İçeriğe Yönlendir

Kararsızım, Tecrübesizim ve Yorumlara İhtiyacım Var

Gökhan Albayrak

Recommended Posts

Hüseyin Maviş

On 14.09.2018 at 16:40, Gökhan Albayrak yazdı:

Konuyu takip ediyorum, bende de model yükseltme düşüncesi ağır basıyor. Biraz param var, aracımda hiçbir sıkıntı yok ama (yatırım amaçlı) değiştirmeyi düşünüyorum. Bu aralar ciddi bir şekilde Duster araştırıyorum. Ben genellikle şehir içinde kullandığım için benzinli ve manuel vites almayı düşünüyorum. Gökhan bey, sanırım babanızla emsalim, burada yapılan yorumlardan faydalanmak istiyorum. Babanızın kafasını da fazla karıştırmayın der kaçarım. 😊

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Hüseyin hocam, babam hiç ikinci el araç almadı. Aslında babamı en çok zorlayan durum bu. Şimdiye kadar çok araç kaçırdık. Gerek tiguan gerek c max. Model yılıydı km ‘siydi vs vs. Şu an beklemeye aldık, neyi bekliyoruz bende bilmiyorum. Galiba canına tak ettiği bir an bu iş çözülecek, nasıl çözülecek bende bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
28 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Hüseyin hocam, babam hiç ikinci el araç almadı. Aslında babamı en çok zorlayan durum bu. Şimdiye kadar çok araç kaçırdık. Gerek tiguan gerek c max. Model yılıydı km ‘siydi vs vs. Şu an beklemeye aldık, neyi bekliyoruz bende bilmiyorum. Galiba canına tak ettiği bir an bu iş çözülecek, nasıl çözülecek bende bilmiyorum. 

Ben de tam tersi hiç sıfır araç almadım ama bu sefer almayı düşünüyorum. Köröğlu Ayvaz iki kişiyiz, yılda 1-2 defa uzun yolumuz olur, yılda en fazla 5-6 bin km. yaparım. Bu yüzden yukarıda Duster dedim ama benzinli Focus veya Fiesta da düşüncelerim arasında. Temizi denk gelirse 2. el de alabilirim. Bir de aracımdan çok memnunum, hiçbir sıkıntısı yok, şu an toruna bakıyoruz, gidiş geliş kısa mesafe, dizel uygun olmuyor, onun için benzinli düşünüyorum.

Konunuza ortak olduğum için kusuruma bakmayın, babanızla ve sizinle aynı dertten mustaribim, belki bana da yardımcı olanlar olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hüseyin abi bu ara sifir arac fiyatlari aldi basini gitti..

Yatirim amacli alma dusuncesi iyi hos ama biraz zorlayacaktir.. 2-3 yasinda temiz bir arac bence daha karli bir is olacaktir. tabi karar senin..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
53 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Hüseyin abi bu ara sifir arac fiyatlari aldi basini gitti..

Yatirim amacli alma dusuncesi iyi hos ama biraz zorlayacaktir.. 2-3 yasinda temiz bir arac bence daha karli bir is olacaktir. tabi karar senin..

Evet biliyorum fiyatları. Bir de bu zamanda araç değiştirmek doğru mu olur? Bu konuda da endişeliyim. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 dakika önce, Hüseyin Maviş yazdı:

Evet biliyorum fiyatları. Bir de bu zamanda araç değiştirmek doğru mu olur? Bu konuda da endişeliyim. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

almakta satmakta zor..Bence biraz piyasayi beklemek lazim.. Ama her kosulda mevcuttan asagi dusmemek lazim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
15 dakika önce, Hüseyin Maviş yazdı:

Ben olsam elimdekini korumaya çalışırdım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 saat önce, Hüseyin Maviş yazdı:

Ben de tam tersi hiç sıfır araç almadım ama bu sefer almayı düşünüyorum. Köröğlu Ayvaz iki kişiyiz, yılda 1-2 defa uzun yolumuz olur, yılda en fazla 5-6 bin km. yaparım. Bu yüzden yukarıda Duster dedim ama benzinli Focus veya Fiesta da düşüncelerim arasında. Temizi denk gelirse 2. el de alabilirim. Bir de aracımdan çok memnunum, hiçbir sıkıntısı yok, şu an toruna bakıyoruz, gidiş geliş kısa mesafe, dizel uygun olmuyor, onun için benzinli düşünüyorum.

Konunuza ortak olduğum için kusuruma bakmayın, babanızla ve sizinle aynı dertten mustaribim, belki bana da yardımcı olanlar olabilir.

