İçeriğe Yönlendir

Gündüz Ledi Hakkında

Derviş Dursun

Recommended Posts

Servet Aydın
Yaa merceğin kullanacağı ampul tipi sabit ve belli değil mi.
O olur bu olur diyip duruyorsunuz.
Ne bu mercekler, nerden alındı ?

Beni dinleyen olsa. Kaç yerde yazdım H1 diye.
Abi attığın linkler boş çıkıyor 
Aliexpress yüklü mü telefonda
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aliexpress yüklü mü telefonda

Bixenon değil o zaman.
Onu da düzeltmek gerek.
Bihalojen
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bixenon değil o zaman.
Onu da düzeltmek gerek.
Bihalojen
Mercek üniversal. Zaten Bi halojen ile Bi xenon arasında tek fark ampül yatağı. Geri kalan her yeri birebir aynı

H serilerinde serbest kullanım oluyor bu sayede

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mercek üniversal. Zaten Bi halojen ile Bi xenon arasında tek fark ampül yatağı. Geri kalan her yeri birebir aynı

Halojen ampul olmaz. Odağı tutmaz falan deniyordu. O bakımdan.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yok abi. H1 halojen, xenon veya led. Hepsi oluyor. Kullanıcıya kalmış ne takacağı

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Mehmet abi o duya halojen girmez. Resimdeki iki vida açılacak çin malı xenon takılacak. Komple yuvaya giriyor. Sonra vidalar takılıp sabitlenecek geri gelmesin diye. Daha önceden tecrübem var.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hata ilk başta tarifte idi. H'ların havalarda uçma sebebi merceğin arkasında kullanılacak orijinal far çanağına göre adaptörlerin olması. Far h4 ise ona göre, h7 veya H1 ise ona göre mercek sabitleme ayakları var. Onu da açıkladım yukarıda. Kafalar o yüzden karıştı.

Mercek içindeki ampül H1 yuvasına göre tasarımlı ancak mercek hangi orijinal far yapısına göre istendi ise ona göre adaptör geliyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abi o duya halojen girmez. Resimdeki iki vida açılacak çin malı xenon takılacak. Komple yuvaya giriyor. Sonra vidalar takılıp sabitlenecek geri gelmesin diye. Daha önceden tecrübem var.

Servet arayıp bilgilendirdi sağolsun.
Anladım sistemi :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aynı mercekten ise bende var? Ve hatta konusu
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
51 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Far h4 ise ona göre, h7 veya H1 ise ona göre mercek sabitleme ayakları var. Onu da açıkladım yukarıda. Kafalar o yüzden karıştı.

cıks, bendeki mercek mesela universal/  çinli yapmış ne takarsan tak dio, balkonda O görmedin daha :mangal:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kayıp merceğimmm

angelları da kayıptır şimdi? zaten oval tip bu, yuvarlak olmayan :seytan:

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Sorun çinlilerin standart tanımayan tasarımları. Heryere girecek, çıkacak, uyduruk sistemleri. Adamlarda binbir çeşit çözüm var.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
angelları da kayıptır şimdi? zaten oval tip bu, yuvarlak olmayan :seytan:
Arhavi-M.köy arasını en kısa nasıl gelirim diye bakıyorum şu an
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
58 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

nasıl gelirim

yeni dişler çıktı ısırdığı yerde kitliyor çeneyi... balkona koruma tuttum.. 🙀

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
On 21.10.2018 at 13:00, Derviş Dursun yazdı:

Yani bütün olay mercekte. Nasıl anlıyor ışığı arkadaş. Halojen lamba mı, xenon mu, sen ışığını yansıt geç. Işık ışıktır işte emoji23.pngemoji23.png aydınlatma ve ses sistemiyle ilgili pek bilgim yok, iyi oldu teşekkür ederim

Bu soru aynı şuna benzedi :D :

83780b16-42b9-43e1-bffb-1c238c086fd1-m.j

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Hahaha [emoji23][emoji23][emoji23]
Abi çok detay var ya. Elektronik, far, ses sistemi gibi incik boncuk şeylerle ilgili bilgim yok. Kafa gidiyor

Bu soru aynı şuna benzedi [emoji3] :

83780b16-42b9-43e1-bffb-1c238c086fd1-m.jpg
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu arada ampulü de 4300k xenon olarak spariş geçtim. Yıldım valla, nerden bulaştım [emoji51]

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Sonunda çalışmam bitti. İstediğim malzemeleri bulamadım, tam aklımdan geçenler olmadı. Elde olanlarla bişeyler yaptım geçtim. Memnun eden en güzel şey aydınlatma oldu. Herkese fikri ve emeğinden dolayı teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Benim adım derviş, elimden gelen buymuş [emoji16][emoji16]73b98752c412d29e2f82b30bfbe4d989.jpgabba5bfc3498824ac2f42c1aa49ee96b.jpg98703da7ede4510d005ef49fddbc8523.jpg4ea351b8c8c6388bed55c33d51ce42e4.jpga67b92ed5094f83ca292ba315117a8b0.jpg8e2f8272df07f48106d7c68609a63a88.jpga19f941b1c776ddfd5ec7a46eee6ac7a.jpg993cd9b02f4c0001fbabef60d8a829be.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne kadar güzel olmuş.. Maşallah... 

Far ayarsız ama.. ayarlarsın heralde :)

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Teşekkür ederim abim. Ayarladım abi, ellemem daha. Tam görüşüme göre yaptım. Karşı tarafın gözünü almayacak şekilde test de ettim. Sadece sağ mercek hafif sağa doğru eğik olmuş sanırım. Oda milimal bozukluk açı genişledikçe metrelik bozukluğa dönüşüyor. Anca bu kadar oldu olsun [emoji16]

Ne kadar güzel olmuş.. Maşallah... 
Far ayarsız ama.. ayarlarsın heralde [emoji4]

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Ne dediysen Allah razı olsun abi [emoji23]

devil devil olmuş :nazar:
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...