İçeriğe Yönlendir

Lastik Tavsiye (F/P ürünü)

Alptuğ Özcan

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Falken in kış lastikleri çok başarılı değil arkadaşlar. Herhalde desen ile ilgili bir durum. Deli gibi buz olmuyorsa işe yarar. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Nokian iyidir ama fiyat çok fazla, şu anda en uygunu Petlas bence.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yazlık Michelin, Conti, Pirelli, Hankook , Goodyear gibi bilindik markalar, kışlık Lassa. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
45 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Yazlık Michelin, Conti, Pirelli, Hankook , Goodyear gibi bilindik markalar, kışlık Lassa. 

Gönül ister ki yaz kış Conti,Hankook,Michelin kullanalım fakat fiyatlar malum.

Kışlıkta da Lassa ile Petlas arasında 4 lastikte 200 TL fiyat farkı oluşuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sava bakabilirsiniz. Yazlık değil ama kışlık güzel lastikleri var.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Kullandığım Lastikler ve izlenimlerim:

Lassa (yazlık ve kışlık) 195/60r15 modelini hatırlamıyorum ama 2 takım kullandım lastikler çok sertti fren esnasında abs devreye giriyordu.

Bridgestone BN250 (yazlık) 195/60r15 kullandığım en uzun ömürlü lastikti lassadan daha yumuşak ve uzun ömürlüydü.

Goodyear Efiicient grip (yazlık) 215/50r17 bridgestone dan daha az dayandı, yumuşaktı, lastik yüzeyinde kopmalar oluşup patır patır dökülmeye başlamıştı. son demlerinde lastik tabanında eğrilme oluştu.

Nokian H (yazlık)195/60r15 serisi kullandığım en yumuşak lastikti lassalardan sonra alınca arabada abs olduğunu unuttum. Normal dayandı.son demlerinde lastik tabanında eğrilme oluştu.

Nokian hakkapelita çivili (kışlık) 195/60r15 kar ve buz nedir unutturan lastik. kuru havada biraz ses yapardı ama zincire ihtiyaç bırakmazdı.

Nokian Line (yazlık) 185/65r15 yumuşak gayet konforlu bir lastikti. aracı sattığım arkadaş balon yaptırınca ömrü bitmeden değişti

Kumho izen 22 (kışlık) 215/50r17 ilk kez kullandım şaşırtıcı bir şekilde dayanıklı çıktı 6. kışını kullanacağım diş aralıklarından dolayı biraz sesli ama dayanıklılığı ve kar perfonmansı beni şaşırttı. tekrar tercih edebilirim. tam F/P lastiği.

Hankook (yazlık) 195/50R15  fiesta aracımda fabrikasyon geldi. tercih ederek almayacağım bir lastikti ama  şimdilik bir olumsuz yazı yazamayacağım.

Nokian Z line (yazlık) 215/50r17 araştırarak aldığım bir lastik gayet memnunum. şimdilik bir olumsuz  yazı yazamayacağım.

Bridgestone BN250 lastiğinin 3 Polonya 1 Türkiye üretmimiydi. şaşırtıcı bir şekilde aynı araçta aynı şartlarda kullanılmasına rağmen 3 yıl sonunda Türkiye üretiminde lastik yanaklarında çatlamalar olmuştu Polonya üretimi sapasağlamdı.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Ben karar verdim "EVERGREEN" alacağım. Çin lastiği. Tavsiye üzerine almaya karar verdim. Daha önce babama "JİNYU" kışlık almıştık. Yanakları biraz narin olmakla birlikte hala kullanıyoruz ve memnunuz. Jinyu fiyatları artmış. Bende Evergreen almaya karar verdim. Aynı yerde üretiliyor. Yılda 32 milyon adet binek lastiği üretiyormuş. Kendi kauçuk üretim tesisleri varmış. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

düştüğümüz hallere bak. jinyu evergreen catchpower bakar olduk.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bazı lastikler enteresan isim nedeniyle daha çok tutuyor. "Nokian" mesela adı "zumbabwa" olsaydı o kadar değerli görülmezdi. İster istemez etkileniyoruz. Bu bağlamda petlas mesela dezavantajlı.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
36 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bazı lastikler enteresan isim nedeniyle daha çok tutuyor. "Nokian" mesela adı "zumbabwa" olsaydı o kadar değerli görülmezdi. İster istemez etkileniyoruz. Bu bağlamda petlas mesela dezavantajlı.

