

20 sene filan sonra anca alır mercoyu. Daha yaşı genç.

Bu araç mutlu hissettiriyor insanı, Jetta adrenalin salgılattırıyor.

Köksal Yılmaz yazdı:
Alpay Sumer yazdı:
Gülmüşemoji23.png Gorulmus sey deeel emoji23.pngemoji23.png

Koltuğa oturunca büyü müdür nedir fark etmiyorsun güldüğünü, vaktinde benim gülümsememe laf ediyordu bu arkadaş

Ehe Ehe Ehe yapıyorum giderken

Servet Aydın yazdı:

Traktör koltuğu olan jettadan sonra gayet olağan durum emoji477.png

Önder Özcan yazdı:

Gömdün adamı ya.

Servet Aydın yazdı:

Acı gerçekler bunlar

Koltuğu rahat, fevkaledenin fevkinde bir sürüş var.

Lastiklerini beğendim. Kavşakta arkamda beklerken az bi gazladım güzel tutundu. 

Recep Selim Kaya yazdı:

E320 CDI bakmadım desem yalan olur.

Şoför koltuğuna oturduğun zaman, karşındaki sanki bir otomobil konsolu değilde uçak kokpiti gibi.

Hmm bu neymiş diyip düğmeye basıyorum, aha şu var aha bu var.

Önder abinin arabadaki bütün donanım ayarları bozuldu :D 

• Beğen 6
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Hasan Karabekiroglu

Şimdi şöyle oldu, 

Motor içinde ısınan yağ, kartere inince karterde bir yağ gazı oluşturuyor, alman düşünmüş taşınmış, demiş bu yağ gazı hem iyi bişi hem kötü bişi...

Napalım napalım derken, bir tane çekvalf koyalım oraya oluşan yağ gazını alsın, bir hortum marifeti ile gaz kelebeğine göndersin.

Ordan biri çıkmış ooo süper fikir hatta demiş kanister filtresindeki oluşan gazlaşmayı da alalım bunla birlikte gönderelim içeri gitsin böylelikle bütün delilleri yakarak yok etmiş oluruz demiş. Sonra oturup yapmışlar...

Sistemin çalışma mantığı bu, aracı ilk aldığımda mantığı tam olarak bilmesem de o hortumun yırtık olması beni rahatsız etmiş ve bunun bir arıza olduğunu düşünerek orayı onarmıştım.

Onarımı yaptık fakat, hesap edilemeyen bir etken, hortumun daha doğrusu borunun çünkü hortum gibi esnek değil, motor üzerinde olması idi, performanslı kullanımda motorda oluşan fena haldeki ısı o tamirde kullandığın yapıştırma materyallerinin hepsini bozuyor ve kırık yeniden açılıyordu, artık parçayı yenilemek elzem haline gelmişti.

Plastik boru sonuçta ucuz bir şeydir alalım yenisini takalım derken, parça numarasını tespit edip bilgisayarın başında araştırmaya başladım, açıyorum bakıyorum rakamlar çok yüksek, birde bulduğum parçada her yer uyuyor bir tek karter havalandırma girişi uymuyordu, uyarıdaki konseyde toplanan mühendisler geçmeli şekilde olan borunun ucunu öbür versiyon motorda yandan civata ile sıkılır hale getirmişler. 

İki tane firmada benimkine bire bir uyan buldum aradım, stokta yok dediler o zaman sitenize niye var diye koyuyorsunuz filan derken. Kayseri deki servisi aradım, servis o boru için 763 lira talep etti, hayırlara vesile olsun dedim kapadım.

Sonra @Servet Aydın ı aradım, oda atarlı bir ses tonu ile arkadaşım ben sizin yedek parça tedarikçinizmiyim, Toker i arasana dedi. Toker ? @Serkan Toker 

Serkan abi sağolsun, parça kodunu ve resimleri at ben bi bakayım dedi, attım ertesi gün parça hazır bizim çocuklar Nevşehir e geliyor bırakacaklar dedi, dedim noluyor yaaa... Bu kadar hızlı olmamalı, en hızlı kargo bile 3 gün sürüyor Nevşehir e gelmesi.

Geldi değiştirdik..

Sorunlu yer burasıydı

I8OR7V.jpg

E45kfC.jpg

• Beğen 8
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...