İçeriğe Yönlendir

Toyota Auris - Aracın Garantisini Bozdurmalı mıyım?

Macit Aliyev

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

5lt Liqui Molly yağı 160’a aldım. Aracım 4lt alıyor 1lt de fazla aldım. Yağlarda dolar kurundan nasibini almış.

200 değil ama ucuz bir yağ ile 250’ye bakım rahat çıkar. İyi yağ ile 300-400 arası normal. Fazlası israf. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Gecen hafta Bursa'daydim. Motul 8100 4 lt yag, yag ve hava filtresi + iscilik 215 tl tuttu. 210 cikti bozuk yoktu, butun parayi uzattim 210 yeter abi dedi eyvallah hayirli isler dedim ciktim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Şaşmaz’da Dörtnal Toyota servisi var yakın çevremde Toyota’sı olanlar başka yere gitmez memnuniyet oranı yüksektir ziyaret amaçlı olsa bile bir uğrayın derim yetkiliye gitme fikriniz değişecektir orjinal parça isterseniz buna göre fiyat çıkartıp seçenek sunuyorlar ustaları Toyota yetkili servisten ayrılma.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)

Bu aralar işyeri mekan değişikliği sebebiyle yıllık yapacağım ortalama kilometre 10000 lere kadar düşecek.

O yüzden servise yaptırmaya karar verdim. Garantisi de bozulmamış olsun. Satacağım zaman epey işime yarayacak.

İyiki Motor iç temizleme ve enjeksiyon temizleyicinin çıkartılabilir olduğunu söylediniz. 

Enjektör temizleyici almadım ama motor iç temizliği artık geç olduğu için mecbur kabul ettim. 

761 tl masraf çıkardılar.LPG bakım + filtreye de 100 aldılar. Ama bundan böyle her 5 ayda bir değil 1 yılda bir gideceğim için mutluyum.

Bu arada Polen filtresi her 10000 de bir değiştirilmek zorunda dedi servis. 20000 km değil.

Enjeksiyon temizleyiciyi de tavisye ediyorlar. Eğer gelecekte enjeksiyon kaynaklı sorun olursa bu bakımların yaptırılmaması negativ olarak yansıyacağını bildirdi.

10 saat önce, Koray Demir yazdı:

Şaşmaz’da Dörtnal Toyota servisi var yakın çevremde Toyota’sı olanlar başka yere gitmez memnuniyet oranı yüksektir ziyaret amaçlı olsa bile bir uğrayın derim yetkiliye gitme fikriniz değişecektir orjinal parça isterseniz buna göre fiyat çıkartıp seçenek sunuyorlar ustaları Toyota yetkili servisten ayrılma.

Arkadaşa soracağım. Muhtemelen onlar da bu yere gidiyorlardır.

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
13 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

200 değil ama ucuz bir yağ ile 250’ye bakım rahat çıkar. İyi yağ ile 300-400 arası normal. Fazlası israf. :)

Arkadaşın yaptırdığı yeri arayıp fiyat ve hangi markaları kullandığını öğrenip buraya da yazacağım.

14 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Km arttikca problemler artabiliyor.

Sadece bu husus kafamı kurcalıyor. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
7 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Bu aralar işyeri mekan değişikliği sebebiyle yıllık yapacağım ortalama kilometre 10000 lere kadar düşecek.

O yüzden servise yaptırmaya karar verdim. Garantisi de bozulmamış olsun. Satacağım zaman epey işime yarayacak.

İyiki Motor iç temizleme ve enjeksiyon temizleyicinin çıkartılabilir olduğunu söylediniz. 

Enjektör temizleyici almadım ama motor iç temizliği artık geç olduğu için mecbur kabul ettim. 

761 tl masraf çıkardılar.LPG bakım + filtreye de 100 aldılar. Ama bundan böyle her 5 ayda bir değil 1 yılda bir gideceğim için mutluyum.

Bu arada Polen filtresi her 10000 de bir değiştirilmek zorunda dedi servis. 20000 km değil.

Enjeksiyon temizleyiciyi de tavisye ediyorlar. Eğer gelecekte enjeksiyon kaynaklı sorun olursa bu bakımların yaptırılmaması negativ olarak yansıyacağını bildirdi.

İyi yapmışsınız, Mart'ta Fabia 1.2 TSI'ın bakımına 700 TL verdim yetkili serviste, bu fiyatlar normal oldu artık.

Enjektör temizleyici için de Liqui Moly'nin aşağıdaki linkteki ürününü kendiniz alıp depoya ekleyebilirsiniz. Servisin yaptığı da bu zaten.

https://www.hepsiburada.com/liqui-moly-benzinli-enjektor-temizleyici-300-ml-p-OTSON5110

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
38 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

İyi yapmışsınız, Mart'ta Fabia 1.2 TSI'ın bakımına 700 TL verdim yetkili serviste, bu fiyatlar normal oldu artık.

Enjektör temizleyici için de Liqui Moly'nin aşağıdaki linkteki ürününü kendiniz alıp depoya ekleyebilirsiniz. Servisin yaptığı da bu zaten.

https://www.hepsiburada.com/liqui-moly-benzinli-enjektor-temizleyici-300-ml-p-OTSON5110

Bu ürün sağda solda anlatıldığı kadar iş görüyor mu? 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
26 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Bu ürün sağda solda anlatıldığı kadar iş görüyor mu? 

Sağda solda ne anlatıyorlar bilmiyorum ama bir çok markanın enjektör temizleyici benzin katkısı var. Liqui Moly bunların arasında bu işte en yetkin olanlardan birisi.