Bizim millet Türkçe isimli ürün gördüğünde “dandik”, ingilizce isimli ürün gördüğünde “kaliteli” yaftasını yapıştırıverir :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eziklik psikolojisi. Siyasilerde bile var. Bende ABD ye gittikten 2 sene sonra geçti. Adamlar Türkçe blmiyormuş.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bizim şirketin ismini İngilizce koyup web sitesine uyduruktan bi abd ofisi yazsaydık özellikle kamu kurumlarında ciddi faydası olurdu. Öyle oluyor.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Daha ucuza geldiği için internetten ( https://urun.n11.com/oto-lastik/22550zr17-98-w-xl-eu728-evergreen-P286737890) almaya karar verdim. Ödemeyi yaptım. İnternet te 2018 üretimi yazıyordu. Lastik satan bir abimizin iş yerinden kontrol ettiğimde, bu lastiği toptan satan bir sitede üretim tarihi 2017 yazıyordu. N11 de 2018 üretimi yazmasını şüpheli bulup, Lastik.TV sitesine  2018 üretimi değilse geri iade edeceğimi yazdım. Yarım saat sonra aradılar. Siteye tarihi yanlış girmişiz, size 2015 üretim tarihli lastik göndereceğiz dediler. Kabul etmedim. Biz onayladık. Siz iptal edin dediler. Ben ikna olmadım. Neden? Çünkü tarihi 2016 olarak düzeltmişler. 2015 üretimi değil miydi? Muhtemelen alıcıya "Kusura bakmayın 1 yıl sizin için önemli değilse lastiği gönderelim." diyecekler diye düşünmekteyim. Belki de paranoyadır. Her işte bir hayır vardır misali, öğretmen bir arkadaşımın 2014 Haziran üretimi 6 mm lik kalınlıkta Michelin Primasy HP lastikleri vardı( Şu anda sıfır üretilmiyormuş). Lastikleri inceletip 2 yıl iş görür onayı alınca onları şimdilik kullanmaya karar verdim (Sök tak ayar vs. dahil 650 TL). Bu lastikler, kullanılmış olmasına rağmen çıkardığım Hankook tan daha konforlu, daha yumuşak. Bu arada Hankooklarda 2014 üretimiydi. Hiç 2. el lastik almamıştım. Bakalım, hayırlısı diyeyim...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
39 dakika önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Sök tak ayar vs. dahil 650 TL). Bu lastikler, kullanılmış olmasına rağmen çıkardığım Hankook tan daha konforlu, daha yumuşak. Bu arada Hankooklarda 2014 üretimiydi. Hiç 2. el lastik almamıştım. Bakalım, hayırlısı diyeyim...

