İçeriğe Yönlendir

Gündüz Ledi Hakkında

Derviş Dursun

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Bir saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Bi xenonda sadece sellektör için hareketli reflektör var, halojende sabit.

kategorize etme, bixenon gibi bi halojen de var, zaten bi olması için 2 cm lik hareketli bir metal parça var içerde, büyük bir olay değil.

Marcek Fark şöyle: aynı marka arabanın farklı modelinde bile tasın malzemesi dahi değişik. O derece. genelde 3 inch lens olmalı ki aydınlatma etkisi iyi olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Valla ampulu bulamadık koca bursada, aman aman detaya inip mucizeler yaratmak baya uzun iş. Merceği taktım, ampulü buldum mu isterse yanmasın daha uğraşmam abi [emoji23]

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
33 dakika önce, Derviş Dursun yazdı:

Valla ampulu bulamadık koca bursada, aman aman detaya inip mucizeler yaratmak baya uzun iş. Merceği taktım, ampulü buldum mu isterse yanmasın daha uğraşmam abi emoji23.png

hangi tip ampül?

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Abi değiştiğim merceğe h1 h7 ve h4 oluyor. 4300k 5000k ne denk gelirse alıcam artık

hangi tip ampül?
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Merceğe tek tip ampül oluyor. Mercek sistemi arka sabitleme ekipmanı ile farklı ampül yuvasına uygun farlara oluyor. İkisi farklı şeyler

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Evet ince uzun ampul olmalı. Ya xenon yada h1 led olur. Çok ince girişi çünkü

Merceğe tek tip ampül oluyor. Mercek sistemi arka sabitleme ekipmanı ile farklı ampül yuvasına uygun farlara oluyor. İkisi farklı şeyler
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Abi değiştiğim merceğe h1 h7 ve h4 oluyor. 4300k 5000k ne denk gelirse alıcam artık

mercek vidalı tip te, senden far h7

h7 xenon sebil yahu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

h1 de xenon tat vermez. sonra mercek kötü sanırlar. H1 led iyi seçim olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Anam ne p.h yiyim ben. Şaşırdım kaldım valla. Led mi xenon mu ne alayım abiler [emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Velhasılı far yuvası bu. Buna anca ya xenon ya h1 led girer. Yuvayı matkapla falan açsam o da olmayacak. Son kararınız mı? H1 4300k led mi alayım?86bf3986d0f0a2e20721fdcb51d5023a.jpg

Yorum bağlantısı
Ferit Erken
Velhasılı far yuvası bu. Buna anca ya xenon ya h1 led girer. Yuvayı matkapla falan açsam o da olmayacak. Son kararınız mı? H1 4300k led mi alayım?86bf3986d0f0a2e20721fdcb51d5023a.jpg

Bu tip xenon ampül çin malı tipler. Aliexpress den bakın bulursunuz. Bir ara bende kullanmıştım fakat ışık şiddeti normal xenonlara göre biraz azdır.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Teşekkür ederim abi. Attığın linkler kalkmış sanırım. Ben onlara da bakayım bi. Ali de falan varsa alayım

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Buldum sanırım
HLXG 2 Pcs SAMSUNG Mini H7 LED H4 4 taraf 10000LM 40 W H1 H8 H11 LED 9005 HB3 HB4 araba kafa lambası ampulleri 6500 K sis ışık için araba 12 V
https://s.click.aliexpress.com/e/chVXFHL7

Xenon takarsam burdan da alırım. H1 xenon tam istediğim gibi

5a254f4c3d7cfe6fedee6766b64c35c8.jpg
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yok tamam işte linkteki ledlerin h1 olanı demek istedim. Alırken seçiliyor modeli

Hayır, bunlar değil. H1 ampül kullanılacak.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
olmıcak böyle mercekleri bize yollasın?
Tabii sonra yhaa bu farlar öldü, al sana sıfır far deyip senin konnete takacaz dimi? Merhaba opsss sesli mi düşündüm
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Hahaha kısadan arabayı yaksam olmaz mı abi [emoji23][emoji23]

olmıcak böyle mercekleri bize yollasın?
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

HLXG 2 Pcs SAMSUNG Mini H7 LED H4 4 taraf 10000LM 40 W H1 H8 H11 LED 9005 HB3 HB4 araba kafa lambası ampulleri 6500 K sis ışık için araba 12 V
https://s.click.aliexpress.com/e/8yhytip

Abi attığın linkler boş çıkıyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yaa merceğin kullanacağı ampul tipi sabit ve belli değil mi.

O olur bu olur diyip duruyorsunuz.

Ne bu mercekler, nerden alındı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...