İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Anahtardan Açılan Bagaj Çözümü

Hüseyin Aydınçelebi

Recommended Posts

Hüseyin Aydınçelebi

Merhaba arkadaşlar yeni aldığım aracımda anahtardan açılan bagaj sorununu çözüme kavuşturdum paylaşım yapmamın sebebi maliyeti sadece 20 TL ile bitirmek ve bu sorun kökten çözüme kavuşturmak.

Lada vega marka aracın bagaj açma düğmesini tüm lada yedek parça satan yerlerde bulabilirsiniz fiyatı 15 TL

c0ecb88b95b7123e9bc7a6f4eaad97bb.jpeg

Sigorta kutusunu çıkarıp anahtarın bagaj açma sigortasını buldum tabi bu işlem bagaj altını sökerek aynı renk kabloyu kapı kenarından devam eden kırmızı kabloyu bularak sigorta kutusunda aldığım sigortanın ucuna bağladım oradanda düğmenin altındaki uçlara

7a2bd57edc39a93df63623c848e05b10.jpg

Elektirikçilerde olan yuvarlak matkap uç ile gögüsün direksiyon altındaki far ayarlama yerinin yanına delik açıp düğmeyi yerleştirdim

ed30689418c5c5e91dcf3e9ab45bb66a.jpg

Hayırlı kullanımlar iyi forumlar.

• Beğen 13
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden

Guzel olmus orjinal gibi gozukuyor [emoji122]

Su yanindaki fat ayari calisiyormu hocam ,benim aractakini oynatiyorum ama bi fark olmuyor ,konuyla alakasi yok ama oda sigortaya baglimi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Düğme seçimi ve yeri çok orjinal  olmuş. Güle güle kullanın. @Hüseyin Aydınçelebi

Far ayarı eğer motoru bozuk değilse yada sonradan xenon falan bağlanmadıysa  çalışır.   Düz bir duvarın karşısında kısa farlarınızı yakıp  düğmeyi çevirdiğinizde far  çizgisi aşağı yukarı hareket etmesi  lazım. @Cemal İhsan Erden

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Çok güzel, orijinal gibi olmuş. 2001 Fiesta kullanırken kontağı kapatıp anahtardan açıyordum avm girişlerinde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Ilk aracim 98 modelinde dugmeyle acma orjinal sekilde vardi ama sahip oldugum 2000 modelinde yoktu. Ford iste bi degisik :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Süper çözüm.. çok güzel olmuş.. 

Ellerinize sağlık.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Boyle basit ama etkileyici degisikliklere bayiliyorum. Gulerekten kullanin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Tebrikler, çok pratik bir çözüm bulmuşsunuz bravo 👏🏻 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden

Yok hic oynamiyor orjinal farlari ustundekiler ,far motoru nerde oluyo farin icindekimi

Düğme seçimi ve yeri çok orjinal  olmuş. Güle güle kullanın. [mention=84963]Hüseyin Aydınçelebi[/mention]

Far ayarı eğer motoru bozuk değilse yada sonradan xenon falan bağlanmadıysa  çalışır.   Düz bir duvarın karşısında kısa farlarınızı yakıp  düğmeyi çevirdiğinizde far  çizgisi aşağı yukarı hareket etmesi  lazım. [mention=84069]Cemal İhsan Erden[/mention]

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Yok hic oynamiyor orjinal farlari ustundekiler ,far motoru nerde oluyo farin icindekimi
Evet farın içinde. Far değişiminde eski fardan motoru söküp yeni fara ampul takar gibi takmıştı usta.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mahmut Aslan

Benim 98 fiestamda orjinal olarak vardı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Eski aracım olsaydı haftasonu ilk işimdi. Tebrikler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Gürkan gibi  boraya  da binsen , benim gibi  C Maxa da binsen mk4 fiesta özleniyor maalesef.🙁

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı
14 saat önce, İnan Çınar yazdı:

Gürkan gibi  boraya  da binsen , benim gibi  C Maxa da binsen mk4 fiesta özleniyor maalesef.🙁

O atiklik o pratiklik hangi arabada var be :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Eyi