Dizel olması kısa mesafede neyi etkiliyor tam olarak ? Isınmadan stop ediyorum çok yakıyor flansa mevzu benzinli hayatta daha az yakmaz . Sorun yoksa arabada uğraşmayın derim zaten az biniyormuşsunuz

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sıfır benzinli boşline araç şu an en doğru karar olur.  boşline fiorino/egea/symbol vs

eğer sıfır olacak ise.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Huseyin hocam forumda hakan beyin c max i satilik gordunuzmu? Sizin fiyat araliginiz ne bilemedim ama bi dusunun derim...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
4 saat önce, Ali Gök yazdı:

Dizel olması kısa mesafede neyi etkiliyor tam olarak ? Isınmadan stop ediyorum çok yakıyor flansa mevzu benzinli hayatta daha az yakmaz . Sorun yoksa arabada uğraşmayın derim zaten az biniyormuşsunuz

Forumda da dizel araçların kısa mesafe kullanılmasının sakıncalarından söz edildiğini okumuştum, yoksa az veya fazla yakmasında sıkıntı yok. Dediğiniz gibi arabamda sorun yok, aksine uzun süre masrafı (yazlık-kışlık lastik, bakım vs.) yok ve onunla iyice bütünleştik sayılır, bir aklım da satma diyor ama yatırım amaçlı düşünüyorum. Kafam işte böyle karışık hele bu ekonomik ortamda.

4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

sıfır benzinli boşline araç şu an en doğru karar olur.  boşline fiorino/egea/symbol vs

eğer sıfır olacak ise.

Öneriniz için teşekkürler hocam. Egea'nın tipi çok hoşuma gidiyor ama EuroNCAP sonuçları tatminkar değil gibi. Gene de Egea'yı değerlendireceğim.

Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Huseyin hocam forumda hakan beyin c max i satilik gordunuzmu? Sizin fiyat araliginiz ne bilemedim ama bi dusunun derim...

Evet gördüm Alpay bey, o da dizel, ben benzinli düşünüyorum, teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Dpf kısa mesafe sevmiyor, dizel kışın zor ısınıyor, alırken de çok fark veriliyor.
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bu Dpf şans mıdır şanssızlık mıdır 30000 km kullandım en ufak bir sıkıntı yaşamadım. 5.5 km okul ev arası. Yalnız ben basarım. Dizel benzin fark etmez 😁

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Bu Dpf şans mıdır şanssızlık mıdır 30000 km kullandım en ufak bir sıkıntı yaşamadım. 5.5 km okul ev arası. Yalnız ben basarım. Dizel benzin fark etmez [emoji16]

30bin az hocam bence. Basmak iyi gelmiş galiba

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
17 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Bu Dpf şans mıdır şanssızlık mıdır 30000 km kullandım en ufak bir sıkıntı yaşamadım. 5.5 km okul ev arası. Yalnız ben basarım. Dizel benzin fark etmez 😁

Ne kadar yakiyordu?

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
30bin az hocam bence. Basmak iyi gelmiş galiba 

Muhtemelen öyledir. Aracı 90 binde almıştım.
Ne kadar yakiyordu?

Kışın 7.2 yazın 6.2 falan yakıyordum. Kışın PTC ısıtıcı yazın klima hep açık. Yakıttan kaçmam, deli gibi sürmem ancak gerekirse 3000-4000 devir çeviririm.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Hüseyin Abi paran varsa bence araba değiştirmenin tam zamanı. Bu sene almadığımızı görünen o ki seneye alamayacağız. Nakit yoksa bence artık macera olur. Allah gönlünüzce versin.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu zamanda sıfır almak yanlış abi.
Bence bir müddet idare et.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
36 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Hüseyin Abi paran varsa bence araba değiştirmenin tam zamanı. Bu sene almadığımızı görünen o ki seneye alamayacağız. Nakit yoksa bence artık macera olur. Allah gönlünüzce versin.

20 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu zamanda sıfır almak yanlış abi.
Bence bir müddet idare et.

Kafam zaten karışık, sizler de zıt yorumlarınızı alt alta yazmışsınız.  😂😂

İkinize de teşekkürler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

karışacak birşey yok. sıfırlara zam tam geldi yansıdı. İkinci ellere daha yansımadı. Nakitiniz varsa arabayı ikileyin, yılbaşından sonra eskiyi satın.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Kafam zaten karışık, sizler de zıt yorumlarınızı alt alta yazmışsınız.  [emoji23][emoji23]
İkinize de teşekkürler.

Bakış açısı diyelim [emoji3] Geçen seneki döviz ve otomobil fiyatlarını düşünürseniz, geçen sene alınmış araç fırsattı. Seneye doların 9 TL olmayacağını kim garanti edebilir ki?
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ama 2008 collection kötü araç değil. bence 3 sene felan değişmeyin. elektrikli bişey alırsınız sıfır. Fordu da elde tutarsınız uzun yol için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...