İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - EAC Fail Arızası

Guest Aykut G

Recommended Posts

Murat Geren

Arabam fiesta 2003 benzinli. Calistirken EAC FAİL VE immobiliser UYARI VERIYOR VE KONTAK BASMIYOR. TORPIDONUN ORDAN SIGORTALARDAN ANAHTARI CEVIRDIGIMDE TIK TIK TIK SES GELIYOR VE BAHSETTIGIM HATALARI VERIYOR. Bir sure sonra normal calisiyor.bazen yolda giderkende yapiyor gaz yemiyor 2000 devirde kaliyor kontagi kapatip acinca tekrar ayni arizalari veriyor. Neler yapildi bir cok kere elektrikciye gosterdim role degisti tesisata bakti. Duzelmedi tekrar yapfiginda beyin dediler cikma beyin takildi..1 ay kadar sonra tekrar yapti.yetkili servise goturdum ariza o an yapmadigi icin birsey bulamadilar. Yedek ve asıl anahtara baktilar bir sey yok dediler. Sinir bozucu bir durum dun yine goturdum ayni beyinciye beyin saglam dediler ama sorunu bulamiyorlar....simdiden tesekkurler...yardimlarinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Geren

Akuyu gecen sene aldim...garantisi vardi 1 kac hafta once goturdum. Sikinti yok dediler...

Yorum bağlantısı
Fatih Dağlı

Yaklaşık bir ay boyunca forumu takip ediyorum usta  enjektor  diyor forumda yazanlar gereksiz diyor ama benim arabamın ne çekişinde  nede performansında  kayıp var   ne de tekleme istop etme gibi bir durum yok dar çevre de yaşadığım için   işten anlayan üstada yok  allah rızası için  biri bana bir yol göstersin    05370233675 den destek olan  olursa mennun olurum  2005 model dizel ford  fiesta var  giderken arabamın mazot pompasini sabitleyen bağlantı ayakları lakir lakir etmeye başladı  ben de bu şekilde sanayi ye kadar gittim bir süre sonra  ekranda eac fail yazdı  ustaya vardım usta pompayi  soktu bağlantı ayaklarını değiştirdi  o günden  bu güne kadar  eac fail yakamı bırakmadı  araba soğuk  Ken sürekli eac  fail yazıyor2000 devirı geçmiyor  isindiginda  yazı kayboluyor  . Çekişte yada  performansında  hiç bir sıkınti yom arabamda duman atma  yağ yakma falan yok ne olabilir 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Öykü Akbulut

Yanılmıyorsam babamın aracı 2012-13 gibi bu sorunu yaşamıştı. Ankaradan Samsuna bir sürü ustaya götürdü. Enjektör vs vs. bir sürü parça değiştirdiler bir şey değişmedi. Sonunda ne olduysa oldu , bir kaç ay içinde o arıza ışığı azaldı ve bir daha da yaşanmadı. Kronik bir arıza olduğu kesin. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Geren

Ekim ayinda bahsetim ariza tekrarladi bugun yine...Eac feail arizasi veriyor ve anahtarkilit  isareti immobilizer yanip sonuyor. Bir kac kere elektrikciye gittim baktilar cozemediler beyin dediler. Beyinci bakti arizali dedi cikma beyin takti. Taktiktan sonra 1 kac kere daha yapti...ariza verdikten 10 dak veya 30 dak icinde calirdi. (2 ay onceden bahsediyorum) artik calismaz oldu cekiciyle goturdum beyinciye.2 gun orda kaldi duzeldi sonra...beyinde ariza yok dediler...nasil yaptilar bilmiyorum. Ama simdi yine basladi...bu arada anahtar yuvasina ve saatide soktuler birsey cikmadi. Hatta bir ara yetkili servise goturdum arzilar hafizada vardir diye bisey bulamadilar...tesadufmudur bilmiyorum biraz once yaptiginda anahtari biraz bastirarak soktum calisti...daha once yaptiklatigindada denemistim bu yontemi calismamisti...akuyude gosterdim sikinti uok dendi....kafayi yicemmm artik...tam arabayi satmak uzereydim....boylede satamam...lutfen yardimmm...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 21.12.2018 at 13:10, Murat Geren yazdı:

Ekim ayinda bahsetim ariza tekrarladi bugun yine...

Servis denediniz mi ?

Yorum bağlantısı
Murat Geren

Servise goturdum 2 anahtarida kontrol etti sikinti gorunmuyor dedi. Ariza yapinca getirin ozaman bakabiliriz dedi. Surekli yapmiyor. 2 3 gunde bir yapiyor. Vidyo yuklenebilse atabilirdim buraya...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tolga Güngören

merhaba 2005 tdci fiesta mız var 15 16 ay kadar önce aldık arabayı ilk sürüşü ankara dan istanbul arası yaptık arabayı alırken babam ve motor ustadi akrabamız vardı babam arabadan anlamaz akrabamız ile gittiler motor vs sağlam di ankaradan istanbul a gelirken de hiç sorun çıkarmadı çekiş vs turbo ötmesi herhangi bisey ile 15 ay içerisinde karşılaşmadık aldığımız da 209.000 km de idi bugün 213.800 km de ama aracimizda duman atma var turbocu ya gittik hortumu söktüve pervanenin olduğu yer tertemiz duruyor anladık ki turbodan değil turbolu söküp takma yağ değiştirme için 1000 tl istedi sorun burdan değilse motor yapılacak dedi akrabayi aradım oda motor ustası tarif ve görüntü ile motor yapımı vs bisey e gerek yok yağ eksiltmiyorbir ustaya daha gittim enjektör dumanı gibi duruyor dedi ve araca clear carbon yapar diyerek enjektör temizleyici döktü yakıtı shell den al dedi 2 3 günlük kullanım sonrası yakıttan mi temizleyici denmi bilmiyorum biraz azaldı ama hala devam ediyor ara ara vites geçişlerinde atıyor dumanı ne yapmalıyım uzun oldu kusura bakmayın 

Yorum bağlantısı
Tolga Güngören
Süleyman Özakca yazdı:

Duman rengi nedir siyah ise egr beyaz ise enjektördur

beyaz duman siyah atmıyor ve enjektör temizleyici kullanınca 2 3 günlük kullanım da eskiye göre ciddi iyileşme oldu sanıyorum 

Yorum bağlantısı
Tolga Güngören
Servet Aydın yazdı:

Egzos kokusu mazot ise enjektörler, yağ ise segmanlar hasarlıdır.

abi yağ kokusu var dediğin gibiyse kaça mál olur sence

Yorum bağlantısı
Süleyman Özakca
(düzenlendi)
Tolga Güngören yazdı:

beyaz duman siyah atmıyor ve enjektör temizleyici kullanınca 2 3 günlük kullanım da eskiye göre ciddi iyileşme oldu sanıyorum 

Durumun musaitse hemen git enjektörlerine baktır  wurt benzeri temizliyiciler o kadar çok önemli değil bende defalarca kullandım yarın sabahtan sanayide olacağım enjektörlere bakılacak temizleme olursa 500₺ usta dediki büyük ihtimalle memeler gitmiştir 2500₺-3000₺ arası masrafı var yarın gittiğimde daha detaylı yazarım benim durumum olmadığı için erkenden gitmedim keşke gitseydim temizleme ile kurtulurdum (temizleme enjektörleri yerinden söküp temizleme ayarına bakma)

tarihinde Süleyman Özakca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Güngören
Süleyman Özakca yazdı:

Durumun musaitse hemen git enjektörlerine baktır  wurt benzeri temizliyiciler o kadar çok önemli değil bende defalarca kullandım yarın sabahtan sanayide olacağım enjektörlere bakılacak temizleme olursa 500₺ usta dediki büyük ihtimalle memeler gitmiştir 2500₺-3000₺ arası masrafı var yarın gittiğimde daha detaylı yazarım benim durumum olmadığı için erkenden gitmedim keşke gitseydim temizleme ile kurtulurdum (temizleme enjektörleri yerinden söküp temizleme ayarına bakma)

gittin mi usta ne oldu durum

bende istanbul esenyurttayim burada araba ankara plaka olunca yüksek fiyat çekiyorlar herşeye tanıdık olmayınca 

Yorum bağlantısı
Süleyman Özakca
(düzenlendi)
Tolga Güngören yazdı:

gittin mi usta ne oldu durum

bende istanbul esenyurttayim burada araba ankara plaka olunca yüksek fiyat çekiyorlar herşeye tanıdık olmayınca 

Evet gittim enjektör memeleri değişti yarım gün sanayide kaldı araç 2200₺ tuttu arada tanıdık olmasaydı 2700-3000₺ söylüyorlardı şuan beyaz duman pis koku sarsıntılı çalışma ortadan kalktı mis gibi oldu daha seri ve daha az mazot gidiyor benimde 06 plaka ama izmirdeydim  ayrıca egr biran önce iptal ettir 3 ayrı  usta ve enjektörcü bile iyikin iptal etmişsin dedi ucuz birşey zaten bütçe imkan varsa kesinlikle git enjektörlerine baksınlar kredi kartına 7 taksitle yaptım 😔 bunada şükür iyi sürüşler

tarihinde Süleyman Özakca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...