Ben zaman zaman kullanıyorum, önce bunu ekliyorum, sonra depoyu doldurup biraz daha devirli kullanıyorum o depoyu. Arabalarımız zaten bakımlı olduğu için kullanımda çok fark ettiğini söyleyemem ama Youtube'da faydalı olduğunu gösteren bir çok test var. İlgiliyseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Öte yandan bunun farklı bir versiyonu olan carbon clean işlemi ile ilgili forum arşivinde bir çok konu vardı, onları da okuyabilirsiniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Toyota bu bakımlarda orjinali parça kullanılırsanız hiçbir şey olmaz servise para kaptırıp boşuna 3 kat fazla ödemeyin.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

neden garanti garantidir.

Örneğin radyotör hortumu patlar motor hararet yer ve çöp olur .Hortumun garantide olduğunu düşünün motor bedelsiz yapılır ama garantiyi bozarsan motor sizin hediyeniz olarak mali bütçeyle size maal edilir mesef

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Araçlar çok pahalı, mümkün olduğunca garantili olmasında fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
58 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Toyota bu bakımlarda orjinali parça kullanılırsanız hiçbir şey olmaz servise para kaptırıp boşuna 3 kat fazla ödemeyin.

Dışarıda orijinal parçalarla bakım yaptırırsam garantiden çıkar mı?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Teoride çıkmaz, pratikte çıkar
Yorum bağlantısı
Koray Demir
28 dakika önce, Okan Tansel yazdı:

Örneğin radyotör hortumu patlar motor hararet yer ve çöp olur .Hortumun garantide olduğunu düşünün motor bedelsiz yapılır

Azj4OX.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Uzatılmış garantiler normal firma garantisi gibi olmuyor diye biliyorum. Markadan markaya fark vardır belki ama genelde sigorta firmaları yapıyor bu uzatılmış garanti olayını. Kapsamı da farklı oluyor.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
2 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

çıkar yetkli serviste yapılacak der sistem

2 saat önce, Koray Demir yazdı:

Azj4OX.jpg

böle olanı da var yapanıda 

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Az önce arkadaşımın önerdiği Özel servisi aradım. Tyt oto imiş. Ustayla görüştüm 50 bin bakımı ne kadar olur dedim 300 dedi.Arkadaş 250 yaptırdı dedim tamam o zaman 250e olur dedi.

Yağ değiştirilecek, hava, polen filtreleri değiştirilecek, fren balatalara bakılacak dedi.

Yağ markası mobile 5 30, filtreler ise venso olacak dedi.

Hatta yağı serviste değiştirip filtreleri gerekirse fren balata ve diskleri burda değiştirebilirsin. O zaman garantiden çıkmaz dedi bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
On 03.10.2018 at 09:32, Mais Jannataliyev yazdı:

Az önce arkadaşımın önerdiği Özel servisi aradım. Tyt oto imiş. Ustayla görüştüm 50 bin bakımı ne kadar olur dedim 300 dedi.Arkadaş 250 yaptırdı dedim tamam o zaman 250e olur dedi.

Yağ değiştirilecek, hava, polen filtreleri değiştirilecek, fren balatalara bakılacak dedi.

Yağ markası mobile 5 30, filtreler ise venso olacak dedi.

Hatta yağı serviste değiştirip filtreleri gerekirse fren balata ve diskleri burda değiştirebilirsin. O zaman garantiden çıkmaz dedi bana.

İyi yağların 4 litresi 200 TL filan şu an, hadi 150 olsun, filtresi var işçiliği var, bana garip geldi.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
4 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Arabanın yağ haznesi herhalde 1 litre falan.

4 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

İyi yağların 4 litresi 200 TL filan şu an, hadi 150 olsun, filtresi var işçiliği var, bana garip geldi.

Mobile 5 30 hepsiburada da 102 tlye de var 170e de var. Geri kalanı da filtreler ve işçilik.

Adamı arayıp sordum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 03.10.2018 at 09:32, Mais Jannataliyev yazdı:

ne kadar olur dedim 300 dedi.Arkadaş 250 yaptırdı dedim tamam o zaman 250e olur dedi.

:ninja:

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
4 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Mobile 5 30 hepsiburada da 102 tlye de var 170e de var. Geri kalanı da filtreler ve işçilik.

Adamı arayıp sordum.

İnternet fiyatına yağ-parça bulmak sanayide pek mümkün değil. Orijinal filtre fiyatları zaten önceki sayfada sizin mesajınızda var.

Diğer konuda da yazdım, bu fiyatlar ve şartlarda sağlıklı teknik işlem olması ve ustanın-dükkanın yaşaması çok zor.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
9 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

:ninja:

Aslında olaylar o kadar hızlı gelişmedi. Ben kısa kestim diye o şekilde yazdım.😊

Adam 300 deyince ben de arkadaşım daha yeni 250 ye yaptırdı dedi. Plakasına söyleyin eğer öyleyse size de aynısını yaparım dedi.

3 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

İnternet fiyatına yağ-parça bulmak sanayide pek mümkün değil. Orijinal filtre fiyatları zaten önceki sayfada sizin mesajınızda var.

Diğer konuda da yazdım, bu fiyatlar ve şartlarda sağlıklı teknik işlem olması ve ustanın-dükkanın yaşaması çok zor.

Usta toyota servisinden ayrılma. Belki uygun fiyattan parça tedariki yapabiliyordur. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...