Hayırlı olsun çok güzel ve orjinal duruyor, aynı araçtan bende de var son birkaç sene öncesine kadar sorun olmuyordu ama ne zaman avm lerde şu  bagaj kontrolü başladı, dolayısıyla araçtan inme bagaj açma olayı başladı. tabi arkada araçlar beklerken  sıkıcı bir durum oluyor  soracağım bir kaç soru olacak benim araç 2000 fun 1.4 olanı ; şimdi bu aracın bagaj kilitinde bir elektrik motoru ve sigorta kutusuna kadar tesisat varda ford bir buton mu koymamış ? yada orada bir elektrik motoru var ama tesisat hiçmi yok?  eğer sigorta kutusuna kadar tesisat varsa devreyi tamamlayacak bir anahtar olayı bitiriyor sanırım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi
Hayırlı olsun çok güzel ve orjinal duruyor, aynı araçtan bende de var son birkaç sene öncesine kadar sorun olmuyordu ama ne zaman avm lerde şu  bagaj kontrolü başladı, dolayısıyla araçtan inme bagaj açma olayı başladı. tabi arkada araçlar beklerken  sıkıcı bir durum oluyor  soracağım bir kaç soru olacak benim araç 2000 fun 1.4 olanı ; şimdi bu aracın bagaj kilitinde bir elektrik motoru ve sigorta kutusuna kadar tesisat varda ford bir buton mu koymamış ? yada orada bir elektrik motoru var ama tesisat hiçmi yok?  eğer sigorta kutusuna kadar tesisat varsa devreyi tamamlayacak bir anahtar olayı bitiriyor sanırım. 

Hocam anahtarı takmadan mı açıyorsunuz anahtarın üzerindeki düğme ile yoksa anahtarı yerine takarak mı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Eyi
(düzenlendi)
2 dakika önce, Hüseyin Aydınçelebi yazdı:

Hocam anahtarı takmadan mı açıyorsunuz anahtarın üzerindeki düğme ile yoksa anahtarı yerine takarak mı

Benimkinde 2 anahtarda da düğme yok, sırf kapıları uzaktan açmak için araca alarm taktırmıştım. bagajı anahtarla açıyorum.

tarihinde Volkan Eyi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi
Benimkinde 2 anahtarda da düğme yok, sırf kapıları uzaktan açmak için araca alarm taktırmıştım. bagajı anahtarla açıyorum.

Forumda bi arkadaş ford ka model arabasına bunun nasıl yapıldığı hakkında görsel olarak paylaşım yapmış elektirikli olarak açılabiliyor o paylaşımla benim yaptığım işi birleştirip ortaya güzel bişey çıkarabilirsin
Yorum bağlantısı
Volkan Eyi
14 dakika önce, Hüseyin Aydınçelebi yazdı:

Forumda bi arkadaş ford ka model arabasına bunun nasıl yapıldığı hakkında görsel olarak paylaşım yapmış elektirikli olarak açılabiliyor o paylaşımla benim yaptığım işi birleştirip ortaya güzel bişey çıkarabilirsin

Anladığım kadarıyla sizin aracın orjinalinde bagaj açma işi anahtardan yapılabiliyor. bizimkinde kapıyı bile açacak bir kumandalı anahtar verilmemiş. bagaj kilidine de  elektrik motoru koymamışlardır sanırım. (Allah'tan kapılara merkezi kilit koyulmuş) bagaj kilidine elektrik motoru + elektrik tesisatı ve ön tarafa tetikleme yapmak için anahtara ihtiyaç doğuyor. Cevabınız için teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Aydınçelebi
Anladığım kadarıyla sizin aracın orjinalinde bagaj açma işi anahtardan yapılabiliyor. bizimkinde kapıyı bile açacak bir kumandalı anahtar verilmemiş. bagaj kilidine de  elektrik motoru koymamışlardır sanırım. (Allah'tan kapılara merkezi kilit koyulmuş) bagaj kilidine elektrik motoru + elektrik tesisatı ve ön tarafa tetikleme yapmak için anahtara ihtiyaç doğuyor. Cevabınız için teşekkür ederim. 

Bagaj kilidi için kapı kilit motorları satılıyor doğan şahinde olur onlar satın alınarakda yapılabilir nede olsa kapak kısmında bolca bir boşluk var ford ka yapan abide sanırım böyle bişey kullanmıştı.
Yorum bağlantısı
Volkan Eyi
3 dakika önce, Hüseyin Aydınçelebi yazdı:

Bagaj kilidi için kapı kilit motorları satılıyor doğan şahinde olur onlar satın alınarakda yapılabilir nede olsa kapak kısmında bolca bir boşluk var ford ka yapan abide sanırım böyle bişey kullanmıştı.

Konuyu arıyorum. sizin kullandığınız düğme epey iyi durmuş. hafta sonu bu konu ile ilgilenmeyi düşünüyorum. Buradan paylaşım yaparım duruma göre. iyi günler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...