İçeriğe Yönlendir

Kiracıyı Tahliye İçin Bilgi Talebi

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Sani Gerşon

Kendi evinde yaşadığı onu ilgilendirmez mi? Bize ne bundan?

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Kendi evinde yaşadığı onu ilgilendirmez mi? Bize ne bundan?

sıkıntı olur, mal sahibi de sorumlu, bilemedim demekle olmuyor, ya kaçakları saklıyorsa? zor zamanlardan geçiyoruz tedbirli olmalı

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Çağlar Bayur yazdı:

sıkıntı olur, mal sahibi de sorumlu, bilemedim demekle olmuyor, ya kaçakları saklıyorsa? zor zamanlardan geçiyoruz tedbirli olmalı

Kira sözleşmesinin bi amacı var. Mal sahibi sorumlu olacaksa, sözleşme niye var? Ben sırf içeri kim giriyor bilemiyorsam, kiracıyı çıkartabileceksem, içeri kim giriyoru öğrenisem, özel hayat nerede? Üstüne üstlük burada kaçak saklandığı için rahatsız olunduğunu da sanmıyorum.

@Cem Işık abi, nasıl oluyor bu iş?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Bunun için ikinci evi almak istemiyorum. [emoji15]
Alma alma. Kiracıyla ayrı uğraşıyorsun. yıllık İki kirayıda devlete veriyorsun zaten. İnsanın hevesi kaçıyor :)

En iyisi prim yapacak bölgede arsa alıp uzun vadeli unutmak.
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

malın var mı, derdin var diye boşuna demiyorlar.  peşin peşin mobilyasından - doğalgazına kadar her şeyi yaptırıyorsunuz. sonrada taksit taksit almaya çalışıyorsunuz. eger ki saglam kiracı bulamazsanız iyi bir kiracı bulamazsanız ben gibi kafanız meşgul olur.

sağlam bir yerden arsa almak mantıklı geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Ailemin universite bölgesinde 2 adet evi vardi ilerde bizim icin yatirimlik almislardi babam uzun yıllar yaklasik 15 16 sene hep ogrenciye kiraya verdi hic boyle sorunlar yasamadik genelde aileden fazla kira verir öğrenciler ev sahibi ile de pek zitlasmaslar bende 4 yil unv kirada oturdum ev sahiblerini bir tek kira verirken gordum kiraci aile daha zor bence

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 05.12.2018 at 23:04, Sani Gerşon yazdı:

Kira sözleşmesinin bi amacı var. Mal sahibi sorumlu olacaksa, sözleşme niye var? Ben sırf içeri kim giriyor bilemiyorsam, kiracıyı çıkartabileceksem, içeri kim giriyoru öğrenisem, özel hayat nerede? Üstüne üstlük burada kaçak saklandığı için rahatsız olunduğunu da sanmıyorum.

@Cem Işık abi, nasıl oluyor bu iş?

dün haberlerde vardı, kiracı çıkmış ev sahibinni haberi yok, site çalışanları başkasına kiraya vermiş, depozitoyu cebe indirmiş, ev sahibine kirasını yatırıyorlar, gelip baksaydı diyor avukatı.

içerdeki kaçak biri çıksa / mal sahibi derdini anlatana kadar ..... silivri bugünlerde soğuk bilion mu... zor zamanlar..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
7 saat önce, Levent Güzelkalp yazdı:

Ailemin universite bölgesinde 2 adet evi vardi ilerde bizim icin yatirimlik almislardi babam uzun yıllar yaklasik 15 16 sene hep ogrenciye kiraya verdi hic boyle sorunlar yasamadik genelde aileden fazla kira verir öğrenciler ev sahibi ile de pek zitlasmaslar bende 4 yil unv kirada oturdum ev sahiblerini bir tek kira verirken gordum kiraci aile daha zor bence

Bizim de aynı. Biri 15 diğeri 17 yıldır öğrenciler oturuyor. 2 veya 4 yıl oturup çıkanlar arkadaşlarını yönlendiriyor. Ev sahibi iyi, kiracılar daha iyi. Evler eşyalı ve hasar vs yok. Mekanik ömrü bitenleri yeniliyoruz sadece. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Bizim de aynı. Biri 15 diğeri 17 yıldır öğrenciler oturuyor. 2 veya 4 yıl oturup çıkanlar arkadaşlarını yönlendiriyor. Ev sahibi iyi, kiracılar daha iyi. Evler eşyalı ve hasar vs yok. Mekanik ömrü bitenleri yeniliyoruz sadece. 
Ayni durum wallahi abi [emoji5]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

ev sahibine kirasını yatırıyorlar

Kiracının hesabından gelmiyorsa para, avukatın dediği gibi, gelip baksaymış.

Sen kaçak kuçuk işler yap, sözleşmeye sığın, o iş olmaz öyle. HEr şey yasal olduktan sonra kiracın ile, sen tamamen sıyrılıyorsun.

Silivri'de bildiğim oteller var, sıcacık, götüreyim mi seni :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Kiracının hesabından gelmiyorsa para, avukatın dediği gibi, gelip baksaymış.

Sen kaçak kuçuk işler yap, sözleşmeye sığın, o iş olmaz öyle. HEr şey yasal olduktan sonra kiracın ile, sen tamamen sıyrılıyorsun.

Silivri'de bildiğim oteller var, sıcacık, götüreyim mi seni :)

gelen hesabı göremessin, yollayan açıklamaya ne yazarsa anca O

sen sıyrılana kadar çocuun askere gider

diğer konu için öm atıyorum 😛

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Kiraya verirken kefil eklemişseniz sözleşmeye , tahliye davasından önce  kefile icra takibi başlatmanız daha işlevsel olur.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
15 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

diğer konu için öm atıyorum 😛

Evde alem yapan kiracıları olanlar da ÖM atabilirler. İletişim bilgileri bir arkadaşa lazımmış.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...