iyi seçim olmuş.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Daha ucuza geldiği için internetten ( https://urun.n11.com/oto-lastik/22550zr17-98-w-xl-eu728-evergreen-P286737890) almaya karar verdim. Ödemeyi yaptım. İnternet te 2018 üretimi yazıyordu. Lastik satan bir abimizin iş yerinden kontrol ettiğimde, bu lastiği toptan satan bir sitede üretim tarihi 2017 yazıyordu. N11 de 2018 üretimi yazmasını şüpheli bulup, Lastik.TV sitesine  2018 üretimi değilse geri iade edeceğimi yazdım. Yarım saat sonra aradılar. Siteye tarihi yanlış girmişiz, size 2015 üretim tarihli lastik göndereceğiz dediler. Kabul etmedim. Biz onayladık. Siz iptal edin dediler. Ben ikna olmadım. Neden? Çünkü tarihi 2016 olarak düzeltmişler. 2015 üretimi değil miydi? Muhtemelen alıcıya "Kusura bakmayın 1 yıl sizin için önemli değilse lastiği gönderelim." diyecekler diye düşünmekteyim. Belki de paranoyadır. Her işte bir hayır vardır misali, öğretmen bir arkadaşımın 2014 Haziran üretimi 6 mm lik kalınlıkta Michelin Primasy HP lastikleri vardı( Şu anda sıfır üretilmiyormuş). Lastikleri inceletip 2 yıl iş görür onayı alınca onları şimdilik kullanmaya karar verdim (Sök tak ayar vs. dahil 650 TL). Bu lastikler, kullanılmış olmasına rağmen çıkardığım Hankook tan daha konforlu, daha yumuşak. Bu arada Hankooklarda 2014 üretimiydi. Hiç 2. el lastik almamıştım. Bakalım, hayırlısı diyeyim...

Ben önceki yıl çıkma aldım.
İki yazdır kullanıyorum.
Bir lastik parasına 4 lastik almıştım.
İki yıl.
Bence gayet iyi.
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

Michelin’in yan sanayisi  KORMORAN lastikleri (ucuz) 

https://www.hepsiburada.com/kormoran/oto-lastikler-c-259720 Bir ara çok konuşulan bir lastikti.

Sava Lastikleri

https://www.hepsiburada.com/sava/oto-lastikler-c-259720 Ya seversin ya sevmezsin ortası olmayan lastik :) 

Yazın başında Petlas aldım ilk kez 4 tanesi 500 liraya gelmişti. Yaz lastiklerinden beklentilerimin çok üstünde memnun kaldım. Kışlıkları nasıl bilemem ama denenebilir kesinlikle.

Starmaxx lastikleri (petlas)

https://www.hepsiburada.com/starmaxx 2 ay kadar kullandım kara jantlarla hala duruyor bir takıp deneyeceğim bu kışta. Aracı aldığımda üstündeydi, çok sert kış görmedim ama ıslak zeminde güzel tutuyordu. Özellikle denedim bir kaç kere ani fren ve virajlarda. 

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
(düzenlendi)
9 saat önce, Efe Serhan Oğuz yazdı:

Sava Lastikleri

https://www.hepsiburada.com/sava/oto-lastikler-c-259720 Ya seversin ya sevmezsin ortası olmayan lastik :) 

Sava lastiklerinin yazlık olanını 2 yıl kullanmıştım. Ve çok memnun kalmıştım. Sadece biraz yumuşak olduğundan birçok markaya göre daha hızlı incelebilir. Atıyorum, Bridgeston lastiğe göre toplamda 15-20 bin daha az yol yapar. Tabi kullanılan yere göre değişiklik gösterir.

tarihinde Bülent Tarakçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İsa Acar

Herkese merhaba, aracım mitsubishi colt, orijinal lastik ebadı 205/45/R16. Muğla Dalaman' da yaşıyorum ve 1-2 ay da bir Denizli' ye gidiyorum. Denizli soğuk, kışlık lastik ister ama Dalaman' da böyle bir sorun yok. 4 mevsim lastik alayım dedim fakat orijinal ebatlarda yok. Yazlık lastik mi almalıyım? Yoksa web sitelerindeki hesaplamalara istinaden, +-3 sapmayı geçmeden farklı ebatlarda mı lastik almalıyım? Yaz ve kış ayrı ayrı alma imkanım yok. Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kar lastiği larak 185/55/16 takabilirisinz. biraz yükseltir kış şartı için de iyidir. zor bir ebat.

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Ayrı ayrı alamam Çağlar abi, ya 4 mevsim ki o da orijinal ebatta yok, ya da yaz lastiği :unsure2: 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

4 mevsim diye bir lastik zaten tanim olarak var, kullandiginda kendisi ortada yok :)

Zincirle idare etmek gerek